10 листопада 2017

ПРОФСПІЛКАМ УКРАЇНИ 200 РОКІВ

1510214333 img 0232

 

 Цій темі була присвячена Міжнародна науково-практична конференція з нагоди 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях, яка проходила   9 листопада 2017 року у Львівському Національному університеті ім. Івана Франка

 

Довгий час вважалося, що історія українських профспілок пов’язана із революційними подіями початку 20-го століття. Однак, останні історичні дослідження цієї теми свідчать про те, що українським профспілкам вже дві сотні років.

Учасники конференції зустрілися у стінах одного з найстаріших учбових закладів Європи у старовинному місті Лева, де кожний камінчик дихає історією, і відчувається неповторна атмосфера причетності до справ наших великих предків, які боролися протягом століть за визволення українських земель за національну державу. І логічно, що саме тут в умовах безкомпромісної боротьби людей за кращу долю, за кращі умови праці і життя у 1817 році зародився національний профспілковий рух, виникли перші профорганізації друкарської справи.

І, слід підкреслити, що перші профспілки на українських землях, які виникли на початку 19 століття, створювалися і функціонували на законній підставі, про що зазначено у офіційних документах того часу, а основним їх завданням була організація взаємної допомоги.

Вони стали першими громадськими організаціями, які виступили на захист економічних інтересів трудового народу і відіграли надзвичайно важливу роль у згуртуванні робітників, селян та інтелігенції, впливали на їх соціальне, економічне, культурно-освітнє та інше становище.

 

Изображение 386

 

Це засвідчують архівні історичні документи, періодичні профспілкові та громадські видання здобуті у закордонних й вітчизняних архівах, результати наукових досліджень. Багато нового і цікавого учасники почерпнули також із виступів науковців, учасників конференції, що докапіталізує для профспілок і суспільства тему дослідження.

Конференція викликала зацікавленість у наших найближчих країн-сусідів: Білорусі, Молдови, Польщі і Чехії, представники яких взяли активну участь у роботі конференції разом з нами.

 

 

І це важливо ще й тому, що професійні спілки, які виникли та розвивалися на українських землях, входять до числа найбільш ранніх професійних організацій Європи і стали прообразом для створення професійних організацій на землях багатьох сучасних європейських країн та у Російській імперії. Зокрема, на східних, центральних і південних землях України у ХІХ–ХХ ст. широко розвивався профспілковий рух, який пройшов випробування революціями, війнами та повоєнним часом відбудови країни.

 

Изображение 468

 

Про все це у своїй доповіді розказав історик Роман Берест, який презентував перший том «Історії професійних спілок України».

Виступаючи з доповіддю Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив, що профспілки – це один із важливих елементів здорової та конкурентоспроможної економіки.

«Сьогодні історичний день осмислення загальної історії нашої діяльності тоді і зараз, - сказав він. - Та активність, синергія людей, які творили нашу спільну історію, має передатися нинішнім профспілкам. Адже, ми досі розбудовуємо нашу державу, нову економіку і потребуємо активності. Історія багатьох країн підтвердила той факт, що профспілки, як і релігія, є вічними. Завжди є власник, який наймає робітників, і завжди є робітники, які вимушені об’єднуватися, щоб захистити свої інтереси перед власником і державою. Світові ж профспілки мають велику 300-літню історію, вони зародилися в Англії», – повідомив Григорій Осовий. Та конкретизував, що Федерація профспілок України на сьогодні є найчисельнішим профоб’єднанням на території нашої країни, яка об’єднує 6 млн. 204 тис. членів, а це 44 українські профспілки, які охоплюють усі сектори економіки та 27 регіональних профоб’єднання».

У своєму виступі він також зазначив, що «Виникнення профспілкового руху в Україні ще у XVIII столітті є підтвердженням того, що ми маємо глибокі демократичні традиції і витоки, які повинні бути покладені у розбудову громадського суспільства на нинішньому етапі державотворення. Існування профспілкового руху в країні – це ознака рівня цивілізованості держави. Тому, є всі підстави стверджувати важливість значення цієї події не тільки для історії профспілок, а України в цілому. Всього міжнародного профспілкового руху.

Изображение 385

 

Изображение 476

 

Григоій Осовий закликав учасників конференції підтримати звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням про встановлення і відзначення в Україні свята – Дня професійних спілок України, як факту визнання важливої ролі профспілкових організацій та їх об’єднань у формуванні громадянського суспільства та розбудові соціально-правової та економічно могутньої Української держави.

Голова об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько у своєму виступі нагадав присутнім про основні засади діяльності профспілок.

«На сьогодні у Львівській області налічується 350 тис. членів профспілок. Найважливіші три умови, які ми відстоюємо, як перед працедавцями, так і перед державою є: умови праці, безпека виробництва і гідна зарплатня. Ми виступаємо за збільшення мінімальної зарплатні, пенсії та стипендій. Вимагаємо від уряду створення Національної програми працевлаштування. Адже в Україні мільйони людей офіційно ніде не працюють і тому є незахищеними. У єдності наша сила, тому потрібно спільно боротися за свої права».

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції прийняли резолюцію. За підсумками конференції Академією праці, соціальних відносин та туризму ФПУ буде видано її матеріали.

 

Изображение 523

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

МІЖНАРОДНІ ВІТАННЯ ПРОФСПІЛКАМ УКРАЇНИ

 

ФОТО ВИПУСК 301

 

 

Привітати профспілки України з нагоди 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях прибули представники міжнародних профцентрів:

Олександр ЯРОЩУК, голова Білоруського конгресу незалежних профспілок, віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок;

Анджей ОТРЕМБА, член Президії Загальнопольського порозуміння профспілок, голова Дольношльонської воєводської ради профспілок;

Віт САМЕК, заступник голови Чехо-Моравської конфедерації профспілок;

Василе ПЕТРАШКУ, радник голови Національної конфедерації профспілок Молдови;

Йонас Девантьєр, представник Об’єднаної федерації робітників Данії.

У своїх виступах вони зазначали, що наше майбутнє виростає з минулого, а історія профспілок – невід’ємна частина будь-якої держави. І якщо не шукати свого коріння, не мати уяви про фундамент, то складно будувати державність, незалежність, здорові соціальні відносини.

Науково-практична конференція стане поштовхом для подальших наукових досліджень цієї тематики, створить підґрунтя для консолідації профспілок.

Закордонні гості побажали, щоб конференція стала ще одним кроком на шляху до самоідентифікації українських профспілок, а їхні дії були успішними, результативними, перспективними та мали позитивний відгук у спілчан.

 

Прес-центр ФПУ

 

  

 ФОТО ВИПУСК 184

Олександр ЯРОЩУК,

голова Білоруського конгресу незалежних профспілок, віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок

 

 

ФОТО ВИПУСК 287 

Анджей ОТРЕМБА,

член Президії Загальнопольського порозуміння профспілок, голова Дольношльонської воєводської ради профспілок

 

 

ФОТО ВИПУСК 289 

Віт САМЕК,

заступник голови Чехо-Моравської конфедерації профспілок

 

  

 ФОТО ВИПУСК 295

Василе ПЕТРАШКУ,

радник голови Національної конфедерації профспілок Молдови

 

  

 ФОТО ВИПУСК 286

Йонас Девантьєр,

представник Об’єднаної федерації робітників Данії

[ Детальніше... ]

ФОТОРЕПОРТАЖ. Відзначення 200-річчя від дня створення першої профспілкової організації на українських землях

Відзначення 200-річчя від дня створення першої профспілкової організації на українських землях,

м. Львів, 9 листопада 2017 рік

 

Изображение 389

 

Изображение 375

 

 

Изображение 383

 

Изображение 385

 

Изображение 386

 

Изображение 387

 

Изображение 402

 

Изображение 403

 

Изображение 408

 

Изображение 417

 

Изображение 430

 

Изображение 431

 

Изображение 435

 

Изображение 427

 

Изображение 440

 

Изображение 441

 

Изображение 446

 

Изображение 443

 

Изображение 447

 

Изображение 450

 

Изображение 452

 

Изображение 456

 

Изображение 458

 

Изображение 461

 

Изображение 468

 

Изображение 475

 

Изображение 476

 

Изображение 484

 

Изображение 495

 

Изображение 502

 

Изображение 563

 

Изображение 523

 

Изображение 526

 

Робота секцій:

 

Изображение 594

 

Изображение 595

 

Изображение 596

 

Изображение 604

 

Изображение 615

 

Изображение 609

 

Урочистий концерт:

 

Изображение 630

 

Изображение 637

 

 Изображение 645

 

Изображение 638

 

Изображение 635

 

Изображение 661

 

Изображение 663

 

 Прес-центр ФПУ

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Навчання представників профспілок з охорони праці

Отримання посвідчень після успішного іспиту Дон обл орг автом

 

ФПУ продовжує системно працювати над підвищенням рівня знань та практичних навичок фахівців профспілок, які опікуються питаннями охорони праці. Сподіваємося, що ні у кого не виникає сумніву, що якісне навчання профактиву з питань охорони праці на всіх рівнях профспілкового руху необхідне для кваліфікованого захисту прав працюючих на безпечну працю, збереження їх життя та здоров’я.

Світ швидко змінюється, виникають нові ризики, пов’язані з умовами праці, зовнішніми та внутрішніми негативними явищами. Тому ми повинні теж змінюватися, постійно вчитися і не боятися змін, бути до них готовими.

З 17 по 27 жовтня 2017 року департаментом охорони праці ФПУ організовано та проведено навчання і перевірку знань з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників членських організацій ФПУ на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ.

Протягом двох тижнів слухачі з усіх куточків України одержували знання від найкращих викладачів та фахівців України у сфері безпеки, умов, медицини, гігієни праці, протипожежної безпеки тощо. Високий рівень навчання забезпечили викладачі Міжнародного інституту менеджменту, міжнародні аудитори з систем менеджменту у сфері безпеки і гігієни праці, а також фахівці Держпраці, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки, Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці, викладачі АПСВТ, юристи, технічні експерти з промислової безпеки, керівники та фахівці апарату ФПУ, досвідчені технічні інспекторі праці членських організацій ФПУ.

Темами занять були: основи законодавства з охорони праці, практичне застосування їх норм, поглиблене вивчення особливостей здійснення громадського контролю та захисту прав працівників у сфері охорони праці, ознайомлення з європейськими директивами і міжнародними стандартами, досвідом країн Європи щодо їх впровадження тощо.

 

Аналіз досліджень безпеки робочих місць на Чернигівському півзаводі

 

Важливий напрям навчання – це проведення практичних занять та тренінгів щодо практичного застосування нових міжнародних стандартів, методики оцінки та управління ризиками на робочих місцях, форм та методів роботи профспілок щодо здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про охорону праці, захисту прав працівників у цій сфері, зокрема на пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці, протидії таким протиправним діям роботодавців як приховування нещасних випадків на виробництві або безпідставне їх переведення до категорії не пов’язаних з виробництвом, безпідставне звинувачення потерпілих і таке інше. Однак не менш ціннішим було спілкування та обмін практичним досвідом між самими учасниками семінару.

В рамках семінару 24 жовтня 2017 року за домовленістю з ПРАТ «Укрпрофоздоровниця» його учасники взяли участь у навчанні добровільної пожежної дружини цього закладу, перевірці протипожежного стану адміністративно-господарської будівлі, її прилеглої території, орендованих приміщень, технологічного та інженерного устаткування, засобів протипожежного захисту та планових практичних тренувань з відпрацювання дій у разі виникнення пожежі або надзвичайних ситуацій. Спостерігали, як проходить учбова евакуація працівників та як злагоджено працює добровільна пожежна дружина цього закладу з локалізації вірогідного осередку пожежі, потім мали інструктаж та практичне заняття із застосування різних типів вогнегасників. Висловлюємо щиру подяку керівництву та працівникам ПРАТ «Укрпрофоздоровниця» за набуті знання та практичні навички з питань протипожежної безпеки, зокрема Мусієнко-Боровику Ю.О. – начальнику відділу КБ – Голові добровільної пожежної дружини, Собченку О.А. – начальнику служби ІГзБ, Дідичу О.П – начальнику служби охорони праці.

 

Участь у роботі комісії ПРА Укпрофооздоровниця первірка стану протипож безпеки 24.10.2017

 

практика на Чернг півзаволі

 

25 жовтня 2017 року відбулось виїзне практичне заняття на Чернігівському Пивзаводі ВАТ "САН ІнБев Україна", під час якого разом з Головою первинної профспілкової організації та представником служби охорони праці проведено практичні заняття щодо оцінки рівня безпеки на робочих місцях, на яких випробували систему Елмері (досвід Фінляндії) в реальних виробничих умовах.

Федерація профспілок України висловлює щиру подяку головному технічному інспектору праці Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ніценко Л.А. в організації відвідування підприємства ВАТ "САН ІнБев Україна", голові первинної профспілкової організації цього підприємства Колесник С. О., керівнику відділу охорони праці, здоров’я та навколишнього середовища Царику І.М. та інженеру з охорони праці     Остронь С.М. Слухачі дали високу оцінку стану охорони праці на виробництві, культурі безпеки праці та досягнутим результатам у впровадженні відповідних міжнародних стандартів.

27 жовтня 2017 року всі слухачі показали високий рівень знань під час іспиту. За його результатами 36 технічних інспекторів праці та інших представників профспілок отримали відповідні посвідчення, наявність яких підтверджує їх право на здійснення громадського контролю за станом охорони праці, захист прав своїх спілчан на безпечні і здорові умови праці, захисту потерпілих на виробництві, та вирішення інших питань пов’язаних із збереженням життя і здоров’я громадян.

 

Група ТІ на виїзному практичному навчанні Чернигівський Півзавод 25.10.2017

 

Департамент охорони праці ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30