10 жовтня 2017

Підписано тристоронню Домовленість щодо підвищення розміру тарифної ставки працівника 1-го розряду

 

Изображение 897

 

10 жовтня на засіданні СПО об’єднань профспілок між керівниками сторін соціального діалогу було досягнуто домовленості щодо зміни розміру тарифної ставки робітника І-го розряду.

 

Відповідне рішення було ухвалене членами СПО об’єднань профспілок і за їх дорученням свій підпис під документом поставив Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий. Від роботодавців це здійснив Голова СПО роботодавців Дмитро Олійник, від влади - Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Домовленість є невід'ємним додатком до Генеральної угоди та набирає чинності з 1 листопада 2017 року.

 

Изображение 910

 

Таким чином, на підприємствах, в організаціях небюджетної сфери всіх форм власності тарифна ставка робітника І розряду встановлюється у розмірі:

- визначеному відповідною галузевою, територіальною угодою або колективним договором;

- для галузей, де не укладено галузеві угоди, або їх положення не регулюють розмір тарифної ставки робітника І розряду, - на рівні, що не менше як на 10% перевищує визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи.

Зазначену норму було передбачено у Генеральній угоді на 2016-2017 роки з метою актуалізації її положень.

Коментуючи ухвалене рішення, Голова СПО об’єднань профспілок, Григорій Осовий зазначив, що перемовини з підвищення розміру тарифної ставки робітника І-го розряду тривали довго і лише наразі Сторонам вдалося віднайти консенсус. Це підвищення є лише початком подальших консультацій та переговорів з метою покращення умов праці для людей, а також хорошим стартом для початку переговорів з укладення Генугоди на новий строк, які, за сподіваннями керівників трьох Сторін, будуть більш динамічними і результативними.

 

Изображение 763

 

- Ми й надалі будемо рухатись шляхом підвищення соціальних стандартів, - запевнив присутніх членів СПО об’єднань профспілок Міністр соцполітики Андрій Рева.

У рішенні СПО об’єднань профспілок також запропоновано сторонам соціального діалогу до 1 грудня ц.р. опрацювати параметри та критерії визначення розміру тарифної ставки робітника І-го розряду для їх застосування при переговорах з встановлення цього показника у 2018 році.

СПО також розглянуло та прийняло рішення з питань: «Про постатейні профспілкові зауваження до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та їх лобіювання в Парламенті», «Про визначення позиції СПО об'єднань профспілок щодо проекту Закону України «Про колективні угоди і договори», підготовленого тристоронньою робочою групою» та ін.

 

Изображение 854

 

Того ж дня під головуванням Голови СПО об’єднань профспілок Григорія Осового відбулось перше засідання СПО репрезентативних всеукраїнських профоб’єднань, Угоду про утворення якого підписано 8 вересня 2017 року.

На засіданні ухвалено документи, що регламентують діяльність новоутвореного СПО, сформовано його робочі органи, створено Робочу комісію профспілкової сторони для ведення переговорів з укладення нової Генеральної угоди. Вирішено до 20 жовтня напрацювати проект Декларації цілей і завдань, які вбачають профспілки на переговорах з укладання нової ГУ, а до 1 листопада профспілкова сторона має намір ініціювати перед своїми соціальними партнерами початок колективних переговорів з укладення ГУ на новий строк.

 

Изображение 708

 

Изображение 743

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання правління Фонду соціального страхування України

pretenzija1

 

 

10 жовтня 2017 року  відбулося чергове засідання правління Фонду соціального страхування України, на якому розглядалися і були прийняті рішення про  затвердження структури Фонду та затвердження схем посадових окладів працівників  виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів,  внесення змін до Положення про умови оплати та стимулювання праці  працівників Фонду, внесення змін до Порядку надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб, затвердження Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця або незалежної професійної діяльності та інші.

Правлінням Фонду прийнято рішення про нову структуру з 1 січня 2018 року із скороченням відділень – а саме, ліквідувати  84 відділення виконавчої дирекції Фонду з 372 і таким чином залишити 288 відділень, у виконавчій дирекції Фонду з 14 наявних підрозділів залишається лише 11.

Як вже повідомлялось, правлінням Фонду соціального страхування України 12 вересня ц.р. затверджено з 1 січня 2018 року граничну чисельність працівників Фонду у кількості 5192 штатні одиниці (із зменшенням на 35% у цілому по системі, та на 29% – апарату виконавчої дирекції Фонду). 

Завдяки у т.ч. і зазначеному скороченню на 2018 рік адміністративні видатки Фонду зменшаться на 11% порівняно із цим роком (на 143,1 млн.грн.), а витрати на оплату праці – на 6% (на 70 млн.грн.).

При внесенні  змін до Порядку надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб правління Фонду поліпшило можливості призначення матеріального забезпечення відповідно до норм Порядку тим застрахованим особам, страхувальник яких зареєстрований на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, або в зоні надзвичайної ситуації, а також у зв'язку з відсутністю можливості встановлення місцезнаходження страхувальника.

Діючим Порядком надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства регулювались ці обставини лише за одним видом соціального страхування – з тимчасової втрати працездатності. Тепер він буде розповсюджуватись і на страхові випадки у соціальному страхуванні від нещасних випадків на виробництві.

 

Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

У Федерації профспілок Вінницької області відбувся семінар-навчання з представниками членських організацій

P1620726

 

 

10 жовтня п.р  у Федерації профспілок Вінницької області відбувся семінар-навчання з представниками членських організацій ФПО.  

Головними питаннями семінару - навчання, який провели фахівці Апарату Федерації профспілок області: Вадим Шевчукголовний правовий інспектор праці; Аліна Трохименкоголовний спеціаліст з питань організаційної роботи; Ірина Степанець - головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи; Олександр Калашнюк - головний технічний інспектор праці; Світлана Демуцька - спеціаліст з питань гуманітарної роботи та Раїса Ходиревазав.об’єднаним архівом профспілкових організацій області були:

 

 • Зміни в трудовому законодавстві;
 • Рівень оплати праці працівників області, ситуація із заборгованістю із заробітної плати та основні тенденції на ринку праці за I-е півріччя 2017 р.;
 • Зміни до порядку надання субсидій населенню;
 • I-е півріччя поточного року;
 • Підсумки літньої оздоровчої кампанії 2017 р.
  • Напрацювання пропозицій щодо проведення спільних заходів у гуманітарній сфері у 2018 році;
  • Діловодство. Реєстрація вхідної та вихідної документації;
  • Профспілкові документи та їх збереження.

  

Відбулася фахова дискусія з вищеозначених питань.

 

Учасникам семінару було роздано відповідні методичні матеріали.

 

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

 

P1620727

 

P1620739

 

 

P1620740

 

P1620769

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Всесвітній досвід профспілкового руху – первинкам

DSC02753

 

В рамках дансько – українського  проекту відбувся семінар-навчання активу обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. Він проходив у Світловодському районі. І за насиченістю, і за формою, і за географічними рамками був незвичайним. Традиційне місце проведення семінару змістилося у різні адреси. Обговорення теми «Роль і завдання первинних профорганізацій в процесі децентралізації в рамках оголошеного ФПУ Року первинної профспілкової організації» розпочалося з Григорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

Директор школи Руслан Ткаченко представив обличчя школи – різні куточки у коридорах, рекреаціях: відпочинку для дітей, музики, спортивних досягнень, ветеранів війни, учнівської творчості… Гордість школи – тенісний стіл у фойє (це приз за перемогу в обласних змаганнях), інтерактивні дошки, комп’ютерний клас.  У канву навчально-виховної роботи гармонійно вписується профспілкова діяльність. Голові профкому Наталії Осиці легко співпрацювати з керівником закладу, домагатися виконання колективного договору, адже Руслан Ткаченко раніше очолював профком, який дав йому путівку до кар’єрного росту.  Профком зберігає стовідсоткове профспілкове членство, усі надбання попередника.

 

Микільська ЗОШ І-ІІІ ступенів теж представила свої родзинки: сучасні кабінети, в яких створені всі умови для продуктивної праці вчителя та для того, щоб учні здобували міцні знання. І вони підтверджуються добрими показниками, запевнила директор школи Валентина Томєва. Про роботу первинної профорганізації щодо  створення сприятливого мікроклімату, розповіла голова профкому Людмила Зоріна.  Гарантії і пільги працівників зафіксовані у колдоговорі. Кожен працівник школи – це творча особистість. Вчителі згуртувалися в агітбригаду «Надія», яка є призером районних і обласних конкурсів.

 

У Микільській школі працює багато молодих вчителів. До речі, райком профспілки, який очолює Ніна Рябчун упродовж багатьох років переймається молодими кадрами. З її ініціативи і керівництво райдержадміністрації  робить все, аби педагогічна молодь затримувалася в освітніх закладах району. Зокрема їй доплачують 50 відсотків до зарплати, для них працює клуб молодого вчителя. Заступник голови РДА Володимир Похилов і начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Скопич поділилися думками про реформування галузі, у центрі якої є вчитель. Обидва керівники відзначили активність райкому профспілки, який постійно підштовхує на ті чи інші рішення, тобто реформування йде під профспілковим супроводом.  Сьогодні звучить багато вдячних слів від вчителів окремих шкіл, які відзначають: якби не профспілка, ніякого консенсусу не знайшли б. Люди реально відчули профспілковий захист.

 

Не менше вразила і спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Світловодської міськради, яка є однією із 100 визначених Міносвіти шкіл по впровадженню проекту «Нової Української школи». Директор школи Анжеліка Колесник провела відеопрезентацію закладу, в якому створено модель сучасного освітнього середовища. За рейтингом Кіровоградської області серед 285 шкіл ЗОШ №7 посідає третє місце.

 

У тісному тандемі з дирекцією школи працює профком, який очолює Ірина Пісаревських. У колективі панує атмосфера творчого пошуку, а тому немає конфліктів, з порозумінням вирішуються соціально-економічні питання, створено всі умови як для розвитку особистості вчителя, так і задоволення його духовних запитів. Враховуючи високий рівень такої співпраці адміністрації з профспілковими організаціями, обком профспілки вручив високу профспілкову відзнаку – почесний знак ФПУ «За соціальне партнерство» начальнику управління освіти Світловодської міської ради Геннадію Френкелю.

 

У другій частині семінару обговорювалася тема «Роль молоді у профспілці та майбутнє сфери праці», яку розкрив запрошений на навчання голова об’єднаної первинної профорганізації викладачів та студентів КЗ «Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської області» Олександр Сизоненко, який брав участь у міжнародному молодіжному профспілковому форумі «ТЕМП-2017» у Білорусії. Обговорювалася найбільша проблема, яка хвилює буквально усі країни світу, – введення роботизації та інформатизації, що призводить до різкого зменшення потреби у робочих руках. Найбільший досвід сусідньої країни – це стовідсоткове профспілкове членство. Сила профспілкового руху Білорусі в тому, що є дієвий діалог профспілок і керівництва держави.  

 

Найбільшу зацікавленість викликала третя складова семінару, насичена матеріалами і досвідом з практики роботи профспілок Данії, що запропонували свою допомогу, в т.ч. і фінансову, на навчання профактиву України. У роботі семінару взяли участь тренер дансько – українського проекту, голова Полтавської обласної організації профспілки працівників хімічної та нафтохімічної промисловості Ольга Курінько та його учасник, голова Кіровоградського РК профспілки освітян Євгенія Бєжан.

 

Мета проекту – посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизації в Україні. Данські профспілки домоглися зміцнення авторитету у суспільстві, вирішили те, до чого прагнули, а вдається їм усе тому, що в країні є відповідальність і працюють закони. В Україні з цим поки що складно. На жаль, зазначила Ольга Курінько, ми працюємо в режимі гасіння пожежі, а треба вчитися діяти на випередження. «Як кажуть, упала на голову децентралізація, а чіткого законодавства, як рухатися вперед, немає. Данці вчили нас, як працювати на локальному рівні, яка буде вага колективних договорів і угод. Вони можуть бути основоположними у профспілковій роботі».

 

Ольга Курінько та Євгенія Бєжан провели  цікаві та змістовні тренінги. Ольга Анатоліївна запропонувала шляхи вирішення  трудових та побутових конфліктних ситуацій. Семінаристи вдалися до складання групового портрету профспілкового комітету.

 

Підсумовуючи роботу семінару, голова обкому профспілки освітян Світлана Скалько зазначила: «Для того й оголошено Рік первинної профспілкової організації, щоб у цей буремний час первинки гідно склали екзамен на зрілість. Головне, у процесі децентралізації зберегти первинні профспілкові організації, профспілкову структуру, її галузевий принцип. У лютому в Україні працювала місія Глобальних профспілок, яка виявила глибоку стурбованість тим, що немає жодної поваги до найманих працівників з боку уряду та до профспілок як до соціальних партнерів, з ними не обговорюються заходи захисту прав спілчан, що створює середовище для можливого масового трудового конфлікту».

 

DSC02786

 

                                               Марія Іванова,

м.Кропивницький

[ Детальніше... ]

У КМУ відбулась зустріч соціальних партнерів

kmu-03-3601

 

Робоча зустріч, ініційована Головою СПО профспілкової Сторони Григорієм Осовим,  відбулась 9 жовтня і проходила у тристоронньому форматі за участі міністра соціальної політики України Андрія Реви і голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника.

 

Однією з тем для обговорення стало завершення переговорів про внесення змін до чинної Генеральної угоди стосовно визначення розміру тарифної ставки працівника першого розряду у поточному році.

Урядова Сторона і Сторона роботодавців узгодили, що розмір такої ставки на підприємствах і в галузях, де не укладені галузеві угоди, або положення угод не регулюють розмір тарифної ставки 1-го розряду, повинно не менше ніж на 10% перевищувати визначений Державним бюджетом на 2017 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи.

У ході тривалих перемовин, що передували такому рішенню, профспілки наполягали на 28% підвищенні цього показника, а Сторона роботодавців – лише на 3% і тільки зараз вдалося досягнути компромісу. Тому сьогодні, 10 жовтня, на засіданні профспілкового СПО буде розглядатися ця пропозиція і у разі її схвалення представники Сторін соціального діалогу підпишуть протокол домовленостей про доповнення до п. 2.4 Генугоди.

Голова СПО об’єднань профспілок акцентував увагу на загостренні ситуації на підприємствах промислового сектору, зокрема, зростанні заборгованості по зарплаті, подальшому скороченні робочих місць, через що деякі підприємства вимушені згортати виробництво. Останнім часом досить напружена ситуація спостерігається у хімічній, вугільній галузях, про що свідчать акції протесу, які нещодавно проходили у Сєверодонецьку, де ключові підприємства зупиняються. Триває криза на Одеському припортовому заводі, держава не визначилась із майбутнім вугільної галузі. Ці та інші питання потребують негайного вирішення, тому Григорій Осовий запропонував соціальним партнерам підтримали пропозицію профспілок стосовно необхідності проведення засідання Національного Комітету з розвитку промисловості з метою вирішення питань функціонування промислового сектору економіки, а також розробки Стратегії розвитку промисловості.

Очільник профспілкової Сторони, Голова ФПУ поінформував про рішення Президії ФПУ від 5 жовтня, в якому піддано гострій критиці стан соціального діалогу та невиконання Урядом окремих положень Генеральної угоди. Зокрема, це стосується незавершення роботи по вимогам, що висувались профспілками ще під час минулорічних акцій протесту, а також через ігнорування практики подання проекту Державного бюджету на наступний рік на попередній розгляд НТСЕР і погодження його із Сторонами соціального партнерства. Так, ціла низка пропозицій, які були надані профспілковою Стороною до проекту Держбюджету-2017, лишаються не врахованими, що викликає напругу у трудових колективах установ і організацій, які мають бюджетне фінансування. Зазначалося, що у процесі проведення реформ у окремих випадках не забезпечуються конституційні права і гарантії працівників, що, з точки зору профспілок, є неприпустимим. Тому позиція членів Президії ФПУ була категоричною – необхідна зустріч профспілок з Прем’єр-міністром України В.Гройсманом, а також постійний контроль за роботою Парламенту, на розгляді якого знаходяться проекти по медичній реформі, нового Трудового кодексу, Держбюджету на наступний рік.

Під час зустрічі зроблено акцентр на тому, що профспілки у своєму розпорядженні мають широкий спектр дій: від внесення пропозицій у законопроекти в рамках соціального діалогу до організації і проведення акцій протесту. У разі не вирішення гострих соціально-економічних питань за рішенням Президії ФПУ намічено організувати вже у середні листопада ц.р. акції протесту як в центрі, так і у регіонах України.

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

10 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА МЕТРОЛОГІЇ

may-2-2

 

 

 

 

Шановні працівники сфери технічного регулювання!

 

Щиро вітаємо вас із професійним святом - Днем працівників стандартизації та метрології!

Вирішуючи надзвичайно відповідальні завдання по реалізації державної політики у сфері стандартизації та метрології, ви робите вагомий внесок у справу захисту життя і здоров'я людини.

Ваша щоденна праця, досвід та високий професіоналізм забезпечують вдосконалення національної системи технічного регулювання і впровадження європейських та міжнародних вимог і стандартів.

Бажаємо усім міцного здоров’я, успіхів, творчої наснаги та нових здобутків на благо України. Злагоди, добра й достатку Вашим родинам!

 

З повагою

Голова Федерації профспілок України                      Г.В. Осовий

[ Детальніше... ]

Галузева профспілка вітає спілчан з нагоди професійного свята

services

 

 

Працівникам

підприємств сфери технічного регулювання

 

Шановні спілчани, колеги, друзі !

        Прийміть найщиріші вітання  з нагоди  професійного свята Дня працівників стандартизації та метрології і Всесвітнього дня стандартів!

Важко уявити собі сферу діяльності людини, в якій би не використовувалися складові технічного регулювання – стандартизація та метрологія. Вони є надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави.

Ми пишаємось тим, що маємо за честь працювати разом із справжніми професіоналами своєї справи, авторитетними та визнаними фахівцями, здатними приймати рішення, генерувати ідеї і втілювати їх у життя.        

Впевненні, що Ви і надалі ефективно працюватимете над удосконаленням вітчизняної системи технічного регулювання та захисту прав споживачів, успішно впроваджуватимете в Україні міжнародні стандарти на благо співвітчизників.

  Висловлюємо Вам, шановні колеги,  вдячність за вашу невтомну і таку важливу та необхідну працю.

       Бажаємо Вам та Вашим родинам міцного здоров'я, злагоди в сім`ях, добробуту в оселях, а усім нам довгоочікуваного МИРУ!

       Нехай Вам сьогодні і в майбутньому вдається все, що ще вчора здавалося неможливим!

         

 

З глибокою повагою                                                        

 

Анатолій Кубраченко,  

голова Центральної Ради

профспілки «Машприлад» України

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31