11 жовтня 2017

ЗАЯВА

565

 

 

Останнім часом у засобах масової інформації з’являються виступи керівників окремих громадських організацій, а також вчиняються дії під час яких вони висувають до ФПУ безпідставні вимоги, і претензії до легітимно обраних її керівників на найвищому профспілковому форумі - з’їзді у 2016 році.

Нажаль це не перша спроба кинути тінь на ФПУ, яка послідовно захищає права та інтереси своїх спілчан та громадянські права. Викликає занепокоєння і той факт, що в боротьбі з профспілками, за новими політичними технологіями почали використовуватися організації – суб’єкти громадянського суспільства, які б мали виступати як єдина консолідована громадянська сила у діалозі з владою в сучасний складний період масштабних перетворень в країні.

При цьому у виступах представників окремих громадських організацій не береться до уваги, що діяльність ФПУ як і кожної громадської організації чи об’єднання регулюються виключно власним Статутом і реалізується виборними органами  відповідно до отриманих повноважень від членів таких організацій.

У зв’язку з цим  ФПУ заявляє, що у своїй діяльності вона керується Конституцією України, нормами міжнародного права, Законом України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», іншими законами та нормативно-правовими актами України. У своїй діяльності ФПУ переслідує мету вираження, представлення інтересів і захист трудових і соціально-економічних прав і гарантій працівників і не дозволить втручатися представникам будь-яких організацій у внутрішньоспілкову діяльність, чинити політичний тиск або впливати як в радянські часи на діяльність самоврядних організацій.

ФПУ наголошує, що згідно з чинним законодавством професійні спілки, їх об'єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні. Вони самостійно організовують свою діяльність. Забороняється втручання у статутну діяльність профспілок, їх організацій та об'єднань.

Разом з тим підкреслюємо, що ФПУ проводить відкриту і прозору діяльність на демократичних засадах, щоденно інформує суспільство про свої дії та заходи у ЗМІ, Офіційному веб-порталі, друкованому органі ФПУ «Профспілкові вісті», і на практиці взаємодіє з інституціями громадянського суспільства з метою консолідації зусиль для забезпечення законних прав і інтересів людини праці.

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

З сьогоднішнього дня почала діяти Пенсійна реформа, а з нею розпочато і осучаснення пенсій

 275x400 308754 84bdbdaa6cfb12d314c09f2de7294eaa34750ff69590735c30b3379355b05d821497646252

 

Сьогодні, 11 жовтня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який дає старт пенсійній реформі.

Відповідно до Закону, підвищення пенсій для громадян України розпочато з 1 жовтня. Таким чином, будуть перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, зокрема, із використанням таких показників:

єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн;

показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 року на рівні 1452 грн., збільшеного на 140 грн, замість такого показника станом на 01.10.2017 року (1 312 грн.).

Це гарантує суттєве підвищення пенсійного забезпечення тим громадянам, пенсії яких впродовж років не перераховувались. Та, головне, робить цей процес постійним – осучаснення пенсій проводитиметься щороку в автоматичному режимі починаючи з 2021 року.

Відтепер усі пенсії нараховуватимуться за єдиною формулою:

РОЗМІР ПЕНСІЇ = Сз × Ікз × Кс

Де:

Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;

Ікз – індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

Крім того, Уряд провів комплексну підготовчу роботу, яка дозволить здійснити процес осучаснення в оперативному режимі та без перебоїв, щоби кожен пенсіонер якнайшвидше отримав збільшену пенсію навіть без необхідності звернення до органів Пенсійного фонду – усі перерахунки будуть проведені автоматично.

Також, зазначеним Законом ліквідовано 15-ти відсоткове зменшення пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів. Це означає, що з 1 жовтня кожен працюючий пенсіонер отримуватиме пенсію у повному розмірі.

Пенсійна реформа також скасовує усі преференції в пенсійному забезпеченні – скасовано спеціальні пенсії для держслужбовців, депутатів та інших професій. Скасовано також достроковий вихід на пенсію за вислугою років для представників усіх професій, крім військовослужбовців, співробітників силових органів та робітників з шкідливими умовами праці.

 

 

За повідомленням Прес-служби Мінсоцполітики

 

[ Детальніше... ]

Забастовка европейского масштаба – EPSU солидарна с французскими работниками общественного обслуживания

444

 

(11 октября 2017 года) 10 октября трудящиеся более чем 100 городов и деревень по всей Франции вышли на улицы. Они протестовали против предложения французского правительства сократить 120 тысяч работников, навязать дальнейшее замораживание заработной платы, не оплачивать за первый день пребывания на больничном, подвергнуть сомнению необходимость в Уставе для работников государственной службы. Не считать служащими учителей, медицинский персонал, муниципальных работников и так далее. По оценкам профсоюзов, в демонстрациях во Франции приняли участие более 400 000 человек.

 

Признавая, что многие работники общественных служб в Европе сталкиваются с теми же проблемами, президент и генеральный секретарь EPSU шли в колонне вместе с представителями членских организаций общественного обслуживания. К ним присоединилось руководство членских организаций профсоюзов общественного обслуживания. Многие профсоюзы из других стран направили послания солидарности. Французские профсоюзы благодарны всем за проявленную солидарность.

 

В Бельгии была проведена забастовка одной из членских организаций EPSU CGSP / ACOD, немецкий профсоюз Verdi провел демонстрацию в связи с нехваткой персонала в здравоохранении и социальных службах, ряд профсоюзов общественного обслуживания провели различные акции против ограничений, связанных с выплатой заработных плат, а профсоюз PCS в Великобритании в этот день   начал проводить голосование по поводу проведения забастовки.

 

Испанские профсоюзы мобилизуют работников для защиты государственной пенсионной системы и требуют достойных пенсий. Профсоюзы общественных служб по всей Европе едины в своих требованиях к предоставлению качественных общественных услуг, государственным инвестициям и повышению заработной платы после многих лет жесткой экономии.

 

Чтобы получить больше информации:

CGT http://www.cgt.fr/Comme-les-autres-salaries-les-fonctionnaires-exigent-d-etre-entendus.html

CFDT https://www.cfdt.fr/portail/srv2_566238/-8

 

 

[ Детальніше... ]

Влада повинна почути медиків!

Изображение 240

 

Медична реформа, що проводиться у державі, має бути корисною як для пацієнтів так і медичних працівників, - таким був лейтмотив виступів учасників прес-конференції в «Укрінформі», що відбулась сьогодні, 11 жовтня, та була присвячена підсумкам вересневої Всеукраїнської акції протесу Профспілки працівників охорони здоров’я України.

 

Голова ФПУ Григорій Осовий, звертаючись до журналістів, зазначив, що профспілки підтримують реформи, але під час їх проведення мають бути враховані думки представників громадськості та фахового середовища, а зміни у сфері охорони здоров’я не повинні зашкодити людям.

За словами лідера українських профспілок, ФПУ уважно ставиться до урядових реформ, зокрема, до медичної, яка стосується буквально кожного громадянина. Профспілки мають чимало пропозицій та зауважень до урядового проекту медреформи і після Всеукраїнської попереджувальної акції 19 вересня продовжують проводити публічні заходи, на яких представники владних структур, громадських організацій, експерти та науковці можуть висловити своє ставлення до реформування медичної галузі. Так, 2 жовтня ц.р. у Києві за ініціативи ФПУ відбувся круглий стіл з метою обговорення та визначення найбільш ефективної моделі реформування системи охорони здоров'я та забезпечення якісної і доступної медичної допомоги.

Також профспілками підтримано ініціативу профільного парламентського Комітету щодо проведення 18 жовтня ц.р. національного форуму з питань охорони здоров'я, на якому також планується провести широке обговорення проекту медичної реформи.

- Реформа – це насамперед доступність медичних послуг для громадян, різних верств населення, - наголосив Григорій Осовий, - для профспілок основним у реформуванні є захист пацієнта і забезпечення гідних умов праці для медичних працівників.

 

Голова Профспілки працівників охорони здоров'я України Вікторія Коваль розповіла, яким чином вирішуються питання, що порушувались медиками у ході вересневої акції. За її словами, головні вимоги так і не виконано: міністра охорони здоров’я не призначено, борги по зарплатам медичним працівникам виплачено лише частково. Вона нагадала, що за результатами переговорів у день проведення акції протесту, Кабміном було видано розпорядження, згідно з яким за рахунок перерозподілу 1% резервного фонду МОЗ біля 560 млн.грн. було спрямовано на погашення заборгованості по зарплаті, але цих коштів недостатньо.

- Це означає, що погашена заборгованість, наприклад, за серпень, а за вересень вона так і залишилася, - пояснила Вікторія Коваль.Тому колективний трудовий спір, який Профспілка веде з Міністерством охорони здоров’я, допоки не припинено і у процесі примирних процедур триває пошук шляхів вирішення чутливих для працівників питань.

За оцінками профспілок, у проекті Державного бюджету на наступний 2018 рік також закладене недофінансування галузі, тому продовжується співпраця з народними депутатами, пошук діалогу з МОЗ, щоб усім разом об’єднатись та провести ефективну реформу.

 

Голова Української федерації роботодавців охорони здоров'я Володимир Загородний подякував профспілкам за позицію, яка була висловлена під час акції протесту перед Верховною Радою 19 вересня ц.р. Він піддав критиці хід проведення реформ і підходи нинішніх очільників МОЗ до змін у сфері охорони здоров’я. За його словами, заручниками ситуації стають не тільки пацієнти медустанов, а й медичні працівники.

- Лікар не повинен думати про те, як йому заробити, на що сьогодні робиться акцент при реформуванні, - зазначив Володимир Загородний, - натомість, медики мають бути впевнені, що їх праця належно оцінюється. І держава, якщо вона цим опікується, має забезпечити належні умови медичного забезпечення. Наразі цього немає, тому лише за останні 2 роки Україну покинули 66 тис. фахівців з різних напрямів медицини.

На переконання представника роботодавців, влада має дослухатись до думки представників громадськості та медичної спільноти, щоб реформа була дієвою та ефективною, а не призвела до колапсу у медицині.

У прес-конференції також взяли участь Наталія Стахова - голова первинної профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва, Віталій Легков - довірений лікар Федерації профспілок України.

 

Учасники прес-конференції відповіли на запитання журналістів.

 

Відео-запис трансляції прес-конференції можна переглянути тут: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2321620-ci-dosagli-meti-pidsumki-veresnevoi-poperedzuvalnoi-vseukrainskoi-akcii-protestu-medpracivnikiv.html

 

 Изображение 234

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

XІX-а Всеукраїнська спартакіада державних службовців відбулася у Закарпатті

9-80

 

 

В Ужгородському спорткомплексі «Юність», що у Закарпатті, відбулася XІX-та Всеукраїнська спартакіада державних службовців. Її організаторами були Міністерство молоді та спорту України (Ігор Жданов), Всеукраїнська організація ФСТ «Спартак» (Євген Баженков) та ЦК профспілки працівників державних установ України (Юрій Піжук)  за підтримки Закарпатської облдержадміністрації (Геннадій Москаль). У проведенні цього престижного всеукраїнського заходу надала допомогу Закарпатська обласна організація ФСТ «Спартак», яку очолює Микола Щадей.

22 збірні команди областей та міста Києва – усього понад 500 спортсменів – вийшли на старт спартакіади, яких на урочистій церемонії відкриття тепло привітали директор спартакіади держслужбовців України Микола Жирний, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Колесников, голова ЦК профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук та інші почесні гості.

У змаганнях з шахів першу трійку склали команди Полтавської, Хмельницької та Сумської областей. В шашках не було рівних команді Львівської області. «Срібло» – у спортсменів Запорізької області, «бронза» – у команди Хмельницької області. У настільному тенісі найсильнішими стали спортсмени Івано-Франківської області, які випередили команди Миколаївської області та міста Києва.

Цікаво проходив турнір з волейболу, де перемогу здобула команда Хмельницької області, а призерами стали спортсмени Луганської та Запорізької областей. У фінальному матчі турніру з футзалу лише у серії післяматчевих пенальті команда Миколаївської області перемогла своїх суперників із Запорізької області. Третім призером стала команда з Хмельниччини.

За підсумками усіх видів спартакіади, впевнену перемогу здобула збірна команда Хмельницької області (361 очко). На другому місці – державні службовці Запорізької області (338 очок), на третьому – Івано-Франківської області (277 очок). До шістки кращих команд на спартакіаді увійшли також спортсмени Миколаївської, Луганської та Донецької областей.

На яскравій церемонії урочистого закриття спартакіади призери в загальнокомандному заліку та в індивідуальній першості отримали різні нагороди і призи організаторів спартакіади. Командам-призерам в загальнокомандному заліку грошову винагороду вручила заступник голови ЦК профспілки працівників державних установ України Наталія Титаренко.

На фото:

- проходить відкриття спартакіади державних службовців України;

- команди-учасниці спартакіади;

- нагороди спартакіади;

- на п’єдесталі пошани;

- проходить церемонія нагородження переможців спартакіади.

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

12344 

 

DSC 3096

 

 

 

DSC 3157

 

DSC 3177

[ Детальніше... ]

На манифестации против трудовой реформы вышли 400 тысяч французов

976bfa12

 

 

11 октября 2017 года

 

 

10 октября в акциях протеста против реформы Трудового кодекса по всей Франции приняли участие более 400 тысяч человек, заявили во Всеобщей конфедерации труда (ВКТ). Крупнейший профсоюз выступил инициатором манифестаций и забастовки госслужащих.

«Браво 400 тысячам госслужащих, которые мобилизовались по всей территории страны», - заявили организаторы на официальной странице ВКТ в Facebook.

В общей сложности, по данным профсоюза, в стране было организовано около 130 демонстраций различного масштаба. Крупнейшая прошла в Париже, в ней приняли участие, по оценкам ВКТ, около 45 тыс. человек. Правоохранители насчитали 26 тысяч демонстрантов. В столице не обошлось без инцидентов. К шествию присоединились агрессивно настроенные молодые люди в черных одеждах. Они стали бить витрины магазинов, бросать дымовые шашки. Полиция в итоге применила слезоточивый газ. Несколько человек были арестованы.

Из-за забастовки была приостановлена работа ряда госучреждений, в том числе школ, детсадов, больниц. В аэропортах страны была отменена треть авиарейсов. Забастовка госслужащих началась 9 октября в 17 часов и продлится до утра 11 октября. Они протестуют против возможного сокращения должностей и требуют индексации должностных окладов.

21 сентября более 200 тысяч французов вышли на акцию протеста против реформы Трудового кодекса, на которой настаивает президент страны Эммануэль Макрон. Цель реформы – дальнейшая либерализация рынка труда. Трудовой кодекс будет значительно упрощен, а возникающие вопросы будут регулироваться не законами, а коллективными соглашениями.

Сенат Франции 3 августа одобрил законопроект, касающийся изменений в трудовом законодательстве. Ранее он был поддержан Национальным собранием страны. В частности, теперь исполнительная власть сможет вводить новые трудовые нормы подзаконными актами.

 

Фото: facebook.com/pg/ConfederationGeneraleTravail

Подготовлено Департаментом международных связей ФПУ

[ Детальніше... ]

День дій за гідну працю на Рівненщині

98

 

День дій за гідну працю традиційно відзначає Рівненщина. Його проведення ініціювали Федерація профспілок області та її членські галузеві профоб’єднання. За його програмою в Рівному відбулась  промо- акція «Поважай свою людську гідність! Вмій захищати свої права!», під час якої перед Будинком профспілок була розгорнуто агітаційний намет з відповідними матеріалами, а профактивісти відповідали на всі запитання зацікавлених пересічних громадян. Спеціалісти ФПО цього дня проводили відкритий прийом для тих, хто потребував консультацій та роз”яснень з приводу порушень їх трудових прав. Найбільше  звертались працівники приватних організацій та підприємці, яких турбують питання вивільнення, оплати за ненормований робочий час, захисту при нещасному випадку на виробництві, надання  відпусток тощо.

 Для більшої глядацької аудиторії журналісти обласної телерадіокомпанії підготували спецвипуск на тему «Подальші кроки децентралізації: втілення ідей гідної праці», в якому взяли участь соціальні партнери: від Федерації профспілок області - заступник голови ФПО Марія Рожко, від ОДА-виконавчий  директор асоціації міст України Тетяна Грещук. Випуск чергового номеру часопису  «За відродження» опублікував добірку матеріалів до Дня гідної праці, зокрема виступ голови ФПО Миколи Шершуна під заголовком «Праця повинна бути гідною, і для багатого, і для бідного!» 

Заходи з нагоди Дня гідної праці тривають в районах області і в первинних профорганізаціях, де до роз яснення суті  ідей програми Гідної праці активно долучається профактив. 

 

 ІАЦ Федерації профспілок Рівненської області

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий бере участь у прес-конференції в "Укрінформі" щодо підсумків Всеукраїнської акції протесту Профспілки медиків

ukrinform logo

Сьогодні, 11 жовтня, о 10.00 в ІА «Укрінформ» відбудеться прес-конференція на тему:

«Підсумки Попереджувальної Всеукраїнської акції протесту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України 19 вересня».

Організатор: Професійна спілка працівників охорони здоров’я України.

Учасники: Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, заступник Голови Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський, довірений лікар Федерації профспілок України Віталій Легков, голова первинної профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва Наталія Стахова.

On-line- трансляцію можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=tYVzMIYat94

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31