11 вересня 2017

Колективним договорам і угодам - ефективність та соціальну спрямованність

ГР

 

Актуальні питання удосконалення, підвищення ефективності та конструктивності, наповнення соціальної спрямованістю соціального діалогу між профспілками та роботодавцями були  у центрі уваги учасників консультативної наради членів СПО обєднань профспілок з обговорення законопроекту про колективні договори і угоди, що відбулась 11 вересня.

Вів нараду перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін. В заході взяли участь керівник Управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання ФПУ Олена Лобченко, керівники та представники низки всеукраїнських галузевих профспілкових організацій.

 

Прес-центр ФПУ

 

ГР2

 

 

 

ГР3

 

ГР4

ГР5

 

ГР1

[ Детальніше... ]

Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” і міфи довкола нього

b7909e6bc51f4eae6f8b0c50e3caf9da.png

 

2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Це - один із пакету законодавчих актів, що мають на меті привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан, сприяти енергозбереженню, а відтак – і енергетичній незалежності нашої держави. Тим не менше, одразу після оприлюднення нового закону в мережі Інтернет навколо нього з’явилося чимало міфів. Ми обрали кілька найпоширеніших і нижче розглянемо, як ситуація виглядає насправді.

Отже:

“Кажуть, що...

...закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників”

Ні, це не так. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні).

Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії / води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Для кращого розуміння розглянемо ситуацію на прикладі обліку води. Слід розуміти, що точність вимірювання квартирного лічильника води зазвичай нижча, ніж у будинкового. Тому закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Саме тому квартирні лічильники і названі в законі “розподільними”. (Зауважимо, що закон містить докладніші вказівки щодо розподілу показань вузла комерційного обліку для різних ситуацій, які можуть мати місце на практиці, враховуючи витрати води на загальнобудинкові потреби, випадки несанкціонованого втручання в систему тощо.)

Завдяки такому підходу знімається проблема “різниці в показаннях” (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового унаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан (утримання внутрішньобудинкових мереж є відповідальністю співвласників багатоквартирного будинку).

Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги.

“Кажуть, що...

...закон містить формулу, за якою доведеться платити за сусідів”

Ні, це не так. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон і надалі передбачає, що кожен платить сам за себе.

Стаття 4 і п.2 Прикінцевих та перехідних положень закону передбачають, за загальним правилом, що всі приміщення у багатоквартирному будинку повинні бути обладнані “квартирними лічильниками”. І, як ми вже сказали вище, врахування їх показань є обов’язковим при розрахунках за спожиті послуги.

Слід пам’ятати, що різниця між показаннями будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між усіма споживачами у багатоквартирному будинку. І якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряву трубу, чи хтось із сусідів “відмотує” лічильник – за це, в кінцевому підсумку, доведеться заплатити всім. А тому співвласникам багатоквартирного будинку слід дбати, як і раніше, про якісне обслуговування і справний стан внутрішньобудинкових мереж.

Отже, “за сусіда” платити не доведеться. Але за елементарним порядком у будинку слідкувати треба як і раніше.

“Кажуть, що...

...закон забороняє встановлювати лічильники на опалення місць загального користування”

Ні, це не так. Частина шоста статті 4 закону передбачає, що “встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії, приладів-розподілювачів теплової енергії у приміщеннях (місцях) загального користування будівлі не обов’язкове”. Тобто, закон не зобов’язує встановлювати такі вузли обліку, але й не забороняє.

Більше того, частина друга статті 10 закону прямо передбачає, що перед розподілом обсягів спожитої теплової енергії між споживачами теплова енергія, витрачена на опалення місць загального користування, віднімається від загального обсягу спожитої в будівлі теплової енергії. Закон прямо не вказує, як повинен бути визначений обсяг спожитої на опалення місць загального користування теплової енергії. Тобто, можливі й приладовий і розрахунковий методи. Остаточно крапки над “і” в цьому питанні повинна розставити методика, яку має найближчим часом затвердити Мінрегіон.

Отже, закон не забороняє встановлювати лічильники на опалення місць загального користування. Там де така можливість існує, нею варто скористатися.

“Кажуть, що...

...в платіжці з'явиться ще одна додаткова графа про оплату ремонту, обслуговування та повірки лічильників”

Така додаткова графа в платіжці дійсно повинна з’явитися. Однак це той випадок, коли додаткова графа не означає додаткової плати.

Вже сьогодні більшість виконавців комунальних послуг заклали в тарифи на свої послуги витрати на встановлення та повірку вузлів обліку. Закон передбачає, що віднині такі витрати не повинні включатися до складу тарифу на комунальну послугу. Таким чином, мешканці будинків, що встановили загальнобудинкові лічильники своїм коштом, не будуть платити за їх встановлення в інших будинках через інвестиційну складову тарифу, яка рівномірно нараховувалася на всіх споживачів.

Такий підхід, як очікується, сприятиме більш прозорому фінансуванню встановлення, повірки і заміни вузлів обліку.  Окремо слід звернути увагу на те, що перед встановленням загальнобудинкового лічильника, оператор мережі повинен узгодити лічильник та його вартість з мешканцями будинку, які можуть запропонувати дешевшу або кращу модель.

Отже, закон просто передбачає винесення в окремий платіж тих витрат, які раніше вже були “заховані” в тарифі на комунальну послугу, але не застосовувалися на практиці.

“Кажуть, що...

...виконавці комунальних послуг можуть ігнорувати закон якщо в їхньому тарифі не затверджено встановлення лічильників”

Ні, це не так. У дійсності, закон передбачає абсолютно новий підхід до встановлення вузлів обліку, не “прив’язаний” до тарифу на комунальну послугу.

Стаття 3 закону передбачає, що встановлення вузла комерційного обліку (загальнобудинкового) ініціює оператор зовнішніх інженерних мереж (у більшості випадків він же є і виконавцем комунальної послуги). Оператор не менш як за два місяці зобов’язаний попередити співвласників багатоквартирного будинку про свій намір встановити вузол комерційного обліку та вартість такого вузла. Якщо співвласники не хочуть встановлювати такий вузол обліку самостійно, оператор встановлює його, а відповідні витрати стягує зі співвласників у відповідній конкретній будівлі у вигляді внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який розстрочується на 5 років.

Втім це стосується лише вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових). Вузли розподільного обліку (квартирні) споживачі повинні встановлювати за власний рахунок.

Отже, виконавець комунальної послуги зобов’язаний ініціювати встановлення вузла комерційного обліку незалежно від того, чи були раніше відповідні витрати включені до тарифу.

“Кажуть, що...

...покарання за невиконання закону виконавцями комунальних послуг відсутнє”

Ні, це не так. У дійсності, статті 13-16 закону передбачають застосування низки фінансових санкцій до операторів зовнішніх інженерних мереж і виконавців комунальних послуг за порушення вимог закону.

Також прикінцеві та перехідні положення закону вносять зміни й доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачають адміністративну відповідальність за порушення закону - в тому числі і для споживачів.

 

За повідомленням Урядового порталу:

http://teplo.gov.ua/rozyasnennya-po-subsidiyam/107.html

[ Детальніше... ]

ДІАЛОГ - ЗА УЧАСТІ ПРОФСПІЛОК

IMG 7531

 

Днями в Дніпропетровському Будинку профспілок   відбулася зустріч членів президії облпрофоб’єднання з керівником українсько-німецького проекту з вдосконалення соціального діалогу, представником Освітнього центру економіки (ФРН) доктором Г.Циммерманом, керівником обласної тристоронньої соціально-економічної ради, головою Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В.Сергєєвим та заступником директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.Петренко.


         В ході розмови йшлося про особливості реалізації згаданого проекту міжнародного співробітництва, спрямованого на поліпшення взаємодії об’єднань роботодавців, профспілок і влади задля соціально-економічного розвитку України в цілому і Придніпровського промислового регіону, до якого є велика зацікавленість німецького бізнесу.

         Голова облпрофцентру В.Дубіль, його заступник Ю.Чернов та голова обкому профспілки освітян Г.Бєлікова розповіли гостям про діяльність профспілок області по соціально-економічному захисту трудящих, розвитку соціального партнерства. Саме профспілки для поліпшення соціального діалогу свого часу сприяли створенню галузевих організацій роботодавців. Багато робиться в області і в реалізації Генеральної і галузевих угод, регіональної угоди та колдоговорів на підприємствах, а також в ході розпочатої зараз децентралізації влади.

         За словами В.Сергєєва, на Дніпропетровщині вже більше двох десятиріч ефективно працює система соціального діалогу, діє обласна соціально-економічна рада, що дозволяє вирішувати нагальні питання цивілізовано, за столом переговорів. Зокрема, що стосується збереження та розвитку трудового потенціалу, поліпшення та фінансування професійно-технічної освіти. До речі, останнє є одним з головних напрямків угоди про співпрацю. Доктор Г.Циммерман з цього приводу зазначив, що вона спрямована на зростання економіки України, а це неможливо без модернізації виробництва та підвищення кваліфікації кадрів, об’єднання зусиль роботодавців і профспілок.

         Велике враження на німецького гостя справило, зокрема, знайомство з досвідом соціального партнерства на Дніпропетровському комбінаті харчових концентратів, який спільно презентували голова правління підприємства і одночасно керівник облорганізації роботодавців «Дніпрохарчопром» О.Ковров та голова обкому харчової промисловості профспілок працівників АПК С.Тіницька.

         Саме такі напрацювання, зазначив Г.Циммерман, повинні стати надбанням інших, що дозволить створити в Україні таку ж достатньо ефективну систему соціального діалогу, яка вже ось понад сторіччя діє у Німеччині. Дуже важливо при цьому, що об’єднання роботодавців і профспілки його країни за ці роки здобули значну вагу в суспільстві і влада вимушена рахуватися з їх думкою в процесі прийняття всіх соціально значущих рішень.

         Цього ж, зазначив у ході зустрічі голова облпрофцентру В.Дубіль, прагнуть і профспілки Дніпропетровщини.

 

 IMG 7525

                            Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання

[ Детальніше... ]

ДІАЛОГ - ЗА УЧАСТІ ПРОФСПІЛОК

IMG 7531

 

Днями в Дніпропетровському Будинку профспілок   відбулася зустріч членів президії облпрофоб’єднання з керівником українсько-німецького проекту з вдосконалення соціального діалогу, представником Освітнього центру економіки (ФРН) доктором Г.Циммерманом, керівником обласної тристоронньої соціально-економічної ради, головою Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В.Сергєєвим та заступником директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.Петренко.


         В ході розмови йшлося про особливості реалізації згаданого проекту міжнародного співробітництва, спрямованого на поліпшення взаємодії об’єднань роботодавців, профспілок і влади задля соціально-економічного розвитку України в цілому і Придніпровського промислового регіону, до якого є велика зацікавленість німецького бізнесу.

         Голова облпрофцентру В.Дубіль, його заступник Ю.Чернов та голова обкому профспілки освітян Г.Бєлікова розповіли гостям про діяльність профспілок області по соціально-економічному захисту трудящих, розвитку соціального партнерства. Саме профспілки для поліпшення соціального діалогу свого часу сприяли створенню галузевих організацій роботодавців. Багато робиться в області і в реалізації Генеральної і галузевих угод, регіональної угоди та колдоговорів на підприємствах, а також в ході розпочатої зараз децентралізації влади.

         За словами В.Сергєєва, на Дніпропетровщині вже більше двох десятиріч ефективно працює система соціального діалогу, діє обласна соціально-економічна рада, що дозволяє вирішувати нагальні питання цивілізовано, за столом переговорів. Зокрема, що стосується збереження та розвитку трудового потенціалу, поліпшення та фінансування професійно-технічної освіти. До речі, останнє є одним з головних напрямків угоди про співпрацю. Доктор Г.Циммерман з цього приводу зазначив, що вона спрямована на зростання економіки України, а це неможливо без модернізації виробництва та підвищення кваліфікації кадрів, об’єднання зусиль роботодавців і профспілок.

         Велике враження на німецького гостя справило, зокрема, знайомство з досвідом соціального партнерства на Дніпропетровському комбінаті харчових концентратів, який спільно презентували голова правління підприємства і одночасно керівник облорганізації роботодавців «Дніпрохарчопром» О.Ковров та голова обкому харчової промисловості профспілок працівників АПК С.Тіницька.

         Саме такі напрацювання, зазначив Г.Циммерман, повинні стати надбанням інших, що дозволить створити в Україні таку ж достатньо ефективну систему соціального діалогу, яка вже ось понад сторіччя діє у Німеччині. Дуже важливо при цьому, що об’єднання роботодавців і профспілки його країни за ці роки здобули значну вагу в суспільстві і влада вимушена рахуватися з їх думкою в процесі прийняття всіх соціально значущих рішень.

         Цього ж, зазначив у ході зустрічі голова облпрофцентру В.Дубіль, прагнуть і профспілки Дніпропетровщини.

 

 IMG 7525

                            Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання

[ Детальніше... ]

Тристороння соціально-економічна рада: «ЗМІНИ ДОБРІ, ЯКЩО ВОНИ – НА БЛАГО ВСІХ»

ФОТО ТРИСТОР

 

8 вересня відбулося розширене засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної Тристоронньої соціально-економічної ради. На порядку денному було три питання. Так, узгоджено позицію сторін щодо проекту Закону України «Про колективні угоди та договори». Направлено пропозицію сторін Національній Тристоронній соціально-економічній раді щодо врахування у законопроекті обов’язковості укладення колективних договорів та угод.

 

За цим - розглянуто рекомендації Національної тристоронньої соціально-економічної ради та позиції профспілкової сторони і сторони роботодавців області з питання «Про реформу системи охорони здоров’я та забезпечення населення лікарськими засобами і медичними послугами». Напрацьовано низку змін, за якими рекомендовано здійснити заходи правового та соціально-економічного захисту працівників охорони здоров’я, встановлення додаткових трудових та соціально-економічних гарантій для працівників реорганізованих закладів охорони здоров’я із залученням соціальних партнерів. Як також - удосконалити умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я з метою встановлення обгрунтованої диференціації в оплаті праці. Вона має бути з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи, а також підвищення престижності праці медичних працівників.

Серед акцентів, на який варто звернути увагу, вважають учасники діалогу,- щоб в ході проведення адмінреформи чітко розмежувати повноваження, обов’язки та міру відповідальності місцевих громад і центральних органів виконавчої влади в управлінні системою охорони здоров’я. Насамперед в питанні фінансування. Підтримано вимоги Профспілки працівників охорони здоров’я України до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, з якими Профспілки вийдуть на попереджувальну акцію протесту в Києві та на місцях 19 вересня 2017 року.

Третім у розгляді було питання про ситуацію на Бурштинській ТЕС.

Через певні конфліктні питання і не можливість вирішити їх в рамках переговорного процесу, доручено: інспекторам та юристам управління держпраці області перевірити виконання Колективного договору на Бурштинській ТЕС; додатково вивчити проблему щодо неналежного утримання об’єктів соціально-культурного призначення. Дирекцію Бурштинської ТЕС в особі в.о. Шмигаля Д.А. зобов’язано усунути юридичні порушення й невідповідності щодо залучення нею посередницької фірми «Агенство місцевого економічного розвитку» для подальшого фінансування закладів соцкультпризначення. Дирекцію також зобов’язано забезпечити повну виплату заборгованої суми утримань на рахунок профспілки для виплати заборгованої зарплати та повного виконання Колдоговору щодо збереження та фінансування закладів.

Того ж дня заборгована адміністрацією Бурштинської ТЕС сума коштів на виплату зарплати працівникам ( 105 тис.грн. ) була перерахована профспілці.

   М.ПАВЛИШИН,

Рада професійних спілок Івано-Франківської області

 

[ Детальніше... ]

Продовжуємо навчати профспілкових бухгалтерів з усієї країни в Чернігові

21430291 10203791683629748 2826507669593360555 n

 

4-6 вересня Чернігівський НМЦ приймав гостей із сусідньої області. На навчання до Центру завітали бухгалтери Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Програма семінару складалася з трьох великих блоків: “Юридичні основи господарської та фінансової діяльності профспілкових організацій”, “Практичні питання документування та обліку в профспілковій організації”, “Застосування законодавства про працю та перевірка його виконання”.

 

Проводили заняття викладачі Навчально-методичного центру профспілок Володимир Ковальчук і Тамара Назіна.

 

Також сумські освітяни мали можливість познайомитися з історичними та просто цікавими місцями міста над Десною.

 

21430624 10203791684549771 6056496497199272695 n

 

21557619 10203791682469719 8899268849934127715 n

 

Віталій Копиш

[ Детальніше... ]

Повысились зарплаты? Вот вам и больше налогов. «Содра» сообщила хорошую новость: в Литве повышались зарплаты

1026202207 


Однако едва только на небе появляется лучик оптимизма, его сразу же, как летучие мыши своими тенями, кидаются заслонять политики. Чтобы только этот лучик не дошел до земли и не осветил наши печальные будни, - говорит Ж.Шиленас, президент Литовского института свободного рынка.

 

О чем речь? Едва только дошла весть о повышении зарплаты, в тот же день члены Сейма «засверкали», зарегистрировав проект повышения налогов и введения прогрессивного тарифа подоходного налога. Зарабатываете 1260 евро на руки в месяц и уже платите более 13 000 евро налогов в год? Сделают еще больше.

 

Если вы удивились, откуда эти 13 000 евро, я напомню простую арифметику. Получая 1260 евро зарплаты на руки, вы уже заплатили 915 евро взносов в «Содру», взносов страхования здоровья и подоходный налог с населения (именно последний налог политики и предлагают повысить). Затем эти 1260 евро вы тратите в магазине. Даже если ведете очень здоровый образ жизни, не покупаете алкогольные напитки, табак и на работу ездите на велосипеде (т. е. не покупаете бензин), все равно хотя бы на налог на добавленную стоимость тратите еще по 200 евро в месяц. Сложив все это, получается, что вы платите 13 380 евро в год.

 

Это много. Тем более, несмотря на то, платите ли вы власти много или мало, вы получите столько же. В случае болезни вас будут лечить так же, будут компенсировать только самые дешевые лекарства. Пенсию получите несколько большую, чем те, кто заплатил мало. Одно лишь это – уже несправедливость. Но некоторые политики не только не собираются исправлять эту несправедливость, но наоборот, еще больше ее усугубляют.

 

Именно эту несправедливость повышает новый законопроект, который предлагает ввести прогрессивный налоговый тариф для тех, кто зарабатывает более 1266 евро. Аргументов, как всегда – нет, за исключением лозунгов о налогообложении миллионеров и о том, что зарабатывающие больше должны и платить больше.

 

Как всегда, эти аргументы – мимо цели. Те, кто зарабатывает больше, уже и сейчас платят больше. Зарабатывающие минимальную зарплату (330 евро) сейчас платят подоходный налог с населения около 10 евро. Зарабатывающие 1260 евро платят уже подоходный налог в 250 евро. Зарплаты разнятся в четыре раза, а уплачиваемые налоги – аж в 25 раз!

 

Уже сейчас люди, зарабатывающие 1000 и более на руки, отдают в казну около половины подоходного налога с населения. Конечно, жаль, что таких людей всего около одной шестой. Но если мы говорим о справедливости или о справедливом распределении налогового бремени, то на зарабатывающих более 1000 евро ложится непропорционально большое налоговое бремя. И введение прогрессивного налогового тарифа только усугубит это бремя.

 

А где же эти «кулаки» миллионеры? Не знаю, но кажется, что с миллионерами дела в Литве не ахти какие, если прогрессивный налоговой тариф начинается не с миллиона, а с тысячи с небольшим.

 

Но и это еще не все. Еще зарегистрировано и предложение обложить налогом недвижимость стоимостью в 150 000 евро и более. Тревожно, что с нынешним ростом цен на жилье и установкой некоторых политиков опустить эту планку ниже уже скоро придет тот день, когда кто-то предложит обложить налогом жилье всех людей.

 

Логики тоже нет. Ты экономил, взял кредит, купил квартиру и реновировал ее (еще и платишь НДС) – заплати еще раз. За то, что имеешь жилье. Иронично, но зачастую в реальности оно тебе не принадлежит, потому что не выплачен кредит, а это означает, что жилье большей частью принадлежит банку, но все равно заплати.

 

Больше всего злит то, что политики, вносящие такие предложения, после этого льют слезы о том, что в Литве нет среднего класса. А откуда ему быть, если человека, едва прочно вставшего на ноги, сразу же стремятся обложить более высокими налогами. Идя на риск, ты берешь кредит, тяжело работаешь ради будущего семьи: оказывается, ты – кулак-миллионер, которого надо «прижать».

 

Вот так оно. Солнечных лучиков – мало. А ведь осень только началась. Скоро Сейм вернется с каникул и начнет «печь» законы полным ходом. Выдержки нам всем.

 

 

Жильвинас ШИЛЕНАС

президент Литовского института свободного рынка

 

 

Самая высокая ставка прогрессивного налога — фикция

 

Этим летом Сейм проголосовал за введение прогрессивного подоходного налога с населения. К самым большим зарплатам будет применяться ставка в 31,4% вместо нынешних 23%. Но это все – фикция, утверждает передача De facto на Латвийском телевидении.

Крупнейшая става подоходного налога с населения будет применяться к зарплатам, превышающим 4500 евро. Столько в Латвии зарабатывают несколько тысяч человек. Но в реальности они будут платить примерно столько же, сколько и сейчас.

Вот уже два года как получатели крупных зарплат платят так называемый «налог солидарности». Это означает, что часть зарплаты поступает не в социальный бюджет, а тратится по усмотрению правительства.

Сейчас налоговая реформа предусматривает использовать средства от налога солидарности на конкретные цели. В том числе, часть собирать в виде подоходного налога. Потому его тсавка повышается до 31,4%. И теперь политики пытаются «продать» старый налог под видом нового – прогрессивного.

Реформа предусматривает направлять до 10% «налога солидарности» на пенсионные накопления. Эти деньги больше не попадут в госбюджет, а станут вкладом налогоплательщика в будущее

«Фактическое налоговое бремя не возрастает. А налог солидарности даже несколько снизится, поскольку его часть, которая в предыдущие годы просто уходила в общий котел бюджета, теперь возвращается обратно к налогоплательщику через пенсионные фонды», - говорит руководитель управления монетарной политики Банка Латвии Улдис Руткасте.

Взносы в частные пенсионные фонды во время обсуждения реформы активно защищали организации предпринимателей.

И политики сочли, что такой шаг на встречу высокооплачиваемым специалистам мотивирует их не искать обходные пути при уплате налогов.

Однако Международный Балтийский центр изучения экономики и политики (BICEPS), проводя исследование о неравенстве доходов в Латвии, окрасил влияние налоговой реформы в достаточно мрачные цвета. Центр смоделировал все налоговые изменения на обычные домохозяйства, где не у всех есть работа. Анализ показал, что доходы самых состоятельных людей не только не снизятся или останутся прежними, а могут даже вырасти.

«Получается, что самые нуждающиеся получат меньше всех – в среднем, около 20 евро в год. А самые зажиточные выиграют в год около 200 евро», - говорит исследователь BICEPS Анна Плюта. Один из аспектов, который рассматривали исследователи – это пособия, которые нуждающиеся потеряют в случае увеличения доходов.

В Банке Латвии соглашаются: одними налоговыми изменениями состояние бедных слоев общества не улучшить.

«В этой группе очень мало работающих. И с помощью налогов мы до этих людей добраться не можем», - заявил Руткасте.

Впрочем, исследование BICEPS показывает, что налоговая реформа несколько уменьшит неравенство доходов в Латвии. Но не благодаря прогрессивному налогу, а за счет повышения необлагаемого минимума получателям низких зарплат.

 

Автор: "De facto" (LTV analītiskais raidījums)

Перевод:

Департаментмеждународных связей ФПУ

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Відбулись тристоронні консультації щодо розміру єдиного соціального внеску на 2018 рік та його розподілу за видами соціального страхування

photo

5 вересня 2017 р. у Міністерстві соціальної політики України відбулись тристоронні консультації із визначення економічно і соціально обґрунтованого розміру єдиного соціального внеску та пропорцій його розподілу за видами соціального страхування на 2018 рік.

За їх результатами було вирішено залишити на наступний рік розмір та розподіл єдиного соціального внеску, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 530, а саме, що сума єдиного внеску (22% від ФОП) розподілятиметься наступним чином:

- на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 5,2313 відсотка;

- на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 9,1472 відсотка;

- на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 85,6215 відсотка.

За попередніми розрахунками виконавчих дирекцій фондів соціального страхування такий розподіл дозволить мати їм кошти (за винятком Пенсійного фонду), які дозволять продовжити реформування в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Увага! Це важливо! Включення до Реєстру неприбуткових організацій при втраті статусу неприбутковості можливе при поданні заяви після закінчення календарного року

ece4db23cde735dcbfa3554c8e2895d8

 

Відповідно до положень п. 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України неприбуткові організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року  №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», що не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані були до 01 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність до норм п.133.4 ст.133 Кодексу, після 01 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру.

Таким чином, така організація з 01 липня 2017 року втрачає ознаку неприбутковості та стає платником податку на прибуток підприємств.

Роз'яснення щодо питанням повернення до Реєстру неприбуткових організацій надала Державна фіскальна служба України у своєму листі по індивідуальній податковій консультації від 19.06.2017 р. №726/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

(З листом можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/print-72239.html)

Також ДФС України у своєму листі від 10.08.2017р. №21192/7/99-99-12-02-04-17 надала додаткові роз’яснення про особливості подання податкової звітності з податку на прибуток неприбутковими організаціями.

(З листом можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/306547.html)

                                                       

Департамент правового захисту

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30