серпня 2017

17 серпня 2017

Велике життя маленьких цеглинок

завод

 

ТОВ «Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1» відзначив подвійне свято: професійне і 60-річчя підприємства. З цієї нагоди дирекція та профком провели урочисті збори. Неспроста працівників та ветеранів праці зібрали на подвір’ї заводу – саме тут, як на долоні, видно підсумок 60-річного виробничого шляху: від примітивних споруд і технологій до сучасних добротних приміщень, включаючи соціальні (душові, роздягальні, побутові кімнати, їдальню із символічними цінами на обіди). Окремо варто сказати про подвір’я: охайне, доглянуте, з парково-квітниковою зоною, альтанками, облаштованим бюветом. Якби не крани і не вантажні майданчики на віддалі, можна було б сприйняти цегельний завод за оздоровчий чи інший культурний заклад. Відповідно до дизайну підприємства гарно одягнулися й присутні – зовні й не скажеш, що це працівники цегельного заводу. То раніше робота на ньому пов’язувалася з брудом, була малопривабливою. Сьогодні – це сучасне виробництво з великими замовленнями по всій Україні, на яке влаштуватися непросто, треба постояти в черзі. А працюючі, маючи пристойну зарплату і соціальний пакет, не поспішають розривати зв’язки з підприємством.

Вітаючи колектив із подвійним святом директор ТОВ «КЗБМ №1 Юрій Марущак, акцентував увагу на значимості професії будівельника: і для країни, і для кожного її мешканця. «Приємно, що значну частину будівельної роботи виконуємо й ми – випускаємо маленькі цеглинки, які дають можливість людям зводити житло, інші споруди. Без нашої цеглини будівельна галузь не зможе обійтися. Наше підприємство за короткий час посіло гідне місце на ринку будівельної продукції. Вона цінується за якість. В цьому році нашу продукцію замовники забирають, як кажуть, з руками. Це дякуючи щоденній добросовісній праці кожного члена колективу. Якщо взяти 60 років щодо людини, то це поважний вік, час виходу на пенсію. Для підприємства – це час розквіту і старту у майбутнє».

Того дня чимало працівників та ветеранів виробництва отримало відзнаки та премії, в тому числі, й профспілкові. Окремий дарунок колективу від дирекції – екскурсія до Уманського дендропарку.

 

Григорій Святун,

голова обкому профспілки працівників

будівництва і промбудматеріалів

 

[ Детальніше... ]

Профспілки вийдуть на протест, вимагаючи прискорення медичної реформи

medreforma-750x563

 

На початку вересня профспілки вийдуть на масовий протест, вимагаючи поліпшення соціально-економічної ситуації у галузі охорони здоров’я. Таке рішення було ухвалено 8 серпня на засіданні Президії галузевої профспілки.

 

Федерація профспілок України тримає медичну реформу у полі зору, захищаючи як права та інтереси як працівників медичної профспілки, так і пересічних громадян – користувачів медичних послуг. Така робота проводиться на всіх рівнях: на рівні законодавчої та виконавчої влади. Представники профспілок плідно працюють з парламентськими фракціями, комітетами та окремими депутатами Верховної Ради, з роботодавцями, урядом та міжнародними структурами.

Але, на жаль, поки що немає того результату, на який можна було б очікувати. Як заявляє голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, наразі діалог з профільним міністерством проходить вкрай важко.

«Ми намагалися вирішити всі питання, якими опікується профспілка, в рамках соціального діалогу, мирним шляхом – через галузеву угоду, через зустрічі, робочі групи. Але, на жаль, бажання співпрацювати було тільки у нас. І ми мусимо констатувати, що після приходу нового керівництва МОЗ процес комунікації став дуже складним», - заявила пані Коваль.

За її словами, процес реформування проходить не просто без урахування думки медичних працівників, а мало не підкилимно. Та й реформою це назвати важко, адже новацій там не так багато. Адепти реформи взяли досвід інших країн і просто перенесли його на українські реалії. Без урахування матеріального стану української медицини, якості наших доріг, ментальності тощо.

Але головна біда в тому, що реформатори не обговорюють свої ідеї та ініціативи з медичними працівниками, які мають стати локомотивом змін.

«Ми говорили прем’єр-міністру, що, оскільки реформа охорони здоров’я – одна з пріоритетних серед тих, які оголосив уряд, потрібно організувати багатосторонню зустріч. Куди запросити представників профспілки, міністерства, Академії медичних наук, керівників департаментів, медиків. Потрібно, щоб було почуто думку медичної громадськості. Адже це вперше на моїй пам’яті, коли ані профспілки, ані медична спільнота, ні медична наука, на залучаються до реформування галузі», - заявила Коваль.

Голова галузевої профспілки переконана: реформа проводиться у рамках меморандуму МВФ. А от доля медичних працівників та їхніх пацієнтів – таємниця. Незрозумілих питань – безліч. Як будуть працювати лікарі? Чи всім потрібно оформляти ФОП? Хто вирішуватиме, які категорії населення можуть розраховувати на оплату медичних послуг, якщо буде діяти система «співоплати» послуг – пацієнтом та державою? Як розпоряджатиметься грошима національна служба, яка розподілятиме кошти та оцінюватиме якість роботи лікарів? Яке навантаження має взяти на себе лікар, щоб отримати задекларовані 25-30 тисяч гривень?

Вікторія Коваль переконана: ті уривки інформації щодо медичної реформи, які доходять до працівників галузі, не вселяють оптимізму. На її думку, лікарі, щоб заробити більше, братимуть на себе більше навантаження, що призведе до погіршення якості роботи та стану здоров’я працівників. А потім - до професійного вигорання. Не виключено, що частина українських медиків вирішить виїхати за кордон, де умови роботи та рівень оплати набагато кращі.

«Ясно одне: якщо медичні працівники не побачать себе в цій реформі, якщо не зрозуміють та не сприймуть її, нічого з цього не вийде. Тому що саме їм втілювати її в життя. І, оскільки всі «мирні» заходи вичерпані, будемо виходити на вулиці. Не виключаю, що це обернеться загальноукраїнським страйком медичних працівників», - резюмувала Вікторія Коваль.

У профільному міністерстві виправдовуються: реформа – ефективна, а протидію їй чинять лише ті, хто «сидить на фінансових потоках». Як стверджує заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, реформа матиме «широке коло противників в особі хабарників в лікарнях та медуніверситетах, фармацевтичних лобістів та несумлінних дистриб’юторів, функціонерів, які утримували стіни і ліжка, депутатів, які не хочуть робити непопулярні кроки і ховаються за риторикою про недосконалість законопроектів чи неідеальність розрахунків».

За словами Ковтонюка, від реформування галузі виграють звичайні лікарі, аптечний та фармацевтичний бізнес, а також – прості українці – споживачі медичних послуг.

Втім, у Верховній Раді, яка має ухвалити необхідні зміни, своя думка на медичну реформу. Все, що вдалося ухвалити в парламенті до канікул - Проекту закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№6327) у першому читанні. Остаточне ухвалення перенесли на осінь.

За словами народного депутата Валерія Дубіля, медична реформа, запропонована МОЗ, приречена на провал, бо не спирається ані на інтереси пацієнтів, ані професійної медичної спільноти.

«Реформатори» обіцяють різко підняти зарплати лікарям. Але бюджетне фінансування медицини збільшиться несуттєво, а інших джерел коштів ця псевдореформа не передбачає. Отже, значне підвищення зарплат частині лікарів можна забезпечити лише за рахунок масових скорочень інших», - зазначив Дубіль.

Він нагадав, що запропоновані зміни не запроваджують медичного страхування, яке в усьому світі є наріжним каменем системи охорони здоров’я.

«Той законопроект, який не вдалося з неймовірними порушеннями закону про регламент Верховної Ради проштовхнути у липні, але будуть продавлювати через парламент у вересні, має лише одну мету – відібрати 70 млрд. медичних субвенцій у регіонів та територіальних громад, і віддати їх якійсь новій Національній службі здоров’я. А утримання місцевих лікарень, поліклінік та ФАПів МОЗ хоче залишити місцевим бюджетам, в яких не буде на це коштів! Всім зрозуміло, що це призведе до катастрофи з медициною в регіонах – закриттю лікарень і звільненню медиків!», - підкреслив парламентар.

Валерій Дубіль також зазначив, що реформатори знехтували співпрацею з медиками, а побудували навколо реформи «піар-кампанію» під гаслом «гірше вже не буде».

Такої ж думки дотримується й інший народний депутат Вадим Івченко. Він нагадав, що через запропоновану реформу хворі на складні захворювання, наприклад, онкологічні, в яких немає коштів, прирікаються фактично на смерть.

Також Івченко розкритикував створення нової служби, яка розподілятиме кошти без жодних тендерів, а це, на думку депутата, – класична схема із розпилу коштів.

«Вперше в історії парламенту питання медицини розглядав не Комітет з питань охорони здоров’я, голова якого виступила з різкою критикою даного закону, а Комітет із питань соціальної політики, представники якого не розбираються у питаннях медицини і уявлення не мають, як це вплине на пацієнтів, на долю мережі лікарень, лікарів і, де вони опиняться після введення в дію реформи. Чому ми не можемо піти шляхом європейських країн та започаткувати страхову медицину і сплачувати медичні послуги через страхові фонди? З одного боку це захистить тих, хто не має можливості заплатити за свої послуги, а з іншого, значно підвищить якість медичних послуг!», - зазначив Вадим Івченко.

Медична галузь – одна з найбільш пріоритетних і найменш реформованих в Україні. Не погоджуючись один з одним у багатьох речах, сторони діалогу сходяться в одному: реформа назріла, і далі тягнути нема куди. Але для того, щоб вона здійснилася, потрібен діалог – з усією медичною спільнотою, науковцями, представниками уряду та парламенту, громадськістю. Лише тоді можна вийти на прийнятний варіант, який в майбутньому можна буде вдосконалювати.

Вікторія Чирва

[ Детальніше... ]

ВІТАЄМО!

 ПЕРЕЛИГЫНА  IMG 9814 1

 

Федерація профспілок України вітає Людмилу Федорівну ПЕРЕЛИГІНУ голову Профспілки працівників культури України, з ювілейним днем народження.

Щиро зичимо міцного здоров’я, невичерпної енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності й усіх сферах життя! Радості, добра й родинного благополуччя!

 

ФПУ

[ Детальніше... ]

16 серпня 2017

Назустріч 100-річчу інспекції праці профспілок

9967

 

ФПУ створено Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з відзначення 100-річчя з дня утворення технічної інспекції праці профспілок.

 

Відповідне розпорядження підписав Голова ФПУ Григорій Осовий.

До складу Оргкомітету увійшли головні технічні інспектори праці, правові інспектори праці всеукраїнських галузевих профспілок, фахівці департаменту охорони праці апарату ФПУ.

План заходів з відзначення дати розгляне і затвердить Президія ФПУ на своєму засіданні у жовтні ц.р.

100-річчя з Дня утворення технічної інспекції праці профспілок відзначатиметься у травні 2018 року.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Григорій Осовий: «Можуть постраждати не тільки працівники, а й імідж держави, яка стала на європейський шлях розвитку»

ОСОВОЙ В РУБАШКЕ

 

У Верховній Раді 12 липня у першому читанні прийнято законопроект № 6489, який на думку авторів повинен запобігти надмірному тиску на субєктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Начебто і благородна справа, а що насправді стоїть за положеннями цього документу.

 

– Григорію Васильовичу, документ про який йдеться має спрямовуватися на покращення бізнес клімату в країні, а як він корелюється з правами та інтересами працівників?

- Так, дійсно, нібито благородну мету ставлять автори проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення». Тобто йдеться про інспектування робочих місць.

Це дійсно було б виправдано в ситуації, коли інтереси бізнесу подавляються, чиниться безпідставний податковий тиск, ставляться штучні перешкоди інвестиційній діяльності, вводяться додаткові збори та платежі, чи безнаказано ведеться рейдерське захоплення приватної власності.

Але коли йдеться про забезпечення законних прав працівника, коли правова інспекція отримала сигнал про те, що працівнику не виплачується своєчасно заробітна плата, чи з ним не оформлено трудовий договір, чи роботодавець не перераховує соціальний внесок на пенсійне страхування або є загроза життю і здоров’ю на об’єкті, де він працює і необхідно невідкладно вийти на місце, перевірити та вжити необхідних заходів щодо виправлення ситуації – ніякого послаблення відповідальності роботодавця не повинно бути.

А що автори законопроекту пропонують? Наприклад, якщо інспектор прийшов на об’єкт і з’ясував що людина дійсно працює з неоформленим трудовим договором, і до речі тоді бізнес не відраховує за працівника ні в бюджет ні в пенсійний фонд, ні в фонди соціального страхування, що позбавляє його гарантій і компенсацій при нещасному випадку на виробництві, хворобі, безробітті то у законопроекті лише пропонується роботодавцю дати 15 днів на усунення цих порушень. Але є багато прикладів, коли така ситуація з порушенням трудового законодавства триває не день і не місяць, а роками. І бізнес цим активно користується, бо відчуває себе безкарно.

Щоб читачам було більш зрозуміло, що насправді відбувається у сфері трудових відносин в Україні, наведу свіжий факт із зави до Федерації профспілок від Юрія Стрижеуса із с. Листівка, Запорізької обл., який приїхав до Києва на заробітки. Йому пообіцяли заробітну плату 6 тис. грн. у місяць, офіційне працевлаштування та повний соціальний пакет. А фактично відібрали паспорт, індифікаційний код, трудову книжку і погрозами змусили хлопця відпрацювати шість тижнів безоплатно. Врешті, віддали документи і дали 400 грн. на дорогу додому та попередили, щоб нікуди не скаржився. Це було схоже на рабство, - пише він у своїй заяві.

За офіційними даними в неформальній економіці нині працює 4-4.5 млн. осіб. Саме там найбільше порушень закону.

– Скажіть Григорію Васильовичу, наскільки зараз бізнес переобтяжений увагою з боку інспекторів праці?

По факту в Україні діє 2,5 тисячі інспекторів праці (за штатним розкладом – трохи більше), а суб’єктів господарювання трохи більше, ніж мільйон. Тобто теоретично інспектор може зайти на підприємство 1 раз на 200 років. То про який надмірний тиск на бізнес ми кажемо? Але навколо питання «надмірного тиску» утворилося серйозне парламентське лобі.

- А до речі про що свідчить міжнародна практика щодо врегулювання цієї проблеми?

У Європейських країнах дуже суворі покарання за такі порушення як не оформлення трудового договору.

Так, у Великобританії це може бути позбавлення волі строком до 5 років та штраф у розмірі до 20000 фунтів стерлінгів (за кожного неоформленого працівника. У Франції – позбавлення волі строком від 3 до 5 років та штраф у розмірі від 45000 до 75000 євро (залежно від кількості неоформлених працівників). У Австралії – штраф у розмірі до 76500 австралійських доларів. У США – позбавлення волі строком до 6 місяців та штраф у розмірі до 10000 доларів США (залежно від ситуації).

Нагадаю, що згідно з 81-ю Конвенцією МОП про інспектування праці, ратифікованою Україною, інспектор має право безперешкодно в будь-який час проводити інспектування робочого місця на відповідність умовам безпеки для життя і здоров’я людини з метою відвернення такої загрози і запобігання ризикам на відміну від українського законопроекту, де пропонується запровадити адміністративну відповідальність інспекторів праці за ініціювання позапланових перевірок.

- Скажіть, що ще турбує Вас як профспілкового лідера в цьому законопроекті та як Ви бачите подальші його перспективи?

Візьмемо друге ноу-хау наших законодавців у цьому законопроекті. Наприклад, якщо фізична особа, скажімо працівник, поскаржиться на порушення, і виявиться, що ці порушення були необґрунтованими, то норма законопроекту вимагає оштрафувати таку особу. Тобто у працівника, який виявив порушення його прав і поскаржився, і не може юридично грамотно виписати правові аспекти порушення, змінюється статус потерпілого на винуватого, і більш того, він має ще й штраф за це сплатити.

Я говорю про це з великою тривогою і хочу попередити, щоб і парламентарі і урядовці зрозуміли, що Україна вже котрий рік перебуває під моніторингом з боку Міжнародної організації праці у зв’язку з порушенням прав працівників і Конвенції №81, і в цьому році в червні в Женеві Комітет зі стандартів МОП заслухав звіт Уряду України у зв’язку з порушенням доступу прав інспекторів до робочих місць. Було зроблено дуже серйозні висновки. МОП зажадала від урядової сторони надати докази – всі документи, прийняті постанови, які говорять про те, що такі перешкоди усунуті. І ось на тобі, знову черговий скандальний привід.

Потрібно відверто сказати, що автори законопроекту прикриваючись необхідністю переходу від каральної моделі перевірок до сприяння виправленню правопорушень, насправді, намагаються обмежити здійснення державного контролю в сфері праці, позбавити бізнес необхідності сплачувати штрафні санкції у випадках першого порушення, зокрема за неоформлення співробітників, а штрафи знову звести нанівець, що, навпаки, заохочує нелегальну зайнятість.

І це при тому що обсяг тіньової зайнятості в Україні майже 4,5 мільйони працівників, які працюють без оформлення трудових відносин, понад 100 тисяч працівників несвоєчасно отримують заробітну плату. Незадовільний стан охорони та безпеки праці призводить до чисельних людських жертв і аварій.

Якщо цей законопроект буде прийнято без змін, то у наступному році Міжнародна організація праці може внести нашу країну до «чорного» списку найбільших порушників норм МОП і це стане приводом для позбавлення України преференцій у торгівлі, зокрема, зі США та ЄС.

Звичайно ми направили Голові Верховної Ради України відповідну профспілкову петицію, щоб вилучити під час другого читання дискримінаційні норми по відношенню до працівників. Ми не повинні піддавати ризику знову авторитет нашої країни на міжнародному рівні, демонструвати, що ми є не прогнозованою країною, яка бере на себе зобовязання, а потім ними нехтує.

Ми розраховуємо, що профільний парламентський комітет все ж скористається запропонованою технічною допомогою і направить законопроект на експертизу до МОП. У свою чергу ФПУ надіслала до Верховної Ради України детальні зауваження та пропозиції та ініціює їх внесення через народних депутатів України – представників ФПУ у парламенті до другого читання.

Є ще час і можливість виправити ситуацію, а не доводити до конфлікту.

 

Розмову вів Юрій Работа

 

 

 

[ Детальніше... ]

15 серпня 2017

Національна збірна України з футболу серед лікарів – віце-чемпіон світу 2017 року

Балицкий ігра

 

У невеликому курортному містечку Леоганг, Австрія 8 – 16 липня 2017 р. відбувся XXIII Чемпіонат світу з футболу серед лікарів.

 

В рамках мундіалю відбувся розіграш двох почесних трофеїв – Morell Cup, формат 11 на 11, лікарі 25 – 45 років, і Vogel Cup, формат 7 на 7, лікарі старше 45 років. Понад 1000 лікарів взяли участь у змаганнях у складі збірних з 20-ти країн світу і 5 континентів, серед них команди Австрії, Південної Кореї, США, Ірландії, Австралії, Канади, Мексики, Аргентини, Литви, Росії, Німеччини, Бразилії, Великої Британії, Колумбії, Каталонії, Угорщини, Узбекистану, Швеції, Чехії та України.

Після жеребкування основна команда українських лікарів потрапила в групу з командами Швеції, Канади та Південної Кореї, команда Мастерс (лікарі 45+) з командами Бразилії, США і Німеччини. «Мастерси» пройшли груповий етап зі 100% результатом – 3 перемоги Україна – Німеччина 4:0, Україна – Бразилія 5:2, Україна – США 5:2. Основна команда перемогла збірні команди Південної Кореї 5:0 та Канади 2:1 та поступилась Швеції 1:2.

Згідно результатів групового етапу змагань обидві збірні вийшли до чверть фіналів, де основна команда потрапила на збірну лікарів Каталонії, засновник Чемпіонатів світу серед лікарів, відомий на весь світ лікар-пульмонолог професор Ферран Морель є каталонцем. Стиль гри команди Каталонії нагадує стиль професійної команди зі столиці Каталонії Барселони, але потрібно відзначити, що матчі плей-офф проходили в умовах постійних злив, погода вносила свої корективи, футбольні поля стали вогкими і важкими для гри, тому на перший план виступали бійцівські якості команд, в чому наші хлопці виявилися кращими, навіть в десятьох граючи останні 20 хвилин, вони перемогли каталонців 1:0 (вирішальний гол забив судмедексперт з Києва Віктор Черненко).

Команді Мастерс в чверть фіналі протистояла команда Великої Британії, британці, які вважають себе родоначальниками футболу завжди дуже відповідально готуються до світових чемпіонатів, наймають професійних тренерів, влаштовують кастинги з сотен лікарів-футболістів, вони вже не одного разу перевіряли на собі силу українських футболістів, з великою повагою відносяться до наших хлопців і цього разу дещо розчарувались жеребу і не прогадали – перемога українців 4:1.

 

загальне фото

 

В півфінальному поєдинку на основну команду лікарів України чекали недавні кривдники – збірна Швеції, до слова ця команда фіналіст Чемпіонату світу 2016 року, у складі має 7-8 гравців, що пограли на професійному рівні в різних лігах Швеції, так наприклад, швед Олаф Гутерстам має в активі дві зустрічі за Національну збірну Швеції в 2007 році, цього року він двічі розписався в наших воротах на груповому етапі і став кращим бомбардиром турніру. Але, але наші хлопці вирішили повернути борг шведам в півфіналі – два тайми суцільної боротьби, пресинг, 5 травмованих гравців і Україна у історичному фіналі, переможний гол на рахунку хірурга-стоматолога з Одеси Юрія Овсяннікова.

Вінцем турніру стала фінальна зустріч основної команди, на нас чекала збірна Чехії – фіналіст останніх 5 світових першостей, чемпіон світу 2015-2016 років, команда, що не пропустила в свої ворота жодного м’яча на цьогорічному мундіалі. Українці підійшли до фіналу з травмованим основним голкіпером, 4 гравцями основного складу та неймовірним бажанням перемогти. Перші хвилини фіналу показали, що ми не тільки можемо на рівних грати з чехами, а і домінувати, але футбольні правила ніхто не відміняв – не скориставшись виходом один в один і не забивши гол, українці отримали в свої ворота 11-метровий удар, так рефері помилився, як показують повтори, порушення правил було до карного майданчика, але збірна України вимушена була відіграватись. Згадався Чемпіонат світу 2016 року в Барселоні, де в чвертьфіналі з чехами ми також домінували, мали ігрову перевагу, але двічі не забили пенальті і отримали гол в свої ворота також після 11-метрового удару, призначеного за гру рукою нашого гравця, якого відверто штовхав потужний чеський нападник… Наші хлопці і цього року не складали зброю, останні сили кинули, щоб вразити ворота чехів, але пропустивши після контратак на останніх хвилинах двічі – поступились, поступились 0:3, але покидали поле з високо піднятою головою, під аплодисменти наших вболівальників і численних лікарів з багатьох країн світу, цього року вони по праву можуть вважатися героями нації – збірна українських лікарів з футболу – віце-чемпіон світу 2017!

Україна може пишатися своїми лікарями – ми веземо до Неньки два почесні трофеї – срібний Morell Cup та бронзовий Vogel Cup, а лікар-онколог з Дніпра Артем Джанджулія – приз кращому півзахиснику турніру.

Тренер команди – дитячий хірург Ігор Боровик (Київська обласна дитяча лікарня).

ВО УФАМ висловлює подяку всім нашим вболівальникам, родинам, які нас супроводжували на Чемпіонаті. Ми дякуємо всім, хто нас підтримував в Україні і по всьому світі, ми всі одна велика уфамівська родина і це наша спільна перемога. Низький уклін нашим воїнам, наші перемоги для них. Ми дякуємо всім нашим партнерам, зокрема Київській міській профспілці працівників охорони здоров’я і компанії “Фармак”. Ми дякуємо всім, хто на місцях в регіонах допоміг і продовжує допомагати нашим лікарям представляти Україну на світовій арені. Переконані, що попереду нас чекають ще більші перемоги і досягнення!

 

команда с кубком

 

З іменами лікарів закладів охорони здоров’я міста Києва - срібних призерів чемпіонату світу по футболу можна ознайомитись тут (Список та фото додаються)

 

Євген Слєпов,

лікар, дитячий хірург,

Прес служба ВО УФАМ

Фото – Сергій Гамзін

[ Детальніше... ]

Патріотичне виховання у дитячих оздоровчих закладах Харквської області

Патріотичне виховання2

 

«Моя прекрасна Україно! Наймиліша, найгарніша, найчарівніша! Високі гори, зелені ліси, широкий степ, синє море… Мужні козаки, красиві жінки, співуча мова і вишиванка…» - дзвінкий дитячий голос у таборі «БМВ» відкриває табірну зміну…

 

            В умовах сьогоденної дійсності багато розмов про патріотизм. Але ж патріотизм це почуття-цінність. Немає сильного почуття – немає цінності.

Як виховувати патріотизм? Які методи застосовувати у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, де переважно проводяться розважальні заходи.

Протягом літнього періоду постійна комісія Ради ОПХО з питань культмасової, спортивної роботи й оздоровлення, відвідуючи позаміські заклади оздоровлення та відпочинку (ПЗОВ) у рамках проведення обласного огляду на кращу організацію дитячого оздоровлення, звертала увагу на організацію заходів з патріотичного виховання. Побувавши на одному з них у ПЗОВ  «Ромашка» КП «Харківводоканал» під час проведення тематичної зміни «Набери «Україна» в Google», члени комісії відмітили, що слова «Україна», «патріотизм» набували для дітей особливого смислу, тобто осмислювалися не лише розумом, а й переживалися серцем. Треба відмітити, що усі дитячі заклади не формально підійшли до цієї теми, і педагоги – вихователі ефективно підбирають форми, методи, прийоми щоб спрямувати яскраві емоції дитини насамперед у русло пробудження прагнення до духовно-моральної вчинкової активності, формування позитивних життєвих навичок, до самовдосконалення, до вияву патріотичної позиції.

Так, наприклад, за окремо розробленої навчальної програми «Методи національно-патриотичного виховання дітей» працює санаторій-профілакторій «Факел» ГПУ «Шебелинкагазвидобуваня». Вона складається з напрямків роботи по вивченню символіки України, історичних дат і проведенню українських національних свят, розробленню агітаційних матеріалів та ін.

Перша зміна дитячого оздоровчого закладу «Факел» КП «Харківводоканал» була названа «Ми роду козацького діти, землі українського цвіт» і усі заходи проводилися у рамках цієї теми, розкриваючи надбання національної культури. З метою відродження спадщини українського народу ДЗОВ «Лісова казка» у кожній зміні проводила «День України». Красу української вишиванки демонстрували на святі у ДОЗ санаторного типу «БМВ» (курорт «Березівські мінеральні води»).

«Україна - наша Батьківщина! Ми українці! Ми гордо несемо це звання!» - це гасло дня української національної культури, який пройшов у ПДЗОВ "Олімпія": діти вивчали національні традиції та історію, куштували українські страви, а ввечері співали українські пісні.

            Велику увагу військово - патриотичному вихованню приділяє педагогічний колектив дитячого оздоровчого табору «Золотий колос», базуючись на проведенні дитячо - юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва. Це шлях свідомого опанування геройським , лицарським, гуманним і демократичними традиціями українського народу. «Джура» - так зазвичай називали хлопчиків-козаків, яких дорослі козаки з тих чи інших причин приводили на Січ. Найчастіше це траплялося тому, що діти козаків сиротіли: батько загинув у бою - його друзі взялися піклуватися про дитину. Січ для хлопця-джури - краща, найсправжня школа козацтва. Доречі, крім навчання козацькій майстерності, на Січі існувала справжня козацька школа, яка готувала не тільки вояків, але грамотних, освічених людей, що могли працювати писарями або займати інші керівні посади. Навіть співи і гру на музичних інструментах викладали у козацькій січовій школі. Але головним було, все ж таки, навчання козацькому мистецтву. Вправно володіти зброєю, бути фізично витривалим, вміти доглядати за знаряддям, надати першу медичну допомогу. Крім навчання, джури виконували багато роботи, допомагали січовим козакам. Вони куховарили, доглядали за хворими та пораненими, служили у церкві.

            Сьогодні «Сокіл» («Джура») – це виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично – розвиненої особистості. Кожна зміна «Золотого колосу» відзначається проведенням цієї гри. При цьому діти виконують різноманітні завдання на фізичну витримку, кмітливість, виявлення морально-духовних якостей. Вони зустрічаються із представниками Українського козацтва, спеціалістами Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Харківській обл. і переможцями Всеукраїнської військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Безстрашні мурахи». Кожна гра закінчувалась закликом: «Будьте патріотами нашої країни!Ростіть мужніми та справедливими!».

            Досвідчені педагоги знають, що для виховання патріотизму потрібно увійти в найчутливішу сферу особистості, її справжню духовність. Для того, щоб кожна дитина могла сказати «Україна в моєму серці», необхідно виховувати в неї поважне відношення до себе самої, до своєї родини, оточуючих людей, міста проживання – своєї малої Батьківщини. Дитячі заклади, де завдання вихователів, педагогів, наставників полягає у тому, щоб у новому оточенні дитина змогла проявити всі здібності, сили, вміння, кращі риси характеру, сприяють цьому.

            Взявши до уваги, що формуванню почуття патріотизму сприяє вивчення історичних подій з подальшим глибоким обговоренням, виконанням творчих завдань, створенням соціальних проектів тощо, Об’єднання профспілок Харківської області заклав ці принципи у проект, присвячений відомому підприємству Харківщини.

      Вісім років поспіль успішно діє спільний проект «Солодка веселка» Об’єднання профспілок Харківської області і ПрАТ «Харківська бісквітна фабрика», метою якого є: стимулювання зацікавленості дітей до історії відомого підприємства Харківщини, виховання поважного ставлення до вітчизняного виробника, виявлення та розвиток їхнього творчого потенціалу.    Проведення цього проекту дозволяє кожному партнеру зробити свій внесок у вигляді конкретних можливостей, і спільний внесок виявляється вагомішим, ніж окремі зусилля кожного партнера.

В конкурсі «Солодка веселка - 2017» взяли участь діти та підлітки позаміських оздоровчих закладів Харківської області, які функціонують за організаційної та фінансової підтримки профспілок: «Зелена гірка», «Олімпія», «Факел», «Ромашка». Була організована робота з вивчення учасниками конкурсу історії виробництва солодощів у Харкові, створені умови для реалізації дитячих творчих ідей і проведений конкурс дитячої творчості «Солодка веселка - 2017» під гаслом: «Солодка радість кожного дня» за різноманітними номінаціями: «Малюнок», «Прикладне мистецтво», «Рукоділля», «Вірші та пісні» та ін. Твори та вироби, а також відповіді на питання аніматорів демонстрували знання дітей про історію розвитку Харківської бісквітної фабрики, торгову марку «Бісквіт – Шоколад», різноманітність продукції Харківської бісквітної фабрики і кондитерської фабрики «Харків’янка». Підбиття підсумків конкурсу здійснювало журі, у склад якого увійшли працівники ДЗОВ, профспілкових органів та Харківської бісквітної фабрики. Нагородження переможців відбувалось на фінальному заході конкурсу дитячої творчості «Солодка веселка – 2017», присвяченого ПрАТ «Харківська бісквітна фабрика», яка разом з кондитерською фабрикою «Харків’янка» входить до Корпорації «Бісквіт – Шоколад»: діти отримали Дипломи переможців і солодощі торгової марки «Бісквіт – Шоколад», а дитячі заклади – організатори конкурсу - відмічені Подякою Голови Об’єднання профспілок Харківської області з врученням цінного подарунка від Харківської бісквітної фабрики.

Всього в 2017 році у конкурсі взяли участь понад девятсот чоловік, 107 дітей стали переможцями.

            Виїзні засідання постійної комісії Ради ОПХО у заклади оздоровлення та відпочинку Харківської області дозволили зробити висновок, що пріоритетним ціннісним орієнтиром виховного процесу усіх ДЗОВ улітку 2017 року стала ідея патріотизму. Адже лише завдяки спільним зусиллям можливо якнайкраще виховати громадянина - патріота, сприяти збереженню і зміцненню української нації.

 

Патриотичне виховання3

 

Патріотичне виховання1

 

 

Патріотичне виховання4

 

Патріотичне виховання5

 

 

Матвійчук С.О.,

головний спеціаліст

відділу оргмасової роботи ОПХО

 

[ Детальніше... ]

Прекрасное, счастливое и беззаботное время…

                            Газовики2

 

       Вот уже второй год дети сотрудников ПАО «Харьковгоргаз» отдыхают в детском оздоровительном учреждении предприятия ПАО «Днепропетровскгаз», в лагере, о котором мечтает каждый ребенок.

 

Детство! Какое чудное слово! Оно как на ладони – у каждого, и вспоминая его, почему-то вспоминаешь всегда веселые вещи, события, в которых было может быть и трудно, но так забавно.

       Даже став взрослыми, мы храним светлую память о нем. Я думаю, нет ничего трогательнее, чем увидеть человека, вернувшегося в то место своего детства, где прошли лучшие его годы жизни. В кругу друзей, среди одноклассников мы отдаёмся этим светлым и счастливым воспоминаниям нашей юности, нашего детства. Тысячи воспоминаний кружат голову, хочется плакать и улыбаться. Ведь это прекрасное время прошло, но оно когда-то было!

   Смысл жизни - это не пребывать в детстве, даже в мыслях, а быть готовым к борьбе в повседневной взрослой жизни, и жить в настоящем, а не в прошлом. Продолжая жизнь - в наших детях, внуках - мы снова близко соприкасаемся с детством, наблюдая, как они растут, как радуются жизни, и как счастливы и беззаботны. 

       Наблюдать за детьми, которые едут в детский оздоровительный лагерь, особенно в первый раз, очень любопытно. Они как нахохлившиеся воробушки смотрят на все и всех с опаской, ожидают строгих лагерных правил и почти армейской дисциплины. Учитываются назидания родителей по поводу аккуратности, послушания, самостоятельной стирки, ежедневного чищения зубов и аккуратной уборки постели. Они в ожидании чего-то необычного и до сих пор для них неведомого. Общаются мало, вслушиваются в каждое слово взрослых.

       И вдруг попадают в сказочную обстановку детского лагеря, где в первые же минуты исчезает страх и опасность, где встречают их не строгие учителя, а добродушно настроенные, улыбчивые воспитатели и вожатые.

       ДОУ «Голубое пламя» - это оазис среди степного пейзажа Арабатской стрелки, это лагерь, входящий в десятку лучших детских здравниц Украины - абсолютно уникальный по растительности и наполнению райский уголок. Утопая в зелени красивейшего парка, спрятались уютные корпуса детского лагеря и базы отдыха для взрослых с детьми. Разноцветие клумб, множественные фонтаны, беседки и павильоны для каждого отряда – здесь все для детей и во имя их. В лагере продумано все до мелочей, начиная от комфортных кроватей с множеством шкафчиков для одежды и обуви, по последнему слову с кондиционерами и красивой посудой столовой, широким пляжем с яркими площадками на море, супер шикарными бассейнами для разных возрастов (на случай шторма). А для детей, увлекающихся спортом, стадион и скейтдром, оборудованные самыми современными спортивными снарядами с разноцветным резиновым покрытием.

 

Газовики3

          

Особую значимость придают в лагере духовно-нравственному воспитанию детей. Педагогам удается переключать внимание детей на увлечения, ведущие к их духовному обогащению. Для этого в лагере работают библиотека, кружки по интересам, после занятий в которых, дети везут родителям сувениры, сделанные своими руками. Юннаты увлечены занятиями в мини зоопарке, а юные кораблестроители создают модели кораблей, моделируют военную технику.

А разве можно забыть лагерные дискотеки! Для большинства детей это первый опыт парных медленных танцев, первых вздохов и грустных прощаний. Все дети в лагере отмечены и награждены шуточными бумажными медалями, грамотами, дипломами.

           18 дней лагерной смены пролетают очень быстро и по дороге домой дети обмениваются впечатлениями, договариваются о встрече в Харькове, планируют поездку в «Голубое пламя» в следующем году. И теперь вагон поезда напоминает птичий базар – развеселых, уставших, соскучившихся за родителями, но таких счастливых и беззаботных детей. И как здорово, что у детей есть такой островок удовольствий и счастья!

 

Газовики3

Т. Балашова,

профспілкова організація ПАО «Харьковгоргаз»

[ Детальніше... ]

Профспілкова "Захищеність" в телеефірі

20170807 185634

 

Знову на голубих екранах Волині в прямому ефірі вийшла циклова програма «Захищеність», авторський соціальний проект директора навчально-методичного центру профспілок Галини Даниленко.

 

І хоча серпень - це період відпусток, коли тіло відпочиває, а голова вже зайнята підготовкою до зими. Тому обговорювана в програмі тема житлових субсидій буквально вибухнула величезною кількістю питань телеглядачів до експерта в студії – заступника директора Департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадмінстрації Людмили Сербіненко.

Про суть змін до законодавства про житлові субсидії, прийнятих в травні 2017 року, про монетизацію зекономлених субсидій, про субсидії для орендарів найманих квартир і ще багато про що запитували волиняни і дякували Федерації профспілок області за можливість доступно отримати інформацію, яка допоможе їм пережити зиму.

Звичайно, субсидія напряму не пов’язана з профспілками, але вона є вирішенням соціальних проблем волинян. А профспілки і соціалка - дуже близькі і головне, дуже залежні одна від одної.

 

 

Навчально-методичний центр профспілок

Волинської області

[ Детальніше... ]

Привітання з ювілеєм

1366885263 pless sol-4-of-123

 

Сьогодні виповнюється 80 років від дня народження колишнього голови Профспілки працівників освіти і науки України Сачкова Леоніда Семеновича, який більшу частину свого професійного життя присвятив служінню людям.

Федерація профспілок України щиро вітає ювіляра, зичимо міцного здоров’я та творчого довголіття.

 

ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31