06 листопада 2017

Відбулась нарада керівників СПО об’єднань профспілок

Изображение 140

 

Під час робочої наради керівників профоб’єднань–суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок від 8 вересня 2017 р., що відбулась сьогодні у ФПУ, підписано Декларацію цілей і завдань профспілкової сторони на консультації та колективні переговори з укладення Генеральної угоди на новий строк.

 

Декларація має назву «Гідна праця в Україні».

Нагадаємо, що відповідно до статті 10 Закону України «Про колективні договори і угоди» Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні ініційовано початок колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк.

Профспілкова сторона вважає, що домовленості й зобов'язання за новою Генеральною угодою мають забезпечити створення робочих місць з гідними умовами праці, європейський рівень оплати праці, безпечні умови праці, що дасть можливість зберегти трудовий потенціал України й зменшити трудову міграцію, забезпечити економічне зростання при здійсненні системних реформ в економіці.

 

Изображение 153

 

СПО об'єднань профспілок звернувся до соціальних партнерів з проханням визначитись щодо конкретної дати проведення першого засідання спільної робочої комісії та поінформувати про склад повноважних представників Сторін для початку колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк.

Під час засідання також обговорено питання щодо рішення Президії ФПУ 5 жовтня ц.р. про проведення Всеукраїнської акції протесту в регіонах на у м. Києві, яка запланована на 14 листопада ц.р. Керівники репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок висловили солідарну підтримку діям ФПУ.

Ще однією темою для обговорення стала підготовка до зустрічі з Прем’єр-міністром України В.Гройсманом, яка була ініційована Президією ФПУ та запланована на 7 листопада ц.р. Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий запросив колег з репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок, що входять до складу профспілкового СПО, взяти участь у зазначеній зустрічі.

 

Изображение 147

 

Изображение 130

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

НАПЕРЕДОДНІ. Соціальному діалогу – новий імпульс

 

 ЛОБ7

 

6 листопада керівники членських організацій Федерації профспілок України зібрались на робочу нараду, щоб обговорити порядок денний та зміст зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об’єднань, що має відбутися у Кабінеті міністрів 7 листопада.

 

Вів нараду Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

У зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Євген Драп'ятий, Володимир Саєнко, керівники членських організації та ряду департаментів і управлінь апарату Федерації профспілок України.

 

ЛОБ8

 

 

Відкриваючі нараду, Григорій Осовий проінформував присутніх про формат та порядок денний зустрічі з Головою Уряду, проблемні питання, що планується обговорити в її рамках, закликав присутніх проявити конкретність та конструктивність під час діалогу. У той же час представники профспілок не мають зосереджуватися лише на специфічних, вузьких питаннях, а мислити глобально, масштабно, щоб намагатися вирішувати актуальні проблеми, що турбують зараз людей праці.

 

ЛОБ9

 

У ході гострої, динамічної, конструктивної дискусії представники всеукраїнських галузевих профспілкових організацій внесли конкретні, ділові пропозиції щодо питань, які плануються до обговорення з керівником Кабміну.

З метою проведення такої принципово важливої для працівників, для всього суспільства зустрічі конструктивно, по-діловому, результативно, для переговорів  визначено чотири найбільш актуальних питання:

- соціально – економічний розвиток України: реформи та їх вплив на  реальний сектор економіки та рівень життя громадян України;

- стан виконання Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально – економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016 – 2017 роки. Основні цілі та завдання Генеральної угоди на новий строк;

- про проект Державного бюджету України на 2018 рік та врахування пропозицій профспілок;

- впровадження реформи охорони здоров’я: перспективи/ ефекти для працівників та населення.      

 

ЛОБ1

 

 

ЛОБ2

 

ЛОБ3

 

 

ЛОБ4

 

 

 

 

ЛОБ5

 

ЛОБ6

 

 

Прес-центр ФПУ      

 

  

 

 

[ Детальніше... ]

На зустріч з Урядом

588ea1b53f03ed72e477ef68c98d1c87

 

7 листопада поточного року запланована зустріч представників профспілок з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б.

У порядку денному питання роботи підприємств реального сектору економіки, медична реформа, проект Державного бюджету України на 2018 рік. Як для Черкащини гостро стала проблема енергозабезпечення.

До осені працівники ПАТ "Черкасиобленерго" боролись за отримання заробітної плати, ліквідовували наслідки природних стихійних явищ. Зараз масові звільнення енергетиків (в окремих РЕСах відсутній персонал для виконання ремонтних робіт) вже ставлять під загрозу функціонування підприємств, організацій, установ області. Нажаль, відсутня публічна інформація про суми та терміни повернення злочинно виведених з підприємства коштів, прозорість проведення розрахунків за спожиту електроенергію з ПАТ "Азот".

Ходіння ж по колу: обласна державна адміністрація - НКРЕКП - Фонд державного майна - ДП "Енергоринок" - суди - різноманітні звернення - прес-конференції не вирішують проблему. Чи зможе Прем’єр - міністр України змінити ситуацію, чого чекати черкащанам? Будемо надіятись на позитив.
Не вирішення ж стабільності енергозабезпечення області загрожує не тільки економічними збитками, але й може мати катастрофічні наслідки.

P.S. Щодо дій профспілок - дивіться хронологію акцій в Черкасах, біля НКРЕКП, судів протягом поточного року. Нами прогноз подібної ситуації був озвучений на засіданні Національної трьохсторонньої соціально-економічної ради за участі Прем’єр-міністра України та профільних Віце-прем’єр-міністрів ще в лютому місяці ц.р., пропонувалось проведення виїзного засідання зацікавлених профільних міністерств у Черкасах.

 

Петро Шевченко,

Голова Федерації профспілок Черкаської люласті

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30