07 березня 2018

СВЯТО. Наші вірші і пісні - для вас, дорогі жінки!

СВЯ

 

Дуже теплою і хвилюючою стала зустріч співробітників апарату Федерації профспілок України на честь світлого весняного свята - Міжнародного жіночого дня. Чоловіки вітали жінок, дарували їм, перш за все, своє добре ставлення, душевну приязнь і чудові слова. Було видно, що колегам-жінкам було приємно відчувати таку увагу з боку колег-чоловіків.

 

Від імені керівництва Федерації профспілок України співробітниць привітали В.о. Голови ФПУ, заступник голови ФПУ Володимир Саєнко, заступники голови ФПУ Євген Драп'ятий і Олександр Шубін. Від імені профкому - Голова ППО Марія Гриценко.

Чоловіки в цей день висловлювали своє захоплення жінкам-колегам. І не тільки в прозі, але і в віршах. З поетичними посланнями виступили завідувач відділом охорони праці ФПУ Валентин Маціяшко та головний спеціаліст цього відділу Віталій Легков. Свої вірші прочитав головний спеціаліст Прес-центру ФПУ Олексій Петруня.

Звучала в залі і іноземна мова. Це головний спеціаліст Департаменту міжнародних зв'язків В'ячеслав Майборода декламував ліричні вірші французькою. Повеселив присутніх керівник управління юридичного забезпечення майнового комплексу ФПУ Юрій Багатченко, який представив на суд слухачів гумористичні твори.

Пісню про материнську любов подарував усім присутнім керівник Департаменту охорони праці Юрій Андрієвський.

 

Атмосфера свята була теплою, невимушеною і дуже приємною.

Від імені колективу висловлюємо подяку за це керівництву і профкому Федерації профспілок України. 

Прес-центр ФПУ

 

СВЯ1

 

СВЯ2

 

СВЯ3

 

СВЯ4

 

 

СВЯ5

 

СВЯ7

 

[ Детальніше... ]

Генеральний секретар ЄФПОО висловив Президенту та Прем’єр-міністру України занепокоєння щодо наступу на профспілки

ОБР 

 

Генеральний секретар ЄФПОО висловив Президенту та Прем’єр-міністру України занепокоєння щодо наступу на профспілки

 

 

Генеральний секретар ЄФПОО Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

 

У ньому говориться:

«Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністре!

 

Нас проінформували про те, що атаки на профспілки активізувалися. Профспілки позбавляють права власності на майно, їм забороняють доступ до приміщень, в тому числі будинків профспілок. Це значно ускладнює їхню діяльність, робить її практично неможливою. Це є втручанням у справи профспілок, спрямованим на послаблення критики роботодавців, олігархів та уряду. Інше майно профспілок, включаючи лікувально-оздоровчі та спортивні заклади також витребується з їх власності. Тисячі людей потерпають від цього.

Незважаючи на конституційні судові постанови та рішення, що підтверджують право власності профспілок, інші судові рішення вважають ці об’єкти державною власністю. Попереднім урядом у 2011-2013 роках було ініційовано 200 судових позовів щодо відчудження профспілкового майна. Суди не є незалежними.

Як чимало інших членів суспільства, профспілки активно вимагають прозорих, некорупційних та демократичних владних інституцій з незалежною судовою системою.

Профспілки як на національному, так і на регіональному рівні підтримали рух за зміни. Як Вам відомо, будівлі профспілок у Києві та Одесі були знищені пожежею під час протестів.

Верховний суд України не був реформований на хвилі цих змін. Він сформулював позицію, що профспілкове майно є державною власністю. У 2014-2017 роках, відповідно до рішень судів було визнано державною власністю будівлі спілок, навчально-методичних та спортивних центрів на Закарпатті, в Івано-Франківську, Чернігові, Полтаві та Києві.

Ці об’єкти протягом багатьох десятиліть були єдиним місцем у регіонах, куди прості люди могли вільно прийти, поскаржитись на порушені права і безоплатно отримати допомогу.

Відчуження цих об’єктів ускладнює роботу профспілок із захисту своїх членів, членів їхніх сімей та громад, у якій вони працюють.

Наразі розглядаються судові позови про виселення профспілок з будинку профспілок Закарпатської області, переданого до сфери управління судової адміністрації; профспілкового центру Полтавщини, переданого до сфери управління Генеральної прокуратури України.

Ми просимо:

Ø забезпечити, щоб профспілки могли здійснювати свою діяльність вільно, автономно і незалежно від втручання уряду і роботодавців. Атаки на профспілок шляхом відчуження їхніх будівель та інших об’єктів є порушенням європейських та міжнародних норм.

Ø на законодавчому рівні закріпити за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні;

Ø скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу профспілкових об’єктів, в першу чергу будинків територіальних профоб’єднань у Закарпатській і Полтавській областях;

Ø відчуджені профспілкові об'єкти мають бути повернуті профспілкам, щоб вони могли здійснювати свою статутну діяльність.

 

Очікуємо на вашу відповідь да дії.

 

З повагою,

 

Ян Віллем Гудріан

Генеральний секретар ЄФПОО»

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий двічі виступив в дебатах на засіданні Виконавчого комітету Пан’європейської регіональної ради, в якому брали участь і представники органів ЄС

IMG 2623

 

У своїх виступах він позитивно оцінив роботу, проведену ПЄРР, жіночим та молодіжним комітетами у звітному 2017 році. Зокрема, він підкреслив, що дуже корисним був обмін практиками дій профспілок з питань підвищення зарплат, який відбувся у вересні у Швеції в рамках Літньої школи ПЄРР.

«Федерація профспілок України в ході колективних переговорів з урядовою стороною добилася підвищення мінімальної зарплати у 2 рази. З відновленням економічного зростання після двох років (2014-2015 рр.) падіння почала динамічно зростати середня зарплата. Однак її рівень все ще найнижчий серед країн Європи.

Зараз профспілки ведуть переговори з Урядом і об’єднаннями роботодавців щодо укладення нової Генеральної угоди на трирічний період. Ми поставили амбітні цілі: добитися підвищення середньої зарплати удвічі – до 500 євро та викорінити бідність серед працівників.

Поряд з цим треба підвищувати гарантований мінімум зарплати, національні соціальні стандарти до рівня, встановленого Конвенцією МОП №102 та Європейською соціальною хартією.

Разом з тим, ми бачимо загрози – це великий, майже 70-мільярдний державний борг та жорстка позиція МВФ щодо повернення йому боргу розміром понад 22 млрд. долар в період 2018-2020 рр. Це серйозний фактор стримування зростання доходів населення, адже на кожного громадянина вже й так припадає біля 2 тисяч доларів боргу.

Ми розраховуємо на підтримку МОП, за участі якої в Україні реалізується Програма гідної праці і має бути вибудовано модель гарантованого доходу для всіх.

Ще одна спільна проблема – масове порушення прав працівників, а останнім часом – прав профспілок: посилення податкового тиску, вимог до реєстрації профспілок, фінансового контролю держави за членськими внесками. Нарешті, позбавлення профспілок їхньої матеріальної бази, необхідної для виконання правозахисної роботи, що ми спостерігаємо в Україні.

Все це вимагає консолідації і рішучої протидії профспілок. ФПУ неодноразово інформувала МКП і ПЄРР про ситуацію і порушення прав профспілок на власність, брутальне втручання суддів, органів державної влади, бізнес-груп в автономію профспілок. Ми вдячні колегам за солідарну підтримку, яку ви надавали і робите це зараз в рішеннях засідання.

Водночас, ми посилюємо спротив таким діям всередині країни. Звичайно, очікуємо жорсткої позиції органів ЄС, які реалізують Угоду про асоціацію з Україною, адже право власності і її захист законом в моїй країні не може бути привілеєм лише для олігархічного бізнесу та держави, а й стосуватися будь-якої громадської організації чи громадянина.

Пропоную в планах роботи МКП і ПЄРР на 2018 рік передбачити відповідні заходи секторальної і глобальної дії».

  

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

Інформація щодо рівня життя населення у 2017 році

1489046079 dengiest 830 23998601

 

Щодо структури доходів населення за ІІІ квартал 2017 року

Питома вага заробітної плати в структурі доходів населення за III квартал 2017 року становила 43,3%, у порівнянні з відповідним періодом 2016 року частка заробітної плати у доходах зросла на 3,1 в.п., що є позитивною динамікою,   оскільки в економічно розвинутих і соціально захищених країнах світу, за даними експертів, частка заробітної плати в структурі доходів населення складає більше 50%. Вагому частину в структурі сукупних доходів населення займають соціальні допомоги та інші одержані поточні трансферти, при цьому їх частка у заробітній платі зменшилася на 0,4 в.п. з 32,2% у III кварталі 2016 року, до 31,8% - за цей період 2017 року. Для розв’язання проблеми як доходів населення, так і їх структури, необхідне створення умов державою для розширення доступу до продуктивної зайнятості, сприяння зростанню доходів населення до рівня країн Європейського Союзу, саме це завдання органам влади встановлене у Стратегії подолання бідності, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 16 березня 2016 р. № 161-р (далі – Стратегія) та яку передбачено реалізувати до 2020 року.

Щодо показників бідності у І півріччі 2017 року

Необхідно відзначити, що відповідно до Цілей сталого розвитку (2015-2030 роки), схвалених на Саміті ООН у вересні 2015 року, розв’язання проблем подолання бідності та зменшення нерівності, підвищення рівня життя та забезпечення доступу до базових послуг для всіх верств населення, розвиток соціальної інфраструктури та розширення можливостей для самореалізації в безпечному середовищі є першочерговими завданнями світової спільноти. Забезпечення права на захист від бідності та соціального відчуження також є одним із головних напрямів Європейської соціальної хартії (переглянутої), що ратифікована Верховною Радою України у 2006 році.

На виконання Стратегії з метою поетапного зниження в Україні масштабу бідності, соціального відчуження та запровадження нових механізмів її запобігання Урядом здійснюються відповідні заходи з використанням засобів соціальної та економічної політики, результат яких, зокрема оцінюється показниками рівня бідності в країні.

Так, показники бідності за багатовимірною оцінкою у  I півріччі 2017 року характеризуються такими даними:

  1. 1.рівень бідності за абсолютним критерієм за доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму (загальні еквівалентні доходи особи нижче фактичного (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на одну особу) зменшився у порівнянні з відповідним періодом попереднього року на 15,1 в.п. та склав 39,4%;
  2. 2.рівень бідності за абсолютним критерієм.за витратами нижче фактичного прожиткового мінімуму (сукупні еквівалентні витрати особи нижче фактичного (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на одну особу) зменшився у порівнянні з відповідним періодом попереднього року на 8,4 в.п. та склав 48,3%. При цьому, очікуваним результатом від реалізації Стратегії у цьому році цей показник має становити 23%, а у 2020 році – 15%;
  3. 3.за відносним критерієм за витратами (сукупні еквівалентні витрати особи нижче 75 відсотків медіанного рівня середньодушових еквівалентних сукупних витрат) рівень бідності зріс на 1,3 в.п. та склав 25,4%;

3.1.        серед працюючих - 20,1% (I півріччя 2016 року – 19,9%);

3.2.        серед дітей до 18 років - 32,4%  (I півріччя 2016 року – 29,7%);

  1. 4.за вартістю добового споживання нижче 5$ (за міжнародним критерієм ООН - еквівалентні витрати особи нижче межі бідності, визначеної Організацією Об’єднаних Націй для країн Центральної та Східної Європи як гривневий еквівалент 5,05 долара США відповідно до паритету купівельної спроможності, розрахований Світовим банком (межа, визначена на рівні 5,05 долара США, коригується Світовим банком раз на 10 років відповідно до інфляції долара США) рівень бідності склав 1,9%, що на 0,1 в.п. більше, ніж у відповідному періоді минулого року. При цьому, очікуваним результатом від реалізації Стратегії у цьому році цей показник має становити 0,8%, а у 2020 році – 0,5%.

Наведені дані свідчать, що в країні залишається стабільно високий рівень бідності. На момент формування Стратегії, за межею відносної бідності за витратами перебувало 23,8 відсотка населення (дев’ять місяців 2015 року), а вже за 1 півріччя 2017 року цей показник зріс до 25,4%.

 

Аналіз здійснено з використанням даних Мінсоцполітики, що надані СПО об’єднань профспілок на виконання Генеральної угоди.

 

 

  

Додатки:  інформаційно-аналітична записка Мінсоцполітики з додатками (1, 2, 3, 4)

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Зі святом, любі жінки!

8-     -8

 

 

 

Дорогі жінки!

 

Сердечно вітаємо вас із прекрасним весняним святом – 8 Березня!

Усе найкраще й найсвітліше, що є у нашому житті – любов, ніжність, родина, щастя, - пов’язане з Жінкою.

Ваша безмежна теплота, щирість, краса, жіночність надихають чоловіків на нові звершення.

У цей святковий день бажаємо вам міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту й сімейного затишку. 

 

 

З глибокою повагою

 

Голова Федерації профспілок України                            Григорій Осовий

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31