13 жовтня 2017

Голова ФПУ Григорій Осовий привітав переможців конкурсу на краще вітчизняне підприємство

Изображение 380

 

13 жовтня у Києві відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».

 

У заході взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

Звертаючись до присутніх: представників підприємств-переможців, керівництва Державної служби України з питань праці, за ініціативи якої відбувся конкурс, високопосадовців органів виконавчої влади, організацій роботодавців, Фонду соціального страхування України, Міжнародної організації праці, профспілковий лідер привітав переможців конкурсу та подякував організаторам за його започаткування.

 

Изображение 369

 

Григорій Осовий зауважив, що після того, як конкурсна комісія визначила авангард вітчизняних підприємств за критеріями застосування на них передових технологій виробництва, організації та охорони праці, можна з впевненістю казати, що Україна має гарні перспективи, щоб бути рівною серед інших країн ЄС.

Профспілки підтримують проведення подібних конкурсів, тому що одним з основних наших завдань є - досягнення гідних умов праці для людей та легалізація трудових відносин. Він зазначив, що однією з ознак цивілізованих країн є забезпечення роботодавцем і гарантування державою безпечних і нешкідливих умов праці для працівників.

 

Изображение 315

 

В Україні профспілками здійснюється громадський контроль за охороною праці, щорічно проводять всеукраїнські конкурси на кращий колективний договір на підприємствах, що також сприяє захисту прав працівників, створенню гідних робочих місць.

Григорій Осовий висловив сподівання, що така потрібна і корисна справа, як визначення кращих підприємств, буде продовжена й наступного року огляд-конкурс буде проходити у більш широкому форматі та за участі профспілок.

Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як ефективне функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, створення безпечних та здорових умов праці, заходи з формування в колективі культури праці, проведення навчань з охорони праці, рівень виробничого травматизму та професійних захворювань тощо.

Изображение 325

 

Изображение 302

 

 

Серед переможців визначено такі підприємства як:

– у номінації «Переробна промисловість» ДП «Калуський дослідно-експериментальний завод інституту хімії поверхні НАНУ» (Івано-Франківська обл.);

Орджонікідзевська філія ТОВ з ІІ «Проктер енд Гембл Україна» (Дніпропетровська обл.);

– у номінації «Виробництво обладнання та устаткування» ТОВ «ЕЛЕКТРІМ-2000» (Миколаївська обл.);

ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» (Закарпатська обл.);

ТОВ «Сіріус Екстружен» (Хмельницька обл.).

– у номінації «Виробництво товарів та надання послуг населенню» Виробничо-торговельна фірма «ВЕЛАМ» (Миколаївська обл.);

– у номінації «Виробництво будівельних та оздоблювальних     матеріалів» ТОВ «ВІВА ДЕКОР» (Івано-Франківська обл.);

– у номінації «сфера житлово-комунального господарства» КП «Коломияводоканал» (Івано-Франківська обл.).

 – у номінації «Енергопостачання та транспорт» Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (Хмельницька обл.);

 – у номінації «Охорона здоров’я» Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського (Полтавська обл.);

– у номінації «Переробка сільськогосподарських культур» ПрАТ «Філіп Морріс Україна» (Харківська обл.);

– у номінації «Виробництво непродовольчих товарів» ПАТ “Кременчуцький завод дорожніх машин» (Полтавська обл.);

– у номінації «Добувна промисловість» ТОВ Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (Рівненська обл.);

–  у номінації «Виробництво обладнання та устаткування».

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Засідання Ради профспілок Черкащини

 IMGP8230

 

 

 

12 жовтня відбулося засідання Ради ФПО з порядком денним «Про роботу членських організацій області щодо соціально-економічного захисту членів профспілок» за участі голови ФПУ Осового Г.В.

У роботі профспілкового зібрання взяли участь заступники голів області державної адміністрації Овчаренко С.М. та ради Гайович В.Р., радник голови об’єднання роботодавців області Драченко В.М., директор Черкаського обласного центру зайнятості Дендемарченко Г.Г., начальник Головного управління ПФУ Зінник С.М., начальник управління Держпраці Лазарєва О.М., заступник начальника відділення ГУДФС в Черкаській області Лушников В.Л., заступник начальника відділення національної служби посередництва й примирення  в Черкаській області Петренко О.І., заступник начальника ГУ статистики у Черкаській обл. Януш Л.В., заступник начальника управління Виконавчої дирекції ФСС України в Черкаській обл. Момот Р.В.

Голова ФПО Шевченко П.В. у своїй доповіді надав аналіз діяльності профспілкових організацій області з питань відстоювання інтересів та прав членів профспілок в поточному році.

Участь профспілок області в роботі дорадчих органів, комісіях при органах виконавчої влади, головних управлінь Пенсійного Фонду, Держпраці, громадській раді ДФС  дозволила збільшити кількість застрахованих в поточному році на 11 429 осіб та рівня середньої заробітної плати з 5055 грн. в січні до 6060 грн. в середині поточного року.А надходження до фонду обласного бюджету станом на 1.09.2017 р. досягли 2 млрд. грн.

Профспілкові організації області долучилися до вирішення проблем виплати заробітної плати працівникам ПАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго».

Профспілки вирішили питання надання державної субвенції працівникам бюджетної сфери та закладам профтехосвіти, на компенсацію різниці вартості пільгових пасажирських перевезень. Представники профспілок області взяли участь в розслідуванні 71 нещасного випадку на виробництві ( 12 з них зі смертельним наслідком), що забезпечило компенсацію втрат працездатності працівникам чи родині внаслідок втрати годувальника.

Представники підприємств  (директор групи компаній «Венето» Згіблов О.Г.), навчальних закладів профтехосвіти (заступник голови профкому Черкаського професійного ліцею Куліш Ю.В.) привернули увагу щодо критичного стану підготовки та закріплення фахівців на виробництві. Підприємства області відчувають кадровий голод – є робочі місця з рівнем заробітної плати значно вищим середньої зарплати в Україні, а фахівців не вистачає. На часі запровадження територіальних програм підготовки та працевлаштування кадрів за потребами ринку праці. Тому профспілками запропоновано розглянути питання кадрової кризи на засіданні регіональної трьохсторонньої економічної ради.

Виступаючі на Раді наголошували на необхідності проведення реформ в Україні, які поліпшуватимуть життя українців та забезпечуватимуть розвиток промисловості, прийняття цивілізованого Трудового Кодексу.

Голова ФПУ Осовий Г.В. поінформував про позицію ФПУ з актуальних питань сьогодення, проведення перемовин на рівні Уряду, Парламенту, підготовку до акції профспілок в листопаді поточного року, підписання Генеральної угоди на новий термін.

За результатами обговорення прийнята відповідна Постанова.

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

IMGP8238

 

IMGP8220

 

 

 

IMGP8225

 

IMGP8202

 

 

 

[ Детальніше... ]

З Днем захисника України!

70202 200659

 

 

День захисника України – державне свято, що відзначається 14 жовтня, у день свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке в українській традиції тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів, одночасно з Днем козацтва.

Це насамперед свято мужності, честі й доблесті, стійкості і шляхетності гідних і сильних людей, які боронять незалежність та територіальну цілісність України.

Ця дата є символом нерозривного зв'язку усіх поколінь захисників України. Ми з вдячністю й гордістю згадуємо героїчні постаті нашої історії, вшановуємо козацькі традиції й військові звитяги Українського народу.

Наші щирі вітання адресовані сьогодні всім, хто захищає рідну Україну від зовнішнього агресора, виборює право нашого народу на свободу, людську гідність та щасливе життя на рідній землі. Низький уклін і наша шана – усім, хто у важкий для країни час відчуває свою особисту відповідальність і причетність до оборони Вітчизни, став волонтером, допомагає українським військовим, і цим наближує настання миру.

У цей святковий день бажаємо усім міцного здоров’я, щастя, наснаги, плідної праці на благо народу, заради мирного майбутнього України!

 

Федерація профспілок України

[ Детальніше... ]

Спартакіада профспілок Черкащини

22368657

 

7 жовтня поточного року спортивний сезон профспілки Черкащини завершили традиційною міжгалузевою Спартакіадою. У ХХІУ за ліком Спартакіаді, старти якої відбувалися на спортивних спорудах КП «Центральний стадіон» та в спортзалі політехнічного технікуму, взяли участь понад 200 спортсменів з 12 команд обласних галузевих профоб’єднань.

 

Урочисте відкриття Спартакіади відбулося на центральній арені КП «Центральний стадіон», у якому брали участь Голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, керівники обласних галузевих профоб’єднань, голова ФСТ «Спартак» Юрій Мрачковський, заступник голови ФСТ «Україна» Ірина Завгородня, начальник відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Черкаського обласного відділення Антоніна Саприкіна.

У змаганнях з волейболу перемогу отримала команда обкому профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, у змаганнях з футзалу перемогла команда обласної організації профспілки енергетики та електротехнічної промисловості, чемпіонами з шахів стали Тетяна Метельницька (профспілка працівників держустанов) та Вадим Пономаренко (хіміки), з шашок – представники обкому працівників охорони здоров’я Світлана Пономар та Юрій Серпутько, з настільного тенісу – Світлана Цьома (обласна галузева працівників освіти та науки України) та Валентин Лобас з обласної організації профспілок держустанов. Змагання з дартсу принесли перемоги голові обкому профспілки працівників машинобудування Лідії Миколаєнко та заступнику голови первинної профорганізації ПАТ «Азот» Андрію Лукашенко.

За підсумками напруженої, безкомпромісної та цікавої для вболівальників спортивної боротьби на спортивних майданчиках з футзалу, волейболу, настільного тенісу, шахів, шашок та дартсу, визначились переможці загальнокомандної першості. Звитягу у Спартакіаді виборола команда обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості ( голова Володимир Шепель), на другому місці – команда обласної організації профспілки держустанов ( голова Катерина Кучугурна).

Напруженість спортивної боротьби у змаганнях Спартакіади підтверджується однаковою кількістю залікових очок у трьох команд. Оргкомітетом Спартакіади прийнято рішення нагородити Кубками та грамотами за трете місце команди обкому профспілки працівників культури (голова Василь Марштупа), обкому галузевої профспілки працівників освіти та науки України( голова Ольга Жалдак) та обласної організації профспілки працівників енергетики і електротехнічної промисловості (голова Олександр Молдаванов).

Голова ФПО П.Шевченко подякував спілчанам за пропаганду спорту, фізичної культури, здорового способу життя та побажав учасникам змагань міцного здоров’я, успіхів у роботі та нагородив переможців кубками, грамотами та медалями.

 

22449252

 

DSCN3905

 

 

DSCN3940

 

22396618

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31