04 березня 2019

Всеукраїнські змагання з шахів серед освітян: перемога їде у Львів

234

 

1 березня 2019 року, Всеукраїнські змагання з шахів серед працівників освіти завершили свою роботу. Участь у змаганні взяли понад 110 учасників із 21 області та міста Києва – працівники закладів освіти, які є членами Профспілки працівників освіти і науки України.

Відповідно до Умов проведення змагань змагання проводилися з командно-особистим заліком, відповідно переможці нагороджувалися у командному та особистому заліках.

Отож, за підсумками трьох днів змагань переможцями у командному заліку визнано команду Львівської області. Команду нагородили дипломом, кубком та грошовою премією у розмірі 5000 гривень, а учасників – золотими медалями.

Срібними призерами стала команда з Івано-Франківської області. Їх нагороджено дипломом, кубком та грошовою премією у розмірі 4000 гривень.

Бронзу і ІІІ місце посіла команда із Одеської області, їх відзначено дипломом, кубком та грошовою премією у розмірі 3,500 гривень.

IV місце у командному отримала команда Закарпатської області, V місце – у команди із Вінницької області, VI – у команди із Сумської області.

За активну участь у змаганнях із шахів було відзначено команди Кіровоградської, Дніпропетровської, Рівненської, Чернівецької, Херсонської, Чернігівської, Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської, Черкаської, Запорізької, Донецької, Донецької областей та міста Києва.

Головна суддівська колегія відзначила кращі показники на дошках серед чоловіків та жінок.

Так, серед чоловіків ІІІ місце на 3-й чоловічій дошці здобув Афлатун Мамедов (член команди Одеської області), ІІ місце на 3-й чоловічій дошці здобув Михайло Дергільов (член команди Донецької області), І місце на 3-й чоловічій дошці здобув Сергій Онищук (член команди Івано-Франківської області).

ІІІ місце на 2-й чоловічій дошці здобув Сергій Макаренко (член команди Херсонської області), ІІ місце на 2-й чоловічій дошці здобув Олександр Тимошук (член команди Львівської області), І місце на 2-й чоловічій дошці здобув Іван Куцик (член команди Івано-Франківської області).

ІІІ місце на 1-й чоловічій дошці здобув Леонід Козак (член команди Херсонської області), ІІ місце на 1-й чоловічій дошці здобув Володимир Макаров (член команди Одеської області), І місце на 1-й чоловічій дошці здобув Андрій Вачиля (член команди Закарпатської області).

Серед жінок ІІІ місце на 2-й жіночій дошці здобула Ірина Мільковська (команда Миколаївської області), ІІ місце на 2-й жіночій дошці здобула Олена Литвин (команда Полтавської області), І місце на 2-й жіночій дошці здобула Ірина Дибцева (команда Запорізької області).

ІІІ місце на 1-й жіночій дошці здобула Анастасія Дудрова (команда Запорізької області), ІІ місце на 1-й жіночій дошці здобула Клавдія Чулуп (команда Миколаївської області), І місцена 1-й жіночій дошці здобула Ірина Петрова (команда міста Києва).

Усі переможці на дошках отримали дипломи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та набори шахів за перші місця.

В індивідуальному заліку серед жінок ІІІ місце здобула Клавдія Чулуп (команда Миколаївської області), ІІ місце здобула Ірина Дибцева (команда Запорізької області), І місце здобула Ірина Петрова (команда міста Києва).

В індивідуальному заліку серед чоловіків ІІІ місце здобув Іван Куцик (член команди Івано-Франківської області), ІІ місце здобув Сергій Онищук (член команди Івано-Франківської області), І місце здобув – Андрій Вачиля (член команди Закарпатської області).

Вітаємо усіх переможців та призерів Всеукраїнських змагань із шахів серед працівників освіти! Цінуємо вашу спортивну майстерність, інтелектуальність, витримку і прагнення до перемоги.

Щиро бажаємо усім наснаги, доброго здоров’я, спортивного бадьорого духу, енергії, швидкої думки та нових яскравих перемог!

Докладніше:

\https://pon.org.ua/novyny/6931-zmagannya-z-shahv-sered-osvtyan-peremoga-yide-u-lvv.html

 

Прес-служби Профспілки працівників

освіти і науки України

[ Детальніше... ]

Традицію продовжено

IMG 9641

 

Віднині естафету проведення щорічних спортивних ігор пам’яті Михайла Мелещука, колишнього директора Клеванського держлісгоспу,   життя якого безглуздо обірвала шалена куля 21 рік тому, від профспілчан смт Клевань Рівненського району   прийняла Федерація профспілок області. Саме рішенням президії ФПО започатковано   Профспілковий шаховий фестиваль серед обласних галузевих профоб’єднань 2019 , пам’яті Михайла Миколайовича Мелещука. Він відбувся у навчально-методичному центрі ФПО і зібрав   10   команд профспілчан з членських   профспілкових організацій майже всіх галузей.

Організатори та представники ФСТ «Колос» привнесли нотки урочистості у проведення Фестивалю. До його учасників з словами привітання і побажання переможних стартів звернулися заступник голови ФПО Маря Рожко та голова ФСТ «Колос» Анатолій Соляр. Вони побажали учасникам вдалих стартів і чесних перемог у безкомпромісній боротьбі. Ці побажання виявились пророчими . Бо тихі баталії на шахматних дошках для   справжніх поціновувачів   цього виду спорту з числа уболівальників ,які досить емоційно спостерігали за їх перебігом, були напрочуд цікаві своєю непередбаченістю і оригінальністю.

Серед чоловіків-учасників змагань з швидких шахмат перемогу здобув Ярослав Піц, друге місце- у Олександра Матвійчука,третє-у Віктора Сергійчука. Безперечним лідером серед жінок стала Ольга Кричильська,на другому місці-Ілона Туленіна, третє-у Маргарити Подганюк.

           У командному заліку переможцями стали шахісти з команди освіти і науки. Спортсмени з команди охорони здоров’я –на другому місці. На третьому -команда шахістів –працівників державних установ.

 

IMG 9635

 

IMG 9665

 

 

IMG 9625                                                                                                                                                                                                                                                  Тамара Стецюк

[ Детальніше... ]

Прожитковий мінімум, динаміка середньої заробітної плати та стан виплати зарплати у січні 2019 року

1034150

 

За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах січня 2019 року становив 4425 грн. (графік 1 додається).

Таким чином, законодавчо встановлений на січень 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (1921 грн.) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,3 рази або на 2504 грн. Мінімальна заробітна плата була нижчою від фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 252 грн.

 

Середня заробітна плата в Україні у січні 2019 року склала 9223 грн. (графік 2 додається), що:

- у 2,2 рази вище мінімальної заробітної плати (4173 грн.);

- на 19,6% більше ніж у січні 2018 року.

Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою ніж середня по економіці: в освіті – 7104 грн., охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 6203 грн.

Найбільшою середня зарплата є в Донецькій (10045 грн.) області та м. Києві (13721 грн.), найнижчою – у Чернівецькій області (6958 грн.).

Індекс реальної заробітної плати у січні 2019р. порівняно із груднем 2018р. становив 86,4%, а відносно січня 2018р. – 109,5%.

 

На 1,2% відносно 1 січня 2019 року знизилася заборгованість з виплати заробітної плати та станом на 1 лютого 2019 року склала 2614,3 млн. грн. (графік 3 додається).

 

96,3 тисячам працівників економічно активних підприємств не виплачено 1437,1 млн. грн., з яких 244,3 млн. грн. – борги державних підприємств.

 

Працівникам промисловості заборговано 2095,9 млн. грн. або 80,1% від загальної заборгованості.

 

 

Департамент з питань бюджету

 

та оплати праці апарату ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Нові офіційні контакти Федерації профспілок України:

тел. 205-76-09

тел./факс

 

Поштова адреса: Федерація профспілок України, а/с 392, м.Київ, 01001

 

Адреса: м.Київ, майдан Незалежності, 2

 

email: fpsu @ fpsu.org.ua

[ Детальніше... ]

Профактив Запорізького району на навчанні

20190228 100404

 

Під головуванням голови координаційної ради профспілкових комітетів Бориса Коношенка 28 лютого 2019 року у Запорізькому районі відбувся семінар-навчання профспілкового активу за участю фахівців Запорізької обласної ради профспілок, на якому були присутні 128 профспілкових активістів.

В роботі семінару прийняла участь заступник голови Запорізької райдержадміністрації Тетяна Рогач яка привітала присутніх та висловилась про важливість та своєчасність проведення семінару.

На навчанні обговорювались питання ролі профспілок у забезпеченні контролю за додержанням законодавства в оплаті праці – перед присутніми виступила Тамара Белескова – начальник відділу соціально-економічного захисту трудящих облпрофради.

Про порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про охорону праці розповів Сергій Андросенкоголовний державний інспектор відділу нагляду у агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті Головного управління Держпраці у Запорізькій області

Із великою зацікавленістю профактивісти сприйняли тему щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про оплату праці, легалізації оплати праці, застосування штрафних санкцій, відповідальності за недотримання норм трудового права яку висвітлила Ірина Ващиліна - головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Запорізькій області.

Тему про порядок організації обов’язкових медичних оглядів розкрив Сергій Чайковський - головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області.

Навчання організовано завдяки плідній роботі голови координаційної ради та голів галузевих профспілок.

 

 20190228 100417

Запорізька облпрофрада

[ Детальніше... ]

Затверджена Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг

Без названия

 

Наказом Мінрегіону України від 22.11.2018 № 315 затверджена Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика).  

Методика має неабияке суспільне значення, оскільки може призвести до посилення фінансового навантаження на бюджети домогосподарств, а також до додаткових видатків з Державного бюджету, внаслідок збільшення розміру призначених субсидій.

Проте в порушення положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки, розроблення проекту наказу Мінрегону щодо затвердження Методики відбувалося без здійснення соціального діалогу, зокрема, на розгляд до СПО об’єднань профспілок відповідні документи не надходили.

Як наслідок, в деяких аспектах Методика не відповідає законодавству України, зокрема, порушує права споживачів, що може призвести до суспільного резонансу та соціальної напруги.

СПО об’єднань профспілок опрацьовано Методику та виявлено низку зауважень до неї. Пропозиції щодо внесення необхідних змін до Методики, були надані Мінрегіону, а також висловлені під час обговорення проблем її застосування на робочій нараді, ініційованій Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, яка відбулася 19.02.2019.

Основними недоліками Методики є наступні:

  • Методика не відповідає принципу державної політики щодо стимулювання споживача до енергозбереження. Так, споживач, який має вузол розподільного обліку та вживає заходів до енергозбереження у власному приміщенні (квартирі) у майбутньому отримуватиме так звані «донарахування до мінімальної частки середнього питомого споживання», тобто споживач буде змушений додатково оплатити обсяги теплової енергії, які ним фактично не споживалися;
  •  
  • у абзаці третьому пункту 10 розділу І Методики викладена норма, яка є дискримінаційною: «у разі якщо відомості про опалювану площу не були надані споживачем, базою для розподілу загального обсягу спожитої теплової енергії у будівлі (за відсутності вузлів обліку теплової енергії / приладів-розподілювачів теплової енергії) є загальна площа приміщення у метрах квадратних, визначена за даними, зазначеними у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а у разі відсутності у ньому інформації про окремі приміщення – за даними, зазначеними у документах, що посвідчують право власності на такі приміщення». Ця норма дозволяє стягувати плату за опалення загальної площі приміщень, яка включає площу балконів, лоджій тощо і не є опалювальною;

 

  • до Методики слід було додати зразки журналів, які мають щомісяця відображати фактичні показання лічильників вузлів комерційного обліку. Такі журнали мають вестись у кожному житловому будинку по кожному окремому вузлу комерційного обліку.

 

 Департамент з питань економічного розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31