08 вересня 2017

Утворено новий СПО об’єднань профспілок

Изображение 173 

Відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» та з метою ініціювання переговорного процесу й підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк 8 вересня 2017 року підписано Угоду про утворення Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Угоду підписали Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерація профспілок України Григорій Осовий, Голова Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» Анатолій Онищук, Голова Федерації профспілок транспортників України Вадим Ткачов, Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України В’ячеслав Рой.

Угода про утворення Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні відкрита для підписання до 29 вересня 2017 року.

 

Изображение 100

Изображение 123

Изображение 134

Изображение 153

 Секретаріат СПО об’єднань профспілок

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілки наполягають на обговоренні Держбюджету-2018

Изображение 164

 

СПО об’єднань профспілок звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу розгляду проекту Держбюджету – 2018.

 

В рамках соціального діалогу Профспілкова сторона ініціювала розгляд проекту Державного бюджету України на 2018 рік на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Враховуючі, що за рішенням Комітету з питань економічного розвитку та підприємництва і Комітету з питань соціальної та гуманітарної політики Національної ради підтримана пропозиція стосовно розгляду цього питання в 20-х числах вересня ц.р., профспілки наполягають на проведенні окремої зустрічі керівництва відповідних ЦОВВ з представниками всеукраїнських профспілок під голосуванням Прем’єр-міністра України з метою обговорення проекту Дердбюжету–2018 до його розгляду на засіданні КМУ.

Лист підписали Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерація профспілок України Григорій Осовий, Голова Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» Анатолій Онищук, Голова Федерації профспілок транспортників України Вадим Ткачов, Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України В’ячеслав Рой.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНА ТЕМА. Осінній наступ чи соціальний діалог?

 

 НАРА

 

Як треба діяти профспілкам в сучасних складних соціально-економічних умовах, щоб більш рішуче та надійно забезпечити захист законних прав та інтересів працівників? Які форми та засоби впливу на ситуацію вони мають використовувати? Ці та інші актуальні питання були у центрі уваги учасників наради керівників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань Києва та Київської області, що відбулось 8 вересня.

Вів нараду Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

 

НАРА1

 

У заході взяли участь та виступили заступники Голови ФПУ Євген Драпятий, Володимир Саєнко, Олександр Шубін, керівники та представники всеукраїнських галузевих організацій та територіальних профоб’єднань Києва та Київської області.

Учасники наради обговорили такі питання:

 

  1. 1.Про актуалізацію проблемних соціально-економічних питань та дії профспілок в осінній період.

 

  1. 2.Про дату скликання чергового засідання Президії ФПУ та основні питання Порядку денного.

 

  1. 3.Про солідарну підтримку попереджувальної акції протесту Профспілки працівників охорони здоров’я України проти політики влади у сфері охорони здоров’я.

НАРА2

 

По першому питанню розгорнулась ділова, конструктивна, гостра дискусія. Про свої думки а також позицію профспілкових організацій, які вони представляють, щодо поточної соціально-економічної ситуації та можливих і необхідних дій профспілок у найближчу перспективу проінформували голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко, голова Профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України Василь Мойсюк, голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, заступник голови Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Сергій Українець, голова Київської обласної ради профспілок Валентин Кононенко та інші керівники та представники профспілкових організацій та об’єднань.

 

НАРА3

 

 

НАРА4

 

НАРА5

 

У виступах конкретно та гостро наголошувалось на необхідності більш активно, рішуче та наполегливо вирішувати наболіли питання, насамперед, щодо прожиткового мінімуму мінімальної заробітної плати. динаміки середньої та реальної заробітної плати. мінімальної ставки (посадового окладу) працівника І тарифного розряду небюджетної сфери на 2017 рік, динаміки заборгованості із виплати заробітної плати, цін та тарифів.

Пролунали пропозиції про проведення всеукраїнської акції протесту профспілок. При цьому підкреслювалось: осінній наступ з метою ефективного захисту прав та інтересів людини праці має бути разом із розвитком, поглибленням та підвищенням якості соціального діалогу. Тому на нараді було дано доручення Голові ФПУ Григорію Осовому очолити профспілкову делегацію для зустрічі з Головою Уряду Володимиром Гройсманом і проведення з ним переговорів щодо вирішення найбільш актуальних та важливих питань соціально-економічного захисту працівників.

 

НАРА6

 

Після обговорення другого питання, було вирішено провести засідання Президії ФПУ 5 жовтня у Києві. У попередньому порядку денному засідання такі питання:

1. Про активізацію дій профспілок на захист людей в умовах реформ.

2. Про основні позиційні підходи ФПУ щодо нової Генеральної угоди на наступний термін.

3. Про профспілкові заходи з нагоди 10-й річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю та міжнародного дня боротьби з бідністю.   

Заслухавши та обговоривши інформацією Голови ФПУ Григорія Осового та голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторії Коваль з питання «Про солідарну підтримку попереджувальної акції протесту Профспілки працівників охорони здоров’я України проти політики влади у сфері охорони здоров’я», учасники наради одноголосно підтримали акцію медиків та їх вимоги.

 

НАРА7

 

Було також вирішено створити робочі групи з підготовки засідання Президії ФПУ та проведення акції протесту.

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Накипіло: медики виходять на акцію протесту

DSC02742

 

 

У лікувальних закладах Кіровоградщини склалася критична ситуація з оплатою праці. До кінця року потрібно по області близько 100 млн. грн. в т.ч. по Кропивницькому - близько 40 млн. грн.  На сьогодні утворилася кредиторська заборгованість - по обласному центру отримано тільки частину авансу за серпень. Завдяки наполегливості голови обкому профспілки працівників охорони здоров’я Лариси Козлової, зокрема виступу на сесії міської ради було додатково виділено на фінансування лікувальних закладів 10 млн. грн., що дозволило перекрити поточну заборгованість у червні. Але загалом проблема не вирішена. Аналогічна ситуація і в інших регіонах, тому президія Профспілки працівників охорони здоровя прийняла рішення про проведення 19 вересня Всеукраїнської акції протесту.

Критична ситуація в медичній галузі і готовність до акції протесту обговорювалася на засіданні за круглим столом, який відбувся у Федерації профспілок області. Відкриваючи засідання, голова ФПО Максим Баланенко проаналізував хід реформ, які відбуваються без чітких орієнтирів, зокрема медичної, висловив солідарність Федерації з діями Профспілки медиків.

За словами Лариси Козлової, саме безвідповідальне ставлення держави до вирішення ключових проблем системи охорони здоров’я України  призвело до погіршення у 2017 році соціально-економічної ситуації в галузі та зниження рівня гарантій і соціального захисту медиків. Профспілка намагалася врегулювати питання збільшення фінансування галузі із забезпеченням у повному обсязі фонду оплати праці закладів охорони здоров’я, своєчасної виплати зарплати працівникам, неодноразово зверталася у вищі інстанції, особисто до кожного народного депутата. У результаті Президія Профспілки змушена визнати, що незважаючи на вжиті заходи, КМУ та МОЗ України проігнорували більшість пропозицій Профспілки. Тому й виходять медики на акцію протесту.

   Зважаючи на критичну ситуацію в галузі, в первинних профорганізаціях пройшли збори (конференції) з порядком денним: «Громадянам України – доступну та якісну медичну допомогу. Працівникам охорони здоров’я – роботу, зарплату, соціальний захист». На зібраннях були підтримані особистими підписами вимоги Профспілки до органів державної влади України та делеговані представники майже з кожної організації  для участі в акції протесту.

У засіданні за круглим столом взяли участь заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Скрипник та начальник управління фінансово-бюджетного забезпечення департаменту Тамара Збатанова, які запевнили, що нинішній рік медики закінчать без боргів із зарплати.

 

Марія Іванова,

м.Кропивницький

 

DSC02745

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

2222222

 

7 вересня ц.р. відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому серед інших розглядалися питання про зміни до бюджету Фонду на 2017 рік, про схвалення проекту бюджету Фонду на 2018 рік, про проект Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації та професійного навчання на 2017-2020 роки тощо.

У зв’язку із об’єктивною необхідністю правлінням Фонду прийнято рішення збільшити видатки на поточний рік за рахунок зменшення залишку коштів, зокрема, на компенсацію єдиного внеску роботодавцям, на компенсацію витрат роботодавцям на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб тощо – на загальну суму 52,3 млн.грн.

Після тривалої дискусії та внесення деяких змін до запропонованого проекту бюджету Фонду на 2018 рік – правління Фонду прийняло рішення його схвалити.

За даними наданими Виконавчою дирекцією Фонду розрахований проект бюджету Фонду на 2018 рік враховує запропоноване профспілками зростання мінімального розміру допомоги по безробіттю для застрахованих осіб. З 1 січня 2018 року його розмір планується встановити на рівні 1440 грн., для чого на наступне засідання правління фонду має бути внесено відповідний проект постанови правління Фонду.  Оскільки з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшиться до 1762 грн., новий розмір цієї допомоги буде становити близько 82% від нього. Нагадуємо, що на сьогодні його розмір встановлено у сумі 1280 грн., що становить лише 76% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Доходи Фонду на 2018 рік заплановано у сумі близько 12,64 млрд.грн., видатки – 12,18 млрд.грн. Видатки на виплату допомоги по безробіттю планується збільшити на 18,3% порівняно із витратами цього року. Залишок коштів на початок 2018 року планується у сумі 315,8 млн.грн.

Прийнятою правлінням Фонду Програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації та професійного навчання на 2017-2020 роки передбачено впровадження докорінно нових модернізованих підходів та заходів у цій сфері, які напрацьовувались робочою групою правління Фонду за участі фахівців виконавчої дирекції Фонду.

Наступне засідання правління Фонду орієнтовно заплановано провести у третій декаді листопада 2017 року.

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ 

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття – у День фізичної культури та спорту

P1150725

 

В обласному спортивному святі у День фізичної культури та спорту, яке відбулося на центральній площі міста Ужгорода – Народній, взяли участь голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, ряд голів обласних організацій галузевих профспілок.

На площі були обладнані намети обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств та дитячо-юнацьких спортивних шкіл: ВФСТ «Колос» АПК України (голова Микола Тимчак), «Україна» (голова Василь Марків), «Спартак» (голова Микола Щадей). Тут усі бажаючі мали можливість ознайомитися з досягненнями спортивних товариств, їх роботою з підготовки спортивного резерву, розвитку масової фізкультури і спорту. А юні вихованці ДЮСШ спорттовариств демонстрували свою майстерність у різних видах спорту.

         Під час свята спорту і здоров’я  отримали нагороди цілий ряд спортсменів, тренерів та організаторів фізкультури і спорту нашого краю.

 

На фото:

- під час спортивного свята (справа наліво): голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова обласного відділення НОК України Іван Риляк, заступник голови обласного відділення НОК України Василь Машіка;

- біля намету обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України голова обласної організації ВФСТ Микола Тимчак та голова обласної організації профспілки працівників АПК Ганна Кулик (в центрі) разом з організаторами спортивної роботи товариства;

- (зліва направо) голова облорганізації профспілки працівників ЖКГ Іван Зелінський та голова облорганізації ФСТ «Спартак» Микола Щадей з юними велосипедистами спортивного товариства з велоклубу «Лідер»;

- тренери обласної організації ФСТ «Україна» з нагородами.

 

 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

P1150726

 

P1150735

 

 

 

P1150737

[ Детальніше... ]

10 вересня - День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України

11 35

 

 

Шановні спілчани!

 

Сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України!

Галузь, з якою ви пов’язали своє життя, є надзвичайно важливою для розвитку національної економіки та забезпечення енергетичної незалежності  держави.

Прийміть щиру подяку за вашу щоденну самовіддану працю та майстерність, відповідальне ставлення до своїх професійних обов’язків.

У цей святковий день  бажаю вам стабільної роботи, наснаги та нових трудових успіхів! Миру, здоров’я, щастя й добробуту вам та вашим родинам!

Зі святом вас!


Голова Федерації профспілок України                         Г.В. Осовий

[ Детальніше... ]

Галузева профспілка вітає спілчан з нагоди професійного свята

 

ranzit-gaza

 

Шановні колеги,  дорогі спілчани!

Прийміть сердечні вітання з нагоди нашого професійного свята - Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.

Святкування Дня працівника нафтової, газової та нафтопереробної промисловості вже стало доброю вересневою традицією. Це свято людей, які присвятили своє життя нелегкій та важливій справі - розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Не одне покоління майстрів нафтогазової справи створювало і примножувало здобутки нашої галузі.

Переконаний, що українські нафтовики, газовики та нафтопереробники і надалі докладатимуть максимум зусиль для подальшого розвитку своєї життєво важливої для держави галузі, робитимуть значний внесок у відродження національної економіки та зростання добробуту Українського народу.

Бажаю усім здоров'я, оптимізму, витримки у нелегкій щоденній праці, професійних успіхів, стабільної роботи, гідної зарплати, нових трудових звершень і впевненості у завтрашньому дні.

Нехай свято наповнить душу радістю та гордістю за зроблене!

За дорученням президії

Центральної ради Укрнафтогазпрофспілки

 

В.І. Дмитришин

[ Детальніше... ]

З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!

НЕФТЬ

       Шановні друзі! Центральна Рада профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України сердечно вітає працівників і ветеранів нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення з професійним святом – Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості!

 

       Своєю невтомною працею ви повсякчас показуєте приклади високого професіоналізму, відповідальності, витримки і відданості своїй справі – випускати якісне пальне. Впевнені, що тимчасові труднощі будуть подолані і, об’єднавши зусилля працівників, роботодавців і профспілкових організацій, ми подолаємо всі негативні явища в галузі, відновимо діяльність підприємств та виведемо вітчизняну нафтопереробну промисловість на шлях сталого розвитку.

 

       Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, життєвої енергії, щастя, достатку і злагоди у кожному домі, мирного неба і впевненості у завтрашньому дні.

 

 

З професійним святом, дорогі друзі!

 

 

 

Голова  Центральної  Ради профспілки

працівників хімічних та нафтохімічних

галузей промисловості України                                                 В.С. Мойсюк

[ Детальніше... ]

9 вересня – День фізичної культури і спорту України

news3947

 

 

Шановні працівники організацій і установ фізичної культури і спорту,

тренери, спортсмени, ветерани та шанувальники спорту!

 

Щиро вітаю вас з Днем фізичної культури і спорту України! Фізична культура і спорт мають дуже важливе значення  у нашому житті, вони виховують в людині життєво необхідні якості – вміння досягати поставленої мети, працювати в команді,  наполегливість і витривалість.

Висловлюю щиру вдячність всім спортсменам та їх наставникам за примноження переможних традицій і спортивної слави України. Особливі слова подяки сьогодні – керівництву та працівникам членських організацій всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, колективам фізичної культури підприємств, організацій, установ.

Бажаю усім вам нових спортивних і життєвих перемог, талановитих учнів, оптимізму, міцного здоров’я та віри у власні сили. Нехай у ваших сім’ях завжди буде злагода, радість і достаток!

 

З повагою

 

Голова Федерації профспілок України                   Г.В. Осовий

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30