02 липня 2018

Про підвищення пенсійних виплат окремим громадянам з 1 липня 2018 року

99631bbdad18e4af69bb1d3321fa2872

 

 

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» з 1 липня ц.р. підвищено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1373 грн до 1435 грн.

У ЗМІ була надана інформація про підвищення розмірів пенсій з 1 липня ц.р. у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1435 грн. Із зазначеного питання надходять відповідні звернення пенсіонерів.

У зв’язку з цим слід зазначити, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.25017 №2148, з 1 жовтня 2017 року при обчисленні пенсій особам, які мають страховий стаж не менше 35 років чоловіки, 30 років – жінки (для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, відповідно 25 і 20 років), а також при визначенні розмірів надбавок, підвищень та інших виплат, які встановлюються до пенсій, застосовується розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановлений з 1 грудня 2017 р. (1373 грн), збільшений на 79 грн, тобто 1452 грн.

Оскільки з 1 січня і 1 липня ц.р. прожитковий мінімум для непрацездатних осіб було встановлено відповідно у розмірі 1373 грн і 1435 грн, то мінімальний розмір пенсії за віком та зазначені вище пенсійні виплати продовжують обчислюватися виходячи із 1452 грн.

У зв’язку із збільшенням з 1 липня ц.р. прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1435 грн підвищуються:

- мінімальний розмір пенсійної виплати осіб, які не мають необхідного для призначення пенсії в мінімальному розмірі страхового стажу, тобто 35 років – у чоловіків, 30 років – у жінок (для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, відповідно 25 і 20 років);

- максимальний розмір пенсії з 13 730 грн до 14 350 грн.

  

Підвищення мінімальної пенсії за віком, надбавок, підвищень та інших виплат, які встановлюються до пенсій, відбудеться з 1 грудня ц.р., коли прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, визначений Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік», перевищить 1452 грн, і становитиме 1497 грн.

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Ефективній та плідній співпраці – новий імпульс

 

 А

 

 

 

Актуальні питання розвитку і підвищення ефективності співпраці обговорено під час робочої зустрічі Голови СПО об’єднань профспілок, Голови Федерації профспілок України Григорія Осового з Директором програм Центру солідарності АФП-КВП в Україні Тристаном Масатом. У зустрічі, що відбулась в доброзичливій і одночасно діловій атмосфері, взяли участь перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, керівник Департаменту міжнародних зв’язків ФПУ Василь Шилов, керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ Лариса Ровчак, керівник Департаменту правового захисту ФПУ Дмитро Лях, керівник Департаменту охорони праці ФПУ Юрій Андрієвський.    

 

 

 

Під час бесіди Голова ФПУ проінформував гостя  про сучасний стан профспілкового руху в Україні, дії Федерації профспілок та її членських організацій у сфері захисту законних прав та інтересів людини праці. Мова йшла про правозахисну діяльність профспілок, зокрема Федерації профспілок України. В умовах посилення наступу на права профспілок, у тому числі майнові, права людей праці на гідні умови праці та гідну її оплату, наголосив Григорій Осовий, профспілки мають активізувати свою діяльність, підвищувати її ефективність, наполегливо шукати нові форми та методі ефективної боротьби за свої права та права працівників, інтереси яких вони представляють.

 

А1

 

 

 

У сучасних складних умовах, підкреслив профспілковий лідер, дуже важлива консультативна та юридична допомога з боку міжнародних профспілкових організації, закордонних колег. Саме тому, ФПУ, її членські організації розглядають співпрацю з такими організаціями, як АФП-КВП як новий та ефективний імпульс для розвитку як профспілкового руху, так і його діяльності щодо захисту прав та інтересів людини праці.

 

Григорій Осовий нагадав, що два роки тому було підписано  Партнерську угоду між Федерацією професійних спілок України та Центром Солідарності. Назва проекту -  «Глобальна трудова програма: Україна». Мета проекту - підтримати зусилля українських профспілок щодо створення нових організацій, розбудови організаційної структури, охоплення нових галузей економіки та регіонів, створення коаліцій з організаціями громадянського суспільства, а також поширення ідеї переваги членства в профспілках у суспільстві.

 

А2

 

 

 

Зараз, сказав Голова ФПУ, ми маємо продовжити роботу над втіленням цього проекту, підписати відповідний Меморандум та реальний план спільних заходів. Серед таких заходів він назвав консультативну допомогу з боку фахівців Центру, проведення відповідних семінарів для керівників профспілкових організацій. Тут може бути і такі форми, як технічна допомога, поради та консультації, проведення практичних семінарів і тренінгів для профспілкових активістів, щоб ознайомити їх з основами профспілкової діяльності, їх правами згідно українських законів і міжнародно визнаних стандартів в сфері праці та стратегічним плануванням, підтримка профспілкових кампаній та інші заходи інформування громадськості, які сприятимуть подальшому залученню нових членів до профспілок.

 

А3

 

 

Про заходи, форми та методи соціально-економічного, юридичного захисту членів профспілок, всіх працівників, дії ФПУ по розвитку профспілкового руху, забезпеченню безпечних умов праці та її охорони проінформували гостя заступники Голови ФПУ Євген Драп'ятий, Олександр Шубін, керівники відповідних департаментів ФПУ Дмитро Лях, Юрій Андрієвський, Лариса Ровчак, Василь Шилов.

 

А4

 

 

 

У свою чергу Тристан Масат зазначив, що Центр міжнародної солідарності АФП-КВП. готовий до співробітництва з ФПУ з цих та інших питань. Зокрема мова йшла про підвищення якості та ефективності юридичної допомоги профспілковим організаціям, навчання профспілкового активу, перш за все молодих активістів. 

 

Тристан Масат підтримав зусилля Федерації профспілок спрямовані на модернізацію профспілкового руху, молодіжних профспілкових ініціатив, висловив підтримку пропозицій ФПУ щодо проектної співпраці у питаннях організації і проведення освітніх програм для профспілкових активістів і членів профспілок 

 

А5

 

 

Наприкінці зустрічі Григорій Осовий висловив сподівання на подальшу результативну роботу ФПУ з Центром міжнародної солідарності АФП-КВП. «Ми відкриті до діалогу та співробітництва», - підкреслив він.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Про плідні взаємини комунальних установ соціальної сфери Запорізької та Київської областей

Безы

 

22 - 23 червня 2018 року за підтримкою Запорізької та Київської обласних організацій Профспілки працівників соціальної сфери України на базі Бердянського геріатричного пансіонату проведено круглий стіл по обміну досвідом керівників комунальних установ, підвідомчих Департаментам соціального захисту населення Запорізької та Київської областей на тему: «Актуальні питання організації роботи стаціонарних установ системи соціального захисту населення». Делегацію Київщини очолював директор ДСЗН КОДА Мещан І.В. та голова обласної профспілки Завадський В.А., в складі делегації також були директори інтернатних установ області, зокрема Білоцерківського ПНІ з ГВ Загородня О.І., Білоцерківського ДБІ Верещак А.Г., Ольшаницького ПНІ Рисак В.Г., РжищівськогоГП з психоневрологічним відділенням Тутук В.В. та Личаченко П.О. – директор Ставівського ПНІ.

З вітальним словом до учасників звернулися заступник директора Департаменту - начальник управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ірина Разуваєва, голова Запорізької обласної організації Профспілки Тетяна Лазебна та директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан.

 

Згідно з Програмою наради пройшла презентація діяльності стаціонарних комунальних установ системи соціального захисту населення Запорізької області.

 

Спільній увазі присутніх пропонувались попередньо узгоджені теми, які озвучувались керівниками установ та працівниками Департаментів:

 

- основні завдання з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на базі комунальної установи;

 

- впровадження інноваційних форм надання соціальних послуг в психоневрологічних інтернатних установах та роботу відділень підтриманого утримання;

 

- організація роботи щодо заключення декларацій вихованців та підопічних будинків - інтернатів з сімейними лікарями;

 

- проблемні питання отримання інтернатними установами системи соціального захисту населення ліцензій на проведення господарської діяльності з медичної практики;

 

- про механізм залучення позабюджетних коштів на розвиток комунальних установ системи соціального захисту на прикладі створення Дитячого будинку сімейного типу.

 

Цікаво і пізнавально пройшли презентація роботи комунальної установи «Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів» Запорізької обласної ради та екскурсія Бердянським геріатричним пансіонатом.

 

Також учасники заходу відвідали Преславський психоневрологічний інтернат Приморського району та ознайомились з діяльністю цієї найстарішої установи, яка відзначила минулого року 80 річний ювілей з часу створення.

 

Нарада відбулася в конструктивній, дружній атмосфері. Керівники комунальних установ Запорізької та Київської областей мали можливість ознайомитись з досвідом колег, обговорити шляхи вирішення поточних проблем, отримати відповіді та роз’яснення на виробничі питання.

 

   

 

                                                        За інформацією ЦР Профспілки працівників

 

                                                        соціальної сфери України

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

ДИНАМІКА ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ У ТРАВНІ 2018 РОКУ

DYgbcztX4AM-6OqДинаміка середньої заробітної плати та заборгованості з виплати заробітної плати у травні 2018 року.

Табл. 1 "Середня заробітна плата, грн."

 

Табл. 2 "Динаміка заборгованості з виплати зарплати"

 

Департамент  з питань бюджету
 та оплати праці апарату ФПУ
 

[ Детальніше... ]

Соціальний профспілковий квиток презентовано на Львівщині

Нещодавно в Об’єднанні профспілок Львівщини відбулася презентація соціального проекту, спрямованого на посилення правового та економічного захисту профспілчан, а також підвищення рівня мотивації членства в профспілкових організаціях.

 

В ході зустрічі відбулося обговорення Проекту «Соціальний профспілковий квиток», втілення якого забезпечує членам профспілкових організацій та членам їх сімей додаткових преференцій в сфері медичного, правового, споживчого обслуговування.

Про умови та переваги Соціального профспілковго квитка членам Виконкому Об’єднання профспілок Львівщини детально розповіли координатор Проекту Дмитро Дорін та директор Центру соціальних послуг Яна Лунга-Федорович.

 

роздача метеріалів

 

Йшлося про можливість отримання учасниками Проекту «Соціальнй профспілковий квиток» в режимі онлайн консультацій кращих фахівців – юристів Сall центру, адвокатів, медиків регіону шляхом звернення на цілодобову безкоштовну гарячу лінію та за допомогою інших новітніх комунікаційний технологій.

Ц і можливість отримувати 24 години на добу 7 днів на тиждень правової допомоги в складних або конфліктних життєвих ситуаціях у сфері трудових правовідносин та пенсійного забезпечення, з будь-яких інших правових питань. Це також сервіс «Адвокат 24», доступний учасникам проекту «Соціальний профспілковий квиток» в екстремальних ситуаціях, а власне, гарантований виїзд адвоката на місце події у разі реальної загрози життю, здоров’ю, свободі, майну члена профспілки та членів його сім’ї. «Лікар онлайн» - можливість за наявності Соціального профквитка отримувати в будь-який час консультації кваліфікованих лікарів, «Допомога в дорозі» - довідкова служба із надання актуальної інформації про ціни та розмір знижок для профспілчан у найближчих СТО, АЗС, службах таксі, готелях, кафе тощо.

Найбільш активне обговорення відбулося навколо «Дисконтної програми», яка об’єднує під собою Партнерів Центру соціальних послуг - торговельні точки та підприємства із надання послуг (мережі супермаркетів, аптек, автозаправок тощо). Так, на одне із запитань, що найбільше зацікавило представників профспілок Львівщини, а саме щодо орінтовного середнього розміру знижки на придбання товарів та послуг Партнерів Проекту - за попередніми підрахунками спеціалістів Центру соціальних послуг станом на сьогодні, враховуючи кількість учасників проекту саме в цьому регіоні, спрогнозовано близько 7,5% відсотків?

Привернуло увагу представників профоб’єднань і співвідношення вартості послуг, що становить 40 грн. в рік, із розмірами знижок на проживання та санаторно-курортне лікування в закладах ПрАТ «Укрпрофтур» та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», які дають можливість заощаджувати сотні або навіть тисячі гривень користувачам цієї послуги.

Як зауважив Дмитро Дорін, в майбутньому також розглядатиметься можливість приєднання до програми «Соціальний профспілковий квиток» декількох банківських установ.

 

Дорін

 

Реєстрація власників Соціального профквитка покладатиметься на первинні, а здебільшого, на обласні галузеві профспілки, проводитиметься навчання фахівців, які займатимуться цією роботою.

Зрозуміло, що якщо до цього важливого мотиваційного проекту поставитися серйозно, то запитань виникає чимало, проте саме завдяки активному обговоренню і навіть конструктивній критиці він вдосконалюватиметься, особливо на початковому етапі, - зазначили представники проекту.

«Якщо ж нічого не робити, не помилятися і не виправляти помилок, не рухатися в руслі вимог часу», - наголосив голова ОПЛ Роман Дацько, «то й далі лише голосно констатуватимемо, що профспілки найчисельніші, але мотивацією для людей праці, для молодого покоління це не стане. Та й кількість членів профспілок змінюватиметься не в кращу сторону».

 

Дацько і Будзан

 

Завідуючий оргвідділом ОПЛ Роман Балух додав, що збільшення кількості користувачів послуг, які передбачає під собою Соціальний профквиток, очевидно гарантуватиме збільшення запропонованих знижок у сфері послуг, а також числа спеціалістів, які надаватимуть послуги членам профспілок.

Учасники заходу погодились із тим, що найважливішим в питанні розвитку цієї програми є наявність конструктивного діалогу і велике значення має в цьому сенсі людський фактор – наскільки профспілкові лідери проявлятимуть свою активність та зацікавленість у мотивації членства в запропонований спосіб.

 

Ujkjdb

 

Якщо вас зацікавила ця інформація, відповіді на запитання по темі ви зможете отримати за тел. 0800210308

 

Прес-центр ФПУ

                                                

[ Детальніше... ]

Соціальний профспілковий квиток презентовано на Львівщині

Нещодавно в Об’єднанні профспілок Львівщини відбулася презентація соціального проекту, спрямованого на посилення правового та економічного захисту профспілчан, а також підвищення рівня мотивації членства в профспілкових організаціях.

 

В ході зустрічі відбулося обговорення Проекту «Соціальний профспілковий квиток», втілення якого забезпечує членам профспілкових організацій та членам їх сімей додаткових преференцій в сфері медичного, правового, споживчого обслуговування.

Про умови та переваги Соціального профспілковго квитка членам Виконкому Об’єднання профспілок Львівщини детально розповіли координатор Проекту Дмитро Дорін та директор Центру соціальних послуг Яна Лунга-Федорович.

 

роздача метеріалів

 

Йшлося про можливість отримання учасниками Проекту «Соціальнй профспілковий квиток» в режимі онлайн консультацій кращих фахівців – юристів Сall центру, адвокатів, медиків регіону шляхом звернення на цілодобову безкоштовну гарячу лінію та за допомогою інших новітніх комунікаційний технологій.

Ц і можливість отримувати 24 години на добу 7 днів на тиждень правової допомоги в складних або конфліктних життєвих ситуаціях у сфері трудових правовідносин та пенсійного забезпечення, з будь-яких інших правових питань. Це також сервіс «Адвокат 24», доступний учасникам проекту «Соціальний профспілковий квиток» в екстремальних ситуаціях, а власне, гарантований виїзд адвоката на місце події у разі реальної загрози життю, здоров’ю, свободі, майну члена профспілки та членів його сім’ї. «Лікар онлайн» - можливість за наявності Соціального профквитка отримувати в будь-який час консультації кваліфікованих лікарів, «Допомога в дорозі» - довідкова служба із надання актуальної інформації про ціни та розмір знижок для профспілчан у найближчих СТО, АЗС, службах таксі, готелях, кафе тощо.

Найбільш активне обговорення відбулося навколо «Дисконтної програми», яка об’єднує під собою Партнерів Центру соціальних послуг - торговельні точки та підприємства із надання послуг (мережі супермаркетів, аптек, автозаправок тощо). Так, на одне із запитань, що найбільше зацікавило представників профспілок Львівщини, а саме щодо орінтовного середнього розміру знижки на придбання товарів та послуг Партнерів Проекту - за попередніми підрахунками спеціалістів Центру соціальних послуг станом на сьогодні, враховуючи кількість учасників проекту саме в цьому регіоні, спрогнозовано близько 7,5% відсотків?

Привернуло увагу представників профоб’єднань і співвідношення вартості послуг, що становить 40 грн. в рік, із розмірами знижок на проживання та санаторно-курортне лікування в закладах ПрАТ «Укрпрофтур» та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», які дають можливість заощаджувати сотні або навіть тисячі гривень користувачам цієї послуги.

Як зауважив Дмитро Дорін, в майбутньому також розглядатиметься можливість приєднання до програми «Соціальний профспілковий квиток» декількох банківських установ.

 

Дорін

 

Реєстрація власників Соціального профквитка покладатиметься на первинні, а здебільшого, на обласні галузеві профспілки, проводитиметься навчання фахівців, які займатимуться цією роботою.

Зрозуміло, що якщо до цього важливого мотиваційного проекту поставитися серйозно, то запитань виникає чимало, проте саме завдяки активному обговоренню і навіть конструктивній критиці він вдосконалюватиметься, особливо на початковому етапі, - зазначили представники проекту.

«Якщо ж нічого не робити, не помилятися і не виправляти помилок, не рухатися в руслі вимог часу», - наголосив голова ОПЛ Роман Дацько, «то й далі лише голосно констатуватимемо, що профспілки найчисельніші, але мотивацією для людей праці, для молодого покоління це не стане. Та й кількість членів профспілок змінюватиметься не в кращу сторону».

 

Дацько і Будзан

 

 

Завідуючий оргвідділом ОПЛ Роман Балух додав, що збільшення кількості користувачів послуг, які передбачає під собою Соціальний профквиток, очевидно гарантуватиме збільшення запропонованих знижок у сфері послуг, а також числа спеціалістів, які надаватимуть послуги членам профспілок.

Учасники заходу погодились із тим, що найважливішим в питанні розвитку цієї програми є наявність конструктивного діалогу і велике значення має в цьому сенсі людський фактор – наскільки профспілкові лідери проявлятимуть свою активність та зацікавленість у мотивації членства в запропонований спосіб.

 

Ujkjdb

 

Якщо вас зацікавила ця інформація, відповіді на запитання по темі ви зможете отримати за тел. 0800210308

 

Прес-центр ФПУ

                                                

[ Детальніше... ]

XXVI спартакіада енергетиків Закарпаття

DSC 0600

 

На базі відомчого пансіонату «Енергетик» відбулася XXVI обласна спартакіада енергетиків Закарпаття. На старт змагань вийшли понад 350 учасників з 15 команд, які змагалися з 7 видів спорту.

У змаганнях з шахів кращими стали Олеся Таркович (Міжгірський РЕМ) та Василь Мешко (Ужгородський МРЕМ). Найвлучнішим у кульовій стрільбі був Юрій Застулка (Мукачівський МРЕМ). У настільному тенісі перемогу здобули Корнелія Талапко (Тячівський РЕМ) і Микола Фучко (апарат управління). У гирьовому спорті переміг Богдан Кендра (апарат управління ), у дартсі – Михайло Касинець (Перечинський РЕМ).

У футбольному турнірі перемогу здобула команда Міжгірського РЕМ, а у найбільш видовищному виді - перетягуванні канату не було рівних команді Іршавського РЕМ.

       За підсумками усіх видів спартакіади у загальнокомандному заліку перше місце завоювала команда Берегівського РЕМ. На другому місці – спортсмени апарату управління, на третьому – Міжгірського РЕМ.

         На урочистому закритті спартакіади призери змагань отримали кубки, грамоти та цінні подарунки організаторів, які вручили голова профкому ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Володимир Бокотей та головний суддя спартакіади Олександр Чийпеш.

Спартакіада енергетиків засвідчила, що адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго» (генеральний директор Віктор Петров) спільно з профспілковим комітетом (голова Володимир Бокотей) дбають про розвиток масової фізкультури і спорту, пропаганду здорового способу життя у колективі.

DSC 0511

 

DSC 0522

 

DSC 0589

 

DSC 0585

 

DSC 0605

 

DSC 0615

 

 

 

DSC 0631

 

DSC 0662 

 

DSC 0673

 

DSC 0692

Сергій Баранчиков

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31