15 березня 2019

17 березня – День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення

zhkh dom-min

 

 

 

Шановні спілчани!

 

Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята!

Своєю щоденною працею ви забезпечуєте роботу підприємств, життєдіяльність міст і сіл, створюєте належні побутові умови для населення.

Дякую вам за професіоналізм та відповідальне ставлення до своїх обов’язків по забезпеченню безперебійної роботи житлово-комунального господарства.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, достатку і впевненості у майбутньому.

 

 

Голова ФПУ             Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Вітання працівникам житлово-комунального господарства від галузевої профспілки

z2

 

 

 

ШАНОВНІ СПІЛЧАНИ!

 

Напередодні святкового дня, присвяченого саме вам - працівникам житлово-комунального господарства, без послуг яких уявити сучасне життя досить важко, висловлюю щиру вдячність та шану за вашу працю, високий професіоналізм та відповідальність.

Сфера послуг – одна з найважливіших соціально значущих складових економіки країни. Це – тепло й затишок в оселях, охайність і чистота вулиць, безперебійне функціонування громадського транспорту, інші життєво необхідні послуги.

Складність накопичених у попередні роки організаційних, економічних та фінансових проблем, відсутність системного підходу до їх вирішення негативно позначилися на фінансовому становищі житлово-комунального сектору економіки.

Проте, й за таких умов ви робите все можливе для забезпечення життєдіяльності й розвитку інфраструктури країни.

В досить скрутній ситуації вам, трудівникам комунального фронту, часом доводиться проявляти неабияку витримку, терпіння, самовіддачу, ризикувати здоров’ям. Ваша наполеглива щоденна праця має сприйматися з повагою та повинна гідно оцінюватися.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, миру і спокою, душевного тепла, гідних матеріальних статків, творчої наснаги задля нових професійних здобутків.

 

З наступаючим професійним святом вас, дорогі спілчани!

 

З повагою

Голова Профспілки   Олексій Романюк

[ Детальніше... ]

КОНКРЕТНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО – ВІДЧУТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

DSCN0040

 

 

Минуло майже три десятиріччя з часу укладення (1991 р.) першої на Дніпропетровщині і однієї з перших в тодішньому Союзі Територіальної угоди між профспілками та органами влади. Незабаром до неї приєдналися об’єднання роботодавців, а в 2017 році – обласна рада. І всі ці роки угода сприяла вирішенню цивілізованим шляхом, за столом перемовин багатьох проблем соціально-трудових відносин і економічного розвитку регіону, конкретних трудових колективів, захисту інтересів трудящих і всього населення.

 

Днями в Будинку профспілок на черговому засіданні обласної соціально-економічної ради було підбито підсумки виконання за 2018 рік Територіальної угоди на 2017-2020 рр., а також (на виконання рішення попереднього засідання ради у вересні 2018 р.) спільно з колегією ГУ Держпраці в Дніпропетровській області розглянуто питання про стан виробничого травматизму на підприємствах області за минулий рік.

 

Відкриваючи захід, керівник Спільного представницького органу профспілок області, голова Обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль зазначив, що проведена соціальними партнерами робота за звітний період дала певні позитивні результати, і, насамперед, у вигляді росту економіки, що стало запорукою вирішення багатьох нагальних питань трудових колективів та в цілому Дніпропетровщини.

 

Але в той же час, є ще й чимало проблем, які турбують трудящих і всіх громадян: знецінення заробітної плати і несвоєчасна її виплата, відсутність конкретної підтримки вітчизняного товаровиробника, зростання цін на товари першої необхідності, заплановане чергове підвищення вартості енергоносіїв та в цілому житлово-комунальних послуг, значні перекоси на окремих підприємствах в оплаті роботи працівників і топ-менеджерів, скорочення працюючих в бюджетних організаціях та проблеми зайнятості. Через низькі заробітки в багатьох галузях економіки виник дефіцит кадрів, які сьогодні масово мігрують за кордон. Ці та інші питання неодноразово піднімалися сторонами соціального діалогу на різних рівнях. Але не всі з них вирішені, і тому потрібні подальші спільні зусилля всіх органів влади, роботодавців і профспілок для поліпшення ситуації. В.Дубіль закликав учасників засідання до відвертого діалогу та подальшої конструктивної співпраці.

 

Про зримі результати соціального діалогу на Дніпропетровщині говорив й присутній на раді перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман. Динамічно, за його словами, завдяки спільній роботі соціальних партнерів розвивається економіка області, яка є сьогодні головним локомотивом економіки України, створюються нові робочі місця, зростає рівень зарплати, будуються нові дороги, дитсадки та школи. Чимало проблем на місцях дозволяє вирішувати децентралізація влади.

 

Більш детально про виконання владою своїх зобов’язань розповів заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.Петренко, який особливо наголосив на зростанні рівня оплати праці (за рік – на 27,7%; 2018 р. – середньомісячна зарплата склала в області 8862 грн.), своєчасній її виплаті в бюджетній сфері, легалізації більш ніж 2 тис. робочих місць та виведенні з «тіні» зарплат, конкретних кроках по вирішенню проблем дефіциту кадрів.

 

Сконцентрував головну увагу у своєму виступі на питаннях зайнятості й керівник соціально-економічної ради, голова Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв. Нестачу виробничих кадрів, за його словами, відчуває нині кожна галузь. І дуже важливо, що над вирішенням цієї гострої проблеми роботодавці працюють у тісному контакті з владою та профспілками (особливо, що стосується впровадження дуальної форми професійного навчання, в тому числі із застосуванням німецького досвіду). Він також висловив стурбованість скороченням потенціалу через зростання виробничого травматизму та профзахворювань, запропонувавши спільно звернутись до органів центральної влади стосовно необхідності повернення до практики фінансування за кошти Фонду соціального страхування санаторно-курортного лікування та оздоровлення трудящих. (Зазначимо, що профспілки постійно ставлять це питання перед урядом).

 

Представник профспілок – заступник голови облпрофоб’єднання Юрій Чернов звернув увагу ще на один аспект цієї проблеми. На його думку, значне скорочення в області чисельності зайнятих та нових вакансій робочих місць пов’язано й з відсутністю дієвої державної промислової політики, конкретної підтримки з боку влади вітчизняного виробника та розвитку внутрішнього ринку. Він говорив також про необхідність для збереження кадрів подальшої боротьби за підвищення державних соціальних гарантій в сфері оплати праці, викоренення такого соціального зла, як несвоєчасна виплата зарплати (зараз вона складає в області 133 млн. грн.).

 

У цьому ж контексті дуже актуальним було й розглянуте на раді Звернення до неї обласних профорганізацій бюджетної сфери, в якому висловлюється занепокоєння нинішньою ситуацією з оплатою праці її працівників.

 

У своєму рішенні рада вирішила звернутися до Спільного органу роботодавців та Федерації профспілок України стосовно необхідності продовження роботи щодо прискорення прийняття урядом Стратегії розвитку промислового комплексу України на період до 2025 року та створення Міністерства промислової політики України.

 

Підтримано також пропозицію профспілкової сторони щодо необхідності звернення до Спільного органу роботодавців та Федерації профспілок України про ініціювання перед Кабінетом Міністрів України включення галузі житлово-комунального господарства до пріоритетних напрямків державної політики задля розвитку та оновлення її основних засобів виробництва. Вирішено також домагатися прийняття Верховною Радою України Законопроекту «Про затвердження загальнодержавної, цільової науково-технічної Космічної програми України на 2019-2022 роки», вже схваленої Кабінетом Міністрів України.

 

Учасники засідання одним з найголовніших завдань сторін визнали сприяння зростанню рівня оплати праці та її своєчасної виплати, недопущення залучення до роботи працівників без належного оформлення та оплатою в «конвертах», нарахування заробітної плати працюючим менше, ніж передбачено законодавством України, Генеральною та галузевими угодами, колективними договорами. Спільно планується здійснювати співпрацю і взаємодію щодо підтримки вітчизняних товаровиробників та всіляко сприяти їхньому виходу на зовнішні ринки. Запропоновано підготувати та винести на розгляд ради у 2 півріччі 2019 р. питання про стан реалізації спільної Угоди по співробітництву з питань збереження трудового потенціалу області.

 

Запропоновано обласній Раді звернутись до органів місцевого самоврядування щодо виділення фінансової підтримки підприємствам ЖКГ, де встановлені тарифи на послуги ЖКГ не відповідають економічно обґрунтованим витратам.

 

Враховуючи виникнення зараз ускладнення порядку визначення категорій та погодження списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, прийнято рішення звернутися до Держпраці стосовно необхідності створення відповідних підрозділів відділу з питань гігієни праці, крім Дніпра, ще в п’яти містах області – Кривому Розі, Павлограді, Нікополі, Новомосковську та Кам’янському. 

 

Щодо питань, які поставили профспілки бюджетної сфери, вирішено звернутися до обласної державної адміністрації, її департаментів – фінансів, освіти і науки, охорони здоров’я та управління культури, національностей і релігій з пропозицією щодо спільних заходів з галузевими обласними профспілковими організаціями, спрямованих на забезпечення зростання заробітних плат в бюджетному секторі економіки, відновлення встановлених законодавством доплат і надбавок, а також на встановлення регіональних надбавок; додержання соціально-трудових відносин відповідно до норм трудового законодавства.

 

Під час засідання ради голова Облпрофоб’єднання В.Дубіль вручив першому заступнику голови облдержадміністрації О.Кужману одну з найвищих нагород Федерації профспілок України – почесний знак «За розвиток соціального партнерства».

 

Изображение 11961

 

Изображение 11967

 

Изображение 11971

 

Изображение 11975

 

DSCN0069

 

 

 

   В.Коврига,

 

зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

[ Детальніше... ]

Відкрито проект МОП з питань оплати праці в Україні та подолання її заборгованості

9 1

 

В Україні запроваджено дворічний Проект Міжнародної організації праці «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження», презентація якого відбулася 12 березня 2019 року.

 

У презентації Проекту взяли участь експерти МОП – Маріоко Оучі та Олена Важинська, Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики України, представники Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України, організацій роботодавців, наукових установ тощо.

Відкрив захід Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, який охарактеризував комплекс проблем, що належить розв'язати в ході реалізації Проекту, який запроваджено завдяки наполяганням профспілок.

Презентували Проект Маріко Оучі, старший спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, та Олена Важинська, програмний спеціаліст з питань міжнародних трудових стандартів, прав на робочому місці та гендерної рівності з Міжнародного навчального центру МОП.

 

2

 

Проект складається з трьох компонентів:

- подолання заборгованості з виплати заробітної плати,

- створення механізму встановлення мінімальної заробітної плати згідно з Конвенцією МОП № 131,

- забезпечення рівного винагородження за рівноцінну працю та скорочення гендерного розриву в оплаті праці.

Головною метою Проекту є забезпечення захисту заробітної плати шляхом удосконалення національної нормативної бази за допомогою соціального діалогу, зокрема, проект має скерувати тристоронніх партнерів на розв’язання проблем, порушених наглядовими радами щодо виконання Конвенцій МОП №№ 95, 131, 173, 100, 111.

Як очікується, станом на кінець періоду впровадження Проекту тристоронні партнери мають напрацювати заходи з вирішення зазначених проблемних питань заробітної плати та розпочати їх реалізацію.

 

6

 

Стратегія надання технічної підтримки по кожному компоненту Проекту побудована на чотирьох елементах:

- комплексна нормативна підтримка шляхом узгодження заходів на виконання рекомендацій Адміністративної ради МОП та подальших коментарів Комітету експертів із застосування Конвенцій та рекомендацій;

- науково-обґрунтоване стратегічне консультування на основі статистичних даних із розбивкою за статтю та тематичного аналізу заробітної плати, а також використання досвіду східноєвропейських країн щодо вирішення питань, пов’язаних із заробітною платою;

- формування знань і розбудова спроможності соціальних партнерів шляхом проведення семінарів/тренінгів на різних рівнях (національному, галузевому, локальному);

- сприяння веденню соціального діалогу з метою пошуку механізмів розв’язання проблем, що стосуються заробітної плати.

 

3

 

 Під час дискусії за результатами презентації Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Турманов В. І., заступник Голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Рябко О.І., заступник Голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Швець І.М., керівник департаменту з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ Остапенко Л.В. наголосили на гострих проблемах у сфері оплати праці, які потребують негайного вирішення:

- заборгованість з виплати заробітної плати, зокрема на державних підприємствах вугільної галузі;

- відсутність ефективного управління державним сектором економіки;

- недостатність фінансування бюджетних галузей та державного сектору економіки та, як наслідок, утворення заборгованості із виплати заробітної плати;

- надмірна необґрунтована диференціація заробітних плат працівників та керівників державних підприємств;

- низький рівень зарплати в медичній сфері та міграція медичних кадрів, зрівнялівка в оплаті праці висококваліфікованого персоналу та некваліфікованих працівників, відсутність соціального діалогу в галузі, зокрема ухиляння МОЗ від укладення галузевої угоди;

- відсутність механізму захисту заробітної плати медпрацівників в умовах зміни фінансування системи охорони здоров'я тощо.

 

8

 

У дискусії також взяли участь Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики Юрій Кузовой, Заступник Голови СПО роботодавців, директор Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України» Сергій Біленький та інші учасники заходу.

 

4

 

 Департамент з питань бюджету та

оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31