05 жовтня 2018

ВІТАЄМО ВСІХ СПІЛЧАН ІЗ 28-РІЧНИЦЕЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

0979abf-budynok-profspilo

 

Рішення про утворення Федерації незалежних профспілок України було прийнято  6 жовтня 1990 року на Установчому з’їзді.  Адже до цього часу в Україні, починаючи з 1948 року, діяло одне монопольне профоб’єднання – Українська республіканська рада профспілок (Укрпрофрада), що об’єднувала 19 профспілок, які представляли інтереси працівників підприємств переважно республіканського підпорядкування. Усі інші профспілки, що діяли в Україні на підприємствах союзного підпорядкування, мали свої вертикальні профспілкові органи в Москві, які входили до ВЦРПС (44 загальносоюзні галузеві профспілки).

Головою Федерації незалежних профспілок України було обрано Ковалевського А.М.

У прийнятій з'їздом Декларації про утворення ФНПУ проголошувалися принципи добровільності вступу, рівноправності, самостійності в діяльності професійних спілок, а також її незалежності від органів державної влади, політичних партій і рухів.

Декларацію підписали представники 25 профспілок (авіапрацівників, машприладобудівників, працівників автомобільного і сільськогосподарського машинобудування, автомобільного транспорту і шляхового господарства, агропромислового комплексу, будівництва і промисловості будівельних матеріалів, важкого машинобудування, геології, геодезії та картографії, державних установ, енергетики та електротехнічної промисловості, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, залізничного транспорту і транспортного будівництва, зв’язку, культури, лісових галузей, нафтової і газової прмисловості, освіти і науки, охорони здоров’я, радіоелектроніки, рибного господарства, річкового транспорту, споживчої кооперації, текстильної та легкої промисловості, торгівлі і громадського харчування, хімічних та нафтохімічних галузей), а також 24 регіональні профоб’єднання.

Протягом наступних 1991 – 1997 років до ФПУ приєдналися профспілки: авіабудівників, працівників атомних електростанцій, вугільної промисловості, військових та будівельних організацій, газових господарств, загального машинобудування, збройних сил, інноваційних та малих підприємств, лісового господарства, молодіжних житлових комплексів, морського транспорту, народних депутатів, наукових і виробничих кооперативів, оборонної промисловості,  Промінвестбанку, спільних підприємств, суднобудування й профоб’єднання Закарпатської та Івано-Франківської областей.

За 28 років Федерації до її лав вступали різні всеукраїнські профспілки, але не всі з них дотримувалися статутних зобов’язань перед ФПУ, тому приймалися рішення не лише шодо входження, а й щодо виключення зі складу ФПУ. Тим не менш усі ці роки підвищений інтерес до Федерації профспілок України залишається сталим.

Нині ФПУ об’єднує 69 членських організацій, серед яких 44 всеукраїнські профспілки й 25 регіональних профоб’єднань.

Суттєва трансформація профспілкового руху розпочалася після проголошення незалежності України. На II (позачерговому) з'їзді ФНПУ, який відбувся у листопаді 1992 р., було ухвалено рішення щодо перейменування у Федерацію профспілок України, затверджено Статут Федерації і перший політичний документ у нових умовах – Програму професійних спілок України, яка передбачала:

         - «роздержавлення» профспілок, співпрацю з державою на паритетних принципах, а за необхідності – й  перехід до «опозиції»;

- проголошення «нейтралітету» профспілок щодо політичних партій, рухів, об’єднань та організацій і співробітництво з ними лише з питань соціально-економічного захисту інтересів людини праці;

- визнання захисної функції профспілок – головним напрямом їхньої діяльності.

На ІІІ З’їзді ФПУ (жовтень 1997 року) було затверджено нову редакцію Статуту та прийнято Програму ФПУ терміном на п’ять років.

За 28 років свого існування Федерація профспілок України, її членські організації пройшли важливий етап свого розвитку в мінливих соціально-економічних умовах. Незважаючи на  нелегкі часи розбудови держави та труднощі, які виникали в країні, Федерація профспілок України змогла перебудуватися в нових умовах і зберегти свою організаційну структуру та ствердитися як найчисельніша громадська організація держави.

Федерація профспілок України докладає чимало зусиль щодо консолідації профспілкового руху держави, опрацьовує механізми взаємин і співробітництва з профспілками, які не входять до ФПУ, заради вироблення узгодженої профспілкової позиції з обстоювання прав трудящих, адже тільки сильні, організовані, згуртовані профспілки можуть стати реальним, авторитетним об'єктом соціального діалогу в громадянському суспільстві.

ФПУ, її членські організації послідовно захищають соціально-економічні права працівників та репрезентують їх інтереси в органах державної влади, міжнародних профспілкових організаціях і обєднаннях, взаємодіють з соціальними партнерами, за необхідності організувуть масові протестні колективні дії.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Спільно захищаємо права трудівників

irjkf2

 

Голова ФПУ Григорій Осовий у зверненні до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової порушив питання дотримання трудових прав працівників Білоцерківської музичної школи №3.

 

У листі зазначено, що згідно із Меморандумом про співпрацю між Уповноваженим ВР України з прав людини та ФПУ, а також відповідними законами, профспілки пропонують в найкоротший термін вжити заходів парламентського контролю та провести спільну перевірку на зазначеному підприємстві разом з представниками Держпраці.


Лист ФПУ додається

 

Департамент правового захисту ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття виходять на акцію протесту: прес – конференція в облпрофраді

P1170201

 

У Закарпатській обласній раді профспілок відбулася прес – конференція голови облпрофради Володимира Фленька на тему: «9 жовтня на площі Театральній в м. Ужгороді - попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття на захист соціально-економічних прав працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на пл. Народній, 5». В ній взяли участь представники засобів масової інформації, голови обласних галузевих профспілок, керівники громадських організацій, які висловили солідарну підтримку діям профспілок нашого краю.

Виступаючи на зібранні, Володимир Фленько наголосив, що заява Уряду щодо підвищення ціни на природний газ для населення викликала обурення у членів профспілок Закарпаття, особливо в умовах постійного зростання цін на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. У проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Мінімальна заробітна плата запропонована нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та майже у 2 рази нижче розміру, розрахованого профспілками. В області продовжує зростати заборгованість із виплати заробітної плати.

Як підкреслив профспілковий лідер області, загострюється наступ на майнові права профспілок. Зокрема, надзвичайно напружена ситуація склалася довкола права власності на будівлю профспілок Закарпаття в м. Ужгороді, на площі Народній, 5. Вона дедалі загострюється, оскільки з боку Кабінету Міністрів України не здійснюється жодних спроб припинити жорсткий конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом щодо будівлі.

Внаслідок свавілля органів державної влади та судів, які грубо порушили Конституцію України, Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», міжнародні норми   права, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні, а працівників облпрофради та галузевих обкомів профспілок намагаються позбавити робочих місць з фактичним виселенням людей на вулицю.

Претендуючи на будівлю профспілок на площі Народній, 5, Закарпатський обласний окружний адміністративний суд приховав той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вулиці Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Такі дії є сучасною формою державного і судового рейдерства, що є свідченням наступу на майнові права спілчан Закарпаття з метою силового захоплення будівлі профспілок нашого краю, яка використовується для здійснення ними своєї статутної діяльності.

Свою підтримку діям профспілок висловили на прес – конференції голова організації ветеранів України Закарпатської області Іван Жиган та голова ГО «Союз Чорнобиль України» в Закарпатській області Василь Угрин. Ці громадські організації разом із профспілками вийдуть на 9 жовтня площу Театральну в обласному центрі для участі в протестній акції.

 

P1170190

 

P1170203 

На фото:

- веде прес – конференцію голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько,

- виступає голова організації ветеранів України Закарпатської області Іван Жиган.

- під час прес – конференції.

 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття виходять на акцію протесту: прес – конференція в облпрофраді

P1170201

 

У Закарпатській обласній раді профспілок відбулася прес – конференція голови облпрофради Володимира Фленька на тему: «9 жовтня на площі Театральній в м. Ужгороді - попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття на захист соціально-економічних прав працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на пл. Народній, 5». В ній взяли участь представники засобів масової інформації, голови обласних галузевих профспілок, керівники громадських організацій, які висловили солідарну підтримку діям профспілок нашого краю.

Виступаючи на зібранні, Володимир Фленько наголосив, що заява Уряду щодо підвищення ціни на природний газ для населення викликала обурення у членів профспілок Закарпаття, особливо в умовах постійного зростання цін на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. У проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Мінімальна заробітна плата запропонована нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та майже у 2 рази нижче розміру, розрахованого профспілками. В області продовжує зростати заборгованість із виплати заробітної плати.

Як підкреслив профспілковий лідер області, загострюється наступ на майнові права профспілок. Зокрема, надзвичайно напружена ситуація склалася довкола права власності на будівлю профспілок Закарпаття в м. Ужгороді, на площі Народній, 5. Вона дедалі загострюється, оскільки з боку Кабінету Міністрів України не здійснюється жодних спроб припинити жорсткий конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом щодо будівлі.

Внаслідок свавілля органів державної влади та судів, які грубо порушили Конституцію України, Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», міжнародні норми   права, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні, а працівників облпрофради та галузевих обкомів профспілок намагаються позбавити робочих місць з фактичним виселенням людей на вулицю.

Претендуючи на будівлю профспілок на площі Народній, 5, Закарпатський обласний окружний адміністративний суд приховав той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вулиці Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Такі дії є сучасною формою державного і судового рейдерства, що є свідченням наступу на майнові права спілчан Закарпаття з метою силового захоплення будівлі профспілок нашого краю, яка використовується для здійснення ними своєї статутної діяльності.

Свою підтримку діям профспілок висловили на прес – конференції голова організації ветеранів України Закарпатської області Іван Жиган та голова ГО «Союз Чорнобиль України» в Закарпатській області Василь Угрин. Ці громадські організації разом із профспілками вийдуть на 9 жовтня площу Театральну в обласному центрі для участі в протестній акції.

 

P1170190

 

P1170203 

На фото:

- веде прес – конференцію голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько,

- виступає голова організації ветеранів України Закарпатської області Іван Жиган.

- під час прес – конференції.

 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

Легалізація ринку праці – нагальна вимога часу

Б

 

В межах відзначення Дня дій за гідну працю відбулася зустріч Голови Об'єднання профспілок Харківської області Тесленка С.А. з керівництвом Головного управління ДФС у Харківській області та Головного управлінням Держпраці в Харківській області.

Голова Об'єднання профспілок Харківської області зазначив, що проблема нелегальних трудових відносин – загальнодержавна. Цю проблему не вирішити поодинці. До її вирішення потрібно долучатися усім. Профспілки готові захищати інтереси робітників, їх права в частині дотримання трудового законодавства. Адже саме там, де є профспілки, найменша мінімізація праці.

Рибаков М. В. наголосив про неприпустимість використання найманої праці без офіційного оформлення та намагання за допомогою профспілок достукатися до ще більшої кількості людей. Саме профспілкові організації, покликані захищати інтереси найманих працівників, підтримувати і відстоювати їх інтереси. А їх права будуть дотримані лише в тому випадку, якщо вони будуть працювати у правовому полі.

Заступник начальника ГУ Держпраці в Харківській області Петренко О. М. повідомила, що фахівцями ГУ управління Держпраці у Харківській області, спільно з фахівцями ДФС проводяться інформаційно – роз’яснювальні заходи в місцях великого скупчення людей, ринках оптової та роздрібної торгівлі, флешмоби із закликами до офіційного працевлаштування, боротьба з «нелегальним» працевлаштування. Також наголосила на спільну з профспілками роботу щодо усунення порушеній прав працівників на працю.

 

Б1

 

Голова Об'єднання профспілок Харківської області. Тесленко С.А запевнив, що профспілкові організації завжди будуть підтримувати органи влади та взаємодіяти с державними органами з питань детінізації трудових відносин.

Гриценко Н.О., заввідділом соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

[ Детальніше... ]

Легалізація ринку праці – нагальна вимога часу

Б

 

В межах відзначення Дня дій за гідну працю відбулася зустріч Голови Об'єднання профспілок Харківської області Тесленка С.А. з керівництвом Головного управління ДФС у Харківській області та Головного управлінням Держпраці в Харківській області.

Голова Об'єднання профспілок Харківської області зазначив, що проблема нелегальних трудових відносин – загальнодержавна. Цю проблему не вирішити поодинці. До її вирішення потрібно долучатися усім. Профспілки готові захищати інтереси робітників, їх права в частині дотримання трудового законодавства. Адже саме там, де є профспілки, найменша мінімізація праці.

Рибаков М. В. наголосив про неприпустимість використання найманої праці без офіційного оформлення та намагання за допомогою профспілок достукатися до ще більшої кількості людей. Саме профспілкові організації, покликані захищати інтереси найманих працівників, підтримувати і відстоювати їх інтереси. А їх права будуть дотримані лише в тому випадку, якщо вони будуть працювати у правовому полі.

Заступник начальника ГУ Держпраці в Харківській області Петренко О. М. повідомила, що фахівцями ГУ управління Держпраці у Харківській області, спільно з фахівцями ДФС проводяться інформаційно – роз’яснювальні заходи в місцях великого скупчення людей, ринках оптової та роздрібної торгівлі, флешмоби із закликами до офіційного працевлаштування, боротьба з «нелегальним» працевлаштування. Також наголосила на спільну з профспілками роботу щодо усунення порушеній прав працівників на працю.

 

Б1

 

Голова Об'єднання профспілок Харківської області. Тесленко С.А запевнив, що профспілкові організації завжди будуть підтримувати органи влади та взаємодіяти с державними органами з питань детінізації трудових відносин.

Гриценко Н.О., заввідділом соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

[ Детальніше... ]

Люди вдячні за увагу до них

ЕЛЕКТРОАВТОТРАНС 2

 

На підприємстві КП «Електроавтотранс» (м. Івано-Франківськ) урочисто відкрили кімнату для відпочинку. З цехів, гаражів і просто з-за керма сюди приходитимуть працівники підприємства, щоб набратись сил, поспілкуватися з колегами, чи просто відпочити.

 

В їхньому розпорядженні є міні-кухня з набором продуктів і посуду, кавоварка, мікрохвильова піч, стіл для настільного тенісу, телевізор, дартс, шашки, доміно, обідні столи, м’які дивани та невеличка бібліотека.

Гості свята і працівники підприємства відзначили, що кімната зроблена зі смаком. До облаштування та комплектації кімнати долучилася профспілкова організація підприємства.

Як відзначає голова первинної профспілкової організації КП "Електроавтотранс" Іван Васильович Рабинюк , на підприємстві дбають про добрі умови праці та відпочинку своїх працівників. Адже робочий день в багатьох з них починається о 6 год.ранку і триває допізна. І це не лише водії, а й касири-контролери. Отож, кімната відпочинку працює круглодобово. Люди вдячні за увагу до них. Тож і працюють з добрим настроєм.

 

ЕЛЕКТРОАВТОТРАНС


Рада профспілок

Івано-Франківської області

 

[ Детальніше... ]

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, ДИНАМІКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА СТАН ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ У СЕРПНІ 2018 РОКУ

top-photo

 

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах серпня 2018 року становив 4138 грн. (графік 1 додається).

Таким чином, законодавчо встановлений на серпень 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (1841 грн.) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,25 рази або на 2 297 грн. Мінімальна заробітна плата є нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 415 грн.

Середня заробітна плата в Україні у серпні 2018 року знизилася на 2,1 % порівняно з липнем ц.р. та склала 8977 грн. (графік 2 додається), що:

- у 2,4 рази вище мінімальної заробітної плати (3723 грн.);

- на 26,2% більше ніж у серпні 2017 року.

Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою ніж середня по економіці: в освіті – 6443 грн., охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 5830 грн.

Найбільшою середня зарплата є в Донецькій (9759 грн.) області та м. Києві (13659 грн.), найнижчою – у Чернівецькій області (6883 грн.).

Індекс реальної заробітної плати у серпні 2018р. порівняно з липнем становив 97,9%, а відносно серпня 2017р. – 115,7%.

Продовжує зростати заборгованість з виплати заробітної плати, яка станом на 1 вересня 2018 року сягнула 2712,2 млн. грн. (графік 3 додається).

Заборгованість 104,1 тисячам працівників економічно активних підприємств становила 1521,9 млн. грн. (97,3% порівняно з 1 серпня 2018р.), з яких 249,6 млн. грн. – борги державних підприємств.

Працівникам промисловості заборговано 2129,6 млн. грн. або 78,5% від загальної заборгованості.

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Профспілки Закарпаття отримують міжнародну підтримку

42497013 152083919064705 3298248409009356800 n

 

У Закарпатті активно проходить підготовка до попереджувальної акції протесту профспілок області, яка відбудеться 9 жовтня в центрі міста Ужгорода – на площі Театральній. Разом з профспілками на акцію вийдуть і представники інших громадських організацій – чорнобильців, ветеранів війни,   праці та інших.

Мають профспілки нашого краю, через який проходить державний кордон України із Словаччиною, Румунією, Угорщиною і Польщею, і міжнародну підтримку. Зокрема, за дорученням голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька керівник прес – служби облпрофради Сергій Баранчиков зустрівся у Будапешті з Головою Конфедерації профспілок Угорщини   Ласло Кордашем. Лідера профспілок сусідньої країни було поінформовано про діяльність профспілок щодо соціально – економічного захисту працюючих, а також владне і судове свавілля щодо прав на Будинок профспілок в місті Ужгороді на площі Народній, 5 протестні акції профспілок.

Ласло Кордаш висловив підтримку профспілок Закарпаття у боротьбі за соціально – економічні і майнові права, наголосивши, що контакти профспілок наших двох країн потрібно поглиблювати.

 

На фото:

- (справа наліво) голова Конфедерації профспілок Угорщини   Ласло Кордаш, начальник відділу по роботі з молоддю Конфедерації Ніколетта Кіш, керівник прес – служби Закарпатської облпрофради Сергій Баранчиков.

 

 

Прес – центр

Закарпатської облпрофради  

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31