09 листопада 2018

Навчання – запорука зміцнення профспілок

А3

 

Навчальний семінар з головами координаційних рад представників первинних профспілкових організацій ОТГ відбувся у середу, 7 листопада ц.р., у Федерації профспілок Рівненської області.

 

У заході взяли участь 25 голів Координаційних рад – представників об’єднаних територіальних громад, які вже створені на Рівненщині, керівники Федерації профспілок області, спеціалісти ФПО та запрошені виступаючі. Розпочався семінар зі вступного слова Миколи Шершуна. Він поінформував присутніх про вимоги, які були висловлені профспілчанами – учасниками Всеукраїнських акцій протесту 9 та 17 жовтня 2018 року.

Зокрема, про нагальні проблеми, які потрібно вирішувати найближчим часом, а саме: збільшити прожитковий мінімум, працюючій людині виплачувати достойну заробітну плату, пенсіонерам – гідну пенсію.

- Профспілки не раз вже пропонували як це зробити. Адже є вихід із ситуації. Варто збільшити частку заробітної плати у собівартості продукції до 30%, як це є у Європейських країнах (Зараз в Україні це 5-7%) та закріпити таке рішення на законодавчому рівні. Відповідно, доходи громадян зростуть, збільшаться відрахування до Пенсійного та інших Фондів. Зявиться середній клас з доходами у 1000-1500 эвро.

Микола Шершун, також зазначив, що профспілкові акції відбувалися у всіх районних і обласних центрах України, а також 17 жовтня в Києві. «Ми хочемо, щоб влада нас почула, - наголосив голова ФПО, будемо працювати з депутатами, щоб внесли до друго читання зміни до Бюджету України».

Після обговорення виступу голови ФПО семінар продовжився. На порядок денний було винесено 6 питань, зокрема:

  1. 1.Про секторальні реформи в умовах децентралізації для присутніх розповів Валерій Мікуліч, радник з питань муніципальних послуг Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування;
  2. 2.Про ведення соціального діалогу, співпрацю влади, роботодавців, профспілок, поінформувала Ніна Скорик, головний спеціаліст з виробничої політики та соціального захисту ФПО;
  3. 3.Соціальні напрямки роботи в об’єднаних територіальних громадах висвітлила Марія Рожко, заступник голови Федерації профспілок області;
  4. 4.З організаційною роботою щодо створення первинних профспілкових організацій в галузях учасників семінару ознайомила Людмила Войтович, головний спеціаліст із організаційної та статутної діяльності ФПО.
  5. 5.Про основні засади у культурі ділового спілкування, розповіла Наталія Шолудько, доцент кафедри культурології РДГУ:
  6. 6.З роллю інформації у профспілках і важливістю щонайширшого її поширення ознайомила голів Координаційних рад Жанна Арсенічева, керівник інформаційно-аналітичного центру, редактор газети «За відродження».

Загалом, захід був насиченим та продуктивним. Під час роботи відбулася конструктивна та ділова розмова. Присутні обмінялися своїми ідеями та напрацюваннями, а також планами на майбутнє.

Інформаційно-аналітичний центр ФПО

 

А4

 

А5

[ Детальніше... ]

Засідання Ради профспілок Черкащини

IMG 3757

 

8 листопада відбулося третє засідання Ради ФПО з порядком денним «Про роботу членських організацій області щодо соціально-економічного, правового захисту членів профспілок».

 

У роботі профспілкового зібрання взяли участь голова Черкаської обласної Ради Вельбівець О.І., директор Департаменту соціального захисту населення Чикало Р.О., виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Яворська Т.І., перший заступник начальника управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області Момот Р.В., заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області           Жаврід В.Ю., заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Забудський С.А., в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області Єжель Л.І.

 

IMG 3839

 

Голова ФПО Шевченко П.В. у своїй доповіді надав аналіз діяльності профспілкових організацій області з питань відстоювання інтересів та прав членів профспілок в поточному році, поінформував про участь в роботі дорадчих органів, комісіях при органах виконавчої влади, головних управлінь Пенсійного Фонду, Держпраці, громадській раді ДФС, в розслідуванні нещасних випадків на виробництві.

Виступаючі інформували членів Ради про вирішення проблемних питань на конкретних підприємствах та галузях, підняли питання, які потребують врегулювання.

Голова обласної Ради Вельбівець О.І. поінформував учасників засідання про власне бачення процесів реформування галузей економіки, медицини та освіти в області, використання бюджетних коштів, співпрацю з профспілковими організаціями.

Членами Ради ФПО прийнята відповідна постанова та Заява з приводу підвищення вартості природного газу для населення.

 

IMG 3752

 

 Федерація профспілок Черкаської області

 

 

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК - НА КОНТРОЛІ ФПУ. Консультації щодо врахування пропозицій профспілок до проекту Держбюджету - 2019

393035

 

На виконання п.2 доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. від 17.10.2018 за результатами зустрічі з представниками учасників Всеукраїнської профспілкової акції Міністерством фінансів України розпочато проведення додаткових консультацій щодо можливості врахування пропозицій СПО об’єднань профспілок до проекту Державного бюджету України на 2019 рік до другого читання.

Так, 08.11.2018 проведено зустріч з представниками профспілок авіапрацівників; працівників вугільної промисловості; агропромислового комплексу; геології, геодезії та картографії.

         Аналогічні зустрічі заплановані на 12.11.2018 з представниками профспілок працівників державних установ та лісового господарства.

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК - НА КОНТРОЛІ ФПУ. Консультації щодо врахування пропозицій профспілок до проекту Держбюджету - 2019

393035

 

На виконання п.2 доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. від 17.10.2018 за результатами зустрічі з представниками учасників Всеукраїнської профспілкової акції Міністерством фінансів України розпочато проведення додаткових консультацій щодо можливості врахування пропозицій СПО об’єднань профспілок до проекту Державного бюджету України на 2019 рік до другого читання.

Так, 08.11.2018 проведено зустріч з представниками профспілок авіапрацівників; працівників вугільної промисловості; агропромислового комплексу; геології, геодезії та картографії.

         Аналогічні зустрічі заплановані на 12.11.2018 з представниками профспілок працівників державних установ та лісового господарства.

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

День Полтавської облпрофради у Кременчуці

Кременчук 25102018

 

Днями профспілковий актив Кременчука, Кременчуцького району та Горішніх Плавнів мав можливість обговорити актуальні питання соціальної, зокрема,бюджетної, тарифної політики і призначення субсидій, оплати праці і зайнятості, пенсійного забезпечення, правової бази та практики розв'язання трудових спорів в ході проведення Дня Полтавської обласної ради профспілок.

 

Зустріч активу з керівниками ФПУ та облпрофради, яка відбулася в приміщенні Культурно-спортивного комплексу ПрАТ «Кредмаш», стала надзвичайно корисною для 250 профспілкових працівників та активістів різних ланок Кременчуцького регіону не лише в інформативно-навчальному плані, але й була дискусійним майданчиком для коригування стратегії і тактики профспілок в умовах загострення стосунків з так званими соціальними партнерами, які останнім часом розгорнули відвертий наступ на права профспілок.

Заступник Голови облпрофради Ганна Таргаєва надала інформацію щодо чисельності членів профспілок в регіоні . Із 57 тис. працюючих членів профспілок 36 тис.,що становить 62,6 відсотка , 202 первинних профорганізації , 4 міськкоми , 4 районні ланки. Активно діє координаційна рада голів профкомів м. Кременчука ( голова Діденко Тетяна , голова міської організації профспілки працівників державних установ ). В регіоні діє Територіальна угода між Кременчуцькою міською радою та координаційною радою голів профкомів м. Кременчука.

 

Кременчук25102018 4

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, коментуючи стан спілчанського руху та основні завдання моменту, особливу увагу звернув на необхідність солідарної і рішучої протидії дій усього нашого загалу спробам обмежити вплив профспілок на розв'язання проблем в суспільстві, яке потерпає від численних прорахунків виконавчої влади у економічній та соціальній сферах. Голова Федерації детально зупинився на характеристиці бюджетної політики уряду, яка, на жаль, продовжує бути зорієнтованою на інтереси олігархату, ігноруючи потреби і працюючих, і усього суспільства. Продовжується рейдерство влади щодо майна профспілок. Тому так важливо в умовах згортання соціального діалогу партнерів, що сьогодні відбувається на більшості ділянок співпраці влади, роботодавців і профспілок, посилити нашу вимогливість, зокрема, і протестні дії.

Григорій Осовий привітав учасників заходу з 70-річчям утворення Полтавської обласної ради профспілок, висловив впевненість у подальшому зміцненні ролі міжспілчанського координатора в житті Полтавщини, зростанні його авторитету.  

Голова Полтавської облпрофради Леонід Вернигора нагадав активістам основні віхи сімдесятилітньої історії облпрофради, віддавши належне зусиллям профспілкових працівників та активістів усіх поколінь у становленні та розвитку міжспілкового органу. Голова облпрофради наголосив на значенні продовження традицій, необхідності щодень доводити змогу профспілок відповідати на виклики часу.

 

Кременчук25102018 5

 

В роботі наради-семінару приймали участь: Валерій Пухай, голова обласної організації профспілки машинобудування та металообробки України,   Ірина Богуш, голова обласної організації профспілки працівників державних установ України, Петро Латиш, голова обласної організації профспілки працівників ЖКГ та ПОН України та ін..

Координаційна рада голів профкомів м. Кременчука (голова координаційної ради Тетяна Діденко взяла активну участь у підготовці до навчання профспілкових кадрів та активу Кременчуцького району.

Методично-навчальний блок заходів Дня облпрофради у Кременчуці забезпечили змістовні та актуальні виступи фахівців і експертів з обласних управлінь:

Вікторія Полєнова - начальник відділу експертиз умов праці управління «Держпраці» у Полтавській області,

Людмила Ревега, начальник управління Департаменту соціального захисту Крюківського району м. Кременчук,

Тетяна Грабар, начальник відділу страхових виплат та матеріального         забезпечення Управління Фонду соціального страхування в Полтавській області,

Олена Іващенко, заступник начальника Кременчуцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування,

Анатолій Литвиненко, директор виконавчої дирекції регіонального відділення об’єднання роботодавців та ін.

Група профпрацівників та активістів з нагоди 70-річчя облпрофради була нагороджена відзнаками ФПУ за активну участь у спілчанському житті, особистий внесок у зміцнення авторитету профспілок.

 

Кременчук25102018 1

 

Ганна Таргаєва,

заступник голови

Полтавської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Профспілка працівників культури України вітає спілчан із професійним святом

Без назван

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ !

 

9 листопада багаточисельна культурна та мистецька спільнота відзначає своє професійне свято - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Тож, щиросердно вітаю всіх представників багатогранної української культури з нагоди цього чудового свята, яке обʼєднує працівників музеїв, театрів, бібліотек, клубних закладів, концертних організацій, фахівців мистецької освіти - всіх, хто присвятив своє життя благородній справі формування етичних та моральних цінностей сучасного суспільства, хто розвиває та поповнює українську культурну спадщину, а отже – утверджує самобутність нашої держави. Українська культура розкриває нашу сутність та вчить нас бути українцями.

Сьогодні, у важкі часи боротьби України за незалежність, місія працівників культури особливо вагома. Адже, завдяки професіоналізму, щирому серцю, подвижницькій праці творчої української родини забезпечується духовне буття народу, зміцнюється звʼязок між поколіннями, виховуються почуття національної гідності та патріотизму.

Висловлюю глибоку подяку всім працівникам культури за самовіддану, подвижницьку працю. Творчих вам здобутків, мистецьких перемог, миру, любові, злагоди, добробуту й достатку на довгі і щедрі літа, втілення найяскравіших творчих ідей і нових культурних проектів, натхнення та процвітання у такій необхідній справі на благо духовного збагачення нашої держави.

 

З глибокою повагою до кожного митця

та працівника культури,

 

Голова Профспілки працівників культури України      Л.Ф. Перелигіна

 

[ Детальніше... ]

9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва!

gt5tfdgmeni

 

 

Шановні спілчани!

 

Щиро вітаю з професійним святом усіх, хто присвячує життя важливій справі - збереженню духовних надбань нації та розвитку національної культури!

Завдяки вашій творчій праці популяризується й розвивається національна культура й духовність, зберігаються й передаються молодому поколінню народні традиції.

У цей святковий день зичу усім вам міцного здоров’я й життєвих сил, натхнення й оптимізму, нових творчих планів та вагомих здобутків. Добробуту й щастя вашим родинам!

 

Голова Федерації

профспілок України                                            Григорій Осовий

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Листопад 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30