листопада 2016

30 листопада 2016

У засіданні Генеральної ради МКП бере участь Голова ФПУ Григорій Осовий

FullSizeRender 1

 

29 листопада у Відні урочистою церемонією з нагоди 10-ї річниці заснування МКП розпочалося засідання Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок.

 

Велику гостинність і сприяння заходу виявляє керівництво Об'єднання австрійських профспілок, в штаб-квартирі якого й проходить засідання МКП.

Саме у Відні, у листопаді 2006 року на установчому конгресі делегати з усього світу проголосували за створення нового глобального профцентру шляхом злиття Міжнародної конфедерації вільних профспілок та Всесвітньої конфедерації праці. Серед учасників цього історичного конгресу були і делегати від ФПУ, яка стала однією із організацій-засновників МКП. Час, що минув, підтвердив правильність такого рішення: МКП послідовно відстоює права працівників в міжнародних органах, сприяє обміну досвідом і координації роботи своїх членських організацій.

На сьогодні МКП представляє 180 мільйонів працівників із 162 країн та має 333 національні членські організації.

Виступаючі на урочистій церемонії відзначили здобутки та досягнення організації за десятиріччя існування. Зі словами вітання до членів Генеральної ради звернулися Федеральний канцлер Австрії Крістіан Керн, Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен, який у 2006-2012 роках очолював Профспілку металістів Швеції.

У роботі Генеральної ради також бере участь Генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер, який до обрання на цю посаду очолював МКВП і МКП.

Після урочистого засідання відбулася зустріч членів Генеральної ради зі спікерами обох палат Парламенту Австрії – головою Федеральної ради Маріо Лінднером та головою Національної ради Доріс Бурес.

 

Департамент міжнародних

зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

УКРПРОФОЗДОРОВНИЦІ - 25 РОКІВ!

ukrprofozdor

 

 

Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий привітав керівництво, головних лікарів, директорів, трудові колективи санаторно-курортного комплексу ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" з нагоди 25-річчя від дня утворення товариства – провідного лідера  ринку санаторно-курортних послуг в Україні.

 

 

 

UKRPR

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

86432

 

 

30 листопада ц.р. відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому серед інших розглядалися питання про мінімальний розмір допомоги по безробіттю, про проект Концепції моделі Державної служби зайнятості України, про проект Концепції організації професійного навчання Державною службою зайнятості України на 2017-2020 роки, про затвердження Плану роботи правління Фонду на 2017 рік тощо.

Щодо мінімального розміру допомоги по безробіттю, то потрібно нагадати, що у 2014 році за наполяганням профспілкової сторони правлінням Фонду було прийнято рішення про підвищення мінімального розміру цієї допомоги від 76,9% до 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб з метою наближення її розміру до конституційно визначеного. Як відомо, стаття 46 Конституції України визначає, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Незважаючи на категоричну незгоду профспілкової сторони, за ініціативою сторони від держави за підтримки сторони від роботодавців на розгляд засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття було внесено питання щодо встановлення мінімального розміру допомоги по безробіттю для застрахованих осіб у фіксованому розмірі 1160 грн.

Профспілки не підтримали пропозицію «замороження» цієї допомоги ще під час проведення консультацій Сторін відповідно до п.2.94 Генеральної угоди на 2016-2017 роки, у тому числі, щодо можливості підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю для застрахованих осіб, які відбулись 28 вересня 2016 року. Оскільки це призводить до погіршення рівня соціального захисту безробітних, що неприпустимо, особливо у період різкого росту тарифів на комунальні послуги та падіння рівня життя громадян.

На жаль, сторони роботодавців та держави не підтримали позицію профспілкової сторони і прийняли рішення про встановлення з 1 грудня ц.р. мінімального розміру допомоги по безробіттю для застрахованих осіб у фіксованому розмірі 1160 грн. Відтак, зазначена сума буде становити лише 72,5 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Потрібно зазначити, що допомогу у мінімальному розмірі на сьогодні отримують 69,2 тис. осіб, що становить майже третину (28,2%) від загальної чисельності одержувачів допомоги по безробіттю.

При подальшому зростанні прожиткового мінімуму ця фіксована сума буде становити все меншу та меншу частку від нього, що згодом може призвести також до порушення вимог ратифікованої Україною Конвенції МОП № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення.

Разом з тим, сторони погодились повернутись до розгляду питання про можливість підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю у І кварталі 2017 року.

При розгляді проекту Концепції моделі Державної служби зайнятості України виникли питання щодо комплексного підходу стосовно цілей зазначеної Концепції, пропозиції стосовно розширення управлінських функцій правління Фонду (повернення права прийняття бюджету Фонду тощо). Тому було вирішено створити робочу групу правління Фонду, в яку (крім представників сторін правління Фонду - по 2 від кожної представницької сторони), запросити представників зацікавлених міністерств і відомств тощо з метою доопрацювання Концепції моделі Державної служби зайнятості.

Правління Фонду після тривалого обговорення вирішило перенести розгляд Концепції організації професійного навчання Державною службою зайнятості України на 2017-2020 роки на І квартал 2017 року, разом з якою підготувати відповідну Програму по її реалізації із конкретизацією задач та термінів їх виконання.

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ 

[ Детальніше... ]

Розпочато консультації з визначення розміру тарифної ставки робітника І розряду на 2017 рік

cZnpFz6AD6dJ

 

За наполяганням профспілок та на виконання п. 2.4 Генеральної угоди на 2016–2017 роки в Мінсоцполітики 29 листопада ц.р. проведено першу тристоронню зустріч з визначення розміру тарифної ставки робітника І розряду на 2017 рік в небюджетній сфері.

 

Участь у консультаціях від профспілкової Сторони взяли члени робочої підгрупи із зазначеного питання, склад якої затверджено рішенням СПО об’єднань профспілок від 11.11.2016 № 34-1.

Під час обговорення представники профспілкової Сторони та Сторони роботодавців висловили своє бачення щодо встановлення розміру тарифної ставки робітника І розряду на 2017 рік в Генеральній угоді:

- позиція роботодавців: відійти від формульного принципу визначення тарифу І розряду і відобразити його в абсолютній величині або ж дочекатися внесення законодавчих змін в систему оплати праці;

- профспілкова позиція (вироблена під час розширеного засідання робочої підгрупи 18.11.2016): враховуючи урядові законодавчі пропозиції щодо:

- встановлення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати у розмірі 3200 грн та прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600 грн;

- зміни структури мінімальної заробітної плати;

- встановлення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) у розмірі не меншому від прожиткового мінімуму для працездатних осіб

встановити розмір тарифної ставки робітника І розряду на 2017 рік на рівні 150 % законодавчо встановленого мінімального рівня посадового окладу (тарифної ставки).

Тарифна ставка робітника І розряду не має бути нижчою ніж 128% законодавчо встановленого мінімального рівня посадового окладу (тарифної ставки), враховуючи, що саме такий рівень необхідний для забезпечення нарахування заробітної плати працівнику найнижчої кваліфікації в розмірі не нижче мінімальної заробітної плати відповідно до пункту 2.19 Генеральної угоди на 2016–2017 роки щодо підвищення в 2017 році частки основної заробітної плати в структурі фонду оплати праці до 64%.

Наступна зустріч сторін соціального діалогу відбудеться після опрацювання озвучених пропозицій.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

ВЗАЄМОДІЯ З КОНКРЕТНИМ РЕЗУЛЬТАТОМ

Изображение 8445

 

 

Днями в Будинку профспілок було підписано нову угоду про співпрацю між облпрофоб’єднанням та Головним управлінням Пенсійного фонду в Дніпропетровській області.

Ця подія стала новою сторінкою у багаторічній плідній взаємодії профспілок і пенсійної служби (профорганізація ПФ, до речі, є членською організацією облпрофцентру) щодо захисту пенсійних прав найманих працівників. Вона, як зазначив голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль, включає в себе забезпечення ефективної системи пенсійного страхування, здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо основних положень законодавства про зайнятість, працю та пенсійне забезпечення, сприяння легалізації зайнятості, участь у спільних заходах та ін. І нова угода буде сприяти вдосконаленню цієї важливої роботи. Особливо, що стосується питань боротьби з «тіньовою» зайнятістю, яка призводить до багатьох негативних соціальних наслідків.

Особливу увагу на цій темі закцентував і начальник ГУ Пенсійного фонду в області Юрій Козак. За його словами, спеціалісти фонду разом з соціальними партнерами (в тому числі і профспілками) сприяють легалізації зарплати та зайнятості населення. Тільки цього року з цих питань вже проведено  177 спільних заходів. Разом з фіскальними органами за 10 місяців 2016 р. легалізовано 10673 робочих місця. Збільшенню  надходжень до бюджетів різних рівнів та ПФ (а значить, і пенсійних виплат) сприяє й здійснювана соціальними партнерами спільна протидія роботодавцям-«мінімізаторам», які розраховуються з працівниками за допомогою «конвертів».

 

                                                        В.Коврига,

зав.прес-центром Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

 

Изображение 8446

[ Детальніше... ]

У засіданні Генеральної ради МКП бере участь Голова ФПУ Григорій Осовий

FullSizeRender 1

 

29 листопада у Відні урочистою церемонією з нагоди 10-ї річниці заснування МКП розпочалося засідання Генеральної ради Міжнародної конфедерації профспілок.

 

Велику гостинність і сприяння заходу виявляє керівництво Об'єднання австрійських профспілок, в штаб-квартирі якого й проходить засідання МКП.

Саме у Відні, у листопаді 2006 року на установчому конгресі делегати з усього світу проголосували за створення нового глобального профцентру шляхом злиття Міжнародної конфедерації вільних профспілок та Всесвітньої конфедерації праці. Серед учасників цього історичного конгресу були і делегати від ФПУ, яка стала однією із організацій-засновників МКП. Час, що минув, підтвердив правильність такого рішення: МКП послідовно відстоює права працівників в міжнародних органах, сприяє обміну досвідом і координації роботи своїх членських організацій.

На сьогодні МКП представляє 180 мільйонів працівників із 162 країн та має 333 національні членські організації.

Виступаючі на урочистій церемонії відзначили здобутки та досягнення організації за десятиріччя існування. Зі словами вітання до членів Генеральної ради звернулися Федеральний канцлер Австрії Крістіан Керн, Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен, який у 2006-2012 роках очолював Профспілку металістів Швеції.

У роботі Генеральної ради також бере участь Генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер, який до обрання на цю посаду очолював МКВП і МКП.

Після урочистого засідання відбулася зустріч членів Генеральної ради зі спікерами обох палат Парламенту Австрії – головою Федеральної ради Маріо Лінднером та головою Національної ради Доріс Бурес.

 

Департамент міжнародних

зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

29 листопада 2016

Агітаційний відеоролик до Всеукраїнської акції профспілок 8 грудня 2016 року

video8

 

Шановні керівники профспілкових організацій та профоб`єднань, пропонуємо вашій увазі інформаційний ролик про Всеукраїнську акцію, призначену на 8 грудня.

Просимо вас розповсюдити даний матеріал серед профспілчан.


«Демократія починається з 15 доларів за годину» – казав Генрі Форд, про заробітну плату працівників. Зараз в Україні не всі мають навіть 15 гривень. Всім відомо, заможна працююча людина – фундамент стабільної економіки, та активатор внутрішнього ринку споживання.  Соціально захищена людина - основа добробуту і злагоди у суспільстві. Економія на власних громадянах – шлях до зубожіння держави, бо саме люди є найціннішим багатством країни.

Місія профспілок – захист працюючих українців. Солідарність профспілчан – запорука успіху.

Дивись. Думай. Приєднуйся!

 

[ Детальніше... ]

Чернігівський НМЦ збирає профспілкових бухгалтерів з усієї України

IMG 2777

 

Пройшов лише місяць, а в Чернігові - черговий всеукраїнський семінар для профспілкових бухгалтерів. Протягом 21-24 листопада слухачі працювали за програмою семінару “НОВАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА У ФІНАНСОВІЙ РОБОТІ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ”.

 

Представники Донеччини і Дніпропетровщини, Сумщини і Одещини об'єдналися на 5 днів в бажанні отримати практичні знання та найсвіжішу інформацію, яка пов'язана з їх роботою.

 

Почалося навчання з огляду змін законодавства щодо соціально-трудових відносин та діяльності профспілкових організацій у 2016 році, а також питань нормативного та колдоговірного регулювання оплати праці. Дані інформаційні блоки провели Тамара Назіна — завідуюча відділом соціально-економічного захисту Федерації профспілкових організацій Чернігівській області та Володимир Ковальчук — юрист Навчально-методичного центру профспілок.

 

Особливий інтерес учасників семінару викликав практикум бухгалтера-експерта Катерини Кручко: “Особливості ведення бухгалтерського, фінансового та податкового обліку профспілковими організаціями”.

 

В окремий блок семінару були винесені практичні питання документування та обліку у профспілковій організації. Заняття зі слухачами провів Володимир Ковальчук.

 

Корисним з практичної точки зору були тренінги “Безкоштовні інтернет-сервіси для роботи і життя” та “Ефективне використання робочого часу”, які провів Віталій Копиш — керівник Центру освіти дорослих “Перспектива” НМЦ профспілок. В цих інформаційних блоках учасники проаналізували основні поглиначі часу та визначилися з методами їх нейтралізації. Також бухгалтери на прикладах познайомилися можливостями та нюансами використання хмарних сховищ даних, сервісу навігації Google Maps та планувальника Google Calendar.

 

Традиційно, робота бухгалтера пов'язана з великою відповідальністю та постійними стресами. Щоб допомогти учасникам семінару самим справлятися з важкими життєвими ситуаціями, у програму семінару було включено міні-тренінг “Управління стресами. Стресостійкість”, який провела практичний психолог Ірина Глушко.

 

Завершилось навчання двома приємними моментами: врученням сертифікатів та вже традиційною екскурсійною поїздкою до гетьманської столиці, міста Батурин!

 

IMG 2786

 

IMG 2904

Віталій Копиш

[ Детальніше... ]

XXVI міжгалузева спартакіада профспілок Закарпаття: масовість, майстерність, здоров’я

 

P1140151

 

 

Немає жодної області України, крім Закарпаття, де б профспілкові спартакіади проводилися 26-й рік поспіль. В ужгородському спортивному комплексі «Юність» відбулися фінальні змагання XXVI обласної міжгалузевої спартакіади профспілок. У них взяли участь 12 збірних команд обласних організацій галузевих профспілок – усього понад 350 учасників. У проведенні спартакіади її організаторам допомагали обласні організації ФСТ «Спартак» (Микола Щадей) і «Україна» (Василь Марків).

 

 

Яскравою і видовищною була церемонія відкриття спартакіади. Команди-учасниці пройшли спортивною колоною, на чолі якої прапороносці несли Державний прапор України, прапори Федерації профспілок України, фізкультурно-спортивних товариств «Спартак», «Україна», «Колос». Музичним дарунком учасникам спартакіади профспілок стали виступи зразкового дитячого ансамблю танцю «Веселка» (керівник – заслужений працівник культури України Людмила Петрецька) та солістки студії «Зорепад» Марини Кушнір обласного Будинку культури профспілок (директор Ганна Табакович).

 

Учасників і гостей спартакіади привітали голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, секретар Ужгородської міської ради Андріана Сушко, головний суддя спартакіади, суддя Національної категорії Анатолій Плеханов.

 

У змаганнях з волейболу серед жінок перше місце завоювала команда облорганізації профспілки працівників освіти і науки, серед чоловіків – профспілки працівників охорони здоров’я. У шахах переможцями стали Ольга Юшко та Володимир Рижонков (охорона здоров’я). У шашках не мали рівних Надія Кривдик (охорона здоров’я) і Володимир Шопа (освіта). У настільному тенісі кращими виявилися Тетяна Бутко (охорона здоров’я) і Павло Беняк (автотранспорт). Найкращий результат в дартсі показав Володимир Шутко (охорона здоров’я).

 

У гирьовому спорті в категорії до 70 кг. найсильнішим став Микола Прокоп (освіта), до 90 кг. – Олександр Марчук (АПК), понад 90 кг. – Павло Росоха (освіта). Командну перемогу в цьому виді святкували освітяни. У заключному матчі турніру з міні-футболу команда теробєднання соціальної сфери перемогла медиків. У найбільш видовищному виді – перетягуванні канату команда охорони здоров’я була сильнішою від спортсменів профспілки лісових галузей.

 

За підсумками спартакіади, найбільшу кількість призових місць завоювали спортсмени обласних організацій профспілок працівників охорони здоров’я (Володимир Турок) – 10, освіти і науки (Тетяна Повханич) – 9, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення (Іван Зелінський) – 5, автотранспорту та шляхового господарства (Олександр Воронін) – 4. А усього призерами спартакіади в окремих видах стали представники 9 команд галузевих профспілок з 12 учасниць.

 

Нагороди організаторів призерам змагань – кубки, медалі, грамоти, дипломи вручили голова облпрофради, голова оргкомітету спартакіади Володимир Фленько, інші члени оргкомітету.

 

 

На фото:

 

 

 

- учасники спартакіади профспілок Закарпаття (зверху);

 

 

- за шаховою дошкою;

20161022 113326

 

 

- на волейбольному майданчику;

20161022 155237

 

 

- хто сильніший у гирьовому спорті?

 

20161022 115727

 

 

 

 

- команда медиків – переможці спартакіади з волейболу;

P1140195

 

 

- інтерв’ю голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька;

P1140158

 

 

- на п’єдесталі пошани – переможці змагань з перетягування канату разом з організаторами спартакіади.

P1140183

 

 

 

 

Фото автора

 

Сергій Баранчиков,

 

завідувач відділу організаційно-

 

гуманітарної роботи

 

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

У пошуках нових знань

DSC06257

 

 

У рамках реалізації дансько-українського проекту 28 листопада стартував 5 навчальний семестр. Цього разу тижневий навчальний марафон  розпочали перша та третя групи проекту, яких гостинно прийняли Львів та Луцьк.

Учасники першої групи вже почали працювати з українським тренером Глушко Іриною Павлівною, яка презентуватиме теми «Форми та методи навчання у профспілках», «Управління конфліктами». Продовжить навчання групи український профспілковий тренер Денисова Ольга Іванівна, яка допоможе учасникам опанувати такі теми як «Ефективні комунікації у профспілках» і «Роль профспілкового лідера у мотивації профчленства».

Навчання третьої групи розпочав український тренер Гончаренко Сергій Борисович, який ознайомить учасників з такими питаннями як  «Фандрайзинг – пошук  фінансової стабільності профспілок» й «Особливості підготовки та проведення презентацій». Вдосконалити свої знання та розвинути практичні навички з теми «Управління конфліктами» допоможе Глушко Ірина Павлівна під час тренінгу та практичного заняття у суді. Не менш цікавим обіцяє бути тренінг учасника 3 групи дансько-українського проекту Юрченко Іллі Вікторовича, який презентує своїм колегам тему «Застосування соціальних мереж у профспілковій діяльності».

Навчання набирає обертів. Бажаємо учасникам плідної роботи й нових звершень!

 

Центр з реалізації

дансько-українського проекту

 

 

IMG 7040

 

IMG 7118

 

DSC06237

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2016 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30