листопада 2018

16 листопада 2018

18 листопада – День працівників сільського господарства

ima

 

 

Шановні спілчани!

 

Щиро вітаю вас із  Днем працівників сільського господарства!

У цей день суспільство вшановує працю сільського трудівника, яка значною мірою визначає добробут всього українського народу.

Ваша мудрість, відповідальне ставлення до праці, досвід і професіоналізм заслуговують на щиру подяку.

У день професійного свята від щирого серця бажаю вам плідної праці, удачі та нових трудових успіхів. Міцного здоров’я, щастя, радості та достатку вам і вашим рідним! 

 

З повагою

 

 Голова Федерації

профспілок України                                 Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Профспілка працівників освіти і науки України вітає спілчан із Днем студента

Studday2018-01

 

 

 

Дорогі друзі! Шановні студенти!

 

Юність і студентські роки – прекрасна й незабутня пора! Кожен день несе щось нове, перспективне, незвичайне і свіже у сприйнятті!

Щиро вітаю вас із Днем студента – справжнім святом, яке об'єднує молодь усього світу!

Бажаю вам щоб студентські роки стали яскравою сторінкою вашої книги життя, навчання – давалося легко, дружба зі студентської лави була вірною і міцною, а перша студентська любов – найчистішою!

Творчості вам, винахідливості й працьовитості. Нехай знання даються вільно і легко, щоб ви змогли реалізувати себе в майбутньому і досягти поставлених цілей!

 

З повагою

 

Георгій Труханов,

Голова Профспілки працівників освіти і науки України

 

 
 

[ Детальніше... ]

І Пленум Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок

file2788

 

 

15 листопада 2018 року відбувся І Пленум Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок.

На засідання пленуму були запрошені члени контрольно-ревізійної комісії, голови первинних профспілкових організацій.

Відкрив захід голова Херсонської облміжпрофради Добровольський Анатолій Миколайович.

Згідно затвердженого порядку денного на розгляд Пленуму було винесено наступні питання:

  1. 1.Про інформацію мандатної комісії Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок про зміни у складі членів облміжпрофради.
  2. 2.Про дії обласної міжгалузевої ради профспілок та її членських організацій щодо соціально-економічного захисту членів профспілок в умовах тотального наступу на права людини праці.

З першого питання порядку денного доповіла заступник голови Мандатної комісії облміжпрофради Чуєнко Світлана Миколаївна.

З доповіддю «Про дії обласної міжгалузевої ради профспілок та її членських організацій щодо соціально-економічного захисту членів профспілок в умовах тотального наступу на права людини праці» виступив Добровольський Анатолій Миколайович, голова облміжпрофрради.

В обговоренні доповіді взяли участь Тецька І.С., заступник голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, голова Контрольно-ревізійної комісії Херсонської облміжпрофради, Харєва Н.М., голова обласної організації профспілки працівників АПК, Глод М.М. голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства, Прихода І.Ф., голова обласної організації профспілки працівників Пенсійного фонду України, Ковіня С.Г., голова облорганізації профспілки працівників суднобудування, Кучерява Л.В., голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки, Тернавський В.В., голова профкому Херсонського морського торговельного порту.

Обговоривши питання порядку денного, членами Пленуму було прийнято відповідну Постанову.

 

file2777

 

file2783

 

file2798

 

 

file2804

 

 

 

 

file2802

 

 

Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок

 

 

 

[ Детальніше... ]

Національній службі посередництва і примирення – 20 років

110311-06

 

 

Голова Федерації професійних спілок Григорій Осовий  привітав Національну службу посередництва і примирення з 20-річчям від дня  її утворення:

 

 

Голові Національної служби посередництва і примирення

Окісу О.Я. 

 

Шановний Олександре Ярославовичу!

  

Щиро вітаю Вас із визначною подією – 20-річчям від дня створення Національної служби посередництва і примирення.

Історія створення і становлення НСПП тісно повязана з процесами державотворення в Незалежній Україні та формуванням громадянського суспільства. За цей час Національна служба посередництва і примирення перетворилася в потужну силу, що має серйозний вплив на розвиток соціального діалогу і врегулювання конфліктних ситуацій між сторонами соціально-трудових відносин.

Профспілки України є активними учасниками соціального діалогу, спрямовують зусилля на захист прав людей на працю, її безпеку та гідну оплату.

Переконаний, наші спільні зусилля сприятимуть розбудові в Україні соціально-правової держави, реформуванню трудового законодавства, зокрема порядку вирішення колективних трудових спорів і запобігання їх виникнення, з урахуванням європейських стандартів, задля забезпечення гідного життя людини праці.

Бажаю Вам, шановний Олександре Ярославовичу, та всім працівникам НСПП успішної роботи та нових вагомих досягнень у діяльності.

  

 

Голова Федерації профспілок України             Г.В. Осовий

 

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Кабмін надав право вибору: користуватися в опалювальний період субсидією чи пільгою

А4

 

Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. 

 

І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки. 

Хто має право на комунальну знижку від держави? Основними категоріями пільговиків є: 

  • учасники війни (50% знижка);
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка);
  • особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка);
  • учасники бойових дій (75% знижка);
  • особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка);
  • ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50% знижка);
  • жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);
  • діти війни (25% знижка).

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією?

У цьому випадку подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією.

 

А5

 

А вот одинокому пенсионеру выгоднее пользоваться льготой участника боевых действий:

 

А6

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з профактивом Прикарпаття

ОСОВИЙ 1

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий відвідав з робочим візитом профспілки Прикарпаття: взяв участь в урочистому засіданні з нагоди 70-річчя створення Ради профспілок області, виконавши почесну місію з нагородження високими нагородами та відзнаками Федерації Профспілок України активістів та ветеранів профспілкового руху Івано-Франківщини.

 

"Пройшли надзвичайно складні трансформації в житті країни та профспілок, які мали інакші умови діяльності в радянські часи, і абсолютно інші зараз. Виклики, які постали перед профспілками в умовах монополізації ринку, антинародних дій олігархічної системи - надзвичайно великі і складні. Озвучувати порушення і невиконання владою гарантованих Конституцією прав та інтересів людей праці стало місією профспілок.

Маючи за собою величезну силу - понад 5 млн. профспілчан, профспілки мають також величезну відповідальність перед цими людьми і перед країною. Ми зараз не тільки виборюємо свої законні права, можна сказати, що з найбільш масової об'єднаної соціальними та економічними гаслами, громадської інституції, якою є профспілки, вони дістають ще одну поважну рису - стають чи не найпотужнішою правозахисною організацією", - зазначив у своєму виступі на урочистостях Г.Осовий.

У переддні, коли українці відзначатимуть 5-річницю початку Революції Гідності, дуже символічним був подарунок Голови ФПУ Раді профспілок області - картина відродженого в Києві, спаленого під час подій на Майдані Будинку профспілок. Віддавши в приміщенні Будинку місце для створення Музею Небесної Сотні, історичному Майданові, ФПУ цим самим виявляє глибоку шану до борців за волю і незалежність України, за європейські цінності, з відстоювання яких розпочався Майдан Гідності.

Також очільник Федерації Профспілок України провів робочу нараду з керівництвом Ради профспілок Івано-Франківщини та головами обласних галузевих профспілок.

Головним акцентом розмови були підсумки Всеукраїнської акції протесту профспілок, яка відбулася в Києві 17 жовтня, та подальші кроки щодо відстоювання прав та інтересів людей праці. Зокрема, чи не найактуальнішим питанням лідери профспілчан вважають врахування своїх вимог та пропозицій у Бюджеті -2019 року. Відтак, на це спрямовані зусилля найперше ФПУ.

 

Рада профспілок Івано-Франківської області

[ Детальніше... ]

Відбудеться засідання трьохсторонньої робочої групи з опрацювання проекту Ген угоди на новий строк

     У рамках опрацювання проекту Генеральної угоди на новий строк 12 листопада ц.р. відбулося засідання профспілкової робочої групи за розділом «Соціальний діалог, Загальні/Заключні положення», під час якого обговорено та визначено профспілкову позицію щодо проекту Порядку здійснення обміну інформацією та узгоджувальних процедур під час розроблення проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів».

 

Засідання трьохсторонньої робочої групи заплановано на 19.11.2018 р.

 

Управління соціального діалогу та

колективно-договірного регулювання

[ Детальніше... ]

Потребує врегулювання проблема з виплатою пенсій для внутрішньо переміщених осіб в Україні

А

 

15 листопада 2018 року в Києві відбулася Міжнародна конференція на тему «Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні і як реалізувати конституційне право на пенсію?».

У конференції взяли участь: Д.Гоф, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні; Ф.Фрейзер, Голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні; Н.Калгін, заступниця Представника Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців; С.Каплін, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення; представники апарату Верховної Ради України, Мінсоцполітики, Пенсійного фонду, профспілок, громадських організацій.

На конференції обговорювалися питання, пов’язані з виплатою пенсій для осіб, які проживають на непідконтрольній Уряду України територіях, а також для переселенців-пенсіонерів. Проблема полягає в тому, що для пенсіонерів (близько 700 тис. осіб), які проживають на непідконтрольній Уряду України територіях, пенсії не виплачуються. Пенсіонерам, які переїхали на територію, підконтрольну Уряду України, пенсії виплачуються після отримання в органах соціального захисту довідки внутрішньо переміщеної особи. Проте на практиці існує багато проблем при виплаті пенсій цим особам, особливо коли вони періодично перетинають лінію розмежування.      

Заступник Міністра соціальної політики М.Шамбір зазначив, що порушена тема є важливою і болючою, стосується людей, які мають тривалий стаж, мають право на пенсійне забезпечення, але внаслідок незалежних від них обставин залишились без пенсій. За минулий період було спрощено порядок реєстрації переміщених осіб і виплати пенсій. Спрощено і порядок перевірки зареєстрованих переміщених осіб. Зараз напрацьовуються зміни до нормативної бази для усунення перешкод для виплати пенсій зазначеним особам. Про роботу Пенсійного фонду України розповіла заступник голови правління Пенсійного фонду І.В. Ковпашко.

Детальну інформацію про роботу з внутрішньо переміщеними особами, існуючі проблеми та пропозиції з їх вирішення надали начальник Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області Н.Рад, директор департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації Е.Поліщук, заступник директора департаменту електронної комерції та платіжних засобів АТ «Ощадбанк» Д.Баштовий.

З метою віднайдення можливих шляхів вирішення існуючої проблеми було наведено досвід інших країн, де були схожі проблеми, зокрема Чеська Республіка, Республіка Молдова.

Для законодавчого врегулювання порушеної проблеми у Верховній Раді України знаходиться на розгляді законопроект №6692 від 12.07.2017 «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян». Проте оскільки розгляд законопроекту затримується учасниками конференції звернено увагу на перешкоди його прийняття та вносилися пропозиції щодо прискорення його розгляду та прийняття Верховною Радою України. 

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ

 

 

А2

 

А1

[ Детальніше... ]

Профспілки виборюють підвищення соціальних стандартів

Изображение 1606

 

У рамках доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2019 рік та врахування у ньому профспілкових пропозицій 15 листопада у Міністерстві фінансів України відбулась нарада голів Всеукраїнських галузевих профспілок із заступником міністра фінансів Юрієм Джигиром та керівниками структурних підрозділів Мінфіну.

 

Відкриваючі нараду заступник Голови ФПУ Олександр Шубін акцентував увагу на позиції профспілок щодо необхідності підвищення у проекті основного кошторису на наступний рік соціальних гарантій і стандартів, які, як вважають профспілки, є низькими.

Після проведення робочих зустрічей, що відбулись на виконання доручень Прем’єр-міністра України В.Грорйсмана і Віце-прем’єр-міністра П.Розенка, де обговорювались профспілкові вимоги до Уряду, ВР і роботодавців, необхідно знати, чи можливе протягом наступного року поетапне збільшення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій?

 

Изображение 1583

 

- Без цього подолати зростання цін і тарифів для більшості наших громадян стає майже неможливим, - наголосив О.Шубін.

Він підкреслив, що профспілки виступають за впровадження на державному рівні сталої практики, яка б могла забезпечити слідом за зростанням цін і тарифів автоматичне підвищення соціальних стандартів. Це сприятиме макроекономічній стабільності: динаміці зростання ВВП, розвитку споживчого попиту, а також прогнозованому реагуванню економіки на підняття цін і тарифів.

 

Изображение 1545

 

У ході наради виступили очільники та представники Профспілки авіапрацівників України, Профспілки працівників вугільної промисловості України, Профспілки працівників державних установ України, Профспілки працівників культури України, Профспілки працівників лісового господарства України, Профспілки працівників освіти і науки України, Профспілки працівників охорони здоров'я України, Профспілки працівників суднобудування України, Профспілки працівників соціальної сфери, Профспілки працівників геології, геодезії та картографії України тощо.

Урядовці відповіли готовністю продовжувати соціальний діалог у режимі проведення спільних нард для пошуку рішень щодо подальшого розвитку галузей економіки, бюджетної сфери, фінансування Суспільного телерадіомовлення, реформування освіти, медицини та ін.

 

 Изображение 1621

Изображение 1530

 

Изображение 1578

 

Изображение 1559
 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

46189987 2401388649936021 8233985908873887744 o

 

14 листопада проведено розширене засідання Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС за участю європейських партнерів. Зокрема, у засіданні взяли участь Лукаш Цурило, співголова ПГС та Секретар Європейської сторони ПГС Катаріна Альбрехтова. Учасники зустрічі обговорили дати та формат спільного засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, проведення якого планується у квітні 2019 р. Також були визначені попередні теми доповідей для цього засідання. Учасники зустрічі домовились про посилення інформаційного обміну між Українською та Європейською сторонами Платформи для напрацювання спільних позицій з низки питань.

 

46164370 2401389066602646 3732191224329666560 o

 

46273119 2401389609935925 1701065765161009152 o

 

 

46370040 2401389103269309 7463263343390752768 o

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30