13 листопада 2017

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. Григорій Осовий: "Профспілки - за створення сприятливого середовища для сталого підприємництва та економічного зростання"

 

 ОС

 

Загальнонаціональна презентація результатів комплексного дослідження на тему «Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва» відбулась 13 листопада у Києві.

 

В заході взяли участь та виступили Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, Голова СПО об’єднань профспілок, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, регіональний директор Міжнародної організації праці в Європі та Центральної Азії Хайнц Коллер, академік НАН України Елла Лібанова та інші.

 

У своєму виступі Григорій Осовий акцентував на принципових питаннях, що відображають позицію профспілок щодо актуальної у сучасних умовах проблеми економічного розвитку та створення  сприятливого середовища для сталого підприємництва у нашої країні.

 

Голова ФПУ нагадав, що у 2015 році у Києві спільно з експертами Міжнародної організації праці було обговорено Програму МОП «Гідна праця в Україні». Вже тоді пріоритетом номер один було визнано питання  створення сприятливого середовища для сталого підприємництва. Ще одним пріоритетом було визнано питання забезпечення соціального розвитку та соціальних гарантій. Не менш важливим було названо розвиток соціального діалогу.

 

За цей період, підкреслив профспілковий лідер, соціальні партнери досягли значного прогресу у цих питаннях. Є не тільки бачення, але і дії у цих напрямах. Але, на жаль, досі немає спільних, узгоджених дій, які би сприяли більш динамічному руху вперед.

 

Григорій Осовий зазначив: така презентація показує спільну базу для старту в реалізації ефективної економічної політики і на її основі економічного зростання.     

 

Повну відео версію цього заходу можна подивитися тут:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KH7XTLllT0E

 

Прес-центр ФПУ

 

ОС1

 

ОС2

 

ОС3

 

ОС4

 

ОС5

[ Детальніше... ]

Названі кращі запорізькі первинки

PB090044

 

На III засіданні Запорізької обласної ради профспілок підведені підсумки діяльності первинних профспілкових організацій області в зв'язку з відзначенням у 2017 році Року первинної профспілкової організації.

         В складі Запорізької обласної ради профспілок 2583 первинних профспілкових організацій, які щоденно відстоюють трудові та соціально-економічні права та гарантії працюючих.

         За поданням галузевих профспілок обласна рада підвела підсумки кращих первинних профспілкових організацій за сумлінну працю, активну та ефективну профспілкову роботу по розвитку профспілкового руху, здійсненню заходів із захисту трудових та соціально-економічних прав і інтересів членів профспілок та подала для відзначення до Федерації профспілок України.

В урочистій обстановці на засіданні були відзначені Подякою Голови Федерації професійних спілок України та Пам'ятним знаком:

 

  1. 1.Первинна профспілкова організація Профспілки авіабудівників України

у Акціонерному товаристві "Мотор Січ"

голова первинної профспілкової організації Профспілки авіабудівників України у Акціонерному товаристві "Мотор Січ"

Труш Михайло Іванович.

 

  1. 2.Первинна профспілкова організація Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України у Приватному акціонерному товаристві "Запоріжвогнетрив"

голова первинної профспілкової організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України у Приватному акціонерному товаристві "Запоріжвогнетрив"

Меркулов Дмитро Володимирович.

 

  1. 3.Первинна профспілкова організація Професійної спілки працівників охорони здоров'я України Комунальної установи Бердянської міської ради "Бердянське територіальне медичне об'єднання"

голова первинної профспілкової організації Професійної спілки працівників охорони здоров'я України Комунальної установи Бердянської міської ради "Бердянське територіальне медичне об'єднання"

Грицай Ольга Володимирівна.

 

  1. 4.Первинна профспілкова організація державного підприємства "Запорізький експертно-технічний центр Держпраці"

голова первинної профспілкової організації державного підприємства "Запорізький експертно-технічний центр Держпраці"

Кравець Вадим Анатолійович.

 

  1. 5.Первинна профспілкова організація професійної спілки працівників культури України Комунального закладу "Запорізька обласна філармонія"

голова первинної профспілкової організації професійної спілки працівників культури України Комунального закладу "Запорізька обласна філармонія" Івко Світлана Анатоліївна.

 

  1. 6.Первинна профспілкова організація Професійної спілки працівників агропромислового комплексу Товариства з обмеженою відповідальністю АФ "40 років АГРО"

голова первинної профспілкової організації Професійної спілки працівників агропромислового комплексу Товариства з обмеженою відповідальністю АФ "40 років АГРО"

Бідник Галина Миколаївна.

 

  1. 7.Первинна профспілкова організація Профспілки працівників освіти і науки України Кам'янської ЗОШ першого-третього ступеня Василівського району

голова первинної профспілкової організації Первинної профспілкової організації Профспілки працівників освіти і науки України Кам'янської ЗОШ першого-третього ступеня Василівського району

Семеренко Неля Валеріївна.

 

  1. 8.Первинна профспілкова організація Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Комунального підприємства "Водоканал" м. Запоріжжя

Голова профкому первинної профспілкової організації Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України Комунального підприємства "Водоканал" м. Запоріжжя

Черниченко Валерій Анатолійович

 

За дорученням Президії Запорізької обласної ради профспілок нагороди вручив голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон.

 

 20120101 043628

 Запорізька обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Перша профспілкова газета України «Приватний службовець»

Рисунок1

 

У форматі Міжнародної науково-практичної конференції «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні» (з нагоди 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях) відбулося засідання наукових секцій, де виступили провідні наковці на тему: «Історія виникнення профспілкового руху в Україні».

Модераторами стали Костянтин Кондратюк, професор кафедри новітньої історії України ім. Михайла Грушевського історичного факультету Львівського національного університету ім.. І.Франка і Роман Берест, доктор історичних наук, професор, завкафедрою соціально-гуманітарних дисциплін Львівського інституту економіки і туризму.

Від Федерації профспілок України по темі: «Українська революція 1917-1921 років і становлення національного профспілкового руху» зробив наукову доповідь Юрій Работа, керівник Прес-центру ФПУ, кандидат наук з держ. управління. У науковій дискусії взяв участь і підняв тему про витоки духовності та її вплив на формування профспілкової свідомості Євген Драп’ятий, заступник Голови ФПУ.      

У ході виступів цікаву презентацію про першу профспілкову газету України «Приватний службовець» («Urzednik Privatny») та її історичне значення зробив кандидат історичних наук, доцент Української академії друкарства Ігор Берест.

(Переглянути презентацію можна тут).

 

 Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у жовтні 2017 року

58cf8d406f2f84de41410af99a6ac449

 

Упродовж січня-жовтня 2017 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 498 млн. 849,3 тис. грн. або 49,4% від загальної суми боргу (1 млрд. 9 млн. 37,9 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

За цей період Службою проведено 2606 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема, 2357 узгоджувальних зустрічей, 172 засідання примирних комісій та 77 засідань трудових арбітражів.

Упродовж десяти місяців п. р. НСПП сприяла вирішенню 202 КТС(К) (3 – на національному, 3 – на галузевому, 4 – на територіальному, 192 – на виробничому рівнях), участь в яких брали майже 1,5 млн. працівників 6753 суб'єктів господарювання.

За січень-жовтень п. р. Службою зареєстровано 263 вимоги у 121 спорі на виробничому рівні, зокрема у жовтні 2017 року – 6 вимог у 3 спорах.

За сприяння НСПП упродовж десяти місяців 2017 року вирішено та знято з реєстрації 190 вимог та 66 спорів (1 – на територіальному, 65 – на виробничому рівнях).

Упродовж десяти місяців п. р. НСПП з метою запобігання виникненню КТС(К) взято на облік 421 випадок (74,3% від загальної кількості) та 519 чинників на 425 підприємствах, зокрема, у жовтні 2017 року – 57 випадків (1 – на територіальному, 56 – на виробничому рівнях) та 70 чинників на 108 підприємствах.

Загалом, упродовж січня-жовтня 2017 року за сприяння НСПП врегульовано 303 випадки (2 – на територіальному, 301 – на виробничому рівнях) та усунено 353 чинники на 354 підприємствах, зокрема, у жовтні п. р. – 37 випадків та 40 чинників на 41 підприємстві.

Завдяки превентивним заходам НСПП лише 41 випадок (7,2% від загальної кількості) став предметом виникнення КТС(К).

За результатами проведеної роботи взято на облік стан СТВ на 249 підприємствах з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К); зареєстровано 31 КТС(К); надано 389 консультацій та роз'яснень сторонам соціального діалогу з питань здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К) та сприяння їх своєчасному вирішенню.

Так, у жовтні 2017 року наймані працівники провели 8 акцій соціального протесту, у яких ними було висунуто вимоги відповідно до положень статті 2 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

Загалом, з початку року відбулось 66 акцій соціального протесту та 18 страйків, у яких взяли участь понад 28,4 тис. найманих працівників.

Упродовж січня-жовтня 2017 року НСПП було проведено 264 засідання Комісій з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців.

За результатами проведеної роботи визнано репрезентативними:

– на національному рівніКонфедерацію вільних профспілок України; Об'єднання всеукраїнських автономних профспілок; Об'єднання всеукраїнських профспілок і профоб'єднань "Єдність"; Об'єднання організацій роботодавців України;

– на галузевому рівні – 22 всеукраїнські галузеві профспілки та об'єднань організацій роботодавців;

– на територіальному рівні – 149 обласних організацій профспілок та 15 обласних організацій роботодавців.

  

 

Управління соціального діалогу

та колективно-договірного регулювання

[ Детальніше... ]

Закарпатський «Колос» досягає нових вершин

P1130545

 

 

Лідеру сільського спорту області Миколі Тимчаку – 70!

 

 

Понад 27 років очолює Закарпатську обласну організацію ВФСТ «Колос» АПК України Микола Тимчак. Завдяки його організаторським здібностям сільське спортивне товариство нашого краю дістало визнання далеко за межами Закарпаття. Його спортивну честь захищали спортсмени у різних видах спорту, які ставали чемпіонами і призерами олімпіад, першостей світу і Європи, визнавалися кращими в Україні.

В останні роки за підсумками роботи з розвитку спорту вищих досягнень Центральна рада ВФСТ «Колос» АПК України неодноразово нагороджувала за перше місце з врученням кубка «колосівську» обласну організацію Закарпаття. Чимало було зроблено і з розвитку масового спорту. Свідченням цього є проведення на високому рівні сільських спортивних ігор, спартакіад, змагань, зміцнення матеріально-технічної бази спорту на селі.

Про досягнення сільських спортсменів Закарпаття детально розповідається у цікавій книзі «Це магічне слово «Колос» (автори Микола Тимчак і журналіст Василь Гаджега), яка вийшла у 2015 році до 65-річчя обласної організації товариства.

Керує Микола Тимчак і учбово-спортивною базою «Закарпаття» в місті Берегові. Вона завжди була місцем підготовки та реабілітації спортсменів. Добре знають і про плавальний басейн з термальною водою, збудований ще півстоліття тому, плавання в якому допомагає лікувати хвороби опорно-рухового апарату, ряд інших захворювань.

           Спортивний комплекс бази дає можливість займатися і проводити тут змагання з греко-римської боротьби, художньої гімнастики, фрістайлу, футболу, волейболу, гандболу, тощо. Не випадково місто Берегово постійно стає місцем проведення престижних турнірів і змагань з різних видів спорту, в тому числі міжнародного і всеукраїнського рівня.

           11 листопада Миколі Юрійовичу Тимчаку виповнюється 70. Колеги по роботі, спортивний і профспілковий актив області та України, друзі і знайомі від усього серця бажають ювілярові нових успіхів і натхнення на спортивній ниві, міцного здоров’я і довголіття, миру і благополуччя, доброго настрою і оптимізму, радості і щастя.

           

На фото:

            - голова Закарпатської обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України Микола Тимчак;

            - під час обласного спортивного свята Микола Тимчак (в центрі) разом з колегами по роботі;

            - голова Закарпатської обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України Микола Тимчак з нагородою за спортивні досягнення. 

             Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

P1150113

 

P1150726

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Навчальний рік у Школі молодого профактивіста Вінницької області розпочато

P1630074

 

Профспілкове навчання - одне з найголовніших аспектів роботи Федерації профспілок Вінницької області, а навчання в Школі молодого профактивіста - це перший крок до профспілкової освіти.

Сьогодні молоді профспілкові лідери зовсім нова генерація, яка має кардинально модернові погляди і підходи до профспілкової роботи, наголосив заступник Голови Федерації профспілок області Володимир Слободянюк, розпочинаючи новий навчальний рік у Школі молодого профактивіста. 

Своєрідною ''колискою" всього профспілкового руху є студентські профспілки, де формується  свідомість майбутніх  працівників, зазначив Сергій Пугачов – заступник Голови ФПО, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки.

 У цьому навчальному році, започатковується новий проект ”Благословенна земля моя, Вінниччина”, метою якого є – знайомство студентського активу з невмирущими скарбами Поділля, що творилися упродовж тисячоліть, відмітила у своєму виступі Світлана Анпольська - заступник Голови ФПО.

З роботою Молодіжної ради ФПО ознайомила присутніх голова Молодіжної ради, голова обласної організації профспілки працівників і підприємців торгівлі Алла Толмачова.

І нехай не всі із теперішніх молодих профактивістів стануть   видатними профспілковими діячами, однак Школа профспілкового активіста, яку вони пройдуть, згодиться їм в подальшому самостійному житті.

ХVIІ навчальний рік  у Школі молодого профактивіста області розпочато. 

В добрий час!

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

P1630085

 

P1630087

 

P1630094 

 

P1630100

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30