07 березня 2019

Журналісткам погрожують в Інтернеті. Як цьому протистояти?

Промовець Сергій Томіленко.IMG 6845

 

Напади на жінок-журналісток – на жаль, сумна реальність в Україні. І таких випадків останніми роками істотно побільшало. Почастішали й атаки в Інтернеті: погрози авторкам резонансних розслідувань і журналісткам, які висвітлюють події в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Як боротися з проблемою, до кого звертатися жертвам цькування? Про це йшлося під час круглого столу в прес-центрі Національної спілки журналістів України.

«Онлайн-безпека журналісток. Загрози і вплив на свободу вираження думок» – уже з самої назви цього заходу зрозуміло, чим обертається тиск на ЗМІ: самоцензура, страх порушувати певні теми тощо. Як зазначила перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, це явище – онлайн-атаки – поширене не тільки в Україні. За статистикою, яку наводять колеги з міжнародних організацій, загалом у Європі журналісткам надходить утричі більше погроз через Інтернет, ніж чоловікам.

Голова творчої спілки Сергій Томіленко зазначив, що питання фізичної безпеки й захист прав працівників преси – це один з пріоритетів організації. Фіксується дедалі більше випадків, пов’язаних із утисками журналістів. «Наші партнери, зокрема представник ОБСЄ в Україні Арлем Дезір і колеги з інших міжнародних організацій, наголошують: якщо не боротися з онлайн-атаками, то вони переростуть у небезпечніші прояви. В умовах України ми бачимо, на жаль, і онлайн-атаки на журналістів, і фізичні напади», – наголосив очільник НСЖУ.

Цькування – на жаль, невід’ємна частина професійного життя журналіста, вважає власкор «Новой газеты» в Україні Ольга Мусафірова: «З власного професійного досвіду й зі спілкування з колегами знаю: найбільше зазнають професійного булінгу журналістки, коли висловлюють гострі, критичні, думки з приводу того, що відбувається на передовій чи в «сірій» зоні ООС». Тему далі розкрила представниця ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова, яка й сама впродовж професійної кар’єри це пережила – навіть мусила звільнитися з посади. «Усе те припало на роки моєї роботи в Міністерстві інформаційної політики: через професійну діяльність надходили страшні погрози, що стосувалися життя й безпеки моєї сім’ї, зокрема донечки, якій на той час було лише чотири роки, – розповіла Тетяна. – Подала заяву до правоохоронних органів, проте належної реакції не було... Переживаючи за власну безпеку, а головне – за безпеку рідних, мусила піти з роботи. А щодо нинішніх реалій, то знаю: часто надходять погрози журналісткам, які проводять розслідування й оприлюднюють гострі матеріали».

Телеведуча Яніна Соколова додала, що й для неї особисто та для її творчої команди булінг – частина життя: «Щотижня отримую повідомлення на зразок: «осталось недолго», «ты не выйдешь из подъезда», «кирпич уже ждет твое авто»… Дуже прикро це читати, але мене не залякати. Про погрози інформую правоохоронні органи й раджу своїм колегам не ігнорувати такі речі».

Особливо вразливі до погроз журналістки-розслідувачки, які живуть і працюють у невеличких містах. Про вплив таких атак на професійне й особисте життя добре знає волинська журналістка Аріна Крапка: «Луцьк, де мені довелося працювати тривалий час, відносно невелике місто, там усі одне одного знають. Отож робити щось сміливе, казати правду та йти проти всіх – досить небезпечно: завжди знайдуться охочі дискредитувати тебе й знецінити твою роботу. Погрози, які мені надходили, можна поділити на дві категорії: перша стосується матеріалів-розслідувань, друга – гендерної тематики». Аріна Крапка після низки погроз, пов’язаних, зокрема і з матеріалами щодо незаконного видобутку бурштину, мусила звертатися до поліції та прокуратури. «Правоохоронці запевняли, що все тримають під контролем, хоча насправді погрози й далі надходили, – каже журналістка. – Зрештою, через хвилю агресії, яка на мене котилася тривалий час, відчула, що більше не можу так жити, втомилася, тому вирішила поїхати з рідного Луцька до столиці».

Схоже довелося пережити й Марині Курапцевій, яка також тривалий час працювала в невеликих містах на Донеччині: «Ще до війни відчула, що означає жити в умовах, де на тебе, з одного боку, тиснуть і нав’язують свої думки, а з другого, не знаєш, де подітися, бо тут лише дві газети й нікому не потрібна журналістка, яка має сміливість готувати об’єктивні матеріали та висловлювати власну позицію. Замість підтримки чула лише фрази: «от нащо воно тобі, ти ж дівчина, пиши про щось мирне-спокійне, не лізь у гострі теми», розповідає пані Марина. – Натомість про погрози й атаки журналісти в провінції не звикли говорити на загал чи повідомляти поліції. На це заплющують очі, хоче це дуже неправильно – свої права треба захищати, а ще – боротися за суспільство, в якому свобода слова – не пусті слова».

У коментарі прес-службі НСЖУ учасниця круглого столу, голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна зазначила, що треба дати посил владі, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини негайно активізувати виконання прийнятих стандартів з безпеки журналістів і боротьби з насильством проти жінок. «Крім того, на часі провести нарешті парламентські слухання з питань фізичної безпеки журналістів та свободи слова – пропоную від нашого зібрання звернутися з цією вимогою до Верховної Ради», – сказала Людмила Перелигіна.

Національна спілка журналістів України за підсумками проведеного круглого столу готує рекомендації журналісткам, як протистояти цькуванням і убезпечити себе від нападів.

 

 Круглий стіл в НСЖУ.IMG 6821

Людмила Перелигіна.IMG 6877

Яніна Соколова.IMG 6957

 

Світлана Лазарєва,

Сергій Шевченко

 

Фото авторів

[ Детальніше... ]

РОЗМАЇТТЯ ПРОФСПІЛКОВИХ ТАЛАНТІВ

Окрім традиційних номінацій рукоділля, - вишивки рушників, плетіння, було запропоновано номінації: «Чоловіки для жінок», «Діти для мами та бабусі» та «Валяння з вовни».
Для того щоб визначити найкращі, серед багаточисленних робіт, галузеві профспілкові організації та об’єднання провели відбіркові виставки-конкурси серед своїх спілчан, та надали найкращі роботи для представлення на міській виставці.


Відвідувачів вразила висока майстерність, фантазія, вміле поєднання народних традицій та сучасних уподобань.


Складне завдання вирішували члени конкурсної комісії, адже всі роботи виконані майстерно, з любов’ю та з неймовірною фантазією. До складу комісії увійшли спеціалісти «Міського центру народної творчості та культурологічних досліджень», представники профспілки працівників культури м. Києва та Міськпрофради.


Всіх учасників виставки-конкурсу нагородили Дипломами та пам’ятними сувенірами, а переможців, чиї роботи були найдосконалішими та зайняли призові місця в кожній з номінацій - винагородами.

Переможцями визначено в номінаціях:
«Вишивка»
І місце – Наталія Клімчук (КМПП малого та середнього бізнесу)
ІІ місце – Тамара Чорна (КМПП Держустанов м. Києва)
ІІІ місце – Валентина Кирмач (КМПП культури)
«Плетіння»
І місце – Марина Петрусевич (КМПП торгівлі)
ІІ місце – Ірина Саган ( КМПП ЖКГ)
ІІІ місце – Наталія Загородня (КМПП автомобілістів та дорожників)
«Валяння з вовни»
І місце – Наталія Головатая (КМПП освіти і науки)
ІІ місце – Олена Звєрєва (ППО інформзабезпечення)
ІІІ місце – Ірина Ганжа (КМПП Держустанов м. Києва)
«Чоловіки для жінок»
І місце – Валерій Міщенко (КМПП малого та середнього бізнесу)
ІІ місце – Володимир Брехов (КМПП АПК)
ІІІ місце – Володимир Погребняк ( КМПП текстильної та легкої промисловості)
«Діти для мами та бабусі»
І місце – Тетяна Кузьміч (КМПП освіти і науки)
ІІ місце – Володимир Бардонов (КМПП АПК)
ІІІ місце – Дарія Білоус (КМПП ЖКГ)

Результати виставки-конкурсу свідчать про необхідність проведення подібних заходів з метою популяризації традицій українського народу, сприяння розвитку творчих можливостей працівників, участі первинних профспілкових організацій в задоволенні духовних потреб спілчан.

Управління з гуманітарних питань Київської Міськпрофради

DSCN7787

DSCN7789

DSCN7791

DSCN7796

DSCN7799

DSCN7800

DSCN7808

DSCN7815

[ Детальніше... ]

УВАГА! В приміщенні – пожежа!

IMG 1398

 

"Увага! Адміністрація повідомляє: у приміщенні виникла пожежа! Просимо вас зберігати спокій та по сходинках вийти на вулицю!".

 

Таке оголошення перервало один з концертів у «Жовтневому палаці», що в центрі столиці. По тривозі люди швидко залишили велику залу Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України та опинились назовні, де вже розгортались підрозділи Печерського районного у м. Києві управління Державної служби надзвичайних ситуацій.

Як повідомив полковник ДСНС Віталій Макаренко, який координував проведенням операції, це були лише навчання, під час яких і працівники МЦКМ ПУ, і пожежні спрацювали на оцінку «добре».

 

IMG 1419

 

За його словами, головне при пожежі – своєчасно виявити місце загоряння, увімкнути протипожежну систему, оповістити про загрозу присутніх у приміщенні відвідувачів і працівників, організувати їх евакуацію та відразу повідомити про лихо на телефон «101». Далі - все залежить від самих вогнеборців.

Цього разу їх дії були злагодженими, адже вміння здобувається у навчанні.

А напередодні командування Головного управління ДСНС України у м. Києві звернулось до директора МЦКМ ПУ  Юрія Бобиря з пропозицією провести у Жовтневому палаці заходи з пожежної профілактики та отримали згоду. У навчаннях взяли участь не тільки рятувальники столичного Оперативно-координаційного центру та штабу пожежогасіння, а також представники трудового колективу МЦКМ ПУ, які під час тренінгу сумлінно виконали роль глядачів концертної програми.

 

IMG 1391

 

IMG 1408

 

 IMG 1401

 

   IMG 1411

IMG 1427

 

IMG 1434

 

Прес-центр ФПУ

 

 

[ Детальніше... ]

Зі святом, дорогі жінки!

 

 

maxresdefault 0

 

Дорогі жінки!

Щиро і сердечно вітаю вас із прекрасним весняним святом – 8 Березня!

Все найсвітліше, що є у нашому житті, пов’язане з Жінкою. Ви завжди прагнете зробити життя кращим і добрішим, створюєте атмосферу гармонії і щастя, ваша жіночність та ніжність надихають чоловіків на нові звершення.

Зичу вам міцного здоров’я, здійснення всіх мрій та сподівань! Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму! І нехай кожен ваш день буде сонячним і радісним, а у ваших родинах завжди панують мир, злагода і добробут.

 

З глибокою повагою,

Голова Федерації профспілок України                  Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31