09 жовтня 2018

ДНІПРО. Протестують профспілки Дніпропетровщини

 Изображение 11647

 

         9 жовтня в Дніпрі в ході першого етапу всеукраїнської акції протесту, оголошеної Федерацією профспілок України, на площі біля облдержадміністрації і обласної ради відбувся багатолюдний мітинг протесту профспілок області проти наступу на права трудящих.

 

Сотні металургів, шахтарів, хіміків, машинобудівників, комунальників, аграріїв, працівників бюджетної сфери, ветеранів праці та молоді з обласного центру, великих промислових міст - Кам’янського, Нікополя, Марганця, Покрова, Павлограда, сільських районів зібралися, щоб сказати «ні» політиці влади, яка призводить до погіршення соціально-економічного ситуації та зниження життєвого рівня трудящих.

Відкриваючи мітинг, голова облпрофобєднання Віталій Дубіль зазначив, що в той час, коли влада відпустила у «вільне плавання» ціни на все найнеобхідніше і вони стрибають вгору майже щодня, коли за останні роки виросли ціни на електроенергію – у 5, газ для населення – у 7, а на опалення – в 11 раз,- зарплата збільшилась лише в 2,8 рази. Та й борги із зарплати досягли в країні астрономічної суми в 2,7 млрд. грн. (в т.ч. в області – 138 млн.). А влада тим часом готує нове підвищення ціни на газ для населення. Як же працівникові виживати, як відновлювати свій трудовий потенціал та утримувати сім’ї?

 

DSC 0047

 

Все це призводить до загострення соціальної напруги в трудових колективах і суспільстві в цілому. Але центральна влада ігнорує пропозиції профспілок і не забезпечує ефективного управління країною та її економікою, нічого не робить для підтримки вітчизняного товаровиробництва. Та ще й намагається зекономити на людині праці: не один місяць профспілки протестували проти спроб «оптимізації Списків № 1 і №2 та все ж домоглися повернення людям окремих пільг, однак зараз чиновники Мінсоцполітики добралися й до шахтарських пенсійних пільг, що призвело до нещодавніх їхніх акцій протесту в Павлограді. І тільки після цього наполохані урядовці начебто дали зараз «задній хід».

Велике невдоволення людей викликає й те, що у проекті Держбюджету-2019 не враховані пропозиції профспілок щодо підвищення соціальних стандартів до цивілізованого рівня, забезпечення гідного фінансування бюджетної сфери.

Голова облпрофцентру говорив і про кричущу ситуацію на ринку праці, що вимагає від влади і роботодавців створення таких її умов і оплати, щоб українці працювали дома, а не шукали кращої долі за кордоном.

 

Изображение 11664

 

Тож профспілки вимагають: європейській Україні – європейські зарплати, європейські стандарти життя!

Ці та інші вимоги до влади підтримали на мітингу гірник шахти «Західно-Донбаська» ПраТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Яценко, голова цехкому профспілки трубопрокатного заводу «Інтерпайп» Віталій Яницький, голова обкому профспілки хіміків - голова профкому «ДніпроАзоту» Григорій Потуремець, вихователь Підгороднянської СШ № 2 Дніпровського району Людмила Муха, наладчик устаткування, голова цехкому профспілки об’єднання «Південмаш» Леонід Гринченко.

Учасники мітингу ухвалили резолюцію з вимогами до центральних та місцевих органів влади, яку їхні представники вручили керівництву області.

Акція профспілок викликала велику зацікавленість засобів масової інформації.

 

Изображение 11642

 

Изображение 11682

 

 

 

Изображение 11660

                  

     В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського

                       облпрофоб’єднання

[ Детальніше... ]

Розвивати соціальний діалог на територіальному рівні

IMG 20181011 124424

 

Актуальні питання розвитку та підвищення якості відносин між соціальними партнерами обговорили 11 жовтня в столичному готелі «Русь» учасники круглого столу «Соціальний діалог на територіальному рівні». В заході, що організували НТСЕР та регіональне відділення Фонду ім.. Фрідріха Еберта, взяли участь представники Федерації профспілок України та її членських організацій.

Профспілкову сторону представляли: голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль, голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник, заступник голови Київської обласної ради профспілок Лідія Харченко та інші представники профспілок.

Мета заходу – забезпечення популяризації та прозорості роботи тристоронніх соціально-економічних рад, залучення більш широкого колу громадськості у реалізації соціального діалогу на територіальному рівні. Учасники засідання: директор Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг; представник навчального Інституту Економіки Мекленбург Західна Померанія Генрі Ціммерман; колишній заступник Міністра праці та соціальної політики Німеччини Франц Тьоннес; Гельмут Фіцке - Регіональна організація роботодавців у Північній Німеччині; Петер Сенфт - профспілка IG Metal; Евен Мюллер – Федерація організації роботодавців Західної Померанії Мекленбург; Ганс Манске – міжнародний координатор Nordmetall; представники Сторін соціального діалогу, громадських організацій та інституцій.

Під час засідання круглого столу обговорено питання:
• Як регіональний соціальний діалог може бути інструментом економічного зростання та соціальної стабільності;
• Як соціальний діалог може бути використаний для забезпечення безпеки робочих місць та підвищення конкурентоспроможності компаній. Міжнародна практика.

За результатами круглого столу учасниками були підготовлені Рекомендації соціальним партнерам щодо посилення регіонального соціального діалогу з питань економічного та соціального розвитку в м. Києві.

 

Прес-центр ФПУ

 

IMG 20181011 123333

 

IMG 20181011 124508

 

IMG 20181011 124559

 

IMG 20181011 124726

[ Детальніше... ]

КРОПИВНИЦЬКИЙ. Що спонукає до акції протесту?

 

DSC03901

 

 

Сьогодні у Кропивницькому на площі Героїв Майдану та біля міської ради з 9-ї до 12 години пройшло інформаційне пікетування профспілок.

 

Це – перший етап Всеукраїнської акції протесту, який проходить у всіх регіонах. Другий етап Всеукраїнської акції протесту профспілок із пікетуванням Уряду та Верховної Ради України відбудеться 17 жовтня, у День боротьби з бідністю, у Києві.

Як зазначив Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко, акція відбувається відповідно до Постанови Президії ФПУ «Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв’язку із наступом на права людини праці» по всій країні проходять масові заходи. До масового протесту спонукають злиденний рівень життя, мізерні зарплати більшості українців, тотальне зубожіння населення, викликане постійним підвищенням цін на товари першої необхідності та тарифів на комунальні послуги, які уже зросли і ще зростуть у рази, нездатністю держави захистити вразливі категорії людей, зокрема житловою субсидією, яка стала недоступною для більшості мешканців. На мізерні зарплати та без субсидії людям просто не вижити!

 

Основні вимоги учасників акції протесту до Уряду та Верховної Ради України:

 

 1. 1.Припинити економію на людині праці та встановити з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум – 5167 грн.
 2. 2.Зупинити підвищення непосильних цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, адже надра та ресурси є власністю українського народу.
 3. 3.Привести розрив між мінімальною та максимальною заробітною платою у державних установах та на підприємствах державної і комунальної власності до рівня країн Західної Європи (1:4).
 4. 4.Запровадити ефективний механізм надання пільг у грошовій формі категоріям соціально вразливих верств населення.
 5. 5.Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.
 6. 6.Забезпечити дієві заходи, спрямовані на подолання детенізації відносин у сфері зайнятості населення.
 7. 7.Впровадити державну підтримку національного товаровиробника. Вирішити проблемні питання економічного розвитку бізнесу.

           В інформаційному пікетуванні взяли участь усі членські організації, які озвучили проблеми своїх галузей. Учасники пікетування роздали близько двох тисяч роз’яснюючих документів.

Профспілки йтимуть до кінця задля виконання поставлених вимог.

 

DSC03909

 

 

Прес-центр ФПО

 

[ Детальніше... ]

РІВНЕ. Профспілки Рівненщини вийшли на протест

DSC 7658

 

Сьогодні, 9 жовтня, на Рівненщині відбувся перший попереджувальний етап Всеукраїнської акції протесту профспілок, у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю. Організатором виступила Федерації профспілок області. Долучилися до акції представники ветеранських організацій, трудових колективів, зокрема, колектив Рівненського аеропорту майже у повному складі. Такі ж акції відбулися цього дня в усіх районах та містах обласного значення, а також в трудових колективах на підприємствах і в організаціях.

Нагадаємо, рішення про проведення Всеукраїнських акцій прийняла Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні 20 вересня ц.р.

До профспілчан вийшли представники влади: Віталій Ундір, перший заступник голови облдержадміністрації та Ігор Тимошенко, заступник голови ОДА.

 

DSC 7655

 

Як зазначали виступаючі та учасники мітингу, які зібралися під стінами облдержадміністрації, в той час, коли зубожіння працюючого населення продовжується, молодь масово виїжджає на заробітки за кордон, економіка в занепаді, влада знову не хоче чути голос народу, не дослухається до вимог найбільшої громадської організації. «Душать» комунальними тарифами, натомість пенсії та зарплати в Україні не є гідними.

Микола Шершун, голова Федерації профспілок Рівненщини, у своєму виступі сказав:

-          Сьогодні ми кажемо рішуче «Ні» подальшому зубожінню населення! Економіка в занепаді. Наші урядовці говорять, що підвищили заробітну плату, хоча, якщо порівнювати з темпами зростання цін і девальвацією національної валюти – наші заробітки навпаки зменшились.

Також, Микола Шершун, наголосив, що найбільш болючішим питанням на сьогодні, яке потребує негайного реагування з боку влади, є ціна на енергоносії, а саме на природний газ. Він зазначив: - «Згідно зі ст. 13 Конституції України надра, і газ в тому числі, є власністю українського народу. Багато говорять, що ціна на газ має бути ринкова, а ринку газу немає. Вважаю, що ціна на газ завищена. Субсидії не вихід, а приниження для працюючої людини».

 

DSC 7650

 

На мітингу також виступили: Андрій Шидловський, голова первинної профспілкової організації працівників Рівненського державного гуманітарного університету, Анатолій Цимбалюк, голова профспілкової організації Дитячої музичної школи №1 м.Рівне, Валерій Миронюк, голова профкому обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне», Арсентій Красніков, голова профкому ВАТ “Рівненський завод тракторних агрегатів”, Іван Боровик, голова громадської організації ветеранів міста Рівне.

У своїх виступах вони підтримали проведення Всеукраїнських акцій протесту. Насамкінець учасники акції затвердили вимоги Учасників Всеукраїнської профспілкової акції протесту від Рівненщини, які були передані представникам влади.

Профспілчани вимагають від Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Об’єднань роботодавців:

 1. 1.Встановити з 1 січня 2019 року згідно з нормами вітчизняного законодавства та європейських конвенцій:

- Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 5167 гривень;

- Мінімальний заробітну плату - не нижче - 7700 гривень;

- Мінімальну пенсію - 2840 гривень.

DSC 7676

 1. 2.Зупинити підвищення цін на природний газ, електроенергію, і цим не допустити підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. Український газ – українському народу!
 1. 3.Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік в повному обсязі видатки на освіту, охорону здоров’я, культуру, соціальний захист і пенсійне забезпечення, повернення пільг чорнобильцям, розвиток галузей економіки і транспорту та розвиток регіональних аеропортів.
 2. 4.Невідкладно погасити заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.
 3. 5.Сприяти розширенню ринку праці за рахунок відновлення і підтримки діючих та створення нових підприємств, сприяти створенню привабливого клімату для інвестицій та інноваційних технологій.
 4. 6.Припинити рейдерські захоплення майна профспілок та наступ на їх права.
 5. 7.Забезпечити належний рівень соціального захисту військових, які перебувають на службі у Збройних силах України, військових пенсіонерів, учасників АТО, а також членів їх сімей, оскільки це пов’язано з особливістю виконуваних ними обов’язків щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності України згідно ч.1 ст.17 Конституції України.
 6. 8.Домогтися від Рівненської обласної ради забезпечення у повній мірі отримання працівниками аеропорту соціальних гарантій на отримання пенсій, пільг та субсидій.

Якщо ж профспілкові вимоги не будуть враховані, соціальні стандарти не переглянуть у другому читанні Державного бюджету України, то 17 жовтня у Києві відбудеться другий етап акції, вона буде також Всеукраїнською і вимоги нестимуть вже не економічний, а політичний характер. Профспілчани вимагатимуть відставки Уряду.

 

DSC 7724

 

DSC 7662

 

DSC 7631

 

 

 

 

 Жанна Арсенічева,

інформаційно-аналітичний центр

Федерації профспілок Рівненської області

[ Детальніше... ]

ВІННИЧЧИНА. Зустріч профактиву з керівниками облдержадміністрації

P1650673

 

5 жовтня 2018 року Федерація профспілок Вінницької області в рамках заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю провела зустріч профспілкового активу Вінниччини з керівниками облдержадміністрації.

 

В роботі засідання взяли участь :

Коровій Валерій Вікторович – голова Вінницької облдержадміністрації;

Мережко Володимир Миколайович – директор Департаменту міжнародного співробітництва ОДА;

Копачевський Микола Анатолійович – директор Департаменту фінансів ОДА;

Буняк Володимир Володимирович – в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА;

Члени Президії ФПО;

Голови районних координаційних рад, голови профспілкових комітетів м. Вінниці та районів, профспілкові активісти, працівники апаратів членських організацій та ФПО, засоби масової інформації

 

Відкрив та вів засідання Голова Федерації профспілок області – Колесник Микола Павлович.

Він повідомив присутніх про відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю. Закцентував увагу, що гідна праця є наріжним каменем у відродженні економіки, зростанні добробуту людини праці, подоланні бідності, а соціально-відповідальна політика держави має стати запорукою суспільного спокою та злагоди у країні.

Підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016-2019 років, Уряд, об’єднання роботодавців і профспілки підтвердили свою готовність до забезпечення гідної праці з метою досягнення кращого життя українців.

Адже на сьогодні немає більш потужного інвестора в українську економіку, ніж власні громадяни.

Тільки через стабільне зростання прибутків українців можливо відродити національну економіку.

Водночас Урядові структури і власники бізнесу мають, нарешті, усвідомити свою відповідальність та просту, але важливу істину: капітал не можна заробляти ціною життя, здоров’я та злиденності працівників!

Однак, незважаючи на вимоги та пропозиції профспілок, проблеми соціально-економічної сфери, зокрема ринку праці, одним з основних елементів якого є гідна оплата праці, залишаються без належної уваги влади і роботодавців.

 

P1650655

 

Навпаки, проводячи політику кабальних позик від МВФ, прогинаючись під їх умови і вимоги, у порушення домовленостей з профспілками за Генеральною угодою, Уряд планує погашення кредитних зобов’язань держави проводити за рахунок зниження соціальних стандартів і гарантій, рівня соціальної захищеності населення.

Так, якщо у Держбюджеті на 2017 рік з січня мінімальну заробітну плату було встановлено на рівні справедливо обрахованого прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 3 200 грн, то у 2018 році її розмір визначено на рівні 3723 грн, що вже сьогодні менше від фактичного прожиткового мінімуму на 11,4% та є кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці.

При цьому розмір прожиткового мінімуму, затверджений на 2018 рік для розрахунків зарплат і пенсій, більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір.

Не вирішується і проблема заборгованості з виплати заробітної плати, яка постійно зростає і станом на 1 серпня ц.р. вже сягнула понад 2,7 млрд грн, з яких більше 1,5 млрд грн - борги економічно активних підприємств.

Через низький рівень зарплати та соціального забезпечення в Україні чисельність легально працюючих скоротилася до 10,3 млн осіб, на утриманні яких 11,3 млн пенсіонерів.

Більше 5 млн громадян виїхали на заробітки у зарубіжні країни. В той же час українська економіка вже зараз потерпає через брак кваліфікованих кадрів.

Біля 4 млн зайнято в «тіні».

Постійне необґрунтоване підвищення цін та тарифів на енергоносії, житлово-комунальні послуги, проїзд, послуги зв’язку, знижує купівельну спроможність громадян, обумовлює зростання заборгованості зі сплати за спожиті житлово-комунальні послуги та загострює соціально-економічне становище в країні, залишаючи за межею бідності більше половини населення країни.

Негативно впливає на трудовий потенціал та стан здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей скасування санаторно-курортного лікування за рахунок, часткового фінансування з коштів соціального страхування.

Загострюється наступ на права профспілок.

Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації, незаконного звільнення профспілкових лідерів та активістів, неперерахування профспілкових внесків та коштів на культурно-масову та оздоровчу роботу.

Нехтуючи статтею 41 Конституції України щодо непорушності права приватної власності, протягом багатьох років держава грубо порушує майнові права профспілок.

Поширеними залишаються й інші порушення прав профспілок.

Такі дії міжнародним законодавством кваліфікуються як порушення прав профспілок та утиск їх діяльності як правозахисних організацій у сфері праці. А профспілковою громадськістю розцінюються як реакція на їх суспільну активність щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників, а також як спробу ослабити профспілковий рух в країні та його правозахисну роботу в сучасних складних для людей умовах.

Професійні спілки України виступають за цивілізоване, правове вирішення усіх порушених питаннь на основі послідовного і конструктивного соціального діалогу з владою.

Так, Федерацією профспілок України було завчасно спрямовано до Кабінету Міністрів України економічно обґрунтовані пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2019 рік, однак вони залишилися без розгляду.

З метою правового врегулювання конфліктної ситуації навколо профспілкового майна, розроблено та запропоновано Уряду України внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

На жаль, ми не бачимо з боку Уряду, як соціального партнера і суб’єкта законодавчої ініціативи, бажання оперативно внести законопроект на розгляд Верховної Ради України.

Незважаючи на неодноразові звернення до Прем’єр-міністра України, Мінекономрозвитку та профільного Урядового комітету, спостерігається процес штучного затягування прийняття рішень.

Подальше ігнорування законних соціально-економічних вимог профспілок, продовження практики державного рейдерства на законно набуте професіними спілками майно, кримінальне переслідування профспілкових лідерів є неприпустимими.

А тому 20 вересня 2018 року Президія ФПУ розглянула надзвичайну ситуацію, що склалася внаслідок порушення Кабінетом Міністрів України законодавчо визначених засад соціального діалогу, і прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок 17 жовтня 2018 року.

Колесник М.П. поінформував представників влади

- про Акцію протесту профспілок України у м. Києві, яка відбудеться 17 жовтня поточного року;

- про протестні вимоги профспілок України до Верховної ради, кабінету Міністрів, роботодавців;

 Про стан справ в області в сферах економіки, медицини, освіти і науки, агропромисловому комплексі, інвестиційній сфері, культурі поінформував голова облдержадміністрації – Коровій Валерій Вікторович.

Він зауважив що:

На інвестиційну складову впливає дуже багато макро-економічних та суспільно-політичних чинників.

Протягом останніх трьох років виросли капітальні інвестиції на 47%, експорт зріс на 64%, зокрема, експорт до країн ЄС - на 88%.

Вінниччина є лідером в Україні за обсягами виробництва валової сільськогосподарської продукції, індекс промислового виробництва за останні декілька років зріс на 18,5%, а індекс будівельної продукції збільшився на 70%.

Вінниччина займає друге місце в Україні за рівнем реальних зарплат та третє місце за індексом споживчих цін.

Вінниччина залишається лідером за кількістю наданих адміністративних послуг, адже за останні кілька років ця цифра зросла втричі.

Наприкінці засідання відбулась жвава дискусія, голова облдержадміністрації дав відповіді на запитання профспілкових лідерів та активістів.

 

P1650645

 

Федерація профспілок Вінницької області

[ Детальніше... ]

ЧЕРНІВЦІ. Всеукраїнській акції профспілок - підтримку

0 d741f 3da77fbb XL

 

9 жовтня об 11-00 в залі засідань Чернівецької облпрофради відбулося розширене засідання профспілкового активу області, на якому були присутні голови галузевих обласних, міських, районних організацій профспілок, голови профспілкових організацій.

 

Засідання профактиву Чернівецької області відкрив Володимир Барабах – заступник голови облпрофради, який зазначив що відповідно до постанови Президії ФПУ від 20 вересня 2018р. №П-16-4 "Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв"язку з наступом на права людини праці" по всій країні сьогодні проходять масові заходи, до яких спонукають злиденний рівень життя, мізерні зарплати українців, постійне підвищення цін на товари першої необхідності та тарифів на комунальні послуги.

На засіданні профактиву було підтримано рішення Президії ФПУ щодо проведення 17 жовтня  у м. Києві Всеукраїнської профспілкової акції протесту проти антисоціальної урядової політики підвищення цін і тарифів, неврахування пропозицій профспілок у проекті Державного бюджету України на 2019 рік, а також наступу на права профспілок.

 

         Відділ оргроботи і загальних питань

Чернівецької облпрофради

[ Детальніше... ]

ХЕРСОНЩИНА. Зустріч керівників профспілкових організацій області з представниками обласної влади

IMG 5769

 

 

В рамках підготовки до Всеукраїнської профспілкової акції протесту, яка відбудеться в Києві 17 жовтня 2018 року проти антисоціальної урядової політики підвищення цін і тарифів, неврахування пропозицій профспілок у проекті державного бюджету на 2019 рік, а також наступу на права профспілок Президією Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок була ініційована зустріч керівників профспілкових організацій області з головою Херсонської обласної державної адміністрації та головою Херсонської обласної ради, яка відбулася 8 жовтня ц.р.

Делегацію від профспілок очолював Добровольський Анатолій Миколайович, голова Херсонської облміжпрофради, в яку входили голови восьми обласних профспілкових організацій Херсонської облміжпрофради.

IMG 5767

 

Херсонську обласну раду представляв перший заступник голови – Василь Зеленчук.

Обласну державну адміністрацію представив Андрій Балонь, заступник голови. В зустрічі взяли участь керівники департаментів Херсонської ОДА.

Зустріч відбувалася в форматі «круглого столу». Було розглянуто низку проблемних питань, поставлених обласними галузевими профспілками, які в подальшому будуть вирішуватись керівництвом ОДА і обласної ради.

Профспілкова сторона надала Вимоги учасників Всеукраїнської акції протесту профспілок, затверджені постановою Президії Федерації профспілок України 20 вересня 2018 року до Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонської обласної ради для реагування.

 

IMG 5732

 

IMG 5718

 

 Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок

[ Детальніше... ]

Головне – запобігти колективним трудовим спорам

DSC03862

 

Відомо, що саме конструктивна взаємодія відділення Національної служби посередництва і примирення в області з організаціями профспілок, роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування сприяє запобіганню виникненню колективних трудових спорів. Це актуальне питання нещодавно розглядалося на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко підкреслив, що ФПО та її членські організації активно використовують всі правові механізми для вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. «Ще в 2011 році, тобто з року утворення НССП, ФПО підписала Угоду про співпрацю з обласним відділенням. Головною її мета – стабілізація соціально-трудових відносин, попередження виникнення колективних трудових спорів та вирішення розбіжностей між працівниками і роботодавцями. На щастя, в області немає масових довготермінових конфліктів. У тих конфліктах які виникали в трудових колективах, де діють первинні профспілкові організації, ми завжди діяли спільно і, як правило, досягали порозуміння.

Максим Баланенко звернув увагу на окремі напрями спільної роботи. Перш за все, на наростання протестних настроїв у колективах. Протягом року у черговий раз зросли ціни на продукти харчування, товари першої необхідності, знову розглядається питання підвищення ціни на газ. Останньою новиною Прем’єр-міністр грається з населенням, як кіт із мишою. До речі, теплогенеруючі підприємства Кропивницького, не чекаючи підвищення ціни на газ, значно підвищили тарифи на тепло. Уряд заспокоює субсидією, але у Порядок її нарахування внесені такі новації, що позбудеться цієї допомоги значна частина сімей, яка конче її потребує. Наприклад, причиною може стати неперерахування роботодавцем ЄСВ. В області таких підприємств сотні, а борги майже 40 млн. грн. Найбільша напруга у шляховиків, де борг з ЄСВ сягнув більше 5 млн. грн. Ситуація патова: через борги підприємства не можуть вибороти на тендерах виконання робіт, що в свою чергу, призводить до скорочення працівників. І як наслідок - без роботи, без зарплати і без субсидії.

Ще однією з причин відмови у виплаті субсидій – переведення на роботу на неповний робочий час не з волі працівника. Хвилюють людей і наміри влади включити до доходів для призначення субсидій податки та внески. Усі ці негаразди лягають на зовсім неадекватний розмір зарплат працівників. Додаються борги із зарплати. Тому настрій у людей, прямо скажемо, вибухо небезпечний.

Від керівників галузевих профспілок, профспілкових об’єднань спілчани вимагають відповідного захисту. Саме тому у ці дні Федерація профспілок України проводить Всеукраїнську акцію протесту.

За словами Максима Баланенка, багато чого залежить від соціальних партнерів. «Зважаючи на ситуацію, необхідно постійно зустрічатись із трудовими колективами, не перекидати цю роботу на профкоми, їхніх керівників, не вважати голову профкому ворогом, якщо він інформує про загострення ситуації на підприємстві, погрожувати ліквідацією профспілки та скороченням працівників. Навпаки, треба в тандемі вирішувати проблеми, пояснюючи працівникам ситуацію. Трудовий колектив повинен володіти економічним станом підприємства, його перспективами. Зараз у нас такий час, що працівниками необхідно дорожити, бо вже чітко відчувається їхній дефіцит. Хочу підкреслити, що не варто вважати трагедією звернення працівників до служби примирення, бо головне її призначення – не допустити конфлікту, мирно його врегулювати».

Про співпрацю з організаціями профспілок розповіла начальник обласного відділення НСПП Оксана Крайносвіт.

Голова ФПО висловив занепокоєння тим фактом, що наприкінці вересня СПО роботодавців прийняв рішення призупинити участь сторони у роботі національної тристоронньої соціально економічної ради. «З метою уникнення таких подій ФПО, перейнявши досвід окремих областей, підготувала проект Розпорядження голови ОДА «Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, її органів місцевого самоврядування з організаціями роботодавців і профспілок. Головна мета його – поліпшення соціального діалогу на обласному рівні, спільне вирішення проблемних питань розвитку області.

DSC03860

Марія Іванова,

м.Кропивницький

[ Детальніше... ]

Підготовлений проект Указу Президента України «Про День професійних спілок України»

ukaz-president

 

Про це Голову ФПУ Григорія Осового поінформував Заступник Глави Адміністрації Президента України  Валерій Кондратюк.

 

У листі АП повідомляється, що на звернення ФПУ стосовно запровадження в Україні Дня професійних спілок України Адміністрацією Президента України опрацьовано відповідний проект Указу Глави Держави, який буде подано в установленому порядку на розгляд Президенту України Петру Порошенку.

 

Лист АП додається.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

В профспілках Закарпаття турбуються про ветеранів праці

АА 

 

 

 

Доброю традицією в Закарпатській облпрофраді та галузевих облорганізаціях  профспілок є турбота про колишніх працівників – нинішніх пенсіонерів, які багато років віддали роботі в профспілках, сприяли піднесенню їх іміджу у різні часи.

 

Майже 40 років працювала в галузі культури Валентина Михайлівна Дураничева, з яких близько 20 років аж до виходу на пенсію – в апараті обласної ради профспілок. Цими днями вона відзначила своє 85-річчя.

 

З гарним ювілеєм  ветерана профспілок тепло  привітав голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько, який вручив їй за багаторічну сумлінну працю Почесну Грамоту обласної ради профспілок та грошову винагороду. Щиро привітала Валентину Михайлівну, вручивши їй гарний букет квітів та матеріальну допомогу, і голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин, яка багато років працювала спільно з нею на профспілковій ниві у Закарпатті.

 

А потім були щирі привітання від колишніх колег по роботі, друзів, гарні побажання, хвилюючі спогади про роботу в профспілках, які, як і  раніше, так і нині здійснюють свої функції щодо захисту прав й інтересів людей.  Ювілярка щиро дякувала усім за теплі привітання  з 85-річчям. 

 

АА1

 

 

 

 

На фото:

 

- голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько привітав з ювілеєм ветерана профспілок Валентину Дураничеву.

 

- щирі привітання від голови обласної профспілкової організації працівників культури Наталії Товтин (ліворуч) до  85 - річчя    Валентини Дураничевої

 

 

 

 

 

Сергій Баранчиков,

 

завідувач відділу організаційно-

 

гуманітарної роботи

 

Закарпатської облпрофради

 

 

 

Фото автора

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31