06 березня 2019

Вибори до Європарламенту. Лівий курс.

А2

 

У травні 2019 відбудуться вибори до Європарламенту. І схоже за їх результатами політика Євросоюзу буде мінятися. Для України ці вибори чи не важливіші за наші президентські. То чого ж нам чекати?

Що у нас? Висуваються грошовиті персоналії з метою підвищення своєї бізнес-капіталізації. Виборча кампанія перетворюється на війну бізнес-інтересів, - протистояння компроматів і обіцянок.

А що у європейців? По-перше, політичні вибори – це не сфера конкуренції приватних осіб, а змагання напрямків розвитку країни. Остаточну крапку в ній ставлять громадяни, які живуть за зарплату і пенсію. Громадяни, які об’єднані в громадські організації. Найчисельнішими і найвпливовішими серед яких є об’єднання роботодавців та профспілки.

Ті, хто живе за рахунок прибутку утворюють об’єднання роботодавців. Їх інтереси обстоюють «праві» партії – різні ліберали, консерватори, християнські демократи. Останнє десятиліття Європою правили саме вони. Тому магістральна ідеологія сигналів, які ми отримували з Європи була «правого» спрямування, такий собі «соціальний дарвінізм» та «державний егоїзм» в стилі «дбай тільки про себе, йди по трупах і ти зробиш весь світ щасливим».

Найяскравішими лідерами цієї епохи були Меркель, Берлусконі та Саркозі. Прийшли вони під гаслом «ми – «праві» - робимо гроші, а «ліві» їх тільки витрачають». Маятник великої європейської політики півтора десятиліття був відхилений вправо. За цей час вони так «накерували», що отримали кризу 2008, а темпи зростання впали з 6-8% на рік до 1-2%, а у Франції в минулому році взагалі почалося падіння.

 

Так що народи Європи вже наїлися цих «прагматиків» та «технократів» і тепер великий маятник європейської політики розпочав рух в бік «лівих». Ідеології та партії, які політологи називають «лівими» можуть по різному називатися – лейбористськими, соціалістичними, соціал-демократичними, але не в назві суть. Євро-ліві спираються на ідеї не індивідуалізму та егоїзму, а колективізму та солідарності, по-перше, і, по-друге, відстоюють інтереси не роботодавців, а профспілок. Ліві партії Європи, об’єдналися в загально-європейську Партію європейських соціалістів і нещодавно провели в Мадриді з’їзд, який  ухвалив нову програму – «Новий Соціальний договір для Європи. Маніфест Партії європейських соціалістів – 2019».

Фундаментальна вимога Маніфесту  - побудувати більш справедливий Європейський Союз,  Європу Рівності та Справедливості. Друга вимога Маніфесту – справедлива оплата праці. Третій пункт Маніфесту – про необхідність підтримки сили профспілок і план створення спеціального європейського органу з питань праці. Ну, і четверта, геть дика для наших українських реалій теза: найперший пріоритет соціальні права, а не економічні свободи корпорацій. Далі європейські «ліві» вимагають солідарної Європи, створення економічних можливостей для всіх, а не для купки грошовитих. І, нарешті, щоб процвітання стало стійким треба справедливо розподіляти багатства між всіма європейцями. Вимога солідарності не тільки між країнами, а і між різними поколіннями європейців.

 

Схоже Європа повертається до епохи великих «лівих» реформаторів Віллі Брандта, Франсуа Міттерана, Улофа Пальме та їх заокеанського колеги Джона Кенеді. А наші кандидати – геть всі відсталі консерватори - ні про що, крім себе не говорять. А коли і говорять, то дуже фальшиво.

Європейські ліві вже набирають популярності. А з ними набирають силу і європейські профспілки. Побажаєм нашим ідейним братам успіху на виборах в Європарламент! 

Олена СКОМОРОЩЕНКО

доктор філософії, магістр державного управління,

директор Інституту соціального партнерства

 

[ Детальніше... ]

Профспілковий актив Вільнянського району Запорізької області обговорює нагальні питання

20190222 101144

 

Профспілкові курси разом із відділами Запорізької обласної ради профспілок під головуванням голови координаційної ради Володимира Шелехова провели 22 лютого 2019 року семінар-зустріч із профспілковим активом Вільнянського району Запорізької області, у якому взяли участь 89 профактивістів.

 

Голова Запорізької обласної ради професійних спілок Віктор Сластьон в своєму виступі зупинився на основних викликах та задачах, які стоять перед профспілками області. Також він нагородив профактив району та голову координаційної ради профспілок Вільнянського району Володимира Шелехова грамотами з нагоди 70-річчя заснування обласної ради профспілок та 80-річчя Запорізької області.

Аудиторія із зацікавленістю сприйняла виступ завідувача відділом із питань соціально-економічного захисту трудящих обласної ради Тамари Белескової, яка висвітлила питання ролі профспілок у питаннях захисту соціально-економічних інтересів трудящих, оплати праці через механізм колективних договорів, окремі питання пенсійного забезпечення та отримання субсидій та особливості державного бюджету 2019 року.

Змістовним був виступ головного технічного інспектора праці Запорізької облпрофради Миколи Чоса щодо проблемних питань охорони праці та шляхів їх вирішення з позиції профспілок

Володимир Шелехов закцентував увагу на тому, що інтереси профактиву знаходяться завжди у центрі уваги профспілок району, тому нагальні питання людей здебільшого находять своє рішення.

 

20190222 101223

   

Профкурси Запорізької облпрофради 

 

[ Детальніше... ]

Великому Кобзареві – 205 років

IMG 1472

 

9 березня 2019 року виповнюється 205 років від дня народження Великого Кобзаря – символу незалежності і боротьби українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

 

Тарас Григорович не просто поет, він – геній сучасності, який у своїх творах оспівував майбутнє України, її нелегку долю, сповнену драматичних подій і великих перемог.

Крізь століття українці у своїй пам’яті пронесли символи добра і справедливості, до яких закликав їх видатний співвітчизник. Його по праву можна вважати душею українського народу з усіма недоліками, вірою у майбутнє і почуттям свободи.

Тарас Григорович Шевченко та його неперевершені твори і сьогодні мають актуальне звучання.

Про це зазначили у своїй розмові представники громадськості та журналісти, шевченкознавці під час зустрічі, що була організована за ініціативою Прес-центру ФПУ.

 

 IMG 1485


IMG 1513

 

  IMG 1500

IMG 1437

 

Вл.інф.

 

[ Детальніше... ]

Профактив Запоріжжя – за постійне навчання

IMG 0456

 

Запорізька обласна рада профспілок 22 лютого 2019 року, згідно плану роботи, провела навчання головних бухгалтерів членських організацій та первинних профспілкових організацій.

       На семінарі розглянуті питання про останні зміни в податковому законодавстві України, зміни в законодавстві про обовязкове соціальне страхування та пенсійне забезпечення.

         З висвітленням цих питань виступили фахівці: Гаман Т. М. – державна фіскальна служба України в Запорізькій області, Назаренко К. В. – управління фонду соціального страхування України в Запорізькій області, Цюцюра Т. В. – Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

         Бухгалтерська сфера – одна з найбільш непостійних і мінливих напрямків діяльності. Для сучасного бухгалтера регулярно освіжати знання можна назвати посадовим обовязком.

 

 IMG 0455

 Запорізька обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Відбувся круглий стіл «Співпраця бізнесу і закладів професійно-технічної освіти»

phoca thumb l ptnzdfgsef

 

Міністерство освіти і науки України і Федерація роботодавців України 6 березня 2019 р. провели круглий стіл «Співпраця бізнесу і закладів професійної (професійно-технічної) освіти», який відбувся в приміщенні Федерації роботодавців України.

 

У ньому взяли участь представники Федерації роботодавців України, Федерації професійних спілок України, Міністерства освіти і науки, Державна служба зайнятості, Федерація металургів України, керівники великих підприємств, закладів ПТО, а також громадські діячі, експерти, провідні науковці та представники міжнародних організацій.

В ході круглого столу були обговорені питання сучасного стану професійної (професійно-технічної) освіти, зайнятості населення та трудової міграції, дуальної форми здобуття освіти, професійної орієнтації молоді, а також стану фінансового забезпечення і застарілої матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

За підсумками обговорення та з метою покращення співпраці органів влади, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та роботодавців учасниками круглого столу було прийнято Рекомендації з конкретними пропозиціями до Місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування спільно з організаціями роботодавців, Міністерства освіти і науки України разом з Федерацією роботодавців України, Міністерства соціальної політики України щодо порушених питань.

 

Департамент з питань економічного

розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31