20 березня 2019

Актуальні питання дитячого оздоровлення влітку 2019 року

ozdorovlenie detey-e1489325367818-710x434

 

15 березня ц.р. відбулося перше засідання Центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, до складу якого входять представники зацікавлених міністерств та відомств держави, а також ФПУ – Драп’ятий Є.М., Маценко Т.М.

На засіданні було напрацьовано пропозиції до доручення Прем’єр-міністра України керівникам відповідних міністерств та відомств, головам обласних державних адміністрацій щодо сприяння дитячому оздоровленню.

Зокрема, Федерацією профспілок України було подано та прийнято такі пропозиції.

1. Доручити Міністерству соціальної політики України разом із Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму опрацювати питання щодо можливості внесення змін до пункту 3 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» стосовно непоширення його дії на дитячі оздоровчі заклади, які пройшли державну атестацію, надавши їм можливість здійснювати продаж путівок шляхом конкурсу, а не тендерних процедур;

2. Міністерству охорони здоров’я України:

- осучаснити наказ №156 від 20 травня 1997 року, за яким медичних працівників влітку відряджали для роботи у сезонні дитячі оздоровчі заклади зі збереженням їм заробітної плати за основним місцем роботи, та прописати у ньому кваліфікаційні вимоги до лікарів та молодших медичних спеціалістів (медсестер чи фельдшерів), яких направляють для роботи в ДОЗ.

На жаль, присутня на засідання Штабу радник в.о. Міністра охорони здоров’я повідомила членів Штабу, що в умовах реформування охорони здоров’я Міністерство не має важелів впливу на підпорядковані заклади охорони здоров’я первинної ланки. Адже колишні дитячі поліклініки нині мають статус неприбуткових комунальних підприємств і їхніми статутами передбачено, що вони надають медичну допомогу дітям, які уклали декларацію із своїми лікарями. Як бути у ситуації, коли більшість дітей у літній час перебувають поза межами впливу свого лікаря – відповіді не отримано.

Тому на засіданні Штабу прийнято рішення щодо проведення окремого засідання із Міністерством охорони здоров’я України для врегулювання питання щодо умов роботи медичного персоналу у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, які функціонують сезонно у літній період.

Про проведення такої зустрічі і домовленості, які будуть на ній досягнуті ми проінформуємо профспілкові організації додатково.

3. Міністерству інфраструктури України, ПАТ «Укрзалізниця»

- скасувати наказ 27 від 15.01.2019 щодо зростання ціни на послуги «Укрзалізниці» на бронювання місць для перевезення груп дітей на відпочинок до дитячих оздоровчих закладів.

Як стало відомо, Акціонерне товариство «Українська залізниця» видало наказ про встановлення нових завищених цін на послуги з резервування місць за заявками юридичних та фізичних осіб для групових перевезень пасажирів, у тому числі дітей.

Тому Федерація профспілок України звернулася 20 лютого 2019 року листами до голови Правління Акціонерного товариства «Українські залізниці» Кравцова Є.Р. та Міністра інфраструктури України Омеляна В.В. з пропозицією скасувати наказ «Укрзалізниці» №027 від 15.01.2019, яким, за нашою інформацією встановлено завищені ціни на послуги з резервування місць для групових перевезень пасажирів.

Відповідь, що надійшла 12.03.2019 від «Укрзалізниці» свідчить, що це державне підприємство не дослухалось до профспілкових пропозицій, а підвищення цін пояснює збитковістю пасажирських перевезень.

За їхньою інформацією вартість послуги з резервування місць за заявками юридичних і фізичних осіб для групових перевезень пасажирів дійсно встановлено у розмірі 200 гривень за одне місце.

Для найменш соціально захищених груп населення встановлена знижка у розмірі 75%, вартість послуги «Резервування місць за заявками для перевезень дитячих груп, за заявками, поданими центральними та місцевими органами влади сформованими із числа осіб з інвалідністю та військових пасажирів» – 50 гривень за одне місце.

Тому ФПУ радить профспілковим організаціям враховувати при обранні виду транспорту для здійснення групових перевезень дітей до місць відпочинку і у зворотному напрямі. Ситуація спонукає до надання переваг оздоровлювати дітей у своєму регіоні, за винятком тих, які потерпають досі від екологічного забруднення (радіаційного чи іншого).

Водночас звертає на себе увагу, що «Укрзалізниця» досі не розмістила офіційної інформації про прийняття нею рішення про нові ціни на свої послуги з резервування місць. Вона фактично приховує інформацію про видання нею відповідного наказу, його зміст і час прийняття, чим порушує статтю 15 Закону України «Про захист прав споживачів». У засобах масової інформації посилаються на різні номери такого наказу та різні дати його видання.

Враховуючи цю обставину, Федерація профспілок України повторно направила запит до Акціонерного товариства «Українські залізниці» з вимогою надати копії відповідних розпорядчих документів та економічні обґрунтування необхідності підвищення вартості такої послуги.

4. Рекомендувати обласним, Київській міській, районним державним адміністраціям, об’єднаним територіальним громадам:

- передбачати кошти на забезпечення оздоровлення дітей працівників з невисокими доходами, які працюють на їхній території в організаціях бюджетної сфери (охорона здоров’я, освіта, заклади соціального обслуговування: геріатричні інтернати, будинки для людей з інвалідністю тощо).

Про подальше вирішення цих питань профспілкові організації будуть інформовані додатково.

 

     Департамент профспілкового руху та

     зв’язків з громадськими організаціями

 

[ Детальніше... ]

НА ТРИСТОРОННІЙ ОСНОВІ

IMG 3246

 

Низку суспільно резонансних питань обговорено цими днями на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців.

 

Серед головних питань порядку денного засідання були наступні – Звернення Голови Ради Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Стефанишина Р.С. щодо вжиття заходів до упередження отруєння людей чадним газом ( доповідала Світлана Шуляр – начальник відділу політики зайнятості населення, охорони та умов праці управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації);

 

« Про прискорення розробки національного стандарту “Загальні вимоги до повітря робочої зони”( доповідала Олена Петрущак - заступник начальника відділу політики зайнятості населення, охорони та умов праці управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації).

 

Також резонансним було питання «Про стан виплати заробітної плати працівникам структурних підрозділів ДП “Івано-Франківськоблавтодор” (доповідав Іван Гавриляк – голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства).

 

У «Різному» цього дня говорили про підготовку звернення щодо потреби внесення змін до Закону України “Про оплату праці”. З цього питання присутніх інформувала Олександра Гринів – заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, керівник секретаріату ОТСЕР.

По кожному з обговорених питань прийняті відповідні рішення, які підписали уповноважені сторонами представники – заступники співголів обласної тристоронньої соціально-економічної ради: від обласної державної адміністрації Я. Ульванська;      від профспілкових об’єднань - В. Уєвич, від об’єднання роботодавців - В. Скригунець. Т

ак, в питанні - щодо травматизму та загибелі людей в побуті

виконавчий комітет обласної тристоронньої соціально-економічної ради вирішив:

-                     рекомендувати обласному об’єднанню організацій роботодавців (В. Скригунець), Раді профспілок області (І. Басюк) та компетентним органам виконавчої влади - вживати заходів щодо включення до програм виробничого навчання на підприємствах, в установах та організаціях питань запобігання травматизму та загибелі людей в побуті, передбачати відповідні заходи в колективних договорах.

- ПАТ “Івано-Франківськгаз” (В. Шульга) - забезпечити виготовлення та розповсюдження соціальної реклами щодо упередження отруєння людей чадним газом;

- організовувати і проводити інструктажі абонентів з питань дотримання правил безпечного користування газовими приладами, доведення до їх відома інформації про причини та наслідки нещасних випадків, що трапились при використанні природного газу в побуті;

- періодично поновлювати стенди (кутки) інструктажу населення з правил безпечного користування природним газом в побуті в частині, що стосується безпечної експлуатації газових приладів сучасного виробництва;

- систематично організовувати та проводити перевірки для виявлення можливих порушень вимог нормативного документа № 0.00-1.76-15 “Правил безпеки систем газопостачання” при користуванні природним газом в побуті;

- забезпечити інформування населення, яке користується газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід, про необхідність своєчасного їх огляду, обслуговування та проведення ремонтних робіт спеціалізованими організаціями.

 

ПРО ПОВІТРЯ РОБОЧОЇ ЗОНИ

 

Як повідомила присутніх Олена Петрущак, на підприємствах Івано-Франківської області за даними вибіркового статистичного спостереження, в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, працюють 13264 особи, або 23,0 відс. облікової кількості працівників. Вона також зазначила й наступне.

-Шкідливі та небезпечні фактори виробничого середовища та трудового процесу негативно впливають на стан здоров’я працівників, за певних умов можуть спричинити професійне захворювання, тимчасове або стійке зниження працездатності, призвести до порушення стану здоров’я як працівника, так і його нащадків в майбутньому.

Відповідно до чинного законодавства працівники, що зайняті на роботах із шкідливими умовами праці користуються державними гарантіями, а саме пенсіями за віком на пільгових умовах, мають право на щорічні додаткові відпустки, оплату праці в підвищеному розмірі, скорочений робочий тиждень, безкоштовно забезпечуються молоком, лікувально-профілактичним харчуванням. Конкретний розмір таких пільг та компенсацій встановлюється за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Однак, провести атестацію робочих місць немає можливості через скасування з 01 січня 2019 р. радянських ГОСТів державним підприємством “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості”, зокрема ГОСТ 12.1.005-88 “Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони”.

Скасування чинності наведених стандартів унеможливлює не тільки проведення гігієнічної оцінки умов праці у разі дії хімічного фактору, але і атестації робочих місць за умовами праці в цілому, що може призвести до збільшення числа професійних захворювань, позбавлення працівників права на пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці.

Заслухавши та обговоривши інформацію доповідачів, виконавчий комітет обласної тристоронньої соціально-економічної ради вирішив:

 

Звернутися до Кабінету Міністрів України, Федерації роботодавців України, Федерації профспілок України, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо сприяння у прискоренні розробки Міністерством охорони здоров’я України національних стандартів.

 

Також звернення адресоване державному підприємству “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” щодо продовження терміну дії ГОСТу 12.1.005-88 “Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони” до затвердження відповідного національного стандарту.

 

ГРОШІ Є. ГРОШЕЙ - НЕМАЄ…

 

«Про стан виплати заробітної плати працівникам структурних підрозділів ДП “Івано- Франківськоблавтодор”.       

        

Заслухавши та обговоривши інформацію доповідачів, зокрема про борги із виплати зарплати на цьому підприємстві, виконавчий комітет обласної тристоронньої соціально-економічної ради вирішив –

вимагати більшої публічності в цьому питанні. Насамперед, таку інформацію доведеться подати директору ДП “Івано-Франківський облавтодор” І.Боднарчуку. Щоб бачити в розрізі замовників суми заборгованості за виконані структурними підрозділами підприємства обсяги роботи.

Інше, що рекомендоване рішенням виконкому ОТСЕР І.Боднарчуку - розробити в розрізі філій графіки погашення заборгованості із заробітної плати на 2019 рік та до 01.03.2019 року та подати їх управлінню праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації.

Натомість голові обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства І.Гавриляку спільно з Радою профспілок області (І.Басюк) в порядку ст.45 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” рекомендовано надіслати запит щодо руху коштів на рахунках ДП “Івано-Франківський облавтодор” як розпорядника коштів для здійснення громадського контролю за першочерговістю виплати заробітної плати.

І, насамкінець, в разі ненадання відповідної інформації зацікавлені сторони: влада-профспілки-роботодавці - змушені будуть звернутись до Управління Держпраці в області для вжиття відповідних заходів реагування.

 

 

НЕ МАЛО, НЕ БАГАТО - напруга в колективах та відтік кваліфікованих кадрів

 

Про підготовку звернення щодо внесення змін до Закону України “Про оплату праці”.

 

О.Гринів, заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, керівник секретаріату ОТСЕР, висловила загальне бачення проблеми, зазначивши наступне:

 

- На сьогодні існує “зрівнялівка” в оплаті праці та не забезпечено державні гарантії в оплаті праці осіб, які працюють у гірських районах, а також в певних типах закладів. Зазначене суперечить статті 100 КЗпП України в частині встановлення підвищеної оплати праці на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я.

Зокрема, посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетної сфери області з 01.01.2017 року розраховуються на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року.

Для працівників, умовами оплати праці яких передбачено підвищення посадових окладів за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, а також в певних типах закладів, зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

Зазначене створює напругу в колективах і відтік кваліфікованих кадрів.

Заслухавши та обговоривши інформацію доповідачів, виконавчий комітет обласної тристоронньої соціально-економічної ради вирішив:

Доручити управлінню праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації (Я.Ульванській) підготувати звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства з питань оплати праці.

 

Рада профспілок Івано-Франківської області

[ Детальніше... ]

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

DSC07066

 

 

20 березня відзначає ювілейний день народження заслужений працівник культури України, композитор і диригент Євген Доненко, який є автором музики до багатьох пісень, в тому числі до Гімну Федерації профспілок України.

 

 

Шановний Євгене Анатолійовичу!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею!

Ваше життя є прикладом самовідданої праці й служіння людям.

Дякуємо Вам за те, що щедро ділитеся з нами багатством життєвого та професійного досвіду. Ваш талант визнають мільйони людей, слухаючи й співаючи Гімн профспілок, автором музики якого Ви є!

Зичимо Вам міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та активного довголіття.

Добра Вам, щастя, натхнення й родинного затишку!

 

Федерація профспілок України     

[ Детальніше... ]

Глобальні профспілки наголошують на пріоритетності розвитку української економіки

Изображение 2122

 

19 березня 2019 року у Києві у Будинку профспілок відбулась робоча зустріч керівництва ФПУ з Кемалем Озканом, заступником генерального секретаря Глобального союзу ІndustriALL та керівниками всеукраїнських профспілок, що входять до цієї організації.

 

Заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко гостинно привітав членів Глобального союзу ІndustriALL у відновленому будинку профспілок та побажав їм подальшого зміцнення зв’язків зі своїми партнерами з інших країн у боротьбі за покращення умов праці трудящих та права профспілок.

У зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драп’ятий, член виконкому ІndustriALL, голова Атомпрофспілки України Валерій Матов, голова Профспілки металургів і гірників України Сергій Комишев і заступник Голови Олександр Рябко, заступник голови Незалежної профспілки гірників України Наталя Левицька, регіональний секретар Глобального союзу ІndustriALL Вадим Борисов, фахівці Департаменту міжнародних зв’язків апарату ФПУ.

 

Изображение 2078

 

Під час розмови неодноразово наголошувалося, що промисловість в Україні складає основу національної економіки, тому її стабільний розвиток є тим локомотивом, що здатен забезпечити успішне проведення реформ в усіх сферах економічного життя країни. Кемаль Озкан повідомив, що 12-ть українських профспілок-членських організацій ІndustriALL під час зустрічі з представниками профспілок країн західної Європи, що відбулась 18 лютого в Києві, обговорили Маніфест з розвитку промисловості України та ухвалили Резолюцію.

 

Изображение 2137

 

За оцінкою учасників цього міжнародного форуму, загострення проблем в соціально-трудовій сфері в Україні (до чого також привернула увагу моніторингова місія ЄКП/ПЄРР в лютому ц.р.) зобов’язує профспілки до активізації солідарних дій з метою зміцнення профспілкового руху та забезпечення законних прав і інтересів трудящих.

Про це йшлося на прес-конференції в УНІАН за підсумками візиту делегації Глобального союзу ІndustriALL в Україну, де було оголошено про об’єднання зусиль з українськими профспілками задля вирішення питань подальшого розвитку вітчизняної промисловості та недопущення зниження існуючого рівня трудових прав та соціальних гарантій для українських працівників.

 

Изображение 2161

 

Профспілки висловилися за ефективний соціальний діалог і домовились оприлюднювати інформацію про дії компаній, які порушують права трудящих і профспілок.

 

Відео-звіт з прес-конференції можна переглянути тут.

 

 Изображение 2162

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Глобальні профспілки наголошують на пріоритетності розвитку української економіки

Изображение 2122

 

19 березня 2019 року у Києві у Будинку профспілок відбулась робоча зустріч керівництва ФПУ з Кемалем Озканом, заступником генерального секретаря Глобального союзу ІndustriALL та керівниками всеукраїнських профспілок, що входять до цієї організації.

 

Заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко гостинно привітав членів Глобального союзу ІndustriALL у відновленому будинку профспілок та побажав їм подальшого зміцнення зв’язків зі своїми партнерами з інших країн у боротьбі за покращення умов праці трудящих та права профспілок.

У зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драп’ятий, член виконкому ІndustriALL, голова Атомпрофспілки України Валерій Матов, голова Профспілки металургів і гірників України Сергій Комишев і заступник Голови Олександр Рябко, заступник голови Незалежної профспілки гірників України Наталя Левицька, регіональний секретар Глобального союзу ІndustriALL Вадим Борисов, фахівці Департаменту міжнародних зв’язків апарату ФПУ.

 

Изображение 2078

 

Під час розмови неодноразово наголошувалося, що промисловість в Україні складає основу національної економіки, тому її стабільний розвиток є тим локомотивом, що здатен забезпечити успішне проведення реформ в усіх сферах економічного життя країни. Кемаль Озкан повідомив, що 12-ть українських профспілок-членських організацій ІndustriALL під час зустрічі з представниками профспілок країн західної Європи, що відбулась 18 лютого в Києві, обговорили Маніфест з розвитку промисловості України та ухвалили Резолюцію.

 

Изображение 2137

 

За оцінкою учасників цього міжнародного форуму, загострення проблем в соціально-трудовій сфері в Україні (до чого також привернула увагу моніторингова місія ЄКП/ПЄРР в лютому ц.р.) зобов’язує профспілки до активізації солідарних дій з метою зміцнення профспілкового руху та забезпечення законних прав і інтересів трудящих.

Про це йшлося на прес-конференції в УНІАН за підсумками візиту делегації Глобального союзу ІndustriALL в Україну, де було оголошено про об’єднання зусиль з українськими профспілками задля вирішення питань подальшого розвитку вітчизняної промисловості та недопущення зниження існуючого рівня трудових прав та соціальних гарантій для українських працівників.

 

Изображение 2161

 

Профспілки висловилися за ефективний соціальний діалог і домовились оприлюднювати інформацію про дії компаній, які порушують права трудящих і профспілок.

 

Відео-звіт з прес-конференції можна переглянути тут.

 

 Изображение 2162

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ТК Аверс. Колективний договір: чи обов'язково укладати? (відео)

avers

 

 

Шановні Колеги!

 

В якості березневого подарунку пропонуємо Вам записану на одному з волинських телеканалів годинну програму "Колективний договір: чи обов'язково укладати?"

 

Програма має дозвіл власника (телеканал "Аверс") на використання її у навчанні профспілкового активу.

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31