вересня 2018

28 вересня 2018

Привітання Голови ФПУ з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

big-9655

 

Дорогі ветерани війни і праці!

 

Сердечно вітаємо вас із Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана, який Україна щорічно відзначає 1 жовтня!

Український народ завжди дбав про найстарших представників громади. Повага та піклування про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, зробили надзвичайно вагомий внесок у розвиток нашої країни, і продовжують навчати нас долати труднощі, робити добрі справи.

Сьогоднішній День – це ще один привід подякувати за практичний життєвий досвід, який передають нам ветерани війни та праці, старші друзі й колеги.

Федерація профспілок України послідовно захищає права та інтереси людей похилого віку щодо забезпечення їх соціальних гарантій, підвищення якості соціального обслуговування. Профспілкові організації беруть активну участь у вирішенні повсякденних турбот цих громадян.

Дорогі ветерани! Ви і сьогодні берете активну участь у громадському, суспільно-політичному житті країни, своїм прикладом надихаєте нас усіх на нові трудові звершення і створення гідних умов для життя людини праці.

Бажаємо вам міцного здоровя й активного довголіття, добра і щастя, бадьорості духу і здійснення усіх життєвих планів. Миру вам, оптимізму і благополуччя в родинах!

 

 

Зі святом Вас!

 

Голова Федерації

професійних спілок України                                 Г.В. Осовий

[ Детальніше... ]

Вітання з Всеукраїнським днем бібліотек

 

БИБ

Шановні друзі, колеги! 

Від імені Профспілки працівників культури України прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Час і практика довели людству, що ніщо не приносить такого духовного задоволення та насолоди, як Її Величність Книга. Вона була і залишається універсальним і невичерпним джерелом знань та скарбницею духовності. Саме в цьому пересвідчується кожен відвідувач бібліотечного закладу - Храму Книги, в якому можна не тільки отримати необхідну інформацію, а й наповнити душу духовними багатствами, оволодіти іноземною мовою, компʼютерною грамотою, долучитися до театральної, художньої, музичної творчості шляхом участі в роботі чисельних клубів за інтересами.

І в цьому, перш за все, заслуга професіоналів бібліотечної справи, сподвижників, завдяки самовідданій праці яких розвивається бібліотечне мистецтво та твориться успішне майбутнє нашої держави.

Тож, низько вклоняємося Вашій майстерності та професіоналізму і бажаємо отримувати насолоду від обраної серцем професії, від усвідомлення користі, яку Ви приносите людям, від причетності до великої культурологічної справи, яку Ви активно провадите!

Міцного всім Вам здоровʼя, мирного неба, допитливих та вдячних читачів!

 

 

 

                          З глибокою повагою до кожного бібліотечного працівника,

                          Голова Профспілки працівників культури України

 

                                                                                                   Л.Ф. Перелигіна 

[ Детальніше... ]

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Изображение 932

 

Свято відзначають щорічно згідно з Указом Президента України, щоб вшанувати клопітку працю та високу місію бібліотекарів.

 

Український поет Дмитро Павличко писав:

«Життя без книги — хата без вікна.

Тюрма глуха і темна, мов труна,

Крізь вікна книг свободи світло ллється,

Майбутнього видніє далина».

 

Хіба можливо переоцінити роль книги у житті людини?

Із малечку ми відкриваємо для себе світ та познаємо його за допомогою книг.

Незважаючи на сучасне різноманіття інформаційних джерел, саме книга лишається еталоном скарбниці знань. Тому бібліотека – це своєрідний храм людської думки та душі, а бібліотекарі – його служителі й хранителі досвіду поколінь.

 

Изображение 927

 

У Міжнародному центрі культури і мистецтв профспілок (Жовтневому палаці) протягом багатьох десятиліть працює по своєму унікальна бібліотека. Колись ще за радянських часів це була Республіканська спеціалізована бібліотека з питань праці та профспілкового будівництва. Сьогодні вона лишається універсальною книгозбірнею з 48-ми тисячним літературним фондом художніх, історичних, суспільно-політичних, юридичних, філологічних та дитячих видань. Також тут відображено майже увесь пройдений профспілками нашої держави шлях.

А працюють у бібліотеці по справжньому відданні своїй справі люди - Маргарита Семенівна Руднєва, яка прийшла сюди ще 1962 року й все своє трудове життя віддала цьому закладу, і Олена Володимирівна Яковлєва, яка працює на цьому місці вже 36 років.

 

Изображение 940

 

Вони вбачають роль бібліотекаря в тому, щоб бути читачеві порадником, навчити орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях, а також допомогти усвідомити значення книги, як визначного носія мудрості.

Директор МЦКМ ПУ Юрій Бобир вважає, що бібліотечна справа має перспективи, виконуючи широкий спектр функцій щодо збереження і передачі знань та культурних надбань поколінь, а також за умови перетворення бібліотек в багатофункціональні інформаційно-культурні центри. Для продовження традицій Жовтневого палацу, насамперед, як осередку культури, на базі бібліотеки можливо проведення літературних вечорів, презентацій книжок, зустрічей з письменниками та публічних читань. Для адаптації до сучасних потреб відвідувачів – на часі створення електронного архіву, оцифровування документів та методичних видань, зокрема щодо історії профспілкового руху, наукових праць з досвіду діяльності як профспілок, так і інших громадських інституцій.

 

Изображение 983

 

Отже, сьогодні бібліотеки згідно з ухваленою Урядом «Стратегією розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року» перебувають на шляху впровадження новітніх технологій, пошуку сучасних підходів до спілкування з читачами. І всі ці зміни відбуваються завдяки професіоналізму, компетентності та невичерпному ентузіазму бібліографів, у яких 30 вересня професійне свято.

 

Від всієї душі вітаємо вас, колеги!

 

Изображение 975

Прес-центр ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

Засідання жіночої школи ПЄРР

 

В

25–27 вересня в м. Сараєво (Боснія і Герцеговина) відбулося засідання жіночої школи Пан’європейської регіональної ради.

Із вступним словом до учасниць засідання звернувся виконавчий секретар МКП-ПЄРР Антон Леппік, який зупинився на проблемах і викликах, що існують на рівні ПЄРР.

Про проблеми рівності жінок і чоловіків, поточні кампанії європейських профспілок розповіла секретар ПЄРР з гендерних питань Монсеррат Мір.

У своїх виступах учасниці школи зазначали, що в глобальному світі й досі існує нерівність в оплаті праці жінок і чоловіків, яка складає 20%. Цьому є низка причин, зокрема динамічний розвиток чоловічих професій. Крім того, на ринку праці все ще панує стереотипний підхід до чоловічих і жіночих професій, а жінок-керівників значно менше, ніж чоловіків.

У ході жвавої дискусії йшлося, зокрема, про роль профспілок у подоланні гендерного розриву, необхідність розширення соціального діалогу, якомога більшого охоплення членів профспілок колективними договорами та ін. Учасниці школи також обговорили заходи (семінари, тренінги, круглі столи), які планується провести як на національних, так і регіональних рівнях.

 

                                                              Департамент профспілкового руху та

                                                              зв’язків з громадськими організаціями

 

[ Детальніше... ]

Зустріч профспілкового активу Полтавщини з головою ФПУ Г.В. Осовим

DSC 0402

 

 

27 вересня 2018 р. відбулися збори активу Полтавської обласної ради профспілок, в яких взяв участь голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Профспілкове зібрання розглянуло ключові питання організації протистояння наступу влади на права профспілок, зокрема майнові, та проведення акцій протесту з вимогами забезпечення соціальних стандартів та гарантій для громадян України.

Голова ФПУ у своєму виступі акцентував увагу полтавського активу на перебігу подій навколо майна профспілок, які відбуваються з меншим чи більшим загостренням з 1992 року, коли Верховна Рада України прийняла невиважене рішення щодо належного профспілкам майна. Тією суперечливою постановою та подальшим потуранням влади незаконним спробам й були спровоковані злочинні наміри певних мафіозних кланів привласнити санаторно-курортні заклади, туристичні бази, приміщення навчальних центрів, офісні будівлі профспілок. ФПУ вдавалося до 2014 року стримувати апетити охочих до чужого.

Відверті загарбницькі дії були ініційовані тодішнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, котрий фактично дав відмашку рейдерам на віджимання профспілкового майна. Запрацювали схеми буцімто юридично підтвердженої передачі майна у власність прокурорсько-суддівському чиновництву: позов прокуратури щодо неправомірності рішень органів місцевого самоврядування про право профспілок на майно – судове рішення про відчуження майна до Фонду Держмайна – постанова Кабміну про передачу «нічийого», що перебуває у Фонді, у власність «своїм». Звісно, для ефективнішого використання. Риторичним є запитання, чи може наш вздовж і впоперек корумпований суд визнати неправомірним позов такої ж наскрізь «відколядованої» прокуратури? Ось таким маніпулятивним способом полтавські прокурори та закарпатські судді «із вкрай обмеженими для відповідальної праці умовами» й отримали у власність профспілкові приміщення.

Г.В. Осовий інформував актив про липневу зустріч з Прем'єр-міністром України В.Б. Гройсманом, за підсумками якої була створена тристороння робоча група (Кабмін, профспілки, Фонд Держмайна) для розв'язання проблеми і подачі відповідних пропозицій до 5 жовтня цього року. Голова ФПУ підкреслив, що він, на жаль, не сподівається за нинішнього стану «партнерських стосунків» профспілок з урядом на позитивне вирішення.

Учасники зборів активу детально обговорили ситуацію, викликану урядовими діями, що призводять до суттєвого послаблення соціальної захищеності працюючих. Г.В. Осовий підкреслив, що до рішучого протесту профспілки України спонукає антисоціальна спрямованість проекту Державного бюджету на 2019 рік, який знову ґрунтується на занижених рівнях основних державних стандартів і гарантій.

Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більше ніж удвічі нижчий за фактичний його розмір і утричі нижчий показника, розрахованого ФПУ відповідно до норм чинного законодавства та міжнародних зобов'язань України. Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відсутні державні програми підтримки основних галузей виробничої сфери, кредитні зобов'язання держави здійснюються за рахунок зниження соціальних стандартів та гарантій.

Активісти облпрофради підтримали рішення Президії Федерації профспілок України щодо проведення протестних акцій до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю: 9 жовтня – в трудових колективах, містах та обласному центрі, 17 жовтня – Всеукраїнської акції протесту у Києві. Організаційні зусилля будуть спрямовані на забезпечення акції необхідними плакатами, банерами, а головне – участі в ній не менше ніж одного відсотка членів профспілок.

Голова Полтавської облпрофради Леонід Вернигора поінформував учасників зборів про стан профспілкової роботи в області, висловив вдячність голові Федерації за підтримку позиції облпрофради у майновому протистоянні з владою та можливість безпосереднього спілкування.

Члени президії облпрофради, керівники обласних профспілкових організацій, голови міськрайонних координаційних рад голів профкомів, голови первинних профорганізацій отримали вичерпні відповіді Г.В. Осового на численні запитання стосовно практики профспілкової діяльності. Зокрема, йшлося про необхідність пріоритетної уваги до проблем профспілок виробничої сфери, яка є наповнювачем бюджету, і відтак – рушієм усіх змін на краще. Активісти запропонували голові Федерації звернути увагу на невирішеність низки проблем у стосунках профспілок з новоутвореними об'єднаними територіальними громадами тощо.

Учасники зборів висловили сподівання, що зустрічі керівництва ФПУ з регіональним активом на місцях знову стануть традицією.

 

Ганна Таргаєва,

заступник голови Полтавської обласної ради профспілок

 

DSC 0397

 

 

DSC 0406

 

DSC 0405

 

DSC 0411

[ Детальніше... ]

Спортивні змагання на Волині

42242372 185399302355825 3204661355097358336 n

 

 

25 вересня 2018 року на базі Турійського району(с.Соловичі, база відпочинку «Аміла») Президією Волинської обласної ради Профспілки працівників соціальної сфери України (голова Микитюк Г.П.) вкотре було організовано та проведено кущові спортивні змагання. Цього разу між собою змагалися команди установ та організацій соціальної сфери області: Луцького геріатричного пансіонату, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області, Голобського психоневрологічного інтернату, Берестечківського психоневрологічного інтернату, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької РДА та Турійського району.

         Відкриття змагань відбулось в урочистій обстановці. З вітальним словом до учасників звернулись голова обласної організації Профспілки Микитюк Г.П. та заслужений тренер України Клімашевська О.М., які відмітили, що участь у змаганнях – чудова нагода для спортивного зростання і фізичного оздоровлення спілчан та активного і цікавого відпочинку, а також побажали командам високих успіхів та перемог.

60 учасників змагань виборювали призові місця з наступних видів спорту: естафета, дартс, армспорт, шашки, перетягування канату, естафета на координацію, гирьовий спорт.

         За підсумками змагань перше загально-командне місце посіла команда управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області (голова первинної профспілкової організації Лялюк О.І.), друге місце виборола команда Луцького геріатричного пансіонату (голова ППО Лучко А.Р), «бронзу» взяла команда територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Турійського району (голова ППО Туровська В.В.).

      Почесними грамотами за участь у кущових спортивних змаганнях були нагороджені команди Берестечківського психоневрологічного інтернату, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Маневицької РДА та Голобського психоневрологічного інтернату.

         Переможці були нагороджені кубками та Почесними Грамотами Президії Ради обласної організації Профспілки.

         Крім того переможці з видів спорту за призові місця були нагороджені Дипломами.

         Микитюк Г.П. та Клімашевська О.М. щиро привітали переможців змагань, які завдяки спортивній майстерності та волі до перемоги отримали заслужені нагороди.

        

 Профспілка працівників соціальної сфери України

 

 

42512706 299512500637047 324685650538266624 n

 

42582070 315339269274800 3562188782302134272 n

 

42625765 237929106885697 941856477990092800 n

 

42672445 1069373776556762 4241482618018725888 n

 

42500837 248197732546962 5551091496020606976 n

[ Детальніше... ]

У м. Будапешт (Угорщина) відбувся регіональний навчальний курс для соціальних партнерів країн Центральної та Східної Європи з питань праці та соціальної політики задля гідної праці

IMG 1126

 

 

Регіональний навчальний курс для соціальних партнерів країн Центральної та Східної Європи з питань праці та соціальної політики задля гідної праці, підготовлений і здійснений Науково-дослідним департаментом Міжнародної організації праці, відбувся 25-28 вересня 2018 року у м. Будапешт (Угорщина).

Зміст курсу відображав поточну проблематику МОП та її складових з таких питань:

• підвищення обізнаності щодо основних цілей та програм МОП;

• ознайомлення з результатами сучасних наукових досліджень, які мстяться у публікаціях МОП;

• заохочення комплексного підходу до соціально-економічної політики;

• стимулювання міжнаціонального обміну думками та досвідом серед політичного керівництва та потенційного політичного керівництва.

Навчальний курс дозволив учасникам стати дієвими прихильниками праці та порядку денного гідної праці МОП у своїй діяльності. Учасники курсу навчились ідентифікувати та визначати пріоритети дефіциту гідної праці у своїх країнах та стали здатні розробити плани дій з подолання такого дефіциту, заснований на порядку денному гідної праці МОП.

Під час курсу були роз’яснені та обговорені ключові питання та концепція гідної праці, такі як міжнародні трудові стандарти, соціальний діалог та трипартизм, соціальний захист, політика зайнятості, умови праці та інші питання, які стосуються світу праці, а також їх взаємозв'язок.

Курс складався з трьох компонентів: перший – обов'язкова онлайн-фаза у вигляді ознайомлення з електронним вступом до діяльності МОП, яка була завершена до початку курсу, другий – очний тренінг у Будапешті, а третій етап буде присвячений подальшим заходам за результатами заходу.

Навчальний курс відображав основні проблеми МОП та її тристоронніх складових і був присвячений наступним темам:

Міжнародна організація праці. Розширене знайомство з МОП дозволило розширити можливості учасників щодо участі в діяльності МОП на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях. Ця сесія охоплювала історію організації, її повноваження, основні структури та засоби діяльності. Учасники також були ознайомлені з функціонуванням трипартизму в різних органах організації.

Гідна праця. На цій сесії було розглянуте поняття гідної праці згідно з Декларацією МОП про соціальну справедливість для справедливої ​​глобалізації (2008 рік) та Резолюції про посилення соціальної справедливості шляхом забезпечення гідної праці (2016 рік). Учасники також були ознайомлені зі зв'язками між основними елементами гідної праці та обговорили синергію у вирішенні соціально-економічних проблем.

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Інформація Сумської обласної ради профспілок про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року

IMG-5cf04be6fc953ab911e5167e8e98512c-V

 

В 2018 році в області оздоровлення і відпочинок дітей здійснювалось у 20 стаціонарних позаміських оздоровчих таборах. За даними членських організацій облпрофради, влітку 2018 року відпочило 3684 дітей, в тому числі 3533 дітей на території Сумської області, в інших областях України – 151 дитина.

         Робота по оздоровленню дітей проводилася за організаційною та фінансовою участю профспілок. Активну роботу у цьому напрямі проводили профкоми ПАТ «Сумихімпром», НГВУ «Охтирканафтогаз», казенного заводу «Імпульс», ПАТ «СНВО», Сумського заводу «Насосенергомаш», Сумського державного університету, Конотопської районної профспілкової організації працівників АПК, обкоми профспілки працівників житлово-комунального господарства, МП, ПОН, охорони здоров'я, освіти і науки, державних установ, будівництва та ПБМ, споживчої кооперації, УДППЗ «Укрпошта», терком профспілки Південної залізниці та ін.

         Власники оздоровчих закладів предметно займалися поліпшенням матеріальної бази таборів, залученням до цього додаткових коштів від господарських суб’єктів та спонсорів.

         Практично у всіх оздоровчих закладах були створені комфортні умови для оздоровлення та відпочинку дітей.

         На проведення дитячої оздоровчої кампанії у дитячих оздоровчих закладах області та за межами області із бюджетів різних рівнів, профспілкового бюджету, господарників та батьківської доплати залучено 20, 29 млн. грн.

         У всіх оздоровчих закладах діти отримували 5-ти разове харчування. Був організований чіткий контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, погоджено перелік постачальників продуктів харчування.

         З метою створення умов для задоволення пізнавальних інтересів, забезпечення можливостей для широкого прояву творчих здібностей дітей у таборах працювали гуртки: мовні (англійській, китайський), танцювальні, вокальні, туристичні, бісероплетіння, м”яка іграшка.

В дитячому оздоровчому таборі «Зоряний» КП «Шляхрембуд» працював гурток «Від далекого минулого до сучасного майбутнього», який прийняв до себе юних українок та українців. Діти мали унікальну можливість детальніше ознайомитись з національними традиціями нашої країни, її символами та духовним надбанням в інтерактивній та ігровий формах. Насиченою була виховна робота і в оздоровчому таборі «Сонячний» АТ Сумський завод «Насосенергомаш». Серед багатьох заходів, проведених для дітей, особливо запам’ятався конкурс листівок «Пам'ятаємо, шануємо», проведений до Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни, та конкурс «Фронтова бригада». Традиційно креативним і цікавим був сезон відпочинку оздоровчому дитячому центрі «Чайка» ПАТ «СНВО». На кожній зміні в таборі обиралося дитяче самоврядування, працювали гуртоки «Юні журналісти», образотворчого мистецтва, КВК, був налагоджений що недільний випуск табірної газети Чайка news.

         Виховання глибокого розуміння громадського обов’язку, готовності захищати Батьківщину, формування громадськості, правової свідомості та правомірної поведінки здійснювалося під час тематичних ігор. Велику пізнавальну цінність набули проекти «Сумщина, пишаємося тобою», «За мир у всьому світі», «Державні символи України», «Родинне шоу», «Ой, на Івана! Ой, на купала».

         Залучення до здорового образу життя відбувалося через змагання: «Малі олімпійські ігри», «Веселі старти», «Незвичайний футбол».

         З 13 по 16 вересня 2018 року на базі Міжнародного дитячого центру «АВРОРА» (Скадовськ, Херсонська область,) відбувся традиційний збір організаторів дитячого оздоровлення та відпочинку – «Люди літа». Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація за нове покоління «Лелека» зібрала представників більш ніж 70 - ти таборів різного спрямування та форм власності.

Серед представників Сумщини: ОТ «Зоряний» ПАТ «Сумихімпром», «Чайка» Сумського НВО, та 2 оздоровчих заклади Шостки: комунальний табір «Світлий», та «Лісовий» казенного заводу «Імпульс».

Цьогоріч учасникам Збору запропонували взяти участь у фестивалі таборів та роботі стратегічного клубу розвитку системи дитячого оздоровлення, відпочинку і туризму. Впродовж 3–х днів проходили майстер-класи, круглі столи та відкриті заходи із актуальної проблематики оздоровчої кампанії цього року.

Найзапекліша боротьба розгорнулась за «Кубок «Лелеки -2018». У цьому змаганні взяли участь 15 педагогічних команд (рекордна кількість) з різних куточків України. Ерудовані, активні, завзяті, талановиті «люди літа» пройшли 6 випробувальних етапів. Творчо презентували себе, стали учасниками конкурсного квесту «Хранителі легенд», пройшли екстремальний етап: командний турнір «Арчері-таг», та виборюючи першість в орієнтуванні. Далі конкурс сценічної анімації та ігрової майстерності. В кожному турі була своя система оцінювання і окремий склад журі. За підсумками трьох днів змагань команда «Zефір» ОТ «Зоряний» ПАТ «Сумихімпром» отримала кубки за призові місця у всіх етапах конкурсу, та виборола головну нагороду - «Кубок «Лелеки 2018» року.

        «Zефір» - ки» впевнені: нові цікаві ідеї, знання та емоції, які вони отримали на осінньому зборі «людей літа», завдяки ВБО «Лелека», і міжнародному центру «Аврора», допоможуть подарувати вихованцям ОТ «Зоряний», де відпочивають діти із усієї Сумщини, та інших областей України, наступне крилате літо -2019!

 

 

IMG-14bf020aab3da610074b0ba8a5e13718-V

 

IMG-2fcd95a9eaf9d293e7b429db935747d1-V

 

IMG-d012f422d9cd1e0fd5147cfc549c52cf-V

 

IMG-e0e9e9ba56b709b2a4b0da67a398ebb4-V

 

Сумська обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Підписано нову Галузеву угоду в будівництві та промисловості будівельних матеріалів

БУД

 

Поглибленню та підвищенню ефективності співробітництва буде сприяти Галузева угода в будівництві та промисловості будівельних матеріалів України на 2019-2020 роки між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, підписання якої відбулось 28 вересня.  Документ підписали Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе та Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв.

 БУД2

«Нова Галузева угода в будівництві стане основою не тільки для підвищення оплати праці для сотень тисяч будівельників, але і потужним механізмом збереження трудового потенціалу галузі», - підкреслив під час підписання Голова Профспілки Василь Андреєв.

Зазначимо, що нова Галузева угода вже з першого січня 2019 року дозволить підняти тарифні ставки більше ніж на 30 відсотків, забезпечити профспілкам та роботодавцям галузі ефективні інструменти переговорів щодо умов праці та відпочинку, безпеки робочих місць та гарантій легальної зайнятості, додаткових соціальних гарантій та соціального розвитку.

БУД3

Виходячи із того, що Галузева угода прямо або опосередковано впливає на гарантії на робочому місці для більше ніж 644 тисяч будівельників та виробників будівельних матеріалів й на життєві умови членів їх сімей, це стане одним із найпотужніших інструментів, який при підтримці держави забезпечить збереження трудового потенціалу в галузі, де найбільший рівень трудової міграції.

 

БУД4

 

Колективні переговори навколо нової Галузевої угод тривали більше 8 місяців та залучили багатьох експертів, профспілкових діячів, керівників підприємств галузі, які домовлялись про баланс інтересів на ринку праці в галузі будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

 

НАША ДОВІДКА. Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України – єдина галузева профспілкова організація, яка об’єднує в усіх регіонах України більше 80 тисяч працівників будівництва, цементних, металообробних, цегельних та інших підприємств промисловості будівельних матеріалів, будівельної індустрії та механізації, виробників скла, а також архітекторів, проектантів, учнів і студентів будівельних навчальних закладів та їх викладачів.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

27 вересня 2018

З новим навчальним вереснем!

Б

 

25 вересня в НМЦ профспілок Волині відбувся грандіозний захід- Урочиста Академія з нагоди відкриття нового навчального року в системі профспілкової освіти. Запрошених та гостей – голів профорганізацій, керівників профспілкових органів, соціальних партнерів – спілку роботодавців та завідуючих відділами ОДА зустрічала в урочистій залі жива фортепіанна музика.

Далі – модератор заходу – директор навчального центру профспілок Галина Даниленко представила присутнім науковців Волині, які займаються розвитком та вивченням теорії та історії профспілкового руху. Професор Микола Кучерепа та доцент Станіслав Щеблюк не лише захистили дисертацію з питань історії профспілкового руху на Волині але і видали доволі об’ємну працю «Захисники профспілкового люду». Про свій науковий доробок у дослідженні діяльності заміських оздоровчих таборів розповів голова обкому профспілки працівників освіти і науки, кандидат педагогічних наук Василь Грановський.

На святі були присутні найкращі викладачі системи профспілкової освіти області- заступник декана історичного факультету Східноєвропейського університету Тарас Літковець, фахівці державної служби праці Волинської області Сергій Соколов та Віталій Кондратюк, фінансист профспілки працівників держустанов Наталя Линдюк та журналістка громадського ТБ Марія Доманська. Всім їм були висловлені подяки і вручені подарунки.

А далі, як годиться, пролунав вересневий дзвоник.  Маленька дівчинка на руках в юнака задзвонила дзвінко, голосно і, якраз вчасно, адже за 2-3 хвилини до зали ввійшов народний депутат, доктор економічних наук Віктор Пинзеник. Презентація його теми «Соціальні наслідки економічних проблем в Україні» була блискучою, доступною і неймовірно цікавою. Пинзениківська аналітика вразила глибиною і правдою.

Завершився перший навчальний день панельною дискусією з обговорення не лише профспілкової а й глобальної державної проблеми - Україна і особливо Волинь, втрачають безцінний трудовий ресурс.  Як зберегти золоті руки українців, що мали б розбудовувати власну державу, а працюють на інші, як втримати молодь, яка як метелик на вогник, ледь отримавши паспорт, летить в інше життя, яке часто є повне випробувань і ризиків? Про це слухачі розмовляли з юристом ГО «Волинські перспективи» Віктором Вальчуком.  Держава втрачає громадян, ми - членів профспілок, а сім’ї – і батьків і дітей.

Урочиста Академія завершилась. Хочеться щоб ті знання та практики, які здобудуть слухачі в системі профспілкового навчання у цьому році були корисними. І щоб ми, профспілки, вчили більше, адже навчання - це репутація. А репутація - це наш капітал і наш ресурс. Бо життя таке коротке, а вона (репутація) – така тендітна річ.

Навчально-методичний центр профспілок
Волинської області

 

Б1

 

Б2

 

Б3

  

   

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30