07 серпня 2018

ДАЙДЖЕСТ. Новини ФПУ, її членських організацій

prof flag

Д А Й Д Ж Е С Т   Н О В И Н

( 30 липня - 6 серпня 2018 р.)

 

Випуск № 1,

7 серпня 2018 року

 

 ФПУ звернулась до Прем’єр-міністра з метою збереження робочих місць

Федерація профспілок України проінформувала Федерацію профспілок Луганської області та Луганську обласну організацію профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, що, з метою збереження робочих місць працівників ПрАТ «ЛИНІК», а також підтримання соціальної стабільності у місті Лисичанськ та у регіоні, ФПУ та Центральна Рада профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України звернулася спільним листом до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. стосовно вирішення питань щодо відновлення виробничої діяльності підприємства, своєчасної виплати заробітної плати працівникам та сплати податків, запобігання техногенній та екологічній небезпеці.

 

Профспілки проти несправедливого позбавлення субсидій

 

СПО об'єднань профспілок повідомив Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення про направлення Кабінету Міністрів України своїх пропозицій щодо вжиття заходів з припинення несправедливого позбавлення субсидій тих домогосподарств, у складі яких є особи, за яких не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з вини роботодавця.

 

***

Крім того, профспілковий СПО розглянув та в цілому підтримує проект Постанови Верховної Ради України «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України з вимогою внесення змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій щодо неврахування при призначенні субсидії заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

 

Профспілки обстоюють санітарні норми для виробництва рибної продукції

 

СПО об'єднань профспілок не підтримав проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України», надісланий МОЗ листом від 02.07.2018 р. № 05.3-08/16595

Проект акта передбачає скасування двох наказів МОЗ:

  1. 1.Від 23 липня 1996 р. № 222 «Про затвердження Санітарних правил і норм по застосуванню харчових добавок» зареєстрований в Мін'юсті 16 грудня 1996 р. за №715/1740.
  2. 2.Від 06 травня 2003 року № 197 «Про затвердження Державних санітарних правил і норм для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів».

     Профспілки вважають, що відміна санітарних правил і норм для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів, без заміни їх на інший нормативно-правовий документ, який встановлює медичні вимоги безпеки для даного виду виробництва, створює підвищені ризики виникнення інфекційних захворювань серед споживачів цієї продукції. Наразі маємо в останні роки, згідно статистики охорони здоров'я, ріст випадків захворювання на ботулізм, однією з причин якого є неякісна рибна продукція.

Профспілки борються за збереження санітарно-епідеміологічної служби

 

СПО об'єднань профспілок 01.08.2018 р. не підтримав проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 грудня 2006 року № 842», який було розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 348 «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства. Через те, що відповідного до ст.. 49 Конституції України, одним із конституційних обов'язків держави у сфері охорони здоров'я є забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя.

Проте, пропонується вилучення з наказу МОЗ України «Про формування автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників сфери управління МОЗ України» від 19.12.2006 № 842 положень, які стосуються Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

В даний час Профспілкою працівників охорони здоров'я України в судовому порядку оскаржується зазначена постанова Уряду, якою Державну санітарно-епідеміологічну службу приписано ліквідувати (справа № 826/9285/17).

СПО об'єднань профспілок підтримано:

- проект постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 432 та від 27 квітня 2011 р. № 464», розробленого Мінекономрозвитку.

Проектом пропонується викладення у новій редакції Порядку укладення компенсаційних (офсетних) договорів, а також внесення змін до Порядку планування, формування, розміщення та коригування державного оборонного замовлення, а також здійснення контролю за його виконанням у частині визначення зобов'язань державного замовника, пов'язаних з офсетною діяльністю.

Проектом постанови передбачається спрощення механізму підготовки та укладення офсетних договорів, врегулювання питань розподілу повноважень під час проведення переговорів з іноземними постачальниками з одночасним посиленням ролі офсетного бенефіціара.

 

***

- доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яким пропонується внести зміни до Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, Питань надання послуг з вивезення побутових відходів.

- пропозиції СПО об'єднань профспілок щодо відрахування коштів первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу, попередньо надані головному розробнику, знайшли відображення у доопрацьованому проекті.

***

- проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання формування рахунків на оплату послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

***

- надісланий Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (доопрацьований) (реєстр. №2475а-д від 09.07.2018, внесений народними депутатами України Козирем Б.Ю., Дубневичем Я.В. та іншими.

Метою законопроекту є правове врегулювання правовідносин в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах та встановлення економічних та організаційних засад діяльності внутрішнього водного транспорту.

***

- проект наказу Адміністрації Держспецзв'язку «Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння (підтвердження або пониження класної кваліфікації військовослужбовцям та працівникам, які обіймають посади водіїв у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України».

Метою проекту є врегулювання питань підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв, які проходять службу або працюють у Держспецзв'язку.

 

***

- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства у відповідність до Закону України «Про адміністративні послуги», розробленого Мінрегіоном.

Метою проекту є зменшення надмірного адміннавантаження на фізичних та юросіб у сфері благоустрою, галузі поховання та житловій сфері, а також врегулювання процедури надання адмінпослуг у сферах житлово-комунального господарства.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Децентралізація влади: виклики, загрози та завдання для профспілок

 

IMG 2488 

 

7 серпня під головуванням заступника Голови ФПУ Євгена Драп’ятого відбулась нарада з питань змін законодавства в частині децентралізації влади та формування об’єднань територіальних громад.    У заході взяли участь керівники структурних підрозділів Федерації профспілок України.

Заступник Голови ФПУ проінформував присутніх про головні напрями децентралізації та реформи місцевого самоврядування та акцентував саме на ролі та завданнях профспілок у процесі створення територіальних громад (презентації цих напрямів та завдань можна подивитися тут).

 Під час наради було наголошено, що, за інформацією всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, членських організацій ФПУ, при проведенні даної реформи та створенні ОТГ виникають проблеми як для профспілкового руху, так і для самих територіальних громад.

      Для профспілок такими проблемами стали:

- збереження трудового потенціалу та розробка програм зайнятості громадян;

- забезпечення дотримання трудових прав працівників при проведенні реформування, оптимізації та ліквідації підприємств, установ, організацій;

- передбачення працевлаштування вивільнених працівників у новостворених суб’єктах управління і господарювання;

- передбачення коштів у бюджетах ОТГ для виплат працівникам при їх звільненні у зв’язку з ліквідацією чи скороченням робочих місць;

- передбачення коштів для перепідготовки чи набуття нового фаху для звільнених осіб працездатного віку;

- відсутність системи складання балансу трудових ресурсів відповідних територій за участю органів місцевої влади, профспілок і роботодавців;

- передбачення в програмах соціального розвитку і бюджетах коштів на створення безпечних умов охорону праці, створення інспекцій праці та їх кадрового забезпечення;

- втручання керівництва громад у діяльність первинних профспілкових організацій та намагання уникнути впливу профспілок при розгляді питань соціально-економічного розвитку і захисту прав працівників, посилаючись на те, що це все робота органів місцевого самоврядування;

- необхідність збереження галузевого принципу, цілісності та єдності організаційних ланок профспілок.

- намагання ліквідації первинних профспілкових організацій у процесі оптимізації мережі закладів виробничої та особливо бюджетної сфери;

- зменшення кількості колективних договорів, що пов’язано зі зменшенням чисельності, як суб'єктів господарювання, так і середньооблікової кількості працівників;

- необхідність законодавчого підтвердження репрезентативності для об’єднань роботодавців і профспілок на територіях громад (аналогічно як для локального рівня згідно з частиною четвертою статті 6 Закону України «Про соціальний діалог в Україні»);

- відмова окремих ОТГ фінансувати такі бюджетні установи, як бібліотеки, музичні школи чи територіальні центри соціального обслуговування, що призводить до їх ліквідації і втрати роботи працівниками, ненадання важливих соціальних послуг населенню тощо.

 Для ОТГ необхідно законодавчо врегулювати питання, зокрема щодо:

 - механізму розподілу та передачі майна спільної власності територіальних громад (шкіл, закладів культури, первинної медицини) новоствореній територіальній громаді у зв’язку зі змінами у бюджетному законодавстві в частині фінансування бюджетних установ соціальної сфери;

- передачі земель у підпорядкування громади, користування надрами, природними ресурсами, розмежування державної і комунальної власності, фінансове підкріплення делегованих громаді повноважень;

- забезпечення кадрами з фаховими знаннями з питань фінансування бюджетних закладів, управління міжбюджетними відносинами через прямі стосунки з Мінфіном, організації управління земельними ресурсами, фахівців для бюджетних установ та центрів надання адмінпослуг тощо.

 Все це викликає у профспілок стурбованість.

«У зв’язку з цим, - зазначив заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, - завдання Федерації профспілок України, всеукраїнських профспілок та територіальних об’єднань – максимально довести до керівництва органів місцевого самоврядування інформацію про основні функції та завдання профспілок. А вони в першу чергу стосуються збереження робочих місць, належних умов і оплати праці, питань соціально – економічного захисту законних прав та інтересів працівників та їх сімей, створення умов для гідного життя, не допущення дискримінації в оплаті праці, подолання ганебного явища заборгованості по зарплаті.

Окремим важливим напрямом є участь профспілок у формуванні місцевих бюджетів, які повинні передбачати кошти на фінансування бюджетної сфери, соціальних виплат у виробничої сфері. З цією метою фахівці апарату ФПУ планують розробити інформаційно – довідкові матеріали для керівників територіальних громад про роль та завдання профспілок, які корегуються із завданнями і повноваженнями органів місцевого самоврядування у трудовій та соціально-економічної сферах.

Євген Драпятий підкреслив, що у четвертому кварталі ц.р. планується провести «круглий стіл» щодо актуальних питань діяльності профспілкових організацій та соціального діалогу в територіальних громадах, у т.ч. новостворених об’єднаних, результатами якого має стати напрацювання практичних рекомендацій для роботи профспілок в умовах децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування.

Прес-центр ФПУ

 IMG 2505

 IMG 2492

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31