11 жовтня 2018

РІВНЕ. Протест профспілчан Рівненщини був масовим

Рокитне

 

По-справжньому велелюдним стала акція протесту профспілчан ,об’єднаних Федерацією профспілок Рівненської області, проти наступу на права людини праці в Україні. Вона пройшла 9 жовтня в Рівному та в усіх районах області Учасники мітингів ,пікетів ,безпосередніх зустрічей в органах влади підтримали вимоги профспілок щодо злочинних намірів Уряду черговий раз підвищити ціни на енергоносії ,остаточно загнавши людей у глухий кут бідності і виживання. Ці вимоги ,що ,співзвучні з вимогами всіх профспілчан України, вони передали у місцеві адміністрації ,обласну і районні ради. До честі посадовців цей протест був сприйнятий із розумінням,адже ,на жаль,більшість з них є заручниками рішень і наказів центральних органів.

Отже профспілчани Рівненщини готові всіма законними методами профспілкового впливу відстоювати життєві інтереси і права українських трудівників.

 

На фото: солідарні протестні акції профспілок в районах області

[ Детальніше... ]

АНОНС.

index


12 жовтня о 12.30 в прямому ефірі парламентського Телеканалу «РАДА» у програмі «Політика.UA» бере участь Голова ФПУ Григорій Осовий.

Тема: Всеукраїнська акція профспілок 17 жовтня з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Виїзний Пленум ЦК профспілки працівників лісових галузей України відбувся у Закарпатті

DSC 0021

 

 

На базі Національного природного парку «Синевир», що в Міжгірському районі у Закарпатті, відбувся виїзний пленум ЦК профспілки працівників лісових галузей України за участі усіх голів обласних профорганізацій галузевої профспілки.

Відкрив зібрання голова ЦК галузевої профспілки Вадим Сібільов. Розглянуто питання «Про роль галузевих територіальних угод та колдоговорів у справі захисту соціально – економічних, трудових прав та інтересів членів профспілки». В ході обговорення голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісових галузей Володимир Ільков   зупинився на практиці роботи облорганізації щодо укладання на місцях колективних договорів, а голова профкому НПП «Синевир» Федір Матічин - досвідом спільної роботи адміністрації і профкому підприємства щодо заключення і контролю за виконанням колдоговору. Після фахової дискусії з цих питань Пленум ухвалив постанову, якою визначено стратегію діяльності галузевої профспілки в наступні роки.

Відбувся також семінар – тренінг для профактиву з різних напрямків діяльності профспілки. Цікаву інформацію зробив член Ради Федерації профспілок України Олексій Дуля, який поділився досвідом роботи профспілок Данії.

Підсумки зібрання підбив голова ЦК профспілки працівників лісових галузей України Вадим Сібільов.

Учасники Пленуму галузевої профспілки також відвідали реабілітаційний центр бурих ведмедів та музей лісу і сплаву на Чорній ріці НПП «Синевир».

 

 

На фото:

- виступає голова ЦК профспілки працівників лісових галузей України Вадим Сібільов (в центрі).

- проходить семінар – тренінг профактивістів галузі.

 

 DSC 0020

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

[ Детальніше... ]

ЖИТОМИР. І-й етап Всеукраїнської акції протесту профспілок у Житомирській області

DSC00070

 

9 жовтня 2018 року у рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок, запланованої на 17 жовтня 2018 року, відбулася тристороння зустріч лідерів галузевих профспілок з представниками влади та роботодавців Житомирської області.

 

Профспілки закликали своїх соціальних партнерів підтримати вимоги профспілок до Всесвітнього Дня дій за гідну працю та профспілкові пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук озвучила основні вимоги профспілок, зокрема щодо політики оплати праці та встановлення нового розміру мінімальної заробітної плати у 7700 гривень.

 

DSC00082

 

Ця сума розрахована згідно Конвенцій Міжнародної організації праці та національного законодавства України.

Від роботодавців слово взяв Юрій Гамкрелідзе, висловивши думку, яку поділяли всі присутні: найбільшою проблемою у ціноутворенні та зниженні рівня життя населення є завищені тарифи на енергоносії, що залежать від ціни на природний газ. Заклик профспілок про те, що надра і ресурси належать народу України і тому повинні служити його інтересам підтримали усі присутні. Проте, зазначив Гамкрелідзе, на рівні малого бізнеса підвищення мінімальної зарплати вдвічі неможливе.

Однозначно було підтримано присутніми і ідею про перегляд над-великих зарплат управлінців окремих державних компаній порівняно з середньою зарплатою навіть рядових працівників тих самих компаній. Було б слушно розраховувати розмір зарплати керівників державних компаній так само, як він розраховується для всіх держслужбовців, яким, до речі, зарплати на наступний рік «заморожуються».

 

DSC00086

 

Цю думку підтримав заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута. На його думку, проблему можна розв’язати лише детінізацією зайнятості та зарплат. Приклад було наведено з підприємствами автотранспорту: якщо декларується мінімальна, або близька до мінімальної зарплата, то і в місцевий бюджет йдуть копійки, а держава наразі перекладає вирішення багатьох питань на місця.

Роботодавці зазначили про надмірний тиск контролюючих органів, проте заступник начальника управління праці, соціальної та сімейної політики Світлана Бойм, зазначила, що ставка єдиного соціального внеску до сплати зменшилась з 36% до 22%, а детінізації не відбувається. У контролюючих органів замало ефективних інструментів для боротьби з цим явищем. На даний момент на Житомирщині немає жодного сплаченого штрафа за тіньову зайнятість чи зарплату.

Олександр Рогаль, керівник Житомирської кондитерської фабрики зазначив, що гідна зарплата не втримає працівників в Україні: на його підприємстві вже зараз мінімальна зарплата 5 тисяч, а середня – 8 тисяч, проте, кваліфіковані кадри виїжджають за кордон, на кращі умови. Основна проблема, зазначив Рогаль, не в зарплатах, а в тарифах на енергоносії, які дають надприбутки тільки енергетичним компаніям. На місцях важко щось зробити для підняття рівня життя громадян, якщо не зміниться ціна на газ.

 

DSC00091

 

Людмила Гаврилюк, голова обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості, звернула увагу учасників зустрічі на ситуацію у галузі, де багато іноземних інвесторів. Зарплата в гривнях у працівників підприємств виросла, але у доларах (які вкладає у виробництво власник) – значно зменшилась. При цьому інвестор жодних українських законів не порушує. Проблема в тому, що прожитковий мінімум залишився на старому рівні, 1800 грн., тому і така ситуація зі «зворотнім ростом» зарплат.

Представники департаменту фінансів облдержадміністрації, як і роботодавці,підтримали вимогу профспілок щодо тарифної сітки: 1-й тарифний розряд повинен бути на рівні мінімальної зарплати. В той же час, фахівці підкреслили, що наразі підвищення мінімальної зарплати вдвічі не можливе – бюджет області залежить від субвенцій, а суттєве здорожчання енергоносіїв ставить під загрозу фінансову стабільність області, де приблизно 50% працюючих – це працівники бюджетної сфери.

Про неефективний розподіл залишків освітньої субвенції зазначив Микола Красько, заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. Алла Супряга, голова обласної організації профспілки зазначила і про гостру проблему зрівнялівки у зарплатах працівників медичної сфери. Усі одностайно підтримали вимогу профспілок упорядкувати питання оплати праці в бюджетній сфері, забезпечити соціальну справедливість в оплаті праці всіх бюджетних галузей та , звичайно ж, закласти у Держбюджетні на 2019 рік належні видатки на роботу медичної, освітньої та культурної галузей.

Учасники тристоронньої зустрічі визнали, що законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік» було внесено до Верховної Ради України з порушенням положень Генеральної угоди та рішень Національної тристоронньої ради, що зміст законопроекту порушує низку норм міжнародного та національного законодавства, а це, в свою чергу, не додає авторитету ні соціальному діалогу, ні самій ідеї партнерства профспілок, влади й роботодавців.

Таким чином, під час обговорення, виявилося, що сторони соціального діалогу погоджуються з практично усіма вимогами профспілок щодо формування Держбюджету на 2019 рік: і з неприпустимістю наявного курсу тарифної політики щодо цін на енергоносії та комунальні послуги, і з необхідністю перегляду тарифної сітки, і з нагальною потребою детінізації зайнятості та оплати праці. Проте, представники влади та роботодавців Житомирщини вважають неможливим підвищення мінімальної зарплати до 7700 грн., які вимагають профспілки, базуючись на положеннях українського законодавства, в тому числі ратифікованих міжнародних конвенцій.

 

DSC00092

 

Одночасно, учасниками допрацьовано вимоги і пропозиції, так би мовити, місцевого значення:

-         Це виділення коштів на погашення боргів по «Чорнобильським» виплатам (наразі борги складають по області 19 млн грн.)

-         Виділення коштів перевізникам на перевезення пільговиків;

-         Подання пропозиції до органів влади щодо укладення договорів з інвесторами, де чітко перебачено соціальний пакет для працівників.

-         Покращення умов кредитування для вітчизняних виробників.

-         Звернення до Народних депутатів від Житомирської області щодо підтримки вимог та пропозицій профспілок.

Профспілкова сторона ініціювала підписання спільного підсумкового документу щодо підтримки профспілкових вимог іншими сторонами соціального діалогу на Житомирщині.

 

Федерація профспілок

Житомирської області

[ Детальніше... ]

Представники профспілок Запорізької області зустрілися з керівництвом Запорізької обласної державної адміністрації

foto


Згідно доручення мітингу профспілкових організацій Запорізької області від 09.10.2018 року представники профспілок зустрілися з головою Запорізької облдержадміністрації та передали йому резолюцію мітингу з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю.

 

В ході зустрічі з головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брильом, заступником голови облдержадміністрації Зінаідою Бойко відбулось конструктивне обговорення питань соціально-економічного розвитку області, виконання зобов'язань обласної тристоронньої угоди. Для розвитку та поглиблення соціального діалогу намічені плани зустрічей представників галузевих профспілок з керівництвом, департаментами держадміністрації та територіальних громад.

         Також голова обласної ради професійних спілок Віктор Сластьон та голова Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України Ірина Бальченко звернулися до очільника регіону як представника Президента України у Запорізькій області з проханням передати їхні вимоги Гаранту Конституції та Уряду.

Так, учасники мітингу - представники профспілкових організацій, трудових колективів Запорізької області висловили свою стурбованість стосовно складної соціально-економічної ситуації, що склалася в Україні. Вони звернулися до голови облдержадміністрації з проханням вжити відповідних заходів для виконання вимог учасників мітингу в Запорізькій області.

Зі свого боку Костянтин Бриль зазначив, що влада області та України постійно вживають заходів, необхідних для покращення соціально-економічної ситуації в усіх сферах.

- Незважаючи на те, що на території нашої держави тривають бойові дії, реформи впроваджуються в усіх галузях. Так, отримати результат миттєво - неможливо. Проте впевнений: крок за кроком ми досягнемо гідного рівня життя. Запевняю вас - усі вимоги учасників мітингу будуть доведені до відома Президента України Петра Порошенка та Прем'єр-Міністра України Володимира Гройсмана для реагування та прийняття відповідних рішень, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

За матеріалами

Запорізької обласної державної адміністрації

[ Детальніше... ]

Про ЗВЕРНЕННЯ учасників попереджувальної акції протесту профспілок Закарпаття

big-100220172

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

учасників попереджувальної акції протесту профспілок Закарпаття

 

 

 

9 жовтня 2018 року

 

 

 

Заява Уряду щодо підвищення ціни на природний газ для населення викликала обурення у мешканців Закарпаття, особливо в умовах постійного зростання цін на споживчі товари і послуги.

 

У проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата більш ніж у 2 рази нижчі за фактичний їх розмір. Низький рівень заробітних плат змушує українців масово виїжджати за кордон у пошуках роботи.

 

Викликає обурення злиденне пенсійне забезпечення, несправедливе осучаснення пенсій, особливо для осіб, які мають достатній трудовий стаж.

 

Загострюється наступ на майнові права профспілок. Зокрема, надзвичайно напружена ситуація склалася довкола права власності на будівлю профспілок Закарпаття в м. Ужгороді на площі Народній, 5. Вона дедалі загострюється, оскільки з боку Кабінету Міністрів України не здійснюється жодних спроб припинити жорсткий конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом щодо будівлі.

 

 

 

Ми, учасники акції протесту профспілок Закарпаття, звертаємося

 

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, роботодавців і

 

 

 

ВИМАГАЄМО:

 

 

 

– припинити заощаджувати на людині праці, встановити з 1 січня 
2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій;

 

– зупинити підвищення цін на природний газ, тарифів на електроенергію, тепло- і водопостачання, житлово – комунальні послуги для населення;

 

– забезпечити конституційні права громадян на якісну і доступну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення, а також гарантії працівників цих сфер, що має бути передбачене Державним бюджетом України на 2019 рік;

 

– здійснювати реальну підтримку малого і середнього бізнесу;

 

– забезпечити щорічне осучаснення пенсій для всіх категорій пенсіонерів та зростання їх рівня;

 

– відновити санаторно – курортного лікування застрахованих осіб і членів їх сімей за рахунок коштів Фонду соціального страхування;

 

– припинити державне і судове рейдерство на майно профспілок, наступ на їх права, забезпечити гарантії їх діяльності;

 

– негайно скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

 

 

 

ЄВРОПЕЙСЬКІЙ УКРАЇНІ – ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ!

 

 

 

 

Прийнято учасниками попереджувальної акції протесту

 

профспілок Закарпаття

 

9 жовтня 2018 року, м. Ужгород

 

[ Детальніше... ]

Про ЗВЕРНЕННЯ учасників попереджувальної акції протесту профспілок Закарпаття

big-100220172

 

 

 

 

учасників попереджувальної акції протесту профспілок Закарпаття

 

 

 

9 жовтня 2018 року

 

 

 

Заява Уряду щодо підвищення ціни на природний газ для населення викликала обурення у мешканців Закарпаття, особливо в умовах постійного зростання цін на споживчі товари і послуги.

 

У проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата більш ніж у 2 рази нижчі за фактичний їх розмір. Низький рівень заробітних плат змушує українців масово виїжджати за кордон у пошуках роботи.

 

Викликає обурення злиденне пенсійне забезпечення, несправедливе осучаснення пенсій, особливо для осіб, які мають достатній трудовий стаж.

 

Загострюється наступ на майнові права профспілок. Зокрема, надзвичайно напружена ситуація склалася довкола права власності на будівлю профспілок Закарпаття в м. Ужгороді на площі Народній, 5. Вона дедалі загострюється, оскільки з боку Кабінету Міністрів України не здійснюється жодних спроб припинити жорсткий конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом щодо будівлі.

 

 

 

Ми, учасники акції протесту профспілок Закарпаття, звертаємося

 

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, роботодавців і

 

 

 

ВИМАГАЄМО:

 

 

 

– припинити заощаджувати на людині праці, встановити з 1 січня 
2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій;

 

– зупинити підвищення цін на природний газ, тарифів на електроенергію, тепло- і водопостачання, житлово – комунальні послуги для населення;

 

– забезпечити конституційні права громадян на якісну і доступну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення, а також гарантії працівників цих сфер, що має бути передбачене Державним бюджетом України на 2019 рік;

 

– здійснювати реальну підтримку малого і середнього бізнесу;

 

– забезпечити щорічне осучаснення пенсій для всіх категорій пенсіонерів та зростання їх рівня;

 

– відновити санаторно – курортного лікування застрахованих осіб і членів їх сімей за рахунок коштів Фонду соціального страхування;

 

– припинити державне і судове рейдерство на майно профспілок, наступ на їх права, забезпечити гарантії їх діяльності;

 

– негайно скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

 

 

 

ЄВРОПЕЙСЬКІЙ УКРАЇНІ – ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ!

 

 

 

 

Прийнято учасниками попереджувальної акції протесту

 

профспілок Закарпаття

 

9 жовтня 2018 року, м. Ужгород

 

[ Детальніше... ]

Благодійний концерт пам’яті Раїси Кириченко

Изображение 1296

 

11 жовтня Велика зала Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України («Жовтневого палацу») зібрала прихильників української народної пісні та видатних естрадних митців, які своїми виступами вшанували пам'ять Раїси Кириченко.

 

Її визнають в усьому світі як талановиту виконавицю української народної пісні та ототожнюють із самою Україною: з її жіночим образом, ніжністю та душею. Цього року виповнюється 75 років від дня народження улюблениці мільйонів, чиї пісні по справжньому надихають, хвилюють та зігрівають серця людей.

Засвідчити свою щиру пошану до творчості Раїси Кириченко цього вечора на сцену Жовтневого палацу вийшли десятки митців сучасної української естради, серед яких такі відомі виконавці як народні та заслужені артисти України: Алла Кудлай, Павло Зібров, Іво Бобул, Віталій та Світлана Білоножки, Павло Дворський, Лілія Сандулесу, Надія Шестак, Ніна Шестакова, Анатолій Матвійчук, Дмитро і Назарій Яремчуки, Оксана Пекун, Ауріка Ротару та ін..

 

Изображение 1195

 

Разом з визнаними майстрами вітчизняної естради в концерті взяли участь молоді артисти та солісти творчих колективів МЦКМ ПУ – Народного ансамблю народного танцю «Горлиця» і Зразкового фольклорного ансамблю «Співаночка».

Як наголосив директор МЦКМ ПУ Юрій Бобир, коли організатори учні Раїси Кириченко звернулись до українських артистів з пропозицією взяти участь у концерті пам’яті Берегині української пісні, ніхто не відмовився. Через те, дійство вийшло по-справжньому масовим і зворушливим. Таку форму спілкування глядачів відразу з багатьма артистами Жовтневий палац продовжуватиме й надалі.

 

Изображение 1125 

Изображение 1212

 

Изображение 1222

  

Изображение 1094

 

Изображение 1255

 

Изображение 1143

 

Изображение 1303

 

Изображение 1261

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31