05 листопада 2018

Профспілкова делегація на зустрічі у міністра

Изображение 1159

 

5 листопада 2018 року, напередодні Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулася зустріч Міністра культури України Євгена Нищука з представниками Профспілки працівників культури України для обміну думками та обговорення питань соціально-економічного характеру сфери культури, які потребують термінового вирішення на державному рівні.

 

Профспілкову делегацію представляли: Голова Профспілки Людмила Перелигіна, заступник Голови Профспілки Галина Гайдук та голови обласних організацій Профспілки: Вінницької – Тетяна Побережна, Дніпропетровської – Анатолій Яловий, Житомирської – Неля Паламарчук, Запорізької - Олена Бойко, Львівської – Михайло Підгурський, Хмельницької – Микола Луценко, Черкаської – Василь Марштупа.

 

Изображение 1155

 

Привітавши Міністра з професійним святом, Голова Профспілки Людмила Перелигіна зазначила, що нашим головним кредом у взаємовідносинах з Міністерством є конструктивний соціальний діалог. Тільки через тісне соціальне партнерство можлива мобілізація зусиль виконавчої влади та Профспілки.

Ця зустріч відбувається після Всеукраїнської профспілкової акції 17 жовтня, за результатами якої Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав урядові доручення щодо активізації соціального діалогу з проблемних питань.

 

Изображение 1308

 

Учасники зустрічі підкреслили, що з метою ефективного просування державних реформ у сфері культури необхідно: урядовою постановою затвердити «мінімальний культурний кошик», внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання з державного бюджету культурної субвенції, поширити освітню субвенцію на мистецькі школи комунальної форми власності. Саме ці комплексні заходи дозволять запобігти руйнуванню сфери культури у регіонах, особливо у сільській місцевості.

Крім того, працівники культури чекають позитивного вирішення владою питань щодо 50-відсоткового підвищення оплати праці працюючим на «лінії розмежування» у Донецькій та Луганській областях, внесення змін до Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України в частині відновлення ушкоджених закладів та стимулювання розвитку культури в цих регіонах, виплати допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та доплати за вислугу років працівникам цирків, філармоній та концертних організацій, розроблення Стратегії розвитку клубної сфери в Україні та інших.

 

Изображение 1250

 

У виступах йшлося про найболючіші проблеми, з якими стикаються профспілковці сьогодні у регіонах. На жаль, законодавчим механізмом органам місцевого самоврядування надано повної самостійності та максимальних повноважень у вирішенні подальшої долі районних, міських, сільських закладів культури, а практика засвідчує, що у більшості новостворених громад відношення до культури залежить, в першу чергу, від світотгляду та свідомості нових власників на місцях. Тому, в регіонах мають місце як позитивні, так і негативні приклади реорганізації їх діяльності.

 

Изображение 1382

 

В ході заходу зазначалося, що зустрічі такого роду – ще одна можливість підвести підсумки конструктивної співпраці та визначити пріоритети подальшого розвитку української культури в умовах масштабного державного реформування з наголосом на посилення соціального статусу працівника культури. Як зазначив Міністр культури Євген Нищук, культурний працівник уособлює імідж країни та несе у собі атмосферу того, що у ній відбувається.

Пропозиції Профспілки знайшли схвальну підтримку Міністра культури України.

 

Изображение 1429

 

Профспілка працівників культури України

 

[ Детальніше... ]

ЗАЯВА Президії Федерації профспілок Рівненської області

ima777ges

 

До Президента України,

Прем’єр-міністра України,

Керівникам правоохоронним органів

 

ЗАЯВА

 

Президії Федерації профспілок Рівненської області

 

Людина, її життя, здоров'я, честь і гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Так записано у нашій Конституції – основному законі України.

На жаль, черга людських смертей продовжується. Вбивають українців на Сході, десятки гинуть на дорогах мало не щодень, непоодинокими стали випадки, коли нахабно вбивають людей за їх професійну діяльність.

Вчора стало відомо про те, що ще одне замовне вбивство виконане. Померла в лікарні Катерина Гандзюк, громадська активістка, радниця мера Херсона, яку ще наприкінці липня облили сірчаною кислотою.

Таким чином, безпекова складова в Україні стала абстрактною величиною. Виходячи з дому, ми не маємо впевненості, що повернемося ввечері до своїх рідних і близьких. За вбивства карають виконавців, і то не завжди, а вони – всього лише зброя в чиїхось руках.

Приклади безкарності породжують нові прецеденти. Можливо саме зараз вже хтось лихий планує новий замах на «незгідного» активіста, і від того якою буде реакція на даний випадок громадськості і правоохоронних органів залежить, чи буде повторення таких смертей. Вони поки спостерігають. Роздумують, вичікують, але не зважуються.

Цих убивць – потенційних і фактичних – зупинять тільки дії.

Ми, профспілчани Рівненщини, звертаємось до Президента, як гаранта Конституції, до правоохоронних органів – знайдіть винних, покарайте, не допустіть своєю бездіяльністю нових вбивств, нападів на тих, хто думає інакше.

Забезпечте фундаментальну потребу людини – бути захищеною, відчувати себе в безпеці.

 

05.11.2018 р.

Федерація профспілок Рівненської області

[ Детальніше... ]

Не лише бізнес має відчувати переваги Угоди про асоціацію з ЄС – Президент закликав піднімати зарплати найманим працівникам

7aab7e78722239844b4b02a2d4b2368b 1540997710 extra large

 

 

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу констатував, що Україні вдалося вивести економіку з кризового стану й досягти стійкого відновлення економічного зростання.

«Ми вийшли, зараз поки стриманий оптимізм, майже на чотири відсотки. Проте суспільству потрібні не цифри, а якісні зрушення у рівні життя людей», - наголосив Глава держави. За його словами, такі зрушення нерозривно пов’язані з якісними змінами бізнес-середовища, які є передумовою для створення нових робочих місць, зростання доходів працюючих, модернізації секторів вітчизняної економіки, збалансованості бюджету, валютної та цінової стабільності. Президент наголосив, що орієнтир – створення в Україні бізнес-середовища, яке насправді було би дружнім для бізнесу і мотивуватиме до розкриття підприємницького потенціалу, інвестування, стратегічно орієнтованого розвитку країни.

«Ми здійснюємо кроки у напрямку такого бізнес-середовища і влада розраховує на вашу взаємність. На соціальну відповідальність бізнесу, на роботу винятково у легальному правовому полі», - підкреслив Петро Порошенко. Він наголосив, що саме прозорість дає можливість продемонструвати чесну і добросовісну конкуренцію, прибрати неконкурентні переваги тіньової економіки, водночас має бути постійна відкритість до діалогу Уряду і Президента.

«Кроки із покращення інвестиційного клімату мають точно супроводжуватися продовженням політики легалізації зайнятості і зростання заробітних плат, що в свою чергу дасть можливість підвищувати пенсії», - зазначив Глава держави, зауваживши, що в Україні зараз близько 4,5 млн людей працюють на мінімальну заробітну плату. Він також наголосив, що з одного боку має відбуватись підвищення мінімальної заробітної плати, а з іншого боку – детінізація зарплат.

Президент розповів, що на регулярних зустрічах з бізнес-середовищем роботодавці дедалі частіше скаржаться на дефіцит робочої сили. «Наголошую, у нас є два шляхи – або залізна завіса зразка Радянського союзу, або підвищення зарплат всередині країни», - наголосив Президент. Він додав, що ринок праці в Україні має бути конкурентноздатним не з Середньою Азією, а з ЄС. За словами Президента, згідно офіційних даних прикордонної служби – різниця між кількістю людей, які виїхали з України, і українців, які повернулися, за весь 2017 рік складає трохи більше 200 тис. «Тому цифри, якими лякали, що у нас один, два, три млн на рік поїхали – це просто неправда. (Однак – ред.) тенденція зростає. В 2018 році – на 10-15% виїжджає більше», - додав Президент. Він наголосив, що Україна стає частиною європейського ринку праці, а отже ніхто і ніщо не може захистити українських роботодавців від конкуренції на цьому ринку.

«Бізнес, бізнес в цілому, принаймні експортно орієнтований, вже отримує вигоду від Угоди про асоціацію. Так само вигідною вона має стати і для найманих працівників. На основі створення нових висококваліфікованих робочих місць, бо мова йде не просто про підвищення зарплати, а про підвищення продуктивності праці. І лише поєднання цих факторів дає правильну відповідь», - наголосив Президент. Він зауважив, що цього можливо досягнути завдяки інвестуванню в засоби виробництва через податок на виведений капітал.

«Середній рівень зарплати в країні, слава Богу, протягом останніх років зростає. Але ще не час з цього приводу відкорковувати шампанське. Його не всі можуть собі дозволити, тому що рівень доходів в країні все ще надзвичайно низький, і мільйони людей – ми маємо чітко це розуміти – на жаль, все ще ледве зводять кінці з кінцями. І це наша з вами робота, ваша робота – платити конкурентну платню тим, хто працює в приватному секторі», - підкреслив Глава держави.

Президент зауважив, що регулярно спілкується з представниками бізнесу, в тому числі і для того, щоб подбати про інтереси найманих працівників. «І це наше спільне завдання – не лише захищати інтереси бізнесу. Даруйте, це не тільки ваші прибутки, а саме кількість робочих місць і рівень зарплати – ось кінцева мета будь-яких спільних зусиль влади та бізнесу, державно-приватного партнерства», - наголосив Петро Порошенко.

 

Офіційне інтернет-представництво

Президента України

[ Детальніше... ]

Волинським профспілкам – 70!

45146884

 

1 листопада 2018 року на Волині відбулося урочисте засідання Ради Федерації профспілок області, приурочене до 70-річчя від дня її створення.

 

Урочисте дійство відбулося в актовій залі Навчально-методичного центру профспілок області. З усіх куточків Волині на це свято прибули профспілкові активісти, працівники, обласні соціальні партнери та ветерани профспілкового руху.

       Учасників урочистого засідання зустрічав струнний квартет викладачів Волинського коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.

 

IMG 6125

 

       Гімном Федерації профспілок України у виконанні вокально-хореографічого колективу «Освітянка» профспілки працівників освіти і науки Горохівського району разом з присутніми розпочалося засідання.

       У вітальному слові до присутніх голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф сказала: «Волинь – це багатий і щедрий край, оспіваний у легендах і піснях. Це древня священна земля, де творила Леся Українка, це заповідник козацької слави – Берестечко, святий і чудодійний Зимненський монастир, мальовничий синьоокий Світязь. А ще волинська земля славиться своїми людьми, чиї руки вирощують хліб, творять вишиванку, плекають дітей… Саме у цьому прекрасному куточку знайшло місце Волинське міжгалузеве профспілкове обєднання, яке має свою непросту історію створення, становлення й розвитку».

 

IMG 6207

 

       І наголосила, що основною метою Федерації – це об’єднання зусиль профспілок на захист економічних, соціальних, правових і духовних інтересів працюючих.

      З вітанням до ювілярів виступив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Він вручив найвищі профспілкові нагороди ювілярам, серед яких звання «Заслужений працівник профспілок України». Профспілкові активісти за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у захист соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки та з нагоди 70-річчя ФПО області отримали нагороди «Профспілкова відзнака», «Профспілкова звитяга», «Почесна Грамота Федерації профспілок України», «Подяка Голови Федерації профспілок України», «Почесна грамота Федерації профспілок області», а також «Почесна Грамота Волинської обласної адміністрації», «Подяка Волинської обласної ради» та «Подяка Луцької міської ради».

 

IMG 6131

 

       У ході дійства на сцені звучала поезія Василя Симоненка, виступили лауреат міжнародних та всеукраїнських музичних фестивалів і конкурсів зразковий ансамбль народної музики «Волиняни» Луцької музичної школи №3, ансамбль пан-флейтистів Волинського коледжу кульури і містецтв ім. Ігоря Стравінського, відомий акордеоніст Роман Вронка, вокальний квартет «Акорд», заслужені артисти України Галина Овсійчук і Василь Чепелюк.      

       Всі сучасні реалії, електронні петиції, Всеукраїнські акції, вимоги щодо зміни рівня заробітної плати, представництво наших профспілкових інтересів на всіх рівнях, контроль за безпекою на роботі і ще безліч щоденних клопотів – все це турботи профспілки. Тож сподіваємось, що діючи разом, ми досягнемо того, що всі матимемо гідні зарплати, чудовий відпочинок, якісне забезпечення.

 

IMG 6215

 

       У хороших справ – міцні крила. Згадуються побажання українського поета Василя Симоненка: «Воскресайте камянії душі, розчиняйте серця і чоло, щоб не сказали про нас грядущі – їх на Землі не було!».

      А ще під час свята лунали такі поетичні рядки:

 

       Вірші завжди єднали всі народи,

Поетів прославляли крізь віки,

Але немає краще нагороди,

Ніж нам дають єднання Профспілки.

В поезії рядки єднає рима,

Профспілка, ж, переслідує мотив,

Щоб з керівництвом за великими дверима

Єднався компромісом колектив.

Всяка, навіть найдовша дорога, неодмінно починається першим кроком. Ми зробили його сьогодні, прийнявши розумом і серцем необхідність зберегти і утвердити Федерацію профспілок Волині.

 

 IMG 6249

IMG 6165

 

Преслужба ФПО

 

[ Детальніше... ]

Тривають переговори з нової Генугоди

img0


На виконання Вимоги профспілок щодо припинення економії на людині праці та підвищення рівня основних державних стандартів і гарантій 1 листопада 2018 року відбулось засідання трьохсторонньої робочої групи з опрацювання пропозицій до проекту Генеральної угоди на 2018-2020 рр. з питань оплати праці.

 

Переговори відбуваються досить складно – неврегульованими залишаються такі принципові для профспілок питання, як визначення мінімальної заробітної плати та тарифної ставки працівника І розряду, шляхи погашення заборгованості з виплати заробітної плати, механізми підвищення середньої заробітної плати тощо.

Дата проведення наступного засідання тристоронньої робочої групи буде визначена у робочому порядку.

 

Департамент з питань

бюджету та оплати праці

[ Детальніше... ]

Тривають переговори з нової Генугоди

img0

 

На виконання Вимоги профспілок щодо припинення економії на людині праці та підвищення рівня основних державних стандартів і гарантій 1 листопада 2018 року відбулось засідання трьохсторонньої робочої групи з опрацювання пропозицій до проекту Генеральної угоди на 2018-2020 рр. з питань оплати праці.

 

Переговори відбуваються досить складно – неврегульованими залишаються такі принципові для профспілок питання, як визначення мінімальної заробітної плати та тарифної ставки працівника І розряду, шляхи погашення заборгованості з виплати заробітної плати, механізми підвищення середньої заробітної плати тощо.

Дата проведення наступного засідання тристоронньої робочої групи буде визначена у робочому порядку.

 

Департамент з питань

бюджету та оплати праці

[ Детальніше... ]

Інспектори праці профспілок підвищили свою кваліфікацію

20181102 091913 resized

 

 2 листопада 2018 року тижневий семінар з підвищення кваліфікації інспекторів праці профспілок завершився успішним складанням іспиту, який визначив рівень засвоєння теоретичного матеріалу та здобуття ними додаткових практичних навичок, потрібних для виконання професійних обов’язків, зокрема здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю та профспілки.

В ході семінару інспектори праці були авторитетно поінформовані щодо особливостей повноважень державних інспекторів праці в сучасних умовах, форм спільної роботи профспілкових організацій з територіальними органами Держпраці, зокрема, з питань протидії незадекларованій праці. Про все це семінаристам повідомила заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань трудових відносин апарату Держпраці Коновалова Олена Анатоліївна.

 

20181102 121357 resized 1

 

З особливою увагою інспектори праці слухали Циганчук Наталію Антонівну, знаного в Україні адвоката, кандидата юридичних наук, доцента АПСВТ ФПУ, яка поділилася особистою практикою вирішення трудових спорів у судовому порядку. В процесі обговорення семінаристи обмінялися особистим досвідом представництва прав та інтересів членів профспілок у судах.

Слухачі семінару були також навчені новим формам оперативної комунікації за допомогою соціальних мереж, про які почули від керівника Центру освіти дорослих «Перспектива» НМЦ профспілок Копиша Віталія Андрійовича. Практичні вправи, які виконували інспектори, додали їм нових вмінь підготовки матеріалів правового характеру на сайт, розуміння етики спілкування в мережі Інтернет.

Великий інтерес учасників семінару викликала тема: «Основи медіації», з якою виступила Тютюн Ольга Володимирівна, член Правління Національної асоціації медіаторів України, медіатор та тренер, заступник керівника Українського центру медіації [kmbs] по проектах регіонального розвитку. Присутні були у захопленні від можливостей, які відкриває медіація для позасудового вирішення трудових конфліктів, ознайомилися з її основними стадіями та прийомами.

 

20181102 093330 resized

 

Як вийти з будь-якого конфлікту без наслідків для себе і оточуючих, допомогти це зробити з найменшими втратами навчила інспекторів праці Максюта Наталія Дмитрівна – директор Центру управлінських технологій, викладач психології, магістр державного управління.

І, нарешті, про практику підготовки та проведення інспекційних перевірок роботодавців з питань додержання ними законодавства про працю, здійснюваних у порядку громадського контролю, особливостях захисту профспілкових прав у сучасних умовах семінаристів інформувала Сидоряк Ірина Георгіївна - заступник керівника департаменту правового захисту – заступник головного правового інспектора праці апарату ФПУ.

Таким чином, інспектори праці членських організацій ФПУ планово підвищили свою кваліфікацію, що дозволить їм продовжувати правозахисну роботу на більш високому рівні, надавати членам профспілок більш якісну правову допомогу.

 

 

 20181101 165542 resized

 

Бажаємо успіху в подальшій роботі наступним представникам членських організацій ФПУ, які пройшли навчання (підвищення кваліфікації):

 

№ п/п

ПІБ інспектора праці членської організації ФПУ

Посада, місце роботи інспектора праці

 1. 1.

 

Антипчук

Ольга Георгіївна

Юрисконсульт – правовий інспектор праці, Рівненська обласна організація Профспілки працівників культури України

 1.  

Ахмєдова

Жанна Вікторівна

Юрисконсульт, Луганський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

 1.  

Берестовий

Іван Федорович

Завідувач відділу правового захисту та охорони праці,

Черкаський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

 1.  

Гостєва

Світлана Анатоліївна

Юрисконсульт, Кіровоградський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

 1.  

Гречко

Юлія Леонідівна

Заступник голови Всеукраїнської профспілки «Футбол України»

 1.  

Дзюба

Олександр

Віталійович

Голова міської організації, Кропивницька міська організація Профспілки працівників освіти і науки України

 1.  

Захарченко

Євген Валентинович

Завідувач відділу правового та організаційного забезпечення, Луганський обласний комітет Профспілки працівників державних установ України

 1.  

Ільїн

Андрій Анатолійович

Правовий інспектор праці, Донецький обласний комітет

Укрелектропрофспілки

 1.  

Калачова

Наталія Сергіївна

Юрист, Чернігівський обласний комітет Профспілки працівників охорони здоров’я України

 1.  

Ключевська

Ганна Василівна

Юрисконсульт, Закарпатська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України

 1.  

Кравчук

Олександра Петрівна

Заступник завідувача відділом колективно-договірної та правової роботи, Центральний апарат Атомпрофспілки

 1.  

Луценко Олексій Федорович

Начальник відділу з правових та організаційних питань, Об’єднана профспілкова організація ПАТ «Укртелеком»

 1.  

Мазур

Наталя Володимирівна

Завідувач відділу організаційно-правової роботи, Профспілка працівників зв’язку України

 1.  

Мосяєв

Олексій Олександрович

Юрист , Одеська обласна організація   Профспілки працівників освіти і науки України

 1. 15.

Подимова

Ольга Геннадіївна

Головний спеціаліст відділу правової роботи, Миколаївська обласна рада профспілок

 1.  

Самбурська Катерина Петрівна

Завідувач економіко-правовим відділом, Добропільська територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості України

 1.  

Сидоренко

Тетяна Миколаївна

Юрисконсульт, Київська міська профспілка працівників АПК

 1.  

Овлах

Роман Володимирович

Правовий інспектор праці, Запорізький обком

Укрелектропрофспілки

 1.  

Шпильківська Олена Валеріївна

 

Юрист - правовий інспектор праці, відділ правової роботи виконавчого апарату Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

                                                                       Департамент правового захисту

                                                                    апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30