січня 2017

31 січня 2017

Як діяти профспілкам в умовах децентралізації

Изображение 011

 

Проблемні питання діяльності профспілок в умовах децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад обговорено сьогодні у ФПУ за участю керівників всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

 

Головував на засіданні заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий.

Перед учасниками наради виступила представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лідія Євтушенко.

Вона розповіла про особливості запровадження на місцях законів стосовно децентралізації влади і утворення територіальних громад, а також наголосила на тому, що усі зазначені зміни мають робитися заради інтересів людей.

 

Изображение 014

 

Особливо було підкреслено, що роль профспілок у процесах реформування територіальних громад важко переоцінити, тому що профспілки мають розвинену мережу організацій, які здійснюють безпосередній зв'язок з трудівниками та більшістю представників на територіях, мають кваліфікований персонал і досвід роботи, що може стати в нагоді новоутвореним об’єднанням громадян.

Під час наради обговорено позитивні та негативні приклади створення громад на базі районних або сільських/селищних рад, досвід їх співпраці з профспілковими організаціями.

 

Изображение 018

 

Висловлено низку рекомендації для профспілкових структур усіх рівнів щодо заходів, які їм потрібно здійснити для врегулювання актуальних питань діяльності профспілок в умовах утворення об’єднаних територіальних громад.

 

Изображение 024

 

Изображение 027

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Міжнародний проект з питань модернізації профтехосвіти та профспілок системи ПТО - у дії!

image-0-02-05-3199f8e6c9fc26901ee0d3f987f806149afb406a9c0c8d0a9d314475649a5669-V

 

 

Нещодавно у Харківському професійному електротехнічному ліцеї відбулася зустріч із представниками Шведської профспілки електриків Elektrikerna та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України в рамках реалізації міжнародного проекту з обміну досвідом.

До ліцею завітали представники Elektrikerna Девід Фернхед, Омбудсмен Шведської профспілки електриків Elektrikerna та Хенрік Хагберг, майстер виробничого навчання Шведського електротехнічного ліцею Ållebergsgymnasiet (http://allebergsgymnasiet.se/), у який згодом буде направлена перша проектна група.

Ідея обміну була започаткована ще у 2015 році Головою ЦК Профспілки будівельників України Василем Андреєвим та Нікласом Енстромом, Омбудсменом шведської профспілки Elektrikerna. Протягом року відбулося декілька зустрічей проектного комітету, одна з яких пройшла у м. Стокгольм у кінці листопада 2016 року, де було визначено дати візиту першої команди української сторони до Швеції. Вже у травні місяці група із 15-ти кращих студентів та майстрів виробничого навчання Харківського професійного електротехнічного ліцею відправиться у Фальчепінг, комуну що знаходиться на південному заході Швеції. В рамках проекту учасники матимуть можливість попрацювати на реальних будівельних об’єктах, побувати на екскурсії у Шведському електротехнічному ліцеї, де українська команда ознайомиться із методами роботи та практиками викладання зарубіжних колег, дізнається про роботу та вклад Шведської профспілки Elektrikerna у захист прав робітників і гідні умови праці. Члени Профспілки будівельників України зможуть провести комперативний аналіз та побачити на живому прикладі чого можна досягти та у яких умовах працювати, якщо за твоїми плечима сильна та незалежна профспілка.

Протягом візиту до Харківського професійного електротехнічного ліцею гості ознайомилися з матеріально-технічною базою навчального закладу, відвідали уроки теоретичного та виробничого навчання з професії «Електромонтажник». Під час екскурсії ліцеєм та спілкування з учнями і педагогічними працівниками, представники шведської профспілки електриків були приємно вражені творчими надбаннями, потенціалом та практичними навичками усіх учасників навчально-виховного процесу. Хенрік Хагберг відмітив, що майстри ліцею працюють з натхненням та вкладають усю душу у навчально-виховний процес, так як навіть у свій вільний час працюють над розробкою авторських інтерактивних лекційних матеріалів, які були представлені гостям.

На завершальному етапі зустрічі відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь Заступник Голови Профспілки будівельників України Катерина Клименко, Голова Харківської обласної організації Профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів України Лариса Онуфрієнко, Головний спеціаліст Департаменту науки і освіти ХОДА Майський Г.Ю., Заступник Голови Адміністрації Основ’янського району з соціальних та гуманітарних питань Мошняков Є.М., Заступник Начальника Управління освіти адміністрації Основ’янського району Прохоренко О.В., методист НМЦ ПТО в Харківській області Назарець З.О., представники базових підприємств м. Харкова та ін. Учасники круглого столу обмінювалися досвідом та обговорювали перспективи співпраці щодо обміну учнями під час виробничої практики та працевлаштування випускників ліцею. По завершенню зустрічі Девід Фернхед зробив презентацію компанії та представив будівельні майданчики на яких учні проходитимуть виробничу практику у рамках проекту.

На другий день після зустрічі Голова ППО Харківського професійного електротехнічного ліцею організував для гостей візит у трамвайне депо, де учні навчального закладу проходять виробничу практику. На сьогоднішній день Харківське трамвайне депо активно працює над запуском нових трамваїв оснащених сучасним електротехнічним обладнанням і сидіннями з підігрівом.

Центральний комітет профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України хоче висловити велику подяку Голові Харківської обласної організації профспілки Онуфрієнко Ларисі за допомогу в організації візиту, а також Голові ППО Харківського електротехнічного ліцею, Сотнікову Андрію за теплий прийом. 

 

Клименко А.О.,

Координатор проектів
ЦК Профспілки працівників будівництва і
промисловості будівельних матеріалів України

 

image-0-02-05-101f05ce7bc484e26b91eb2fd3956de1630a15ca9a62ff4758f1be15d0a18fcf-V

 

IMG 20161122 155721907

 

 

 

IMG 20161123 114658151

 

P 20170112 095808

 

IMG 20160215 103544554

[ Детальніше... ]

Проведено фахове обговорення

БУХ

 

У зв’язку з внесенням змін до законодавства щодо бухгалтерського обліку та звітності, Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій, статутів членських організацій щодо доходів і витрат назріла необхідність реформування бухгалтерського обліку в профспілкових організаціях і відображення зазначених змін у методиці ведення бухгалтерського обліку в профспілкових організаціях, яку було затверджено постановою Президії Ради ФПУ в 2000 році.

 

БУХ7

 

Для обговорення проекту Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і операцій в профспілкових організаціях, напрацьованого Федерацією профспілок України, 31 січня ц.р. було проведено нараду із завідувачами фінансових відділів – головними бухгалтерами центральних органів всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань.

 

БУХ3

 

Докладну інформацію про роботу над методикою було надано керівником управління фінансів, бухгалтерського обліку та кадрової роботи апарату ФПУ Світланою Василівною Моторенко.

 

БУХ1

 

Фахівці членських організацій активно включилися в обговорення запропонованого проекту, висловили свої пропозиції, зауваження та застереження щодо впровадження деяких положень методики. Зокрема, більшістю учасників наради було підтримано доцільність розробки методичних рекомендацій для ведення обліку в нечисельних первинних профорганізаціях.

 

БУХ5

 

Робота над проектом продовжуватиметься із врахуванням наданих членськими організаціями пропозицій. Доопрацьований документ буде внесено на затвердження Президії ФПУ.

Відповіді на запитання щодо подання звітності профспілковими організаціями було надано головним спеціалістом відділу бюджетної політики департаменту захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ Тетяною Володимирівною Юрченко.

 

БУХ6

 

                                                      

                                             Управління фінансів, бухгалтерського обліку та

                                               кадрової роботи

[ Детальніше... ]

КОНФЕРЕНЦИЯ «ЕВРОПА НУЖДАЕТСЯ В ПОВЫШЕНИИ ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЫ»

word mark pay rise arrow 1

Вторник 14/02/2017 - 14:30 -  среда 15/02/2017 - 13:00

 

Корпоративная Европа оправились от кризиса, но заработная плата большинства работников за последние годы не повысилась. Больше денег в карманах работников – хорошо не только для работников, но и способствует увеличению спроса, который, в свою очередь, способствует росту экономики и позволяет сделать ее более справедливой. Для того чтобы это произошло профсоюзы должны взять инициативу на себя. В этой связи Европейская конфедерация профсоюзов планирует проведении кампании за повышение заработной платы «Настало время для нашего восстановления!». Старт общеевропейской кампании будет дан на конференции в Брюсселе, в которой примут участие министры, высшие должностные лица и профсоюзные деятели.

Более подробная информация и повестка дня будут разосланы в ближайшее время.

 

 

 

Подготовлено Департаментом международных связей ФПУ

[ Детальніше... ]

Заява ФПУ щодо спроби скасувати свято 1 Травня

1 Travnja 1

 

Останнім часом на провідних телеканалах і Інтернет-виданнях поширюється інформація про те, що Український інститут національної пам'яті підготував проект закону про державні свята в Україні.

 

Презентуючи зазначений законопроект директор УІНП Володимир В’ятрович у своїх виступах у ЗМІ зробив заяви про необхідність проведення ревізії календаря національних свят, відносячи до спадщини радянських часів Міжнародний день солідарності трудящих – 1 Травня, Міжнародний день прав жінок і миру – 8 Березня, що звужує конституційні, трудові права громадян.

Федерація профспілок категорично заперечує такий упереджений підхід до визначення Міжнародного дня солідарності трудящих. Це день, коли суспільство висловлює свою повагу до трудової людини, яка власною працєю створює національне багатство. Його відзначають у 143 країнах світу понад півмільярда членів профспілок, а в 90 країнах – цей день вихідний. В Україні День солідарності трудящих справжнє всенародне свято, яке відзначають майже 20 мільйонів працівників та членів їх сімей.

Наступним кроком за скасування цих днів як вихідних може стати збільшення тривалості робочого тижня. Адже саме 1 травня 1886 року в Чикаго трудящі виступили за скорочення робочого дня до 8 годин і були жорстоко розігнані поліцією. В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові в 1890 році, на схід від Збруча це вперше сталося в 1900 році. А цього року Федерація профспілок України буде відзначати 200-річчя з дня створення першої профспілкової організації на українських землях.

Першотравень – це свято з багатовіковою міжнародною історією і аж ніяк не спадщина радянської доби. Це вихідні дні, коли працівники можуть у вільний спосіб скористатися гарантованими їм Конституцією правами і свободами людини і громадянина, можливість вийти на демонстрації, масові акції, пікети з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів.

Потрібно зазначити, що різноманітні законопроекти щодо скасування статусу державних і вихідних для травневих свят неодноразово вносилися до українського парламенту, і кожного разу не знаходили підтримки у парламентарів. Верховна Рада України завжди виявляла мужність і зрілість відхиляючи непродумані ініціативи, які ще й викликали категоричний спротив і заперечення в суспільстві, що свідчить про зрілість і виважений підхід до прийняття державних рішень.

Щодо проведення маніпуляцій з відзначенням Міжнародного дня прав жінок і миру – 8 Березня авторам законопроекту, у першу чергу, слід було б з’ясувати думку українських жінок, що вони думають з цього приводу.

Федерація профспілок України як найчисельніша громадська організація, що об’єднує 6.5 млн. членів, засуджує спроби принизити значення трудових свят, зробивши їх другорядними, а також применшити роль національного профспілкового руху в суспільному житті країни та проведенні економічних реформ, започаткованих Президентом України.

ФПУ заявляє, що і надалі буде послідовно відстоювати права працівників на солідарні дії.  

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Відбулась зустріч голови Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України В. Вакуленка з народним депутатом С. Рудиком

154

 

 

Починаючи з 2012 року не переглядався показник кошторисної заробітної плати працівників, задіяних у дорожньому та інших видах будівництва, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.

Минулого року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було розроблено відповідний Порядок визначення розміру кошторисної зарплати при обчисленні вартості будівництва, однак попри це рекомендований рівень заробітної плати встановлено не було.

За виключення індексації, рівень зарплати таких будівельників не змінюються упродовж уже п’яти років.

Затягування з боку Мінрегіону провокує численні проблеми в галузі – вартість будівництв визначається невірно, без врахування як індексації зарплат, так і необхідності їх більш серйозного підвищення в умовах економічної кризи та інфляційних процесів. Підрядні організації змушені скорочувати працівників, аби не працювати собі у збиток. Порушуються права будівельників на гідну оплату праці.

Команда захисту трудових і профспілкових прав Федерації профспілок організувала продуктивну зустріч голови Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Володимира Вакуленка та народного депутата Сергія Рудика з метою спільного впливу задля врегулювання ситуації.

До міністра інфраструктури В. Омеляна та віце-премєр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖГК України Г. Зубка було направлено депутатські запити з проханням терміново переглянути та встановити економічно обґрунтований рекомендований рівень заробітної плати при визначенні вартості будівництв.

 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr43D?sklikannja=9&kodtip=6&rejim=3&KOD8011=16430 

 

Людмила Литвиненко,

журнал "Курорти України"

 

 

 

IMG 8186

 

 

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання Президії Київміськпрофради

logo

 

31 січня 2017 року в залі засідань Київської міської ради профспілок відбулося засідання Президії, на якому розглянуто питання:

Про підтвердження репрезентативності Київської міської ради профспілок.

Про підписання Угоди про співпрацю між Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві та Об’єднанням профспілок, організацій профспілок у м. Києві “Київська міська рада профспілок».

Про підписання Контрактів з директорами Дитячо-юнацьких  спортивних шкіл Київської міськпрофради.

Про ситуацію навколо будинку Київської міськпрофради по вул. Хрещатик, 16.

Про стан  заборгованості з виплати заробітної плати в м.Києві

Про  Рекомендаційний лист щодо укладення  колективних договорів на 2017- 2019 роки.

На засіданні затверджено План роботи Київської міської ради профспілок на перше півріччя 2017 року.

 

Київська міська рада профспілок

[ Детальніше... ]

30 січня 2017

Григорій Осовий: «Головна проблема – вкрай низький розмір пенсій»

 zycie

 

На запитання стосовно найбільш актуальних проблем проведення в Україні пенсійної реформи, зокрема щодо запровадження системи недержавного пенсійного забезпечення відповідає Григорій Осовий - Голова Федерації профспілок України, найчисельнішого профспілкового профоб’єднання, до якого входять більш ніж 6 млн. спілчан.

 

Григорій Осовий:

- Головна проблема – вкрай низький розмір пенсій. Майже 90% пенсіонерів сьогодні отримують пенсії, нижчі за фактичний прожитковий мінімум. Нагадаю, що для непрацездатних осіб цей показник станом на грудень 2016 року становив 2 436 грн., тоді як середня пенсія – на 1 січня 2017 року - 1828 грн. За останні кілька років індекс співвідношення розміру середньої пенсії до середньої заробітної плати знизився майже вдвічі.

Верховною Радою України з 2014 року зупинено осучаснення пенсій, що полягає у дотриманні розумного співвідношення між розміром пенсії і зарплати та підтримці його на тому рівні, що був на час її призначення, тобто коли людина виходила на пенсію. Найбільш прийнятним (і така практика переважає у світі), коли співвідношення пенсії до заробітку коливає у розмірі 60-65%. Тому пенсії фактично не індексуються.

Слід також зазначити, що в Україні основною є солідарна система пенсійного забезпечення, яка полягає у тому, що ті, хто сьогодні працюють, утримують тих, хто став пенсіонерами. В оптимальному співвідношенні для стабільного і якісного забезпечення пенсіями необхідно, щоб на 1 пенсіонера було хоча б 2, а краще - 3 працівників. У нас, на жаль, на цей момент кількість пенсіонерів перевищує кількість тих, хто легально працює та перераховує внески до Пенсійного фонду.

Через це деякими експертами висловлюються ствердження, що солідарна система в Україні нібито не ефективною і за її використання гідне пенсійне забезпечення неможливе. Натомість пропонується запровадження накопичувальної пенсійної системи, а також розвиток недержавного пенсійного страхування.

Профспілки впевнені, що усі названі системи мають право на життя, більш того, в Україні вони регламентовані законодавством, що надає можливість паралельно запроваджувати недержавне пенсійне страхування. І такі процеси тривають, але допоки не набули необхідної підтримки у населення. Недержавне пенсійне забезпечення запроваджено з 2004 року, але за минулий час майже третина із створених недержавних пенсійних фондів закрилися, насамперед з економічних підстав. Дійсно, накопичувальна система пенсійного страхування, за яку агітують окремі експерти, - є, можливо, більш справедливою, тому що має прив’язку безпосередньо до внесків працівника. Проте, така система може працювати лише у достатньо розвинених країнах зі стабільною економікою за умови її сталого зростання, тоді як в українських реаліях, на жаль, допоки що це неможливо через такі ризики, як високий рівень інфляції, нестабільні темпи зростання ВВП, нестала політична ситуація тощо. І навіть, міжнародні організації рекомендують утриматися від запровадження в Україні накопичувальної системи, а радять підвищувати ефективність солідарної системи.

Тому профспілки переконані, що проблема гідного пенсійного забезпечення може бути вирішена лише шляхом кардинального збільшення і розширення ринку зайнятості, максимального залучення до праці всього наявного у нас трудового потенціалу, подальшого економічного зростання, створення нових робочих місць з гідними умовами праці.

Саме такі фактори матимуть вплив на покращення пенсійного забезпечення.

 

Прес-центр ФПУ

 

за інформацією

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення

 

 

 

[ Детальніше... ]

На вимогу часу: Ініціатива Федерації професійних спілок України - створення Центру з підтримки трудових мігрантів

NIK 9473

 

Україна перебуває у виняткових обставинах внаслідок глибокої політичної та економічної кризи. На початку 90-х років ми були приблизно на одному рівні економічного розвитку з такими країнами, як Польща, Словаччина, Болгарія і Румунія. Зараз же Україна відстає від них у кілька разів. Заробітна плата українців в 5-8 разів менша, ніж заробітна плата поляків, словаків, болгар та румун.

Збройний конфлікт на Сході та падіння економіки стимулюють працездатне населення України активніше шукати кращої долі закордоном. За статистикою демографів, за роки Незалежності кількість заробітчан, що поїхали працювати закордон зросла с 7% до 15%. Переважна кількість українців їде на сезонні заробітки, аби вижити.

Суттєво змінилася географія трудової міграції: до Польщі бажають їхати 30% потенційних трудових мігрантів (у 2006 р. бажаючих було тільки 7%), до Німеччини також 30%, до Італії – 19%, США – 15%, і очікувано різкий спад по Росії від 18% у 2011 році до 12% на цей час.

Як бачимо, Польща є однією з найпопулярніших держав для українських заробітчан, більше 95% трудових мігрантів у Польщі – родом із України. За деякими оцінками, зараз у Польщі офіційно працює до 1-го мільйона осіб, неофіційно понад 2 мільйони українських заробітчан. Проте зі збільшенням потоку заробітчан до Польщі, зростає і кількість зловживань щодо українських працівників. Невиплата заробітної плати та елементарне недотримання умов та оплати праці призводять до того, що українці часто почуваються безправними і не знають, куди звернутись по допомогу.

Згідно зі статистикою Світового банку «Міграція та грошові перекази», опублікованого наприкінці 2010 р., майже 6,6 мільйонів українців перебувають за кордоном, що становить – 15% населення України. А у 2015 році обсяг грошових переказів у відсотках до ВВП України становив рекордних 6%!.

Однак, в Міжнародній організації праці висловлюють занепокоєння,- третина трудових мігрантів є незахищеною з огляду умов перебування та повноцінної оплати праці, а також дотримання соціальних стандартів.

За даними Державної служби статистики України, порівнюючи 2014 та 2015 роки, ми спостерігаємо зменшення кількості працівників на промислових підприємствах – на 6% (133,5 тис. осіб); на будівельних підприємствах – на 9% (18 тис. осіб), на транспортних підприємствах – на 3% (8 тис. осіб), у сфері нефінансових послуг – на 4,5% (61,4 тис. осіб).

Як бачимо, тенденція зменшення кількості робочих місць в України приводитиме до збільшення потоку трудових мігрантів, і як наслідок потенційне зростання рівня нелегальної праці.

У Європі цій проблемі приділяється досить багато уваги зі сторони профспілок. Європейська Конфедерація Профспілок (ЄКП) проводить програму «Постань на захист незареєстрованих робітників» та закликає Європейський Союз робити більше для незареєстрованих трудових мігрантів через «Європейський соціальний фонд», «Фонд по захисту, міграції та інтеграції» та щорічний цикл координації економічної політики.

«...Експлуатація незареєстрованих робітників негативно впливає на самих працівників, членів їх родин, та суспільства в цілому. Прийшов час пролити світло на цю армію прихованих працівників та постати на захист інтересів кожного. Захист незареєстрованих робітників є обов’язок профспілок», - заявила конфедеративний секретар ЄКП Ліна Карр.

Профспілки, покликання яких - захищати права трудящих, не можуть залишити поза увагою негативну тенденцію зростання кількості порушень щодо українців за кордоном, які все частіше вимушені працювати й жити у неналежних, подекуди рабських умовах, не маючи змоги захистити свої права.

«Потрібно боротись не з наслідками, а з причиною», наголошує заступник голови ФПУ, Володимир Саєнко.

Наразі у Федерації профспілок України розпочато процес створення Центру з підтримки трудових мігрантів, який насамперед буде упереджувати випадки нелегальної праці та створювати умови по захисту прав трудових мігрантів.

«Ми розуміємо, що економіка України за декілька років не зрівняється з економіками країн Європи. Варіант тимчасового працевлаштування в Європі, при скороченні робочих місць в Україні – є гарною альтернативою збереження кваліфікованих кадрів. Ми будемо слідкувати за легальним, прозорим та простим процесом тимчасового, наголошую, тимчасового працевлаштування закордоном, члена профспілки», - каже В.Саєнко.

 Прес-центр ФПУ

 

 

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

ЩОБ ФІНАНСИ НЕ СПІВАЛИ РОМАНСИ

8888

 

У зв’язку зі значними змінами у законодавстві про оплату праці та в оподаткуванні у фінансових працівників профспілок виникає зараз чимало запитань. Відповіді на деякі з них вони могли знайти під час організованого у Будинку спілок семінару для бухгалтерів усіх ланок облпрофоб’єднання. На ньому були присутні понад  400 чоловік.

Відкрив семінар голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок  Віталій Дубіль, який привітав учасників заходу та окреслив ряд важливих питань, що стосуються зміцнення фінансової бази профспілок і захисту людини праці. 

Директор редакції журналу «Вісник» Головного управління Дніпропетровської фіскальної служби у Дніпропетровській області Надія Вовк у своїй доповіді торкнулась таких важливих питань, як особливості застосування на практиці нового законодавства з оплати праці (в т. ч. щодо встановлення нового розміру мінімальної зарплати – 3200 грн.), оподаткування профспілкових організацій,  операцій з надання допомоги різних видів та форм та  інших. Заступник начальника управління з питань праці Головного управління Держпраці Дніпропетровської області Олександр Волчков дав роз’яснення з приводу застосування нових змін у законодавстві  щодо питань відповідальності за порушення норм законодавства про працю, а також стосовно мінімальної зарплати. Директор Шевченківського районного (у м. Дніпро) відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Олена Герасименко зосередила увагу на питаннях виплат соціальної допомоги та послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

 

 

Прес-центр Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

8905

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Січень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31