02 жовтня 2018

"Мозок" Майдану. Оновлений Будинок профспілок очима Андрія Парубія

18b521b-profspilky

Епопея з реконструкцією столичного Будинку профспілок, який згорів у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року, добігає завершення. Роботи на об'єкті, що відігравав одну з ключових ролей у Революції Гідності, виконані на 95%. Їх обіцяють закінчити до листопада.

Ми запропонували провести для нас екскурсію людині, яка ночувала і днювала в цій будівлі, – тодішньому керівнику самооборони Євромайдану, нинішньому головi Верховної Ради Андрію Парубію. Спікеру сподобалася ідея, і він погодився на нашу пропозицію буквально за день.

Парубій згадав про внутрішню кухню вуличних протестів, поділився враженнями від реконструкції Будинку, розповів, навіщо противники завозили на Майдан повій і безхатченків, і чому йому довелося звертатися до послуг психолога.

 

Що буде на місці згорілого Будинку профспілок – питання, яке жваво обговорювали в соцмережах впродовж тривалого часу після Майдану. Архітектори проводили громадські слухання, пропонували різні проекти. Але Будинок – власність Федерації профспілок України, тому його долю, зрештою, вирішували саме там.

Керівництво ФПУ не стало майже нічого змінювати. За будівлею закріпили її колишні функції – там залишиться штаб-квартира українських профспілок. Щоправда, третину приміщень віддали інвестору.

– Реконструкцією зайнялася компанія ТОВ "ІТТ-Нерухомість", – розповів УП Володимир Циганенко, директор господарського управління ФПУ. – За договором інвестору відійшло 30% площі, це близько 5,5 тисяч кв.м. А решта 12,5 тисяч кв.м., як і раніше, – у власності ФПУ.

Передбачається, що в Будинку, крім приміщень ФПУ, розмістять офіси, коворкінг і музей Майдану. Обіцяють обійтися без розважальних закладів.

 

0979abf-budynok-profspilok

 

Будинок – власність Федерації профспілок України, тому його долю, зрештою, вирішували саме там
ВСІ ФОТО: ЕЛЬДАР САРАХМАН

Пивбар і найсмачніші тістечка

Спікер парламенту Андрій Парубій погодився зустрітися в Будинку профспілок напрочуд легко, та його охороні в день зустрічі довелося неабияк попітніти.

З самого ранку люди з Управління держохорони оглянули всі поверхи, провели бесіди з будівельниками і перевірили з навченим собакою, чи немає на маршруті вибухівки.

 
Спікер ВР одягнений у темно-синє вовняне пальто, білу сорочку, бордову краватку, сині штани в крупну клітку і чорні туфлі. На ньому окуляри з оправою від Armani
 

Журналістам "Української правди" в ФПУ навіть запропонували прибрати будівельників на час візиту голови ВР. Але в підсумку обійшлося без показухи та зупинки робочого процесу.

Парубій приїжджає на Mercedes S-класу. Слідом – Land Cruiser з охороною.

Спікер ВР одягнений у темно-синє вовняне пальто, білу сорочку, бордову краватку, сині штани в крупну клітку і чорні туфлі. На ньому окуляри з оправою від Armani. Мови про те, щоб надіти каску чи спецодяг, не йде.

– Боже, тут все по-інакшому! – відзначає з подивом Парубій. – Десь за рік після Майдану мені сказали, що відкривається паб – прямо там, де був штаб Самооборони. А там стоїть стійка (барна – УП). Прямо там, де був Штаб самооборони. Я кажу: "Хлопці, я не буду ще раз заходити. Закрийтесь негайно!".

 

– І що, вас почули?

 

– Не зразу. Довелося вживати заходів. Вони закрилися.

 

Сьогодні ФПУ веде переговори, щоб повернути орендарів, які були тут до пожежі 2014-го. Зокрема, піцерію, яка, за іронією долі, відкрилася якраз тоді, коли "Беркут" побив студентів на Майдані. Заклад проіснував трохи більше двох місяців, поки не сталася пожежа.

 

– А знаєте, що мені в душу запало? – питає Парубий і відразу відповідає: – Саме цей італійський ресторанчик. У тій піцерії були неймовірні тістечка. Я таких смачних не їв ні до того, ні після. Якби повернути її, це було б правильно.

 

Перший поверх. Охорона і кухня

 

Якщо барикади були м'язами Майдану, наметове містечко його серцем і душею, то Будинок профспілок – мозковим центром Революції.

 

На першому поверсі розташовувалися дві лінії охорони.

 

– Пропускали за перепустками, причому кожного дня перепустки були нові, – згадує спікер ВР, переступаючи будівельне сміття. – Головне було, щоб не заходили випадкові люди. Ми весь час остерігалися атаки. Фактично, тут відбувалося функціонування всіх керівних органів Майдану, приймалися ключові рішення.

 

Ось цей вхід ми декілька разів героїчно захищали. 10-11 грудня була атака. 11 грудня його ледь не захопив "Беркут". Довелося організувати всі наявні сили. Зібрали десь три-чотири "сотні". Вибудували лінію оборони. Вхід у будинок втримали – то був один з вирішальних моментів.

На першому поверсі працював один з найважливіших об'єктів Майдану – кухня.

– Вона забезпечувала виготовлення великої кількості їжі. Звідси її розносили по Майдану. Бувало так, що ми пару сотень тисяч людей мали прогодувати.

 

 

 

Звичайно, кухонь було багато, але ця – найбільша і найбільш функціональна. Також на першому поверсі була інформслужба та складські приміщення. Головні адміністративні центри починалися з другого поверху, – розповідає Парубій посеред порожніх коридорів і голих стін.

За його словами, Будинок профспілок протестувальники зайняли після того, як підписали угоду з керівництвом ФПУ. Але угода була швидше символичною. В інтерв'ю УП в грудні 2013-го "революційний комендант" Будинку Степан Кубів заявив, що оренда складала 500 гривень.

Після реконструкції на місці великої їдальні на першому поверсі тепер буде менший за площею буфет та зал президії ФПУ. Також, за словами директора господарського управління Володимира Циганенка, можливо, тут розмістять декілька магазинів та закладів харчування, які були в Будинку до Майдану.

Крім того, у будівлі відкриють музей Революції, який займе приміщення на першому та другому поверхах.

 

 

Повна версія і більше фото - https://www.pravda.com.ua/articles/2018/10/2/7193766/

 

 

[ Детальніше... ]

Профспілки Чернігівщини готові до активного захисту інтересів спілчан

PA020062

 

2 жовтня під головуванням очільника Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігоря Москаленка відбулося засідання Президії ФПО, куди був запрошений директор Департаменту фінансів Обласної державної адміністрації Валерій Дудко. Він виступив з інформацією про формування бюджетної політики області на наступний рік.

 

Основним питання порядку денного засідання стало питання про участь Федерації профспілок області у Всеукраїнській акції протесту профспілок, яка відбудеться 17 жовтня у м. Києві. Усі члени президії одноголосно підтримали проведення солідарних протестних дій Федерації профспілок України.

 

Також було вирішено організувати зустріч профспілкового активу області з керівництвом Чернігівської обласної державної адміністрації та Обласної ради з метою детального обговорення вимог профспілок до органів влади, що стосуються питань заробітної плати, ціноутворення на енергоносії та комунальні послуги.

 

Отже, профспілки Чернігівщини рішуче налаштовані захищати та відстоювати права людини праці на всіх рівнях.

 

Людмила Ніценко

головний технічний інспектор праці

Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

 

 

PA020063

 

PA020074

[ Детальніше... ]

Профспілки виступають за правове і цивілізоване вирішення наболілих для людей питань

000009 1

 

Голова ФПУ Григорій Осовий 2 жовтня поінформував Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про рішення Президії ФПУ щодо системних порушень прав працівників та профспілок.

 

У листі зазначено, що 20 вересня 2018 року на засіданні Президії ФПУ було розглянуто надзвичайну ситуацію, що склалася внаслідок порушення Кабінетом Міністрів України законодавчо визначених засад соціального діалогу при формуванні проекту Державного бюджету України на 2019 рік, яким фінансово не забезпечуються державні соціальні стандарти і гарантії, проведення подальшого курсу на підвищення цін на природний газ для населення, а також у зв’язку з відсутністю дієвих кроків з боку Уряду щодо розв’язання проблеми системних грубих порушень майнових прав профспілок.

У листі наголошується, що професійні спілки виступають за цивілізоване, правове вирішення усіх порушених питаннь на основі послідовного і конструктивного соціального діалогу з владою.

Так, Федерацією профспілок України було завчасно спрямовано до Кабінету Міністрів України економічно обґрунтовані пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2019 рік, однак вони залишилися без розгляду. Зокрема, головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради Розенко П.В. не скликано засідання для розгляду проекту держбюджету до подання до Верховної Ради України, як це визначено її регламентом.

З метою правового врегулювання конфліктної ситуації навколо профспілкового майна ФПУ було розроблено і запропоновано Уряду України внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Цей законопроект виходить з принципу прецедентного права у забезпеченні додержання рівних прав професійних спілок порівняно з іншими громадськими організаціями, право власності на майно яких уже законодавчо врегульовано.

На жаль, ФПУ не спостерігає з боку Уряду, як соціального партнера і суб’єкта законодавчої ініціативи, бажання оперативно внести законопроект на розгляд Верховної Ради України. Незважаючи на неодноразові звернення до Прем’єр-міністра України, Мінекономрозвитку та профільного Урядового комітету, спостерігається процес штучного затягування прийняття рішень.

Подальше ігнорування законних соціально-економічних вимог профспілок, продовження практики державного рейдерства на законно набуте професіними спілками майно, кримінальне переслідування профспілкових лідерів за їхню принципову позицію у відстоюванні інтересів спілчан на працю є неприпустимими. Це примушує ФПУ звертатися за захистом до міжнародних організацій, вдаватися до публічних протестних дій, що, звичайно, не сприяє утвердженню України як правової держави та привабливості для інвесторів.

Ми перконані, що вкрай нагальної потреби передавати за розпорядженнями Кабінету Міністрів України державним органам будинки профспілок у містах Полтаві та Ужгороді не було.

На виконання рішень судів про примусове вилучення майна професійних спілок на користь держави, прийнятими на їх основі розпорядженнями Уряду профспілкові органи фактично залишились на вулиці. Обласні територіальні профоб’єднання ФПУ та десятки галузевих організацій профспілок позбавлені умов для діяльності, проведення роботи з профактивом, можливості особистого прийому членів профспілок, вести іншу правозахисну профспілкову роботу.

Після чергової спроби рейдерського захоплення будівлі профспілок Закарпаття відносно голови Закарпатської облпрофради Фленька В.Ю. відкрито кримінальне провадження.

Незважаючи на позитивні рішення суду щодо законності набуття прав власності на адміністративну будівлю Федерації профспілок Одеської області, знову чиняться спроби витіснення профспілок із займаних приміщень.

Поширеними залишаються й інші порушення прав профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації, незаконного звільнення профспілкових лідерів та активістів, неперерахування профспілкових внесків та коштів на культурно-масову та оздоровчу роботу.

Такі дії міжнародним законодавством кваліфікуються як порушення прав профспілок та утиск їх діяльності як правозахисних організацій у сфері праці. А профспілковою громадськістю розцінюються як реакція на їх суспільну активність щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників, недопущення поширення бідності серед працюючих, а також як спробу ослабити профспілковий рух в країні та його правозахисну роботу в сучасних складних для людей умовах.

З урахуванням вищезазначеного та на виконання пункту 1 постанови Президії ФПУ від 20.09.2018 № П-16-5, вимагаємо скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 221 і від 11 січня 2018 року № 13, якими вилучені будинки профспілок у містах Полтаві і Ужгороді, та припинити подальші порушення майнових прав профспілкових організацій.

У разі невиконання зазначених вимог до 5 жовтня 2018 року, ФПУ вимушена буде вдасться до масових акцій протесту аж до висловлення недовіри Уряду.

Постанови Президії ФПУ з вищеназваних питань надано до відома.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

АКЦІЯ. Профспілка працівників газових господарств дала НКРЕКП термін до кінця цього тижня

Б

 

Це треба було бачити. 2 жовтня під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) відбулась Всеукраїнська акція протесту представників газових господарств країни з вимогами розрахувати необхідні розміри заробітної плати хоча б до рівня промисловості.

 

Після тривалої «осади» будинку та вимог до голови Нацкомісії Оксани Кривенко вийти до людей та дати свої роз’яснення по ситуації, вона все ж вимушена була вийти. Але дуже непереконливо намагалась пояснювати дії НКРЕКП тим, що «газета «Урядовий кур’єр» не хоче оприлюднювати постанову про нову методику розрахунку перерозподілу коштів». Пролунало це дивно, адже з дня ухвалення Нацкомісією цього рішення, як було мені сказано учасниками акції, минуло вже 110 (!) днів.

 

Б1

 

«Складна  ситуація з рівнем та виплатою зарплати в газових господарствах призвела до того, що тільки за останні півроку звільнилося з роботи більш ніж 5000 фахівців, що складає більш 10% працюючих, - зазначив у бесіді зі мною голова Профспілки працівників газових господарств України Сергій Копанійчук.

- Ми сьогодні не ставимо питання підняття ціни на газ, - підкреслив голова Профспілки. – Ми вимагаємо перерозподілити кошти, які потрапляють до розподільчих підприємств, до «Нафтагазу України». Вони мають надприбутки, а наші підприємства – великі збитки. Тому наші фахівці отримують зарплату на рівні мінімальної.

 

Б2


- Прокоментуйте те, що відбулось сьогодні?

- Після тривалих вимог до нас все ж вийшла голова Нацкомісії Оксана Кривенко. Ще 14 червня було прийнято нову методику розрахунку тарифів, де і відбувався перерозподіл цих коштів. Але, як сказала пані Кривенко,  у зв’язку з тим, що газета «Урядовий кур’єр» не друкує цю методику, вона не вступає в силу і ми не можемо сьогодні працювати в нормальних умовах. А основна наша задача – це безпека подання газу для споживачів. Не дай Бог, у нас ще звільняться хоча б половина працівників, вже не буде взагалі кому обслуговувати газові господарства.

 

Б3

 

 - Що далі?

- А далі буде наступне. Або вони мають прийняти рішення про впровадження методики в життя, або ми змушені будемо оголосити Всеукраїнську акцію протесту.

- А якій термін ви їм дали?

- До кінця цього тижня. Розумієте, з 15 жовтня має розпочатися опалювальний сезон. Але ми сьогодні не можемо нормально провести ремонти газопроводів, елементарно заправити бензином спец. автомобілі.

 

Б5

 

- Бажаю вам досягти успіху і перемоги у вашої справедливої боротьбі за гідну працю та гідну її оплату!

 

Олексій Петруня,

спеціальний кореспондент Прес-центру ФПУ з місця події

Фото автора      

 

   

[ Детальніше... ]

АКЦІЯ. Профспілка працівників газових господарств дала НКРЕКП термін до кінця цього тижня

Б

 

Це треба було бачити. 2 жовтня під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) відбулась Всеукраїнська акція протесту представників газових господарств країни з вимогами розрахувати необхідні розміри заробітної плати хоча б до рівня промисловості.

 

Після тривалої «осади» будинку та вимог до голови Нацкомісії Оксани Кривенко вийти до людей та дати свої роз’яснення по ситуації, вона все ж вимушена була вийти. Але дуже непереконливо намагалась пояснювати дії НКРЕКП тим, що «газета «Урядовий кур’єр» не хоче оприлюднювати постанову про нову методику розрахунку перерозподілу коштів». Пролунало це дивно, адже з дня ухвалення Нацкомісією цього рішення, як було мені сказано учасниками акції, минуло вже 110 (!) днів.

 

Б1

 

«Складна  ситуація з рівнем та виплатою зарплати в газових господарствах призвела до того, що тільки за останні півроку звільнилося з роботи більш ніж 5000 фахівців, що складає більш 10% працюючих, - зазначив у бесіді зі мною голова Профспілки працівників газових господарств України Сергій Копанійчук.

- Ми сьогодні не ставимо питання підняття ціни на газ, - підкреслив голова Профспілки. – Ми вимагаємо перерозподілити кошти, які потрапляють до розподільчих підприємств, до «Нафтагазу України». Вони мають надприбутки, а наші підприємства – великі збитки. Тому наші фахівці отримують зарплату на рівні мінімальної.

 

Б2


- Прокоментуйте те, що відбулось сьогодні?

- Після тривалих вимог до нас все ж вийшла голова Нацкомісії Оксана Кривенко. Ще 14 червня було прийнято нову методику розрахунку тарифів, де і відбувався перерозподіл цих коштів. Але, як сказала пані Кривенко,  у зв’язку з тим, що газета «Урядовий кур’єр» не друкує цю методику, вона не вступає в силу і ми не можемо сьогодні працювати в нормальних умовах. А основна наша задача – це безпека подання газу для споживачів. Не дай Бог, у нас ще звільняться хоча б половина працівників, вже не буде взагалі кому обслуговувати газові господарства.

 

Б3

 

 - Що далі?

- А далі буде наступне. Або вони мають прийняти рішення про впровадження методики в життя, або ми змушені будемо оголосити Всеукраїнську акцію протесту.

- А якій термін ви їм дали?

- До кінця цього тижня. Розумієте, з 15 жовтня має розпочатися опалювальний сезон. Але ми сьогодні не можемо нормально провести ремонти газопроводів, елементарно заправити бензином спец. автомобілі.

 

Б5

 

- Бажаю вам досягти успіху і перемоги у вашої справедливої боротьбі за гідну працю та гідну її оплату!

 

Олексій Петруня,

спеціальний кореспондент Прес-центру ФПУ з місця події

Фото автора      

 

   

[ Детальніше... ]

Роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення

1423820394 27092014 01

Набули чинності зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві.

Основні нововведення, що вступили у дію з 01.10.2018р., відповідно до набуття чинності Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12:

 

Система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Система впроваджується з метою реалізації нових підходів до обслуговування страхувальників, вдосконалення системи фінансування та упередження можливих помилок при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів ФССУ під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нова форма заяви-розрахунку. Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. Система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою необхідно подати упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Строки подачі заяви-розрахунку. Окрім раніше затверджених термінів розгляду документів для призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, з 1 жовтня також передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії (рішення уповноваженого).

Можливість подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітів у електронному вигляді. Раніше реалізована можливість подачі звіту Ф4-ФСС з ТВП у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису, з 1 жовтня доступна також для подачі заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам. Нововведення має на мені зменшити навантаження на роботодавців, спростити та пришвидшити фінансування матеріального забезпечення. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

Зміни направлені на посилення соціального захисту працевлаштованих у частині пришвидшення термінів отримання ними матеріального забезпечення, а також оптимізацію та спрощення для роботодавців взаємодії з Фондом, мінімізацію перевірок і заміну санкцій на попередній контроль.

Із детальним роз'ясненням щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення можна ознайомитись за посиланням:

http://www.fse.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/960180;jsessionid=F3884B9BB9483E1097A26F8DC79E72C4

 

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання Президії Федерації профспілок Вінницької області

P1650611

 

 

01 жовтня п.р. відбулось засідання Президії Федерації профспілок Вінницької області з порядком денним:Про стан охорони праці і техніки безпеки на виробництвах області та заходи щодо їх поліпшення”.

 

 

В засіданні Президії ФПО взяли участь Володимир Боковець заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області,    Віталій Яворський - заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, члени Президії, керівники членських організацій ФПО, фахівці Апарату ФПО.

Відкрив та вів зустріч Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник.

 

З інформацією:

 

- Про стан охорони праці і техніки безпеки на виробництвах області та заходи щодо їх поліпшення” виступив Вадим Шевчук - головний правовий інспектор праці Апарату ФПО.

 

В обговоренні даного питання взяли участь:

 

  • Володимир Боковець заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області;
  • Віталій Яворський - заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області;
  • Іван Івацко – голова голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства
  • Євгеній Навроцький – голова обласної організації Електропрофспілки
  • Степан Нешик – голова обласної організації профспілки працівників АПК

 

Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник підвів підсумки обговорення, наголосивши, що одним із важливих напрямків соціальної політики профспілок є турбота про належні, безпечні і здорові умови праці працюючих.

А тому питання охорони праці надзвичайно актуальне в плані практичної реалізації Закону ”Про охорону праці”, який проголосив основні принципи державної політики в галузі праці – це пріоритет життя: здоров’я працівників, комплексне вирішення завдань охорони праці, а також права та повноваження профспілок усіх рівнів з даних питань.

З метою посилення громадського контролю за станом охорони праці, поліпшення умов праці та промислової безпеки на підприємствах області, питання охорони праці систематично розглядаються на засіданнях Президії ФПО, обласних, районних, міських та первинних профспілкових організацій. ФПО та її членські організації, з метою попередження порушень трудових прав спілчан, здійснюють заходи щодо підвищення правової освіти профактиву шляхом проведення семінарів, лекцій, круглих столів, публікацій та виступів у засобах масової інформації з актуальних питань трудового законодавства.

Значну роль в питаннях охорони праці відіграють колективні договори, які діють на підприємствах, організація та установах області, де в розділі «Охорона праці» відображаються питання безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, атестації робочих місць, співробітництва з роботодавцями у справі створення здорових і безпечних умов праці, безумовного виконання кожним працівником вимог безпеки.

Представники профспілкових комітетів беруть активну участь   у відповідних комісіях, зокрема з розслідування нещасних випадків і профзахворювань, приймання в експлуатацію виробничих об’єктів, перевірки знань з охорони праці, обстеження умов і безпеки праці тощо, а також забезпечення ефективного громадського контролю за станом охорони праці і додержанням вимог законодавства з цих питань на підприємстві.

Президія ухвалила відповідну постанову.

 

P1650612

 

P1650616

 

P1650622

 

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

 

[ Детальніше... ]

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ФПУ. Випуск №8

index

 

 

ПРОФСПІЛКИ ВИСТУПАЮТЬ ЗА ПРАВОВЕ І ЦИВІЛІЗОВАНЕ ВИРІШЕННЯ НАБОЛІЛИХ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПИТАНЬ

 

Голова ФПУ Григорій Осовий 2 жовтня поінформував Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про рішення Президії ФПУ щодо системних порушень прав працівників та профспілок.

 

У листі зазначено, що 20 вересня 2018 року на засіданні Президії ФПУ було розглянуто надзвичайну ситуацію, що склалася внаслідок порушення Кабінетом Міністрів України законодавчо визначених засад соціального діалогу при формуванні проекту Державного бюджету України на 2019 рік, яким фінансово не забезпечуються державні соціальні стандарти і гарантії, проведення подальшого курсу на підвищення цін на природний газ для населення, а також у зв’язку з відсутністю дієвих кроків з боку Уряду щодо розв’язання проблеми системних грубих порушень майнових прав профспілок.

 

Повна версія на Офіційному веб-порталі ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/14649-profspilki-vistupayut-za-pravove-i-tsivilizovane-virishennya-nabolilikh-dlya-lyudej-pitan

 

 

ФПУ ЗАКЛИКАВ УРЯД НЕ ДОПУСТИТИ ПОГЛИБЛЕННЯ

БІДНОСТІ В УКРАЇНІ

 

За дорученням Президії ФПУ Голова ФПУ Г.В. Осовий звернувся до Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана щодо забезпечення в Держбюджеті на 2019 рік виконання норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань з метою реалізації громадянам України права на гідну працю та достатній рівень життя.

 

Федерація профспілок України закликала Уряд забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань, зокрема за Конвенціями МОП, та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні шляхом закріплення у Державному бюджеті України на 2019 рік обґрунтованих соціальних стандартів та гарантій, а також достатнього обсягу видатків на розвиток ключових галузей економіки і соціальної сфери країни.

 

Повна версія на Офіційному веб-порталі ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/news/61-nasha-borotba/14641-fpu-zaklikae-uryad-ne-dopustiti-pogliblennya-bidnosti-v-ukrajini

 

 

ОСВІТЯНИ КИЄВА РІШУЧЕ НАЛАШТОВАНІ БОРОТИСЯ

ЗА СВОЇ ПРАВА

 

До Всесвітнього дня дій за гідну працю 4 жовтня 2018 року о 15.00 Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України проводить масштабну акцію протесту біля Кабміну.

 

Повна версія на Офіційному веб-порталі ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/14633-osvityani-m-kieva-rishuche-nalashtovani-na-borotbu-za-vlasni-prava

 

ЗАЯВА ПРЕЗИДІЇ ФПУ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ ТА МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З БІДНІСТЮ

 

Всесвітній день дій за гідну працю, який щорічно відзначається 7 жовтня за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок, є не просто днем мобілізації профспілок в усьому світі, а й полем для визначення найкритичніших проблем у сфері трудових відносин, можливістю їх солідарного вирішення.

 

Повна версія на Офіційному веб-порталі ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/14642-zayava-prezidiji-fpu-do-vsesvitnogo-dnya-dij-za-gidnu-pratsyu-ta-mizhnarodnogo-dnya-borotbi-z-bidnistyu-2

 

 ФПУ – ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІЙ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ

 

8 жовтня о 10.00 у Міжнародному центрі культури і мистецтв профспілок України «Жовтневий палац» у рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю ФПУ проводить круглий стіл: «Майбутнє сфери праці та 100-річчя Міжнародної організації праці».

До участі запрошено представників органів влади, Національного координатора МОП в Україні, СПО об’єднань роботодавців на національному рівні, профспілкових, міжнародних, громадських організацій та провідних наукових установ.

Захід відбудеться за адресою: м. Київ, Алея Героїв Небесної Сотні, 1, кімната 41.

Запрошуємо взяти участь у зазначеному заході та пропонуємо долучитися до дискусії!

 

Повна версія на Офіційному веб-порталі ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-zakhist/14640-majbutne-sferi-pratsi-v-ukrajini

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ПРАЦЮЄ НАД ВИРІШЕННЯМ ПРОБЛЕМ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

 

Поділяючи занепокоєння Профспілки працівників вугільної промисловості України щодо критичної ситуації, що склалася на підприємствах вугільної галузі, Федерація профспілок України звернулася до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. з проханням дати відповідне доручення Віце-прем’єр-міністру України Кістіону В.Є. щодо термінового проведення наради за участі в.о. Міністра фінансів України Маркарової О.С., Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С. та Голови Укрвуглепрофспілки Турманова В.І. з метою розв’язання проблеми критичного стану галузі і системного порушення конституційного права працівників на своєчасність отримання заробленого.

 

 

ПРОФСПІЛКИ ЗА ВІДНОВЛЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ПОСТРАЖДАЛИМ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

 

СПО об’єднань профспілок підтримано надісланий Комітетом ВР України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проект Закону України «Про внесення змін до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо приведення його норм у відповідність до рішення Конституційного Суду України від 17 липня 2018 року № 6-р/2018 (реєстр. № 9016), поданий народними депутатами України А. Ільюком, О. Кулінічем, А. Шипком.

Законопроект розроблено з метою забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України про відновлення соціальних гарантій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Адже 17 липня 2018 року Конституційний Суд України прийняв рішення № 6-р/2018, яким визнав неконституційними окремі норми Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII (далі – Закон № 76-VIII) та Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ (далі-Закон №796-ХІІ).

 

ПРОФСПІЛКИ СПРИЯЮТЬ ПОСИЛЕННЮ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СІМЕЙ З ДІТЬМИ ТА РОЗВИТКУ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА

 

СПО об’єднань профспілок погоджено надісланий Мінсоцполітики проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки відповідального батьківства», розроблений з метою соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

Ця робота ведеться у рамках виконання п.1.19. Генеральної угоди про дотримання процедури погодження із соціальними партнерами проектів нормативно-правових актів з питань економічної, митно-тарифної, соціальної політики.

Законопроектом передбачається запровадження з 2019 року компенсації частини оподатковуваного доходу платника податку, витраченого на користування послугою «муніципальна няня» (з догляду за дитиною до трьох років), на умовах співфінансування такого відшкодування з різних бюджетів. З

Законопроектом запропоновано доповнити положення Податкового кодексу України нормами стосовно послуги «муніципальна няня» (визначення такої послуги, включення її до пункту 166.3 «Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки», а також визначення правил та форми компенсації (повернення) частини коштів платнику податків одному із батьків дитини/опікуну в залежності від того, до якої групи платників податку він належить).

 

ПРОФСПІЛКИ ПІДТРИМУЮТЬ ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ

ТА ІНВАЛІДІВ

 

СПО об’єднань профспілок надано зауваження Міністерству соціальної політики України до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту громадян похилого віку та осіб з інвалідністю», що розроблений у зв’язку із суттєвими змінами у законодавстві з моменту затвердження у січні 2002 року «Типового положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни і праці».

Метою акта задекларовано забезпечення конституційних прав і свобод громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів та проживають в інтернат них системах соціального захисту.

Основним від СПО об’єднань профспілок було зауваження про доцільність доповнення переліку осіб, які приймаються у першу чергу до будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, ‒ особами з інвалідністю 1 групи.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОФСПІЛКОВИЙ КВИТОК ЗАПОВАДЖУЄ

ДЛЯ СПІЛЧАН НОВІ ПЕРЕВАГИ

 

Центр соціальних послуг продовжує наповнювати Дисконтну програму, залучаючи нових потужних партнерів до програми лояльності для власників СОЦІАЛЬНОГО ПРОФСПІЛКОВОГО КВИТКА.

Ддосягнуто домовленості із компанією «ТАС-ФАРМА» про запровадження додаткових переваг для членів профспілок в аптечній мережі «Аптека TAS». За умовами укладеного Меморандуму для учасників програми СОЦІАЛЬНИЙ ПРОФСПІЛКОВИЙ КВИТОК у будь-якій із 90 аптек цієї мережі узгоджено знижки 5% на лікарські засоби і 10% на парафармацевтичні товари.

 

Повна версія на Офіційному веб-порталі ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/14645-liki-stanut-bilsh-dostupnimi-iz-sotsialnim-profspilkovim-kvitkom

 

 Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Ліки стануть більш доступними із Соціальним профспілковим квитком

1494837668 apteka

 

Центр соціальних послуг продовжує наповнювати Дисконтну програму, залучаючи нових потужних партнерів до програми лояльності для власників СОЦІАЛЬНОГО ПРОФСПІЛКОВОГО КВИТКА.

Одним із напрямків є забезпечення пільгових умов фармацевтичного обслуговування, як однієї із суттєвих статей витрат у «споживчому кошику» наших співгромадян. За даними одного із досліджень протягом 2017 року українці витратили на ліки близько 54 мільярдів гривень.

Нещодавно ЦЕНТРОМ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ було досягнуто домовленості із компанією «ТАС-ФАРМА» про запровадження додаткових переваг для членів профспілок в аптечній мережі «Аптека TAS».

За умовами укладеного Меморандуму для учасників програми СОЦІАЛЬНИЙ ПРОФСПІЛКОВИЙ КВИТОК у будь-якій із 90 аптек цієї мережі узгоджено знижки 5% на лікарські засоби і 10% на парафармацевтичні товари.

 

 лого

 

Центр соціальних послуг

[ Детальніше... ]

Споры из-за соцстандартов: что будет с потребительской корзиной и прожиточным минимумом

Судебные баталии из-за потребкорзины продолжаются, а недавно появилось еще одно решение

 

Фото: pixabay.com

 

 

В августе 2018 года Киевский апелляционный суд подтвердил незаконность "содержимого" украинской потребительской корзины, на основании которого рассчитывается прожиточный минимум. Если говорить юридическим языком – суд признал незаконным постановление Кабинета министров №780 об утверждении наборов продуктов питания, непродовольственных товаров и услуг (от 11.10.2016). Постановление суда вступило в силу. И следствием этого должен был стать пересмотр как потребкорзины, так и прожиточного минимума.

Однако в проекте госбюджета на 2019 год существенных изменений в размере прожиточного минимума не произошло. Мы поинтересовались, почему. И собираются ли органы власти выполнять решение суда.

На сколько денег можно прожить 

В настоящее время размер прожиточного минимума в Украине составляет 1777 грн. С 1 декабря он должен вырасти до 1853 грн. В следующем году поднимется с 1 июля до 1936 грн, а с 1 декабря – до 2027 грн. Считается, что на эти деньги человек должен прожить в течение месяца, восполняя свою трудоспособность и удовлетворяя минимально необходимые потребности в еде, одежде и обуви, других товарах и услугах.

О том, что прожиточный минимум не соответствует современному уровню цен и не в состоянии обеспечить даже минимальные потребности человека, говорилось не раз. Еще в 2015 году Минсоцполитики сообщал, что реальный прожиточный минимум почти вдвое выше узаконенного. На тот момент при официальном прожиточном минимуме 1176 грн фактический прожиточный минимум, т. е. стоимость потребительской корзины для украинцев, был выше более чем в два раза. Он составлял 2388 грн, а с учетом налогов – 2544 грн. То есть разрыв составлял минимум 1368 грн.

В 2016 году набор потребительской корзины был "пересмотрен". Впервые с 2000 года. Кабинет министров выдал постановление №780 "Об утверждении наборов продуктов питания, непродовольственных товаров и наборов услуг…" Однако никаких принципиальных изменений в размере прожиточного минимума не произошло. Причину эксперты видят в том, что при формировании "новой" потребкорзины никто не просчитывал реальные потребности людей. Да и уровень "новых" цен вызывал сомнение в их "свежести".   

Прожиточный минимум и дальше продолжал оставаться заниженным. В правительстве же объясняли разрыв традиционным "нет денег", и в дальнейшем его сумму просто плавно повышали на процент инфляции. Так же "плавно" рос и разрыв между реальным и узаконенным прожиточным минимумом. Несмотря на прямое требование закона к исполнительной власти пересчитывать размер потребительской корзины с учетом фактических цен самое большее раз в два года.

Депутаты не согласны повышать соцстандарты по-настоящему

Осенью 2017 года парламентский комитет по вопросам социальной политики подал в Верховную Раду законопроект "Об обеспечении формирования прожиточного минимума в соответствии с требованиями законодательства и с учетом фактических потребительских цен", который, в случае принятия, привел бы к пересчету потребительской корзины и повышению прожиточного минимума более чем в два раза. Но законопроект с тех пор ни разу не был включен в повестку дня сессии и не выносился на голосование.

Уже в 2018 году тот же комитет по социальной политике подал проект постановления ВР о проведении парламентских слушаний по вопросу прожиточного минимума, предлагая "обсудить вопросы о состоянии соблюдения Украиной требований ратифицированных конвенций Международной организации труда в сфере формирования прожиточного минимума, соответствия утвержденного размера прожиточного минимума реальной стоимостной величине наборов продуктов питания, непродовольственных товаров и услуг…". Этот проект ставился на голосование в парламентском зале, причем пять раз подряд. И… был отклонен.

В правительстве намерены судиться до конца

Весной текущего года Окружной административный суд Киева удовлетворил иск руководителя проекта "Открытый Суд" Станислава Батрина к правительству Украины, Минздраву, Минсоцполитики и Минэкономики и признал постановление Кабмина №780 незаконным. Также были признаны противоправными действия упомянутых министерств, которые, собственно, и отвечали за формирование потребительской корзины.

Минюст, представляющий в судах интересы, подал апелляцию, однако Киевский апелляционный административный суд ее отклонил.

Как сообщила сайту "Сегодня" первый зам министра юстиции Наталия Бернацкая, представитель Кабмина подал кассационную жалобу. А вместе с ней – заявление с просьбой остановить исполнение судебных решений до окончания кассационного разбирательства.

 

"Постановлением Кассационного административного суда в составе Верховного Суда от 20 августа 2018 года открыто кассационное производство по жалобе Министерства экономического развития и торговли, а постановлением от 22 августа – по кассационной жалобе Минсоцполитики", – сообщила Наталия Бернацкая.

В Минюсте рассчитывают, что после рассмотрения кассационной жалобы судебные решения первой и апелляционной инстанции будут отменены. Однако признают, что, пока окончательного решения по кассационной жалобе нет, постановление апелляционного суда считается вступившим в законную силу (с даты принятия).

Тем не менее при подготовке бюджета на 2019 год требования суда никак не были учтены Кабмином.

Юристы доказали еще и незаконность прожиточного минимума

Тем временем подоспело следующее судебное решение, и также не в пользу правительства. 11 сентября Киевский апелляционный админсуд удовлетворил еще один иск Станислава Батрина к Кабмину – о незаконности установления прожиточного минимума.  

Таким образом, в судебном порядке признаны незаконными не только действующий размер потребительской корзины, но и размер прожиточного минимума.

Активисты "Открытого Суда" убеждены, что правительство и министерства не вправе формировать потребительскую корзину без учета реальных потребностей людей. Как не вправе устанавливать безосновательный размер прожиточного минимума.

Поскольку в правительстве не спешат выполнять требование законодательства и привлекать экспертов к решению вопроса о потребностях людей, юристы "Открытого Суда" предложили стать экспертами самим украинцам. В социальной сети Facebook создана страница "Споживчий кошик та прожитковий мінімум в Україні", где проводится опрос людей о реальных потребностях. По итогам такого опроса его инициаторы намерены сформировать "альтернативную потребительскую корзину". 

https://www.segodnya.ua/economics/enews/teper-i-prozhitochnyy-minimum-sud-priznal-nezakonnym-1175018.html?utm_source=newsletter_01_10&utm_medium=email&utm_campaign=%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%81%D1%8B%D0%BB%D0%BA%D0%B0

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31