грудня 2017

08 грудня 2017

До Дня прав людини

10 грудня 2017 року в ефірі «Радіо «Голос Столиці» Київ-106 FM о 15.00 слухайте програму «Відкрита вакансія», присвячену Дню прав людини.

У передачі візьмуть участь Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник керівника департаменту правового захисту Ірина Сидоряк.

 

Переглянути запис програми можна буду тут.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

КОНФЕРЕНЦІЯ. Реформа місцевого самоврядування: бачення профспілок

 

АКА

 

 

Тільки консолідовані ресурси і зусилля, активні дії і участь у виконанні прийнятих спільних рішень і рекомендацій  є запорукою нашого успіху із захисту прав людей праці та збереження профспілкових організацій в умовах секторальних реформ, децентралізації влади й утворення об’єднаних територіальних громад. Про це заявив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий у виступі на Всеукраїнської науково-практичної конференції «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості», яка відбулась 8 грудня в Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ.

 

Організатори заходу – Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», АПСВТ ФПУ. Партнер конференції – Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

 

В роботі конференції взяли участь біля 100 представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковців, громадських активістів. Серед них – народні депутати України, представники вищих навчальних закладів та наукових установ Києва, Харкова, Дніпра, Кременчука.

 

Мета конференції – формування єдиного бачення напрямів муніципальної реформи в Україні відповідно до європейських принципів і стандартів на основі співставлення позицій з цього питання влади, науковців та інститутів громадського суспільства.

 

Відкриваючі захід, ректор АПСВТ Вікторія Буяшенко наголосила на актуальності та важливості теми як для розвитку нашої держави, так і для молоді – тих, кому будувати майбутню Україну. Зокрема для тих, хто зараз навчається у профспілкової Академії.

 

АКА8

 

 

Перед учасниками конференції виступили виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець та інші.

 

У своєму виступі Григорій Осовий, перш за все, привітав учасників конференції з Днем місцевого самоврядування.

 

Про актуальність та науково-практичне значення теми децентралізації влади в контексті євроінтеграції України свідчить та увага, яку приділяє  національний профспілковий рух перетворенням, що відбуваються на місцевому та регіональному рівні, зазначив він. 

 

АКА2

 

 

 

Григорій Осовий нагадав, що VII-й З’їзд Федерації прийняв Стратегію діяльності Федерації профспілок України «Європейський вибір» та визначив пріоритетні  напрями діяльності. Профспілки входять до складу платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС», докладаючи зусилля в цій інституції до успішного виконання Угоди про асоціацію, імплементації національного законодавства та наближення до європейських стандартів життя.

 

Щоб забезпечити соціально-правовий характер проведення реформи децентралізації в правовому полі, підкреслив Голова ФПУ, нам слід чітко визначитися щодо шляхів її проведення, механізмів і ресурсів, які потрібні для цього.

 

При цьому він окреслив основні завдання, що стоять перед профспілками при проведенні реформи. А саме: власне реформи децентралізації влади й утворенні об’єднаних територіальних громад; діяльність профспілкових організацій і їх проблемах у цих умовах; завданнях  Федерації профспілок України, всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань  і профспілкових організацій, що діють у регіонах і на території об’єднаних громад.

 

АКА3

 

 

Такі питання, як забезпечення соціального захисту, екологія,  збереження і використання трудового потенціалу змушує профспілки бути активними учасниками цих реформ, сказав Голова ФПУ.. Він навів позитивні приклади створення обєднанних громад на базі районних або сільских/селіщних рад. Важливо, щоб позитивні тенденції об’єднання і зміцнення спроможності громад реально відбивалися на рівні життя громадян, а не принесли згодом чергове розчарування, а реформи не виявилися прихованими намірами створення об’єднаних адміністративно керованих виборчих округів, чи стали компактними з госпітальними і освітніми округами територіями впливу окремих політичних сил.

 

Реформа децентралізації, - це відкрите вікно можливостей для громади і шанс стати реальним господарем на своїй землі та розпорядником свого життя або залишатися заручниками ситуації. Тому, зазначив Григорій Осовий, Федерація профспілок активно включилася в роботу по реалізації реформи децентралізації як в центрі, так і на місцях.

 

АКА1

 

 

 

Григорій Осовий подякував профспілковим працівникам усіх рівнів та органів виконавчої влади і об’єднаних територіальних громад, які з перших днів  реформ розпочали спільні дії на вирішення проблем які назрівали,  знайшли і знаходять шляхи їх вирішення, шукають ресурси, порозуміння і бачення спільного майбутнього для людей своїх трудових колективів і громад.

 

Окремо Голова ФПУ зупинився на завдання і подальших діях профспілок усіх рівнів в умовах децентралізації і реформування місцевого самоврядування.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

АКА6

 

АКА5

 

АКА7

 

[ Детальніше... ]

10 грудня - Міжнародний день прав людини

1331209

 

Щиро вітаю всіх спілчан з Міжнародним днем прав людини!

Щороку традиційно 10 грудня світове товариство відзначає Міжнародний день прав людини.

Це свято, запроваджене Організацією Об’єднаних Націй у 1949-му році з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини, нагадує всім нам про гідність кожної особистості, невід'ємність і взаємозалежність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.

Для профспілкового руху реалізація прав – це постійний виклик протягом усієї його історії. У боротьбі за права трудящих профспілки мають солідаризуватися, об’єднуватися навколо ідеї захисту, постійно вчитися і удосконалювати правозахисну роботу, озброювати спілчан відповідними знаннями, виховувати у них повагу до прав людини.

Напередодні цього святкового дня бажаю всім нових здобутків і звершень у нашій благородній праці задля утвердження верховенства права в Україні!

 

Голова Федерації профспілок України                 Григорій Осовий

 

 

 

[ Детальніше... ]

До Дня прав людини

2705

10 грудня 2017 року в ефірі «Радіо «Голос Столиці» Київ-106 FM о 15.00 слухайте програму «Відкрита вакансія», присвячену Дню прав людини.

У передачі візьмуть участь Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник керівника департаменту правового захисту Ірина Сидоряк.

 

Переглянути запис програми можна буду тут.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

СПО об’єднань профспілок підтримав проект постанови Кабміну

1430296280 1252565310 of

 

СПО об'єднань профспілок розглянув та підтримує проект постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення знижок до граничних тарифів на перевезення пасажирів та багажу залізничним транспортом у міжнародному сполученні Схід - Захід", яким передбачається встановлення знижок на 2017 - 2018 роки. (лист Міністерству інфраструктури України додається).

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

УВАГА! Відбудеться Інтернет-конференція!

470

 

11-12 грудня 2017 року в рамках заходів з нагоди Міжнародного дня прав людини, який відзначається 10 грудня, на офіційному веб-порталі ФПУ буде проводитись інтернет - конференція на тему: «Захист права на участь у професійних спілках».

 

З поставлених питань консультуватимуть фахівці департаменту правового захисту апарату ФПУ.

 

Чекаємо на запитання, які просимо направляти на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Відбулося чергове засідання Громадської ради Пенсійного фонду України

пыдписання

 

6 грудня п.р. відбулось чергове засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України.

Присутнім на засіданні заступником Голови правління Пенсійного фонду України Машкіним В.Г. було висвітлено питання щодо результатів перерахунку пенсій з 1 жовтня цього року, плану роботи Фонду на наступний рік та заходів щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Зокрема, пріоритетними у діяльності ПФУ на 2018 року визначено питання щодо своєчасного призначення, фінансування і виплати пенсій, забезпечення додержання пенсійного законодавства, подальшого розвитку пенсійної системи та зміцнення її фінансової стабільності, підвищення прозорості діяльності Фонду.

Про основні показники бюджету Пенсійного фонду на 2018 рік було повідомлено директором фінансово-економічного департаменту Фонду Король Т.І. Зокрема, було зазначено, що проект бюджет Фонду сформовано на базі діючого законодавства з урахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку країни на плановий період та зростання розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розглянуто кадрові питання. У зв’язку із складенням повноважень голови Громадської ради при ПФУ Онуфрик М.С., новим головою було обрано Денісову О.В., (гол. спеціаліста управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ), делеговану до складу Громадської ради Федерацією профспілок України.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення

[ Детальніше... ]

Мінсоцполітики відкликало роз’яснення щодо врахування індексації до складу мінімальної зарплати. Що далі?

 

1422524806 zvernennya

 

З набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№1774-VIII від 06.12.2016 р.) постало питання про перелік виплат, які не включаються до складу мінімальної заробітної плати, зокрема стосовно суми індексації заробітної плати, нарахування якої не залежать від виконаної працівником місячної (годинної) норми праці.

У листі № 317/0/101-17/282 від 13.02.2017 р. Мінсоцполітики зазначало, що сума індексації, яка розрахована відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення (Постанова КМУ від 17.07.2003 № 1078), не відноситься до переліку виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначеного Законом, а відтак має враховуватись до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Керуючись тим, що індексація заробітної плати, на противагу оплаті праці, не залежить від виконання певних обсягів роботи, а є встановленою законодавством державною гарантією у зв’язку із зумовленими інфляцією змінами цін і тарифів на товари та послуги, що реалізуються населенню, Федерація профспілок України послідовно наполягала на неврахуванні суми індексації при забезпеченні мінімальної заробітної плати та опротестувала перед Міністерством юстиції України роз’яснення Мінсоцполітики.

Отримана відповідь Мінюсту свідчить про відкликання Мінсоцполітики свого листа від 13.02.2017 р. № 317/0/101-17/282 як такого, що втратив чинність.

У зв’язку із зазначеним, відкритим залишається питання щодо нарахування індексації у 2017 році працівникам, яким здійснювалася доплата до мінімальної заробітної плати. Зазначені виплати потребують перерахунку, адже, керуючись роз’ясненням Мінсоцполітики роботодавці майже рік не доплачували працівникам підприємств, установ, організацій.

Працівникам приватного сектору економіки перерахунок має бути здійснено з власних коштів підприємств. Натомість, для працівників бюджетної сфери необхідне виділення додаткових коштів із державного бюджету.

З метою відновлення порушених прав працівників на повноту одержання заробленого, СПО об’єднань профспілок звернулося до Міністра соціальної політики України Реви А.О. з пропозицією:

1) надати офіційне роз’яснення Міністерства соціальної політики України про неврахування суми індексації заробітної плати при забезпеченні розміру мінімальної заробітної плати та необхідного алгоритму дій роботодавців, в т.ч. держави, як роботодавця, щодо перерахунку сум виплаченої заробітної плати у 2017 році, виключивши з неї суми нарахованої індексації;

2) звернутися до Міністерства фінансів України щодо необхідності виділення додаткових коштів для забезпечення такого перерахунку у бюджетній сфері.

 

Копія листа додається.

 

Департамент захисту соціально-економічних прав
апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки про врегулювання оплати праці керівників державних підприємств

24225516 500x317

 

В Україні хронічно поглиблюється нерівність в оплаті праці на всіх рівнях: міжгалузевому, територіальному, між підприємствами, в межах одного підприємства, що зумовлене відсутністю прямого її зв’язку з рівнем складності та кваліфікації праці, професійною освітою працівника, економічними результатами господарської діяльності підприємства тощо.

Зростання розриву в заробітних платах найманих працівників і керівників одного підприємства, як правило, відбувається через скорочення надбавок та доплат працівникам з одночасним підвищенням заробітних плат керівництва. Такий стан справ на державних та комунальних підприємствах поглиблюється економічно необґрунтованими урядовими рішеннями.

Так, Кабінет Міністрів України постановою № 1034 від 11.11.2015 року «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 р. № 597 і від 19 травня 1999 р. № 859» запровадив, зокрема, норму щодо встановлення максимально допустимого розміру посадового окладу керівника державного/комунального підприємства у кратності до 200 мінімальних посадових окладів (ставок) працівника основної професії проти 10 у попередній редакції. СПО об’єднань профспілок заперечував проти прийняття зазначеної постанови, а також пропонував Уряду (лист № 01-13/678-СПО від 13.06.2016) скасувати її як таку, що сприяє поглибленню необґрунтованої диференціації між оплатою праці керівників підприємств і працівників, зниженню зацікавленості керівників вищої ланки управління в результатах діяльності підприємства та підвищенні працівникам заробітних плат.

З метою врегулювання зазначеного питання, СПО об’єднань профспілок запропонував Уряду створити міжвідомчу робочу групу за участі соціальних партнерів та наукових експертів для визначення обґрунтованих міжпосадових коефіцієнтів.

Слід зазначити, що за оцінками міжнародних та вітчизняних експертів, зокрема фахівців КНЕУ ім. В. Гетьмана, залежно від фінансових можливостей підприємства, специфіки діяльності, чисельності персоналу, кількості ієрархічних рівнів управління і, відповідно, кількості кваліфікаційних груп таке співвідношення доцільно встановлювати в межах від 1:4 до 1:12.

Крім того, під час доопрацювання постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» профспілки запропонували врахувати наступні зауваження та пропозиції:

- кратність посадового окладу керівника доцільно встановлювати відносно розміру тарифної ставки робітника І розряду, визначеного в колективному договорі підприємства, а не посадового окладу працівника основної професії. По-перше законодавством не визначено термін «працівник основної професії», по-друге на великому, наприклад машинобудівному, підприємстві може бути декілька основних професій. Крім того, це спонукатиме керівника підприємства підвищувати заробітну плату працівників та забезпечувати мінімальні договірні гарантії в оплаті праці;

- доповнити постанову положеннями щодо недопущення перегляду окладів керівників у бік збільшення та нарахування премій у разі погіршення фінансово-господарського стану підприємства, проведення масових скорочень працівників (відповідно до критеріїв, які визначені галузевими угодами), зростання кількості працівників, які працюють на умовах неповної зайнятості, невиконання положень колективного договору;

- премія за результатами роботи за квартал/рік має нараховуватися відповідно до фактично відпрацьованого часу;

- привести положення постанови у відповідність до наказу Держстату від 10.06.2016 № 90 «Про затвердження форм державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна)», оскільки форма звіту 1-ПВ «Звіт з праці» (квартальна) не містить показника середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості;

- виключити положення щодо преміювання керівників у разі наявності на підприємстві заборгованості з виплати заробітної плати, адже відповідно до чинного законодавства України за порушення строків виплати зарплати винні особи притягуються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Разом з тим, СПО об’єднань профспілок вважає за можливе розглянути альтернативні пропозиції щодо запровадження преміювання новопризначених керівників підприємств, результатом роботи яких стане значне скорочення раніше утвореної зарплатної заборгованості.

 

Копія листа додається.

Департамент захисту соціально-економічних прав
апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

ПРИЙНЯТО БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2018 РІК

53aab7a9360deshutterstock 106690454 634

 

 

Вчора  майже опівночі Верховною Радою України було ухвалено Закон України про Державний бюджет на 2018 рік.

На жаль, у прийнятому Законі найважливіші вимоги профспілок щодо адекватних розмірів мінімальних стандартів та гарантій – прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, та, відповідно, базового тарифного розряду ЄТС – залишилися проігнорованими як Урядом, так і парламентарями.

Таким чином, пріоритетним завданням Федерації профспілок України та її членських організацій залишається боротьба за скоріше впровадження справедливого прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати і посилення соціальної складової у Державному бюджеті України.

Слід зазначити, що в поданому до другого читання проекті ДБУ-2018 у пункті 17 Прикінцевих положень Уряду доручалося на основі моніторингу виконання Держбюджету за підсумками І кварталу 2018 року розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Наразі на сайті ВРУ текст прийнятого  Закону про Державний бюджет України на 2018 рікі відсутній. Тому оперативна інформація за результатами аналізу прийнятого бюджету буде розміщена на сайті ФПУ після його оприлюднення.

 

Департамент захисту

соціально-економічних прав

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Грудень 2017 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31