травня 2018

31 травня 2018

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

e90a6de49355d5da5c7c22ce472976e7

 

Дорогі діти! Шановні батьки!


Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає їм твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому священний обов’язок родини, школи, органів державної влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української молоді, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

Переконаний, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, щоб захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри у власне майбутнє. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.

Бажаю вам, дорогі юні друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного благополуччя.

Нехай здійснюються всі ваші мрії!

 

З повагою,

Голова ФПУ                                                                                      Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Профспілкові працівники соціальної сфери Київщини та Львова обмінялися досвідом роботи

DSCN4086

 

У відповідності до плану роботи на поточний рік 22 та 23 травня, за підтримки та участі голови Львівської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Гнатів М.І., було проведено виїзний семінар для голів первинних профспілкових організацій працівників соціальної сфери Київщини у м. Львів.

 

         Всього участь в семінарі, під керівництвом голови обласної профспілки Завадського В.А., взяли представники 18 установ, серед яких були голови профспілкових комітетів УСЗН міст та районів області, ДРР та ЖКГ КОДА, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та інтернатних установ.

         Досить цікавої частиною семінару був діалог з Гнатів М.І. - головою Львівської обласної організації профспілки. Вона поділилася досвідом роботи в різних площинах діяльності обласної профспілки, зокрема з питань правозахисної роботи, навчання профактиву та культурно-масовій, спортивній та оздоровчій роботі.

         Левову частину часу на семінарі було відведено запитанням від голів профкомів Київщини. Їх цікавили різні аспекти в діяльності своїх колег на Львівщині, вони порівнювали почуте з напрацюваннями в своїх колективах, не зайвими були і запитання щодо виробничих питань: як поставлена та чи інша робота в установах соцсфери Львівщини.

         Крім двохстороннього діалогу голови первинних профспілкових організацій Київщини мали змогу обговорити свої внутріспілкові питання.

Зокрема щодо планів роботи обласної профспілки та окремих колективів на поточний рік. Акцент у виступі голови обласної профспілки Завадського В.А. був направлений і на необхідності підвищення рівня так званої «виконавчої дисципліни», адже це не дозволяє своєчасно отримати необхідну інформацію від первинок та планувати подальші заходи.

         Такий захід був проведений вперше, проте за оцінкою його учасників він був корисним, адже крім суто профспілкових справ вони мали змогу відвідати Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької та здійснити екскурсійне ознайомлення з містом.

 

DSCN4079

 

Київська обласна організація

Профспілки працівників соціальної сфери України

 

[ Детальніше... ]

Ціль - легалізація зайнятості

Komisiya-Legalizatsiya-Mashkin-29.05.2018-100

 

29 травня 2018 року в Херсонській обласній державній адміністрації відбулась Нарада з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

 

Вів нараду та сказав вступне слово голова Херсонської обласної державної адміністрації Гордєєв А.А.

Участь у засіданні приймали: голова правління Пенсійного фонду України Зарудний О.Б., директор департаменту соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації Причина Г.Г., голова Херсонської облміжпрофради Добровольський А.М., начальник головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Лазарева З.Т., начальник головного управління Держпраці в Херсонській області Берлим В.В., начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Клим І.В., голова об’єднання організації роботодавців Херсонщини Олійник О.А.,

На засіданні було приділено увагу питанням про основні напрямки роботи головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо детінізації ринку праці та підвищення соціальних стандартів працюючих, про роботу Головного управління Фіскальної служби у Херсонській області, АРК та м. Севастополя по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників, про здійснення Головним управлінням Держпраці у Херсонській області державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Щодо участі соціальних партнерів в частині забезпечення гідних умов праці та соціального захисту працюючих з доповіддю виступили голова Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок Добровольський А.М. та голова Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини Олійник О.А.

Учасники наради підкреслили необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо переваг отримання легальної заробітної плати та зарахування страхового стажу найманим працівникам та фізичним особам-підприємцям та вживання заходів, направлених на легалізацію заробітної плати та дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати.


Komisiya-Legalizatsiya-Mashkin-29.05.2018-0831

 

 Херсонська обласна міжгалузеварада профспілок

 

[ Детальніше... ]

Легалізація трудових відносин – на контролі соціальних партнерів

33470467 237442230145445 8050856771184492544 n


25 травня 2018 року в Черкасах відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати за участі працівників Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці.

 

У доповідях представників облдержадміністрації, головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Державної фіскальної служби, Держпраці наведена проблематика сплати єдиного соціального внеску, ухилення від офіційних трудових відносин в області та шляхи її вирішення.

Питання легалізації зайнятості населення залишаться пріоритетними в роботі міжвідомчої групи. Адже від цього залежить наповнення бюджетів. За період з січня 2017 в області вдалося скоротити на 10 тис. застрахованих осіб, яким за умови повного робочого місця та робочого часу роботодавці виплачували нижчу законодавством встановленого розміру заробітну плату.

Голова Федерації профспілок Черкаської області Шевченко П. В. від спілчан краю надав пропозиції щодо законодавчого врегулювання трудових відносин (реальні соціальні стандарти, прогресивна шкала оподаткування доходів, відповідальність роботодавця, державний та громадський контроль).

У своєму виступі Шевченко П. В. зауважив, що критичну ситуацію в Україні з ринком праці, бідністю працюючих, легальністю трудових відносин, соціальною справедливістю можна вирішити цивілізованими методами, а не заграванням з бізнесом, пільгами та субсидіями. 

А перехід від сировинно-орієнтовної до високотехнологічної індустріальної моделі розвитку країни врегулює ринок праці, підвищить доходи працюючих.

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

ДИНАМІКА ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ У КВІТНІ 2018 РОКУ

840701.jpg

 

Динаміка середньої заробітної плати та заборгованості з виплати заробітної плати у квітні 2018 року.

 

Табл. 1 "Середня заробітна плата, грн."

 

Табл. 2 "Динаміка заборгованості з виплати зарплати"

 

Департамент  з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Запорожские энергетики пикетируют завод Фирташа, чтобы получить зарплату

5251dea7

Сумма долга почти достигла 1 миллиарда гривен

Работники ПАО «Запорожьеоблэнерго» пикетируют ООО «Запорожский титаномагниевый комбинат», доля которого находится в собственности Дмитрия Фирташа. Основным требованием является возврат долга.

Об этом сообщает корреспондент Укринформ. По состоянию на 1 мая задолженность титаномагниевого комбината перед Запорожьеоблэнерго составила 639 млн грн. Это крупнейший должник. Эти деньги должны быть перечислены в счет погашения долга Запорожьеоблэнерго перед ГП «Энергорынок». Общая сумма задолженности перед последней компанией составляет 937 млн грн. из-за этого долга к энергокомпании применяется нулевой алгоритм, который не позволяет даже выплатить зарплаты работникам. Об этом рассказала глава профсоюзной организации Елена Ковальчук.

По состоянию на сегодняшний день долг по заработной плате перед работниками Запорожьеоблэнерго составляет 304 млн грн.

На данный момент открыты 8 судебных дел, по которым титаномагниевый комбинат обязан будет отдать долги. Из-за задержек зарплат 1600 работников Запорожьеоблэнерго уже уволились. Также компания не может обеспечить работоспособность сетей из-за нехватки средств.

Украинские облэнерго будут продавать еще целый год

При этом отключить электроэнергию комбинату нет возможности, так как у него есть «экологическая броня». Чтобы заставить отдать долги проводятся экспертизы. По их результатам будет принято решение о снижении поставок электроэнергии должнику.

Активисты заявляют о готовности пикетировать не только завод Фирташа, но и НКРЭКУ. Целью пикета называют реструктуризацию задолженности Запорожьеоблэнерго перед ГП «Энергорынок», чтобы получить свои зарплаты.

Напомним, что Запорожьеоблэнерго фигурирует в списках предприятий, которые ФГИУ готовится продать в течение 2018 года.

 

По сообщениям Интернет-изданий

[ Детальніше... ]

Спільними зусиллями відстоювати трудові та соціальні права

IMG 20180524 153808

 

Відбулася зустріч голови Профспілки авіапрацівників України Михайла Козича з Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергієм Капліним.

 

Також на зустріч був запрошений Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України, який озвучив проблемні питання з оплати праці членів Профспілки авіапрацівників України – працівників бюджетних організацій Гідрометеорологічної служби.

Слід зазначити, що працівники гідрометеорологічних організацій у цілодобовому режимі ведуть моніторинг стану погоди, річок, водосховищ і морських акваторій, забруднення довкілля, викидів та характеру розповсюдження радіоактивних речовин, небезпечних гідрометеорологічних явищ, забезпечуючи передачу та обмін інформацією, що є необхідною умовою для завчасного реагування на загрозу виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру, прогнозування та забезпечення гідрометеорологічною інформацією органів державної влади всіх рівнів, Збройних сил України та населення. Без цієї служби не можуть обійтися як цивільна так і військова авіація, сільське господарство, підприємства гідро- і теплоенергетики тощо.

         На сьогоднішній день у гідрометеорологічних організаціях України працюють близько 4300 чоловік, розмір середньої заробітної плати яких становить 4 630 грн. Через вкрай низький розмір заробітної плати кваліфіковані працівники змушені звільнятись з роботи, шукати більш оплачувану роботу. Ціна вирішення цього питання - додаткові 100 мільйонів гривень фінансування з Державного бюджету.

         С. Каплін ретельно і з великою увагою ознайомився із наданою інформацією та пообіцяв, що прикладе зусиль до вирішення цієї важливої для працівників Гідрометеорологічної служби проблеми.

Голова Профспілки М. Козич також привернув увагу на грубі порушення прав працівників на окремих авіапідприємствах цивільної авіації, які роками не отримували заробітну плату. За ці періоди також виникла заборгованість по сплаті ЄСВ перед Пенсійним фондом України. Більш того, у разі несплати страхових внесків, зазначені періоди роботи до страхового стажу не зараховуються, а нараховану заробітну плату не враховують під час обчислення розміру пенсії. Отже працівники, які сумлінно виконували свою роботу і не звільнились в скрутні для підприємства часи, постраждали двічі. Така ситуація склалась в КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», Тернопільському обласному КП «Тернопільавіаавтотранс», ДАК «Херсон-Авіа» та є непоодинокою й на інших підприємствах України. Зазначену проблему можливо вирішити тільки на законодавчому рівні, а саме, необхідно внести відповідні зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV в частині забезпечення права працівника на зарахування до страхового стажу періоду роботи, за який роботодавцями не сплачувався єдиний соціальний внесок. С.Каплін, як народний депутат України, Перший заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення дав доручення своїм помічникам вивчити ситуацію та підготувати пропозиції з цього питання.

На завершення зустрічі М.Козич підняв питання про внесення змін до законодавства щодо пенсійного забезпечення, в тому числі через корпоративні та професійні пенсійні фонди, для працівників льотного складу авіації, та інших категорій працівників, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію, а також за результатами атестації робочих місць. С. Каплін завірив, що зазначене питання вже перебуває на контролі в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

         За результатами зустрічі сподіваємось, що порушені профспілковою стороною проблеми знайдуть розуміння та позитивні рішення у органах законодавчої і виконавчої влади держави Україна.

 

33306775 1989705621101432 2976808778789289984 n

 

Профспілка авіапрацівників України

[ Детальніше... ]

Спільними зусиллями відстоювати трудові та соціальні права

IMG 20180524 153808

 

24 травня ц.р. відбулася зустріч голови Профспілки авіапрацівників України Михайла Козича з Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергієм Капліним.

 

Також на зустріч був запрошений Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України, який озвучив проблемні питання з оплати праці членів Профспілки авіапрацівників України – працівників бюджетних організацій Гідрометеорологічної служби.

Слід зазначити, що працівники гідрометеорологічних організацій у цілодобовому режимі ведуть моніторинг стану погоди, річок, водосховищ і морських акваторій, забруднення довкілля, викидів та характеру розповсюдження радіоактивних речовин, небезпечних гідрометеорологічних явищ, забезпечуючи передачу та обмін інформацією, що є необхідною умовою для завчасного реагування на загрозу виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру, прогнозування та забезпечення гідрометеорологічною інформацією органів державної влади всіх рівнів, Збройних сил України та населення. Без цієї служби не можуть обійтися як цивільна так і військова авіація, сільське господарство, підприємства гідро- і теплоенергетики тощо.

         На сьогоднішній день у гідрометеорологічних організаціях України працюють близько 4300 чоловік, розмір середньої заробітної плати яких становить 4 630 грн. Через вкрай низький розмір заробітної плати кваліфіковані працівники змушені звільнятись з роботи, шукати більш оплачувану роботу. Ціна вирішення цього питання - додаткові 100 мільйонів гривень фінансування з Державного бюджету.

         С. Каплін ретельно і з великою увагою ознайомився із наданою інформацією та пообіцяв, що прикладе зусиль до вирішення цієї важливої для працівників Гідрометеорологічної служби проблеми.

Голова Профспілки М. Козич також привернув увагу на грубі порушення прав працівників на окремих авіапідприємствах цивільної авіації, які роками не отримували заробітну плату. За ці періоди також виникла заборгованість по сплаті ЄСВ перед Пенсійним фондом України. Більш того, у разі несплати страхових внесків, зазначені періоди роботи до страхового стажу не зараховуються, а нараховану заробітну плату не враховують під час обчислення розміру пенсії. Отже працівники, які сумлінно виконували свою роботу і не звільнились в скрутні для підприємства часи, постраждали двічі. Така ситуація склалась в КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», Тернопільському обласному КП «Тернопільавіаавтотранс», ДАК «Херсон-Авіа» та є непоодинокою й на інших підприємствах України. Зазначену проблему можливо вирішити тільки на законодавчому рівні, а саме, необхідно внести відповідні зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV в частині забезпечення права працівника на зарахування до страхового стажу періоду роботи, за який роботодавцями не сплачувався єдиний соціальний внесок. С.Каплін, як народний депутат України, Перший заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення дав доручення своїм помічникам вивчити ситуацію та підготувати пропозиції з цього питання.

На завершення зустрічі М.Козич підняв питання про внесення змін до законодавства щодо пенсійного забезпечення, в тому числі через корпоративні та професійні пенсійні фонди, для працівників льотного складу авіації, та інших категорій працівників, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію, а також за результатами атестації робочих місць. С. Каплін завірив, що зазначене питання вже перебуває на контролі в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

         За результатами зустрічі сподіваємось, що порушені профспілковою стороною проблеми знайдуть розуміння та позитивні рішення у органах законодавчої і виконавчої влади держави Україна.

 

33306775 1989705621101432 2976808778789289984 n

 

Профспілка авіапрацівників України

[ Детальніше... ]

«Перші про головне» - з фасаду Будинку профспілок знято банер

EiuYBzqVLp0

 

Відеосюжет Телеканалу «Zik» у телевізійній програмі «Перші про головне. Вечір» 30 травня 2018 року з коментарем заступника Голови ФПУ Володимира Саєнка щодо відкриття фасаду Будинку профспілок у Києві.

 

Завантажити та переглянути фрагмент передачі можна тут.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Динаміка розвитку Internet-медіа ресурсу "ПОРТАЛ ПРОФСПІЛКОВОГО НАВЧАННЯ ФПК"

фото 1 ппн фпк

 

Інформація за темою "Динаміка розвитку гіперлокального комьюніті-медіа «Портал профспілкового навчання ФПК»" була представлена на ІІІ Форумі гіперлокальних комьюніті-медіа, який відбувся 23-25 травня 2018 року у м. Святогірськ.

 

Internet-медіа «Портал профспілкового навчання ФПК» (www.ppnfpk.pp.ua) - медіа-ресурс про профспілкове навчання, про події профспілкового навчання, про учасників і для учасників профспілкового навчання України та всього світу.

Сайт розпочав свою роботу у тестовому режимі 1 вересня 2016, а вже 1 травня 2018 кількість відвідувачів Порталу перевищила 37000.

Аудиторія відвідувачів Порталу постійно розширюється. Серед небайдужих до питань профспілкового навчання, які читають публікації цього інтернет-видання, представники не тільки України і країн СНД, але й з Австрії, Бельгії, Бразилії, Великобританії, Греції, Ізраїлю, Індії, Ірландії, Італії, Канади, Кенії, Китаю, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, ОАЕ, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Таїланду, Туреччини, Філіппін, Франції, Чехії, Швеції, Японії.

За період існування Internet-медіа ресурсу «Портал профспілкового навчання ФПК» було підготовлено і опубліковано на сайті більше 205 дописів, серед яких тематичні матеріали з питань профспілкового навчання і матеріали з досвіду навчання профспілковців Харківщини, України, а також Грузії, Білорусі, Молдови, Киргизстану, Узбекистану, Південної Африки, Ботсвани, Кенії, країн Південно-Східної Азії, Індонезії, Філіппін.

 

Подяка всім читачам ПОРТАЛУ!

Ви підтримуєте і надихаєте до подальшого розвитку!!!

 

фото 4 ппн фпк

 

фото 5 ппн фпк

 

фото 6 ппн фпк

 

 

Олена Шпурік,

творець і випускаючий редактор

Internet-медіа ресурсу "Портал профспілкового навчання ФПК"

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31