15 травня 2018

Співпраця буде посилюватись

IMG 20180515 124349

 

Сьогодні в Академії праці, соціальних відносин і туризму відбулось розширене засідання вченої ради, на якій розглянуто питання про співпрацю АПСВТ і ФПУ. З нагоди 25-річчя від дня заснування Академії представники трудового колективу АПСВТ отримали нагороди ФПУ.

 

У засіданні взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

Він наголосив на унікальності Академії як навчального закладу, що готує фахівців у сфері праці і соціально-трудових відносин, адже саме у цій сфері створюється основний ресурс для подальшого розвитку нашої держави.

Профспілковий лідер високо оцінив досягнення АПСВТ в усіх напрямках її діяльності – освітній, науковій та громадській, а також окреслив завдання на майбутнє, які необхідно вирішувати саме у співпраці науковців з профспілками.

 

IMG 20180515 124251

 

На переконання очильника ФПУ, існує необхідність у спільній роботі щодо вирішення цілої низки наболілих питань, зокрема таких як остаточне законодавче врегулювання майнового статусу ФПУ з метою захисту тих об’єктів, що колись будувались за кошти спілчан, а тому повинні слугувати трудящим, а не відчужуватись під різними приводами державою.

Підготовка фахівців для роботи у профспілках – перспективна справа, - сказав Голова ФПУ, - отже ми маємо в цьому переконати наші первинні організації, тому що без кваліфікованих кадрів неможливо розвивати профспілковий рух, віднайти оновлену модель його існування у сучасних умовах. Проте існує потреба у визначенні нової ідеології діяльності профспілкових організацій, пошуку шляхів їх модернізації, й тому взаємодія та співробітництво з АПСВТ буде лише посилюватись.

 

IMG 20180515 130645

 

Перед присутніми виступила ректор АПСВТ Вікторія Буяшенко, яка подякувала ФПУ за багаторічну плідну співпрацю та розповіла про новітні програми навчання для профспілкових активістів і лідерів, можливість проведення на базі Академії соціологічного дослідження щодо стану та перспектив подальшого розвитку профспілкового руху в Україні, а також про сучасні форми співпраці з іншими вишами, в тому числі закордонними.

Відбувся всебічний обмін думками, у ході якого члени вченої Ради АПСВТ висловили власне бачення щодо зміцнення та розширення подальшої співпраці з ФПУ. У підсумку було ухвалено рішення та запропоновано протягом четвертого кварталу поточного року провести засідання Президії ФПУ, присвячене цьому актуальному питанню.

 

IMG 20180515 121800

 

IMG 20180515 121728

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Відбулась консультативна нарада з Держстатом

pretenzija1

15 травня 2018 року, на запрошення Державної служби статистики, відбулась узгоджувальна нарада для вироблення взаємоузгодженого рішення щодо проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану державних статистичних спостережень на 2018 рік».

Позицію профспілок представляв заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, який закцентував увагу на необхідності розширення показників статистичної звітності, зокрема, з метою забезпечення ефективного контролю за виконанням Генеральної, галузевих (міжгалузевих), територіальних угод та колективних договорів.

За підсумками зустрічі домовлено про напрацювання напрямів подальшої співпраці щодо обміну інформацією між Державною службою статистики України та Федерацією профспілок України.

 

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці

[ Детальніше... ]

Виїзне засідання Президії Херсонської облміжпрофради

IMG 2391

 

11 травня 2018 року Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок провела виїзне засідання Президії в інституті тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія Нова» з питання співпраці адміністрації та профспілкового комітету у вирішені соціально-економічних і трудових питань.

Перед засіданням Президії відбулася зустріч з керівництвом Чаплинської райдержадміністрації, райради, голів територіальних громад та голів профспілок району, мета якої – співпраця органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з профспілками району.

В зустрічі прийняли участь і виступили: Бурейко Олександр Альбертович - голова Чаплинської райдержадміністрації , Білоущенко Наталія Василівна – керівник апарату Чаплинської райдержадміністрації, Свінціцький Віталій Каземірович – голова Асканія Нова селищної об’єднаної територіальної громади, Жогло Володимир Володимирович – голова Чаплинської районної організації профспілки працівників державних установ, Фещук Марія Михайлівна – голова Чаплинського райкому профспілки працівників АПК.

Підсумки засідання Президії і проведеної зустрічі підвів голова Херсонської облміжпрофради Добровольський Анатолій Миколайович, який щиро подякував всім присутнім і виступаючим за співпрацю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з профспілками району і вніс пропозицію щодо проведення аналогічних зустрічей в інших районах області.

 

IMG 2405

 

IMG 2422

 

IMG 2446

 

 

IMG 2448

 

Херсонська облміжпрофрада

[ Детальніше... ]

16 травня – попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття в м. Ужгороді

P1160780

 

У Закарпатській облпрофраді відбулася прес-конференція для журналістів національних та місцевих ЗМІ на тему: «16 травня – попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття в м. Ужгороді: захист соціально-економічних прав працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на пл. Народній, 5».

Виступаючи перед журналістами, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько наголосив, що мета акції – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. Вона проходитиме у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації.

Профспілковий лідер області ще раз підкреслив, що профспілкова акція проводиться з ініціативи членів профспілок нашого краю і висуває їх вимоги, оскільки на іншій прес-конференції голова Закарпатського окружного адміністративного суду Олексій Шешеня назвав цю акцію підбурюванням громадян до кровопролиття та ризикуванням їхніми життями.  

Профспілки Закарпаття активно протидіють порушенню конституційних прав простих людей на гідну працю і достойну її оплату, освіту, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, їх соціальних гарантій. Володимир Фленько окреслив основні вимоги учасників акції із соціально-економічних питань до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та роботодавців, визначені у Резолюції акції.

Інше питання, яке турбує спілчан, порушення їх майнових прав. Свідченням цього стало жорстке протистояння між облпрофрадою та Закарпатським окружним адміністративним судом щодо права власності на Будинок профспілок. Адже згідно судових рішень, прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного права, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок згідно рішень судів, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

На прес-конференції було ще раз наведено такий факт: Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок, навмисно замовчує і приховує той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вул. Другетів, 91, корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Дії облпрофради щодо захисту своїх майнових прав підтримує Закарпатська облдержадміністрація. Голова ОДА Геннадій Москаль разом з головою облпрофради Володимиром Фленьком двічі зверталися з листами до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією скасувати розпорядження Кабміну від 29.03.2017р. №221-р. Однак реакція на ці звернення обмежувалася роздачею доручень Прем’єр-міністра.

Як зазначив Володимир Фленько у своєму останньому зверненні до Прем’єр-міністра, «у випадку затягування з вирішенням цього питання, що може бути розцінене як свідоме, та неприйняття конкретного рішення залишаємо за собою право ініціювати проведення профспілкових акцій в регіонах України за недовіру Уряду».

На неприпустимості порушень прав профспілок Закарпаття і прийнятті Кабміном термінових заходів з тим, «щоб Україна була країною, у якій відправляється правосуддя відповідно до Цілей сталого розвитку (незалежне державне управління та правосуддя), Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та так званих ключових завдань Східного партнерства» наголосив 25 квітня у листі до Прем’єр-міністра України Генеральний секретар Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гаудріаан.

На прес-конференції головний спеціаліст з правових питань Закарпатської облпрофради Василь Товтин аргументовано виклав позицію облпрофради щодо права власності на будівлю профспілок та обґрунтував незаконність судових рішень 2016-2018 років, що стосуються цих питань.

Було дано відповіді на численні запитання журналістів. Їх було ознайомлено з резолюцією акції протесту та матеріалами Федерації профспілок України на допомогу учасникам профспілкового зібрання у Закарпатті.

На фото:

- на прес-конференції: голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько (ліворуч) та головний спеціаліст з правових питань обласної ради профспілок Василь Товтин;

- у залі засідань – учасники прес-конференції.

 

Прес-служба

Закарпатської облпрофради

 

P1160779

Закарпатська облпрофрада

[ Детальніше... ]

16 травня – попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття в м. Ужгороді

P1160780

 

У Закарпатській облпрофраді відбулася прес-конференція для журналістів національних та місцевих ЗМІ на тему: «16 травня – попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття в м. Ужгороді: захист соціально-економічних прав працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на пл. Народній, 5».

Виступаючи перед журналістами, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько наголосив, що мета акції – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. Вона проходитиме у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації.

Профспілковий лідер області ще раз підкреслив, що профспілкова акція проводиться з ініціативи членів профспілок нашого краю і висуває їх вимоги, оскільки на іншій прес-конференції голова Закарпатського окружного адміністративного суду Олексій Шешеня назвав цю акцію підбурюванням громадян до кровопролиття та ризикуванням їхніми життями.  

Профспілки Закарпаття активно протидіють порушенню конституційних прав простих людей на гідну працю і достойну її оплату, освіту, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, їх соціальних гарантій. Володимир Фленько окреслив основні вимоги учасників акції із соціально-економічних питань до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та роботодавців, визначені у Резолюції акції.

Інше питання, яке турбує спілчан, порушення їх майнових прав. Свідченням цього стало жорстке протистояння між облпрофрадою та Закарпатським окружним адміністративним судом щодо права власності на Будинок профспілок. Адже згідно судових рішень, прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного права, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок згідно рішень судів, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

На прес-конференції було ще раз наведено такий факт: Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок, навмисно замовчує і приховує той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вул. Другетів, 91, корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Дії облпрофради щодо захисту своїх майнових прав підтримує Закарпатська облдержадміністрація. Голова ОДА Геннадій Москаль разом з головою облпрофради Володимиром Фленьком двічі зверталися з листами до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією скасувати розпорядження Кабміну від 29.03.2017р. №221-р. Однак реакція на ці звернення обмежувалася роздачею доручень Прем’єр-міністра.

Як зазначив Володимир Фленько у своєму останньому зверненні до Прем’єр-міністра, «у випадку затягування з вирішенням цього питання, що може бути розцінене як свідоме, та неприйняття конкретного рішення залишаємо за собою право ініціювати проведення профспілкових акцій в регіонах України за недовіру Уряду».

На неприпустимості порушень прав профспілок Закарпаття і прийнятті Кабміном термінових заходів з тим, «щоб Україна була країною, у якій відправляється правосуддя відповідно до Цілей сталого розвитку (незалежне державне управління та правосуддя), Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та так званих ключових завдань Східного партнерства» наголосив 25 квітня у листі до Прем’єр-міністра України Генеральний секретар Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гаудріаан.

На прес-конференції головний спеціаліст з правових питань Закарпатської облпрофради Василь Товтин аргументовано виклав позицію облпрофради щодо права власності на будівлю профспілок та обґрунтував незаконність судових рішень 2016-2018 років, що стосуються цих питань.

Було дано відповіді на численні запитання журналістів. Їх було ознайомлено з резолюцією акції протесту та матеріалами Федерації профспілок України на допомогу учасникам профспілкового зібрання у Закарпатті.

На фото:

- на прес-конференції: голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько (ліворуч) та головний спеціаліст з правових питань обласної ради профспілок Василь Товтин;

- у залі засідань – учасники прес-конференції.

 

Прес-служба

Закарпатської облпрофради

 

P1160779

Закарпатська облпрофрада

[ Детальніше... ]

«Сріблясті струни душу полонили…»

l zaproshen 2012

 

Сьогодні, 15 травня, у рамках відзначення 60-річчя Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України на сцені Великої зали Жовтневого палацу відбудеться ювілейний концерт Оркестру народних інструментів МЦКМ під керівництвом Заслуженого працівника культури України Вікторії Васильєвої.

 

Легендарний Оркестр є ровесником Центру і цього року відзначає 60-річчя свого заснування. За таку багаторічну творчу історію колектив неодноразово ставав Лауреатом та переможцем всеукраїнських і міжнародних музичних конкурсів та фестивалів, підтверджував почесне звання "Народний аматорський колектив". Він бере активну участь у благодійних заходах, шефських концертах для ветеранів, військослужбовців, дітей-інвалідів. У репертуарі оркестру музика українських та зарубіжних композиторів, народні мелодії, популярні пісні та романси, естрадна музика.

 

Привітають ювілярів та візьмуть участь у концертній програмі зірка світової оперної сцени, народний артист України Анатолій Кочерга, народний артист України Олександр Василенко та інші відомі виконавці.

 

Завітайте до Жовтневого!

 

Початок концерту – о 19.00.

 

 1 2

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31