07 лютого 2019

Постійно діючий семінар профактиву Миколаївської області з актуальних питань охорони праці

1 07 02 2019

6 лютого п.р. в Миколаївській обласній раді профспілок відбувся постійно діючий семінар для профактиву області на теми: «Аналіз причин травматизму. Нещасні випадки: пов’язані з виробництвом; непов’язані з виробництвом» та «Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві». У семінарі взяли участь голови та представники обласних галузевих та первинних профорганізацій.

2_07_02_2019.jpg

Відкрив захід Юрій Толмачов, голова обласної ради профспілок, який зазначив, що даний семінар проводиться в рамках угоди про співпрацю з управлінням Держпраці у Миколаївській області та Миколаївською облпрофрадою. Законом України «Про охорону праці» на профспілки покладено чимало повноважень у галузі охорони праці виконання яких вони здійснюють через свої виборні органи та представників. Головною метою і завданням представників профспілок є захист прав та законних інтересів працівників у сфері охорони праці, надання їм практичної допомоги у вирішенні цих питань. Саме тому тема охорони праці не втрачає свої актуальності, про що свідчить чисельна аудиторія семінару – понад 90 осіб.

3_07_02_2019.jpg

Микола Бешевець, головний державний інспектор Управління Держпраці у Миколаївській області, проінформував про стан виробничого травматизму у 2018 році по Миколаївській області. Так, у 2018 році рівень виробничого травматизму, у порівнянні з 2017 роком, збільшився на 10,1%, а кількість травмованих працівників збільшилась на 14%. За 2018 рік по області сталося 87 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом (у 2017 році – 72 нещасних випадки), з них 13 нещасних випадків зі смертельним наслідком (у 2017 році – 10 зі смертельним наслідком). До основних травмо-небезпезпечних галузей економіки відносяться: транспорт, складське господарство, поштова і кур’єрська діяльність, освіта, охорона здоров’я, сільське і лісове господарство. Основними причинами виробничого травматизму, як свідчить аналіз, є організаційні причини – відсутність або неякісне навчання з питань охорони праці, порушення вимог нормативних документів, невиконання заходів з охорони праці, порушення правил з експлуатації обладнання (85% всіх нещасних випадків пов’язаних з виробництвом – 74 особи).

4_07_02_2019.jpg

5_07_02_2019.jpg

Ігор Черкасов, начальник відділу страхових експертів з охорони праці Миколаївського міського відділення Управління виконавчої дирекції ФСС, висвітлював тему:«Аналіз причин травматизму. Нещасні випадки: пов’язані з виробництвом; непов’язані з виробництвом». Станом на 01.02.2019 по м.Миколаєву на 48 підприємствах травмовано 72 особи, з них 52 випадки визнані пов’язаними з виробництвом (7 із них зі смертельним наслідком). Виступаючий також розповів про обставини, за яких нещасні випадки визнаються чи не визнаються такими, що пов’язані з виробництвом.

6_07_02_2019.jpg

Порядок дій працівника та роботодавця при нещасному випадку на виробництвітакож був окреслений Миколою Бешевцем. Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232. Він визначає процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності.

7_07_02_2019.jpg

Любов Онищенко, заступник голови облпрофради, наголосила, що на кожному підприємстві без винятку, по кожній посаді (професії), що зазначені у штатному розписі, мають бути розроблені та затверджені посадові (робочі інструкції). Посадові інструкції розробляються для працівників, які належать до професійних категорій керівників, професіоналів, фахівців і технічних службовців, а робочі інструкції – для працівників, які належать до категорії робітників (робітничих професій). Ці інструкції необхідні при розслідуванні нещасних випадків для з’ясування питання, чи передбачено для працівника виконання тих чи інших робіт, коли трапився нещасний випадок.

Слід зазначити, що серед учасників семінару була розповсюджена брошура «Нещасний випадок на виробництві: покроковий алгоритм дій», підготовлений фахівцями облпрофради за матеріалами управління Держпраці у Миколаївській області.

Крім того, учасники семінару мали змогу задавати питання та отримати вичерпні відповіді, а також отримати по закінченню семінару індивідуальні консультації. Профспілковий актив висловлює вдячність соціальним партнерам за змістовне розкриття тем семінару та надання консультацій з питань охорони праці.

 

Миколаївська обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Наступати на граблі – традиція чи хвороба українських чиновників?

51716668 2206912006237704 2929692515105767424 n

 

Мистецтво управляти – це означає чинити правильно, усвідомлювати міру відповідальності та наслідки прийнятих рішень. Часто ми спочатку «вдосконалюємо», а потім шукаємо шляхи вирішення проблем. Подібне сталося у Черкасах із організацією пасажирських перевезень.

Чиновники Черкаського міськвиконкому, які відповідають за організацію пасажирських перевезень в обласному центрі, не зуміли прийняти оптимальні організаційні рішення.

Наближення виборів зіграло злий жарт при проведенні конкурсів на перевезення пасажирів у м. Черкаси – члени виконкому відшукали радянський принцип вирішення проблеми: якість має бути високою, а ціна послуг низькою. Вибірково застосувавши статті чинного законодавства щодо вимог для перевізників в частині сертифікації автобусів відповідного класу, достатньої кількості транспортних засобів, управлінці частину перевізників не допустили до конкурсу, а приміським перевізникам заборонили користуватися зупинками міського транспорту.

Подібні рішення у період найбільших снігопадів уже створювали пасажирський колапс в обласному центрі та ріст звинувачень на адресу перевізників.

Чергове «вдосконалення» пасажирських перевезень породило нову хвилю соціальної напруги, але тепер масштаб поширився на жителів області, які працюють, навчаються в обласному центрі.

Але міською владою не була врахована реальна ситуація життя українців. Адже проблеми вартості пасажирських перевезень, стану доріг, зупинок, якості послуг, легальності роботи перевізників існують в усіх обласних центрах. Не можуть пасажири ще оплачувати економічно обґрунтовану вартість поїздок, а на компенсацію перевезень пільгових категорій населення не вистачає коштів у місцевих бюджетах. Перевізники теж не спроможні надавати якісні послуги через стан автотранспорту, дорожнечу палива, запчастин, дефіцит кваліфікованих водіїв чи водіїв взагалі, незадовільний стан дорожньої інфраструктури тощо. А прийняття рішень відбувається в процесі діалогу влади, громади, надавачів послуг з перевезення пасажирів.

Тривала та емоційна дискусія перевізників, представників Черкаської районної влади, новостворених об’єднаних територіальних громад, департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг облдержадміністрації, керівників та голів профкомів підприємств міста, громадських активістів матиме продовження. Заступник міського голови Бордунос Л.І., учасниця наради, яка віднедавна відповідає за організацію роботи транспорту, прийняла пропозицію учасників наради перенести розгляд проблеми в конструктивну площину.

Вже на 11 лютого заплановано розгляд пропозицій зацікавлених сторін, формування проектів рішень на розгляд виконавчого комітету, які не тільки знімуть соціальну напругу, а насамперед задовольнять потреби пасажирів та надавачів послуг з перевезення.

 

51630200 592915834469632 5296283872466567168 n

 

51655256 535884513569455 280680901682135040 n

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Роботодавці, які не підвищують заробітну плату працівникам, ризикують втратити свій бізнес, – Павло Розенко

tax-advice-300x200

Роботодавці, які не хочуть платити своїм працівникам конкурентної на міжнародному ринку праці заробітної плати, ризикують втратити свій бізнес. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Роботодавці, керівники компаній повинні зрозуміти, що ми сьогодні працюємо на абсолютно відкритому ринку праці, що ми конкуруємо сьогодні за трудовий потенціал не лише всередині країни, а і з Польщею, Німеччиною, іншими державами, де сьогодні навіть приймаються закони про залучення робочої сили з України», – зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр закликав роботодавців берегти своїх працівників. «Якщо ви не будете збільшувати реальну заробітну плату своїм працівникам, то в умовах відкритого ринку праці ви будете втрачати трудовий потенціал, а через два-три роки будете змушені взагалі припинити свій бізнес, тому що не знайдете кваліфікованого працівника, який захоче за неконкурентну на міжнародному ринку заробітну плату давати якісну продукцію», – наголосив Павло Розенко.

 

За повідомлення Урядового порталу

[ Детальніше... ]

КРУГЛИЙ СТІЛ. Вирішення проблеми енергетичної бідності: позиція профспілок

А2

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та заступник Голови ФПУ Олександр Шубін виступили з інформацією про позицію ФПУ на Круглому столі «Енергетична бідність в Україні та ЄС: як гармонізувати підходи та політику», що відбувся 7 лютого в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Круглий стіл організували проект «Громадська синергія», що фінансується ЄС та виконується Міжнародним фондом «Відродження», Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна -ЄС,  коаліція громадських організацій «Енергетичні реформи» і Федерація профспілок України.

 

А3

 

Серед спікерів були:


- Рута Балтаузе, експерт з питань енергетики, Група підтримки України, Європейська Комісія
- Тетяна Голубенко, керівник експертної групи з питань житлових субсидій та пільг Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України
- Світлана Сізик, начальник відділу заходів із соціального захисту населення Департаменту видатків бюджету соціальної сфери Міністерства фінансів України
- Гійом Дуріво, консультант у сфері комунального господарства, Європейська федерація профспілок держслужбовців
- Олена Павленко, голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, Президент аналітичного центру DiXiGrouр
- Денис Назаренко, старший експерт з юридичних питань аналітичного центру DiXiGroup
- Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі «ОПОРА», експерт коаліції «Енергетичні реформи»
- Олексій Хабатюк, заступник директора департаменту енергоефективності Національної акціонерної кампанії «Нафтогаз України».

 

А4

 

У виступах зазначалося, що реформування енергетичного сектора України неможливе без впровадження економічно обґрунтованих тарифів на електроенергію та газ для населення, тобто фактично їхнього істотного зростання. Відтак дедалі більше українців не можуть своєчасно та в повному обсязі сплатити рахунки за газ чи опалення або змушені мерзнути взимку, аби зекономити на оплаті. Тоді як популісти змагаються в нереалістичних обіцянках зменшити енерготарифи після приходу до влади, експерти шукають способи, як боротися з енергетичною бідністю, не відмовляючись від надзвичайно важливих реформ енергетичного сектора. Важливо, що ця проблема не є суто українською – існування енергетичної бідності визнають навіть у економічно розвинутих країнах Європейського Союзу, а отже пошук рішень може бути спільним.

 

А6

 

Представники відповідних органів влади, громадських організацій, що займаються питаннями енергетики та соціального захисту, профспілок, аналітичних центрів та наукових установ, а також європейські експерти порівнюватимуть ситуацію з енергетичною бідністю в Україні та ЄС, говорили про спільне і відмінне у підходах до визначення цього поняття та інструменти, що використовуються для її подолання, а також обговорювалиь перспективи гармонізації підходів.

 

А5

 

Профспілкова сторона презентувала проект «Синхронізація реформ в енергетичному секторі та політики соціального захисту для протидії бідності». В проекті містяться конкретні і конструктивні пропозиції з вирішення проблеми (див. тут).

 

Вашої увазі пропонується відеорепортаж про цю подію:

 

https://www.youtube.com/watch?v=YI8u82cEZ6s&fbclid=IwAR24N4XT4qgPEfLa54r9NIkI85JyPXNeF5YSR1IQz10ETAipwETyZ2skOYA.

 

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

За лютий субсидіанти отримають від Уряду готівку для оплати комунальних платежів

 

Вже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято сьогодні  Кабінетом Міністрів України.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку. 

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень  залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.


5c5ae8494929f550170777

 

 

За повідомленням Урядового Порталу

[ Детальніше... ]

Не хлібом єдиним живе людина

 

 

4 лютого 2019 року у Федерації профспілок Черкаської області відбулася зустріч голів обласних профспілкових комітетів із настоятелем Храму на честь святих Кирила і Мефодія, протоієреєм Андрієм Шимановичем. Говорили про найбільш важливі актуальні події сучасного церковного життя:

- набуття канонічного статусу Православною Церквою України;

- історія взаємин між Церквою та державою;

- суть церковного розуміння соборності та соборноправності;

- необхідність пріоритету євангельської складової над етнічною в житті Церкви Христової;

- неприпустимість надмірної політизації церковного середовища;

- основні стратегічні напрямки діяльності Православної Церкви України.

Після спілкування Андрій Шиманович нагородив представників Федерації профспілок області благословенними грамотами від Його Високопреосвященства, митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, а також побажав усім присутнім Божого благословення та помочі у подальшій плідній праці на благо суспільства та держави.

Профспілки Черкаської області вдячні Андрію Шимановичу за цікаве та змістовне спілкування, а духовенству краю за проведені спільні заходи.

IMG 7316

 

IMG 7348

 

IMG 7367

 

 

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28