10 жовтня 2018

CУМИ. Годі терпіти свавілля влади!

IMG-baad0bb09401be901f6255288cd5881b 12


Близько 1,5 тисячі спілчан Сумської області, громадські організації, небайдужі громадяни міста зібралися 9 жовтня на площі Незалежності в м.Суми , щоб підтримати акцію протесту Сумської обласної ради профспілок.

 

Акція розпочалася біля будівлі Сумської обласної державної адміністрації та продовжилася пішою ходою по центральній вулиці міста. Головні гасла протестуючих: «Роботу, зарплату та гідне життя!», «Європейським цінам - європейські зарплати», «STOP драконівським тарифам на газ та комунальні послуги». Акція не була тихою та непримітною. Вся площа Незалежності майоріла прапорами Федерації профспілок України, постійно звучали вимоги по гучномовцю, які підтримувалися учасниками акції через шумові засоби.

На підтримку своїх вимог профспілковці пройшли масштабною колоною, перекривши рух на одній із головних проїзджих частин міста.

В продовження акції протесту, учасники знову повернулися на площу Незалежності та провели масштабний мітинг. Завершальним підсумком акції була передача ВИМОГ учасників пішої ходи органам місцевого самоврядування з пропозицією підтримати їх вимоги та довести позицію громадськості Сумщини до Уряду та Кабінету Міністрів України.

Голова Сумської обласної ради профспілок Євдокимова Т.О.: «Люди доведені до відчаю. Мізерні зарплати, кабальні ціни та тарифи. Мільйонна заборгованість по заробітній платі. Годі! Сьогодні Профспілки вийшли на акцію проти антисоціальної політики нашого уряду. Не можна терпіти далі. Ми – сила, яка зрушить цей камінь з місця».

 

Сумська обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

ЧЕРНІГІВ. Чернігівські профспілковці зустрілися з місцевою владою

IMG 6111

 

9 жовтня в рамках підготовки до проведення Всеукраїнської профспілкової акції протесту та за ініціативи голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО) Ігоря Москаленка та членів президії ФПО відбулася зустріч профспілкового активу області з керівництвом Чернігівської обласної державної адміністрації (ОДА), в особі заступника голови ОДА Наталії Андріївни Романової.

Зустріч відбулася в форматі "круглого столу". Представники профспілкових організацій мали змогу детально обговорити вимоги профспілок до органів влади, задати актуальні питання та отримати кваліфіковані відповіді. Найгостріші дискусії стосувалися питань формування бюджету на 2019 рік, в якому знову пропонуються занижені рівні основних соціальних стандартів і гарантій, питань зростання заборгованості по заробітній платі, ціноутворення на енергоносії та комунальні послуги, а також питань ринку праці, та її справедливої оплати.

Заслухавши та проаналізувавши питання та пропозиції Наталія Андріївна пообіцяла докласти усіх зусиль задля їх вирішення.

 

IMG 6154


IMG 6113

 

                                                                                                                Людмила Ніценко

       головний технічний інспектор праці

Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

[ Детальніше... ]

ЛУЦЬК. Волиняни вийшли на мирну акцію

Луцьк акція 3

Більше півтори тисячі небайдужих краян згуртував мітинг, організований днями Федерацією Профспілок Волинської області. Серед учасників – представники освіти, культури, охорони здоров’я, шахтарі, дорожники, комунальники, лісівники, поштарі та інших сфер. Мітинг тривав біля адміністративного приміщення Волинської облдержадміністрації.

— Акція наша мирна. У її рамках ми закликаємо владу до конструктивного діалогу, — від імені мітингувальників висловилась голова Федерації Профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф. – Але й стояти на місці не збираємося. Свої вимоги через державних представників Волині передаватимемо у вищі ешелони влади, аби людей праці нарешті почули, звернули на них увагу та забезпечили їм гідне життя.

Акція Луцьк 09.10.201

Вимоги протестувальників вцілому головно стосуються забезпечення належних умов праці. Найперше – не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.

Окрім того – встановити з 1 січня 2019 року мінімальної оплати праці не нижче 7700 гривень та закласти в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, розвиток галузей економіки тощо.

Заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, реагуючи на ситуацію, що склалася біля стін адмінпраміщення, пообіцяв учасникам акції допомогу у розгляді звернення волинян та в тому, аби вимоги людей праці почув кожен депутат обласного рівня.

original-img9918

Акція Луцьк 09.10.2018

Прес-центр Федерації Профспілок Волинської області

[ Детальніше... ]

ЗАКАРПАТТЯ. Профспілки налаштовані рішуче: акція протесту в Ужгороді зібрала близько тисячі учасників

IMG 20181009 161256

 

Попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття розпочалася в трудових колективах в містах і районах. У день акції голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько зустрівся з головою облдержадміністрації Геннадієм Москалем, ознайомивши його з метою, завданнями та вимогами акції. Для отримання міжнародної підтримки були надіслані листи профспілкам сусідніх країн - Словаччини, Румунії, Угорщини, Польщі.

 

Заключний етап акції відбувся в центрі міста Ужгорода – на площі Театральній, де зібралося близько тисячі учасників – профактивістів, представників громадських організацій, що підтримують профспілки, мешканців обласного центру. Біля пішохідного мосту було облаштовано намет із символікою профспілок, де усі бажаючі могли отримати звернення учасників акції з вимогами профспілок.

 

43654225 2388730214477528 6914869802934730752 n

 

Площа Театральна замайоріла прапорами Федерації профспілок України та Державними прапорами України. В руках учасників акції гасла: «Усім педагогічним працівникам – рівні умови праці», «Ні! – ліквідації медичних закладів! «Ні! – звільненню медичних працівників!», «Ні! – збагаченню нафтових і газових олігархів – за рахунок працівників культури!», «Субвенцію і дотацію – на оплату праці освітянам!», «Ні!! - медичним реформам за рахунок медиків!», «СТОП! – вірусу свавілля!» та інші. На відкритті акції прозвучав Гімн Федерації профспілок України.

Наступальний тон акції задав своїм емоційним виступом голова облпрофради Володимир Фленько Він наголосив, що профспілки обурені різким погіршенням життєвого рівня населення, урядовими рішеннями про підвищення цін на природній газ на вимогу МВФ, тарифів на електроенергію, водо – і теплопостачання, житлово – комунальні послуги. «Пробуксовують» урядові реформи в охороні здоров’я, освіті, пенсійному забезпеченні. Країну охопила корупція, масовим стала рейдерство через суди. Зокрема, намагаючись отримати будівлю профспілок на площі Народній, 5, Закарпатський обласний окружний адміністративний суд приховав той факт, що у 2011 році згідно розпорядження Кабінету Міністрів України йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вулиці Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів. Але апетити зростають.

 

43473273 2388730974477452 1416305009619894272 n

 

«Ми мовчимо – чиниться владне і судове свавілля», - було сказано в листівці обласної ради профспілок, яку отримали ужгородці напередодні акції протесту. В сьогоднішній складній ситуації профспілки налаштовані рішуче, і якщо уряд не дослухається до їх вимог - розпочнеться масовий збір підписів щодо недовіри йому.

Емоційними, з оцінкою сьогоднішнього стану і проблем окремих галузей, перспектив соціального діалогу влади і профспілок на всіх рівнях, ролі профспілок у соціально – економічному захисті людей , своїх майнових прав були виступи учасників акції: голови обласної ради машинобудівників та приладобудівників Василя Пазяка, вихователя дошкільної групи дитячого навчального закладу №20 міста Ужгорода Іванни Мартинюк, голови обласної профспілкової організації працівників культури Наталії Товтин, експерта з врегулювання соціально – трудових відносин облорганізації профспілки працівників охорони здоров’я Тиберія Лукача та інших. Окремі виступи переривалися аплодисментами, звучали вимоги профспілок.

На зібранні було прийнято звернення учасників акції, яке надіслано Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, роботодавцям.

 

 IMG 20181009 160037


На фото:    

- виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько (ліворуч);

- учасники акції протесту профспілок Закарпаття;

- телеінтерв’ю під час акції.  

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

ЗАПОРІЖЖЯ. Мітинг профспілок Запорізької області

IMG 0015

 

Запорізька обласна рада професійних спілок 9 жовтня 2018 року біля будинку Запорізької Облдержадміністрації провела мітинг під гаслом «Європейській Україні - європейські стандарти життя!».

 

         У заході, який вів Голова Запорізької облпрофради Сластьон В.М., взяли участь більш як 2000 представників профспілкових організацій та трудових колективів підприємств і установ Запорізької області.

У виступах Ірини Бальченко - голови Запорізької обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України, Людмили Логвінової - голови первинної профспілкової організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, Лоліти Цурікової - голови первинної профспілкової організації Профспілки працівників освіти і науки України та Олександра Полив’яного - представника первинної профспілкової організації Профспілки авіабудівників України, висловлювалась стурбованість щодо невиконання Урядом обіцянок, наданих профспілкам, виказувалось занепокоєння соціальною політикою, масовими від’їздами працездатного населення на заробітки до інших країн, зазначали проблеми, які склалися в їхніх галузях тощо.

         Учасники мітингу підтримали виступаючих та ухвалили Резолюцію, в якій виклали свої вимоги, а також звернулися до Голови обласної державної адміністрації, як представника Президента України в Запорізькій області, з проханням довести ці вимоги Президенту України, Парламенту та Кабінету Міністрів України.

 

IMG 9990

 

IMG 9999

 

 

 

IMG 0021

 

                                                                                              Запорізька облпрофрада

[ Детальніше... ]

ПОЛТАВЩИНА. Солідарна акція протесту

DSC 0406

 

 

09 жовтня у Полтаві біля приміщення профспілок по вулиці Ляхова, 1, яке вже тривалий час є об'єктом рейдерської уваги обласної прокуратури, відбулася акція протесту профспілок до Всесвітнього дня дій за гідну працю відповідно до постанови Президії ФПУ «Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв'язку з наступом на права профспілок».

Як зазначив у своєму виступі, відкриваючи мітинг, голова Полтавської обласної ради профспілок Леонід Вернигора до масового протесту спілчан спонукали злиденне життя, зубожіння населення, викликане підвищенням цін на комунальні послуги, товари першої необхідності. Область вже зібрала 4,5 млн. тонн зерна, але хліб подорожчав удвічі! На Полтавщині добувають 37 відсотків газу, але в рази зростають на нього тарифи для населення!

У виступах учасників акції звучали вимоги до Верховної Ради і Уряду України зупинити експерименти над народом, спроби перекласти провали у своїй політиці та накопичені борги на людей праці та населення, переглянути проект Державного бюджету на 2019 рік із визначенням мінімального прожиткового мінімуму у 5500 грн., відновленням мораторію Кабміну на ціни на товари першої необхідності, забезпеченням належних видатків на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток економіки. Спілчани вимагають від влади вжити заходів щодо зупинення міграції молоді за кордон.

Різко критично були поціновані учасниками акції дії влади щодо захоплення профспілкового майна. Бездіяльність Президента України, самоусунення Верховної Ради України, відверта деструктивна позиція Кабміну України і, зокрема, їх очільників у ставленні до проблеми з майном профспілок ставлять під загрозу власне соціальний діалог у державі, зводять нанівець зусилля по налагодженню рівноправного партнерства.

Вимоги учасників протестної акції профспілок направлені до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації.

 

DSC 0416

 

DSC 0419

 

Полтавська облпрофрада

[ Детальніше... ]

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. Лупаймо цю скалу…

 

protest1

 

9 жовтня, Івано-Франківськ. З усіх бічних вулиць з високо піднятими плакатами-гаслами стікаються колони людей. Тисячі профспілчан, представників з усіх галузей народного господарства області зібралися на площі під стінами облдержадміністрації та обласної ради, щоб висловити своє обурення політикою Уряду, зухвалому ігноруванню законних прав та інтересів людей праці, підвищенням цін  на товари та послуги без належних на це доходів громадян.

 

Цьогоріч це вже друга акція протесту профспілчан Прикарпаття. Перша була навесні, 27 березня. Вимоги профспілчан економічні, соціальні. Сама акція протесту приурочена до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, які щороку відзначаються в жовтні: 7 та 17 числа.

Після виконаного гімну профспілок , модератор профспілчанської мирної протестної акції , перший заступник голови Ради профспілок області Володимир Уєвич, зазначив:

«Ми сьогодні тут, щоб висловити свій рішучий протест проти рішень влади, котрі щораз більше погіршують рівень життя громадян України. Заслугою цього уряду стало тотальне продукування бідності працюючого населення. Тим часом гряде нове підвищення цін…На догоду Міжнародному Валютному Фонду влада все більше втягає в кабалу країну і її громадян. Члени профспілок, представники трудових колективів не можуть миритися з таким станом речей».

Запрошений до слова Голова Ради профспілок  області Ігор Басюк, підкреслює, що саме антинародна політика Уряду змісила профспілчан в цей складний політичний час, в час перебування країни в стані війни з Росією вийти на протест, щоб відстоювати свої права та інтереси. Усі вимоги щодо підтримки вітчизняного товаровиробника, відновлення виробництва, створення нових високотехнологічних робочих місць , справедливого розподілу результатів праці, прозорого формування цін на енергоносії … ігноруються владою. Реформи проводяться не на користь людини праці; пропозиції профспілок як сторони соціального діалогу не підтримуються Урядом. Продовжується безпрецедентний тиск і на самі профспілки, шляхом позбавлення майнових прав, виселення з профспілкових приміщень, які десятиліттями належали профспілкам. Прикро, що для Уряду Гройсмана, як і його попередника, пріоритетними є вимоги Міжнародного Валютного Фонду, а думка тих, хто живе і працює в Україні, сплачує непомірні податки, утримує країну – не є авторитетною. Уже ніхто точно не може сказати, скільки наших співвітчизників виїхало за кордон в пошуках кращої долі чи на заробітки. Кваліфіковані спеціалісти і особливо молодь назавжди покидають рідну землю. Чи за таку незалежну і самостійну Україну боролися наші батьки і діди, чи за таку Україну гинуть, стають інвалідами сьогоднішні захисники України у війні із зовнішнім ворогом? Чи за таку Україну, де працюючи людина змушена випрошувати різних подачок та субсидій, щоб вижити. Тим часом олігархічні клани непомірно збагачуються на загальній біді.

Звертаємося до всіх свідомих громадян України підтримати справедливі вимоги профспілок та вийти на всеукраїнську акцію протесту 17 жовтня 2018 року, щоб заставити Уряд ти депутатів Верховної Ради працювати для блага України, на розбудову сильної і соціально справедливої, енергетично незалежної держави, яка зможе себе захистити від будь якого агресора – зовнішнього чи внутрішнього».

Після кожного виступу протестувальники вигукують різні гасла «Забезпечений вчитель –це якісна освіта, це конкурентна держава». Так вважають люди. Що ж маємо насправді?

Про це йдеться у виступі Андрія Дем’янчука, голови Івано-Франківської міської організації профспілки працівників освіти.

« Кожен з нас задається питанням: чому ми сьогодні тут, яка мета цієї акції протесту? В першу чергу – це систематичне недофінансування системи освіти. Це ігнорування справедливих вимог освітян, які залишаються найбіднішою верствою не лише в країнах Європи, але й так званого третього світу. І боляче це стверджувати. Ми говоримо про це з надією, що нас почують. Більшість заяв Уряду про підтримку освіти є голослівними, не підкріплені фінансовими ресурсами. На сьогоднішній день до кінця 2018 року в освітній сфері не вистачає тільки для Івано-Франківська 27 млн.грн., для області – 48 млн.грн. В проекті бюджету на 2019 рік на систему освіти міста вже недозаклали 59 млн.грн. А це проект…Що ж буде на виході реальному? Популізм Уряду перевищує всіляке терпіння…».

Серед заявлених вимог освітян – виконання обіцяного підвищення зарплат, фінансування освіти на рівні, не менше 7 % від ВВП, встановлення виплат освітянам, починаючи від 1 тарифного розряду на рівні мінімальної зарплати…. І загалом припинити політику економії на людині праці».

«Наш народ незламний. В єдності наша сила» - скандують за лідером освітян протестувальники». «Європейським цінам – європейські заробітні плати». Від імені виробничників виступає Надія Бурлака, голова обласної Ради профспілки працівників харчової та переробної промисловості.

«Ми працівники виробничої сфери повністю підтримуємо вимоги працівників бюджетних установ, свої зарплати люди мають отримувати в той день, коли їм це гарантує закон, а не тоді, коли прийде субвенція з державного бюджету. Не повинні використовуватися на це кошти місцевого бюджету, які мають спрямовуватися на будівництво доріг, шкіл, дитсадків, на розвиток громади.

В нашій країні слід давно змінити гасла політичні на гасла економічні, соціальні. Політики нас розділили і розсварили, переслідуючи свої вузькопартійні кланові інтереси. А за інтереси країни і її громадян, на чиїх плечах вони сидять, вони просто забули.

Більшість населення країни доведене до бідності і відчаю. Отримуючи мізерні зарплати, не можуть в повній мірі забезпечити себе і родини, ми дійшли до того, що випускаючи продукцію, не можемо купити її для власних родин. Ми вимагаємо справедливого формування доходів бюджету України. Основне навантаження має бути на кишені багатіїв, олігархів, які отримують надприбутки і щодень погрожують, що збільшать тарифи на наші і так жалюгідне існування. Ми вимагаємо в рази більшого рівні зарплати, як те гарантує українське законодавство і підписані владою міжнародні акти. Влада має виконувати взяті на себе зобов’язання.

У зв’язку з децентралізацією, створенням ОТГ, вимагаємо, щоб тендерні закупки продукції в нашому місті та області проводили серед тих підприємств, які працюють тут, а не щоб молоко в наші лікарні і дитсадки везли з Дніпра, чи звідкись ще.

Ми вимагаємо від Уряду і місцевого керівництва більше уваги до місцевих державних підприємств, які є в нас. Наприклад, лише на двох державних підприємствах, які входять в систему харчової промисловості , нашу галузеву профспілку, - комбінаті хлібопродуктів та на спиртоб’єднанні, щодо яких були неодноразові спроби повного знищення через мовчазну споглядальну позицію Міністерства аграрної політики маємо борги із зарплат понад 2 млн.грн.

У вкрай жахливому становищі сільські мешканці, особливо сільські жінки. Нема інфраструктури, нема робочих місць, села занепадають і вимирають. Вони не мають жодної підтримки від держави, ані підтримки в майбутньому».

«Будьмо солідарні в діях і помислах». Звучить це гасло і об’єднує серця та помисли присутніх.

«Владо, дбай про людей, не роби з нас жебраків». Голос модератора зібрання знову кличе всіх до єдності.

Щоб говорити про охорону здоров’я – до слова запрошується Марта Терешко, голова первинної профспілкової організації Богородчанської центральної районної лікарні.

«Сьогодні медичні працівники області разом з іншими галузевими профспілками стурбовані станом медичного забезпечення в країні та області. Кризові явища в економіці, інфляція, ріст цін і тарифів, вкрай недостатнє фінансування галузей охорони здоров’я негативно позначилися на суспільстві і самих працівниках медичної галузі. Суттєво погіршився їх соціально-економічний стан. Від квітня травня поточного року уже з’явилися проблеми з виплати зарплат. Станом на 1 жовтня в шести районах області протермінована зарплата.

І ми не бачимо на найвищому рівні заходів, які би відрегулювали цю ситуацію. Як і відновлення міжпосадових, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці різних категорій працюючих. Середня заробітна плата станом на серпень поточного року в сфері здоров’я по Україні складає біля 6 тис.грн., в області – 5 тис.грн. Широкомасштабне реформування галузі охорони здоров’я проводиться при відсутності професійного менеджменту, з ігноруванням думки громадськості.

Про вкрай негативні явища в системі профтехосвіти говорить голова первинної профспілкової організації Снятинського аграрного коледжу Сергій Винничук, відсутність перспектив для молоді голова первинної профспілкової організації Рогатинської гімназії Богдан Яневський.

Участь в акції протесту профспілчанської громади взяли також голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків та депутат обласної ради, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк. Вони висловили повну підтримку вимогам профспілок, заявили про намагання на рівні влади вирішувати питання на користь громаді та країні.

 

Рада профспілок Івано-Франківської області

[ Детальніше... ]

ЛЬВІВ. Чи почує влада голос профспілок?

IMG 20181009 145623

 

9-го жовтня у Львові біля пам’ятника Івану Франку профспілки Львівщини провели акцію протесту. 

 

Більш ніж дві тисяч представників профспілкових організацій, трудових колективів, простих громадян зібралися, щоб нагадати владі про проблеми забезпечення повної та продуктивної зайнятості, подолання бідності, скорочення загрозливої поляризації між бідними та багатими.

Учасники акції зібрались, щоб висловити категоричний протест проти зростання ціни на газ для населення, тарифів на гарячу воду та опалення, задекларованого підвищення тарифів на електроенергію та холодну воду, проти державної політики «шокової терапії», яка проводиться за рахунок простих людей і вимагали кардинального підвищення зарплат і пенсій. 

 

IMG 20181009 150209

 

Головне гасло під яким пройшов марш – «ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЦІНАМ – ЄВРОПЕЙСЬКУ ЗАРПЛАТУ!». Профспілки під гасла «Українцям – український газ за поміркованою ціною!», «Субсидії – непрацездатним, працівникам — гідні зарплати!»,   «Ні» – грабіжницьким цінам і тарифам! «Так» – підвищенню рівня життя громадян!», «Підвищення цін і тарифів без зростання реальних доходів – це зашморг на шиї народу!»,

     - Від Уряду - невідкладно провести реформу оплати праці. Встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій;

- забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, розвиток галузей економіки;

 

IMG 20181009 145640

 

- встановити на законодавчому рівні обов’язковість Генеральної, галузевих і територіальних угод для всіх суб’єктів господарювання за ознакою галузевої приналежності незалежно від їх участі в процесі прийняття цих угод.

- не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги для населення;(надра і ресурси є власністю українського народу)

           Як зауважив лідер ОПЛ Роман Дацько, що акція засвідчила - що профспілки в силі проводити потужні акції протесту, але для цього потрібно ретельно готуватися і на думку найперше потрібно утворення страйкового фонду.

 

IMG 20181009 151605

 

IMG 20181009 152220 1

  

IMG 20181009 151353

 

IMG 20181009 152510

 

 Ігор МАРШАЛОК,

Об'єднання профспілок Львівщини

[ Детальніше... ]

КІРОВОГРАДЩИНА. Збори профактиву – з болем і надією

DSC03912

 

У рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок у Федерації профспілок Кіровоградської області відбулися бурхливо-емоційні збори профспілкового активу області.

 

Тон задав Голова ФПО Максим Баланенко, який деталізував, чим викликані вимоги профспілок до Уряду та Верховної Ради України, та передав передстрайкові настрої трудових колективів. Спілчани стурбовані заявами Уряду про підвищення ціни на природний газ для населення, на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. У той же час у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Загострюється наступ на права профспілок. З такою ситуацією миритися не можна, тому Максим Баланенко закликав присутніх взяти участь у другому етапі Всеукраїнської акції протесту, яка відбудеться 17 жовтня у Києві.

Озвучувалися надзвичайно гострі проблеми облавтодору: шляховики просто потонули у боргах, а обсягів роботи не дають. Не райдужна картина й у профтехзакладах, зокрема, з виплатами зарплат та стипендій працівників училищ поділили на «чорних» і «білих» - одним виплачують надбавки та доплати, іншим – ні, залежно від того, хто з якого бюджету отримує зарплату.

 

DSC03914

 

У роботі зборів узяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий. Він зокрема розповів, як проходитиме Всеукраїнська акція протесту – з пікетуванням Уряду та Верховної Ради України. «Оцінюючи ситуацію, яка склалася із забезпеченням прав спілчан, Президія ФПУ прийняла рішення про її проведення. З чим ідемо до влади? В першу чергу домогтися того, щоб у нашій країні виконувалися закони, які гарантують працівникам певні права. Ми зобов’язані вимагати від влади і роботодавців, щоб вони забезпечували виконання цих прав. Якщо подивитися на вимоги, то вони абсолютно чітко обраховані на основі діючого законодавства, тож повинні відстоювати їх виконання. Причому ми вимагаємо забезпечення мінімуму, який необхідний для фізіологічних потреб людини. Отже, ФПУ об’єктивно обрахувала вартість споживчого кошику і визначила, що з 1 січня вона має складати 5167 грн. Уряд називає на тисячу гривень меншу, тобто кожного працівника хочуть обібрати на тисячу гривень. Якщо дозволимо, це буде зроблено, але треба не дозволяти оббирати людей праці, відстоювати кожну свою позицію, адже наше покликання – захищати права спілчан».

Григорій Осовий відповів на запитання учасників зборів та закликав до активності та консолідації дій під час відстоювання вимог, як до центральної влади, так і до місцевої.

 

DSC03935

Прес-центр ФПО

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31