01 квітня 2019

З 1 квітня 2019 року ціни на природний газ знижені

Bez-ymeny-1-7

 

Ще в жовтні минулого року на Всеукраїнській акції профспілок було висунуто вимогу до Уряду: не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житло-комунальні послуги, транспортні послуги, коли люди не мають змоги заплатити.

 

Натомість, Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення щодо підвищення ціни на природний газ, яке викликало обурення серед населення в умовах постійного зростання цін на споживчі товари та соціально-значущі послуги. Попри вимогу МВФ підвищити ціну на природний газ для населення на 60 %, фактично її було підвищено з листопада 2018 року на
23,5 %.

Нарешті, прислухавшись до вимог профспілок, які захищають людей праці, усвідомивши непосильну ціну на природний газ для населення та промисловості, НАК «Нафтогаз України» опублікувала оновлені цінові пропозиції, які діятимуть з 1 квітня 2019 року.

Для суб’єктів господарювання, які не мають заборгованості перед
НАК «Нафтогаз України», нова ціна за 1000 куб. м природного газу з ПДВ становитиме:

-  за умови оплати протягом або після періоду (календарний місяць) поставки газу – 7 479,60 грн;

-  за умови попередньої оплати до періоду (календарний місяць) поставки газу – 7 188,0 грн.

У березні дочірні компанії НАК «Нафтогаз України» скористалися привабливою ситуацією щодо зниження ринкової ціни та закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів. Враховуючи це,
ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» також знизить ціну на квітень 2019 року для своїх побутових споживачів на 2%, не встановлюючи максимально можливу торгову націнку постачальника, що дозволена законодавством. Таким чином, ціна природного газу для побутових споживачів цієї компанії складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м (включно з ПДВ та витратами на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

 

Департамент з питань

економічного розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКИ ЗА КОРДОНОМ. У Берліні триває страйк громадського транспорту

98E9DC28C 1

 

Сьогодні Німецька асоціація профспілок, відома за скороченою назвою Verdi, оголосила страйк працівників громадського транспорту Берліну. До протесту долучилися водії автобусів, трамваїв та машиністи потягів метро.

 

Як повідомляють місцеві ЗМІ, містянам довелося пересуватися велосипедами, діставатися роботи пішки або ж працювати з дому. Міські швидкісні електричні потяги і залізниця регіонального сполучення роботу не припиняли, тож деякі пасажири могли скористатися ними.

Страйк відбувається на тлі переговорів щодо зарплатні та умов праці для 14 600 працівників Берлінського комунального транспортного підприємства.

Це вже третій страйк з початку 2019 року – попередній відбувся в лютому. У Verdi не погоджуються з пропозиціями підприємства.

«Досягнути угоди в ході колективних переговорів було неможливо через пропозицію, яка надійшла від роботодавця. На жаль, не всі працівники отримають вигоду від тих підвищень, які запропонувала компанія», – сказав представник Verdi Джеремі Арндт.

Як повідомляє місцеве видання TheLocal.De, Verdi вимагає запровадити триавлість робочого тижня 36,5 годин із повною компенсацією заробітної платні. Наразі майже половина всіх працівників, яких комунальне підприємство найняло з 2005 року, змушені працювати 39 годин.

У БКТП страйк назвали «абсолютно недоречним».

Головна представниця комунального підприємства на переговорах Клаудія Пфайффер повідомила, що її компанія запропонувала збільшити виплати на зарплатні на 90 мільйонів євро, що в рази більше, ніж передбачають аналогічні контракти. Таким чином, працівники берлінського комунального транспорту отримали б в середньому на 450 євро більше на місяць.

Компанія повідомила про страйк заздалегідь і навела перелік маршрутів, які будуть заблоковані.

«Нам шкода, що об’єднання Verdi використовує цей інструмент і переговори з профспілками наразі триваю за рахунок наших пасажирів», – йдеться в заяві БКТП.

 

За повідомленям

Радіо Свобода

 

[ Детальніше... ]

Засідання виконкому Молодіжної Ради ФПУ: нові виклики та загрози, нові задачі та питання, нові перспективи та ініціативи

20190327 142356

 

У приміщенні оновленого Будинку спілок 27 березня 2019 року відбулося засідання Виконавчого комітету Молодіжної ради ФПУ.

У засіданні взяли участь члени Виконкому Молодіжної ради ФПУ, член Постійної комісії Ради ФПУ з питань роботи з молоддю Світлана Ліщук, керівник департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ Лариса Ровчак, запрошені. Головував на засіданні Голова Молодіжної ради ФПУ Антон Смородін.

Відкрив засідання заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий. Він відзначив важливість ролі молоді у процесі модернізації профспілок, пошуку можливостей подолання викликів, які сьогодні стоять перед профспілковим рухом України.

Члени Виконкому наголосили на необхідності активізації роботи Молодіжної ради ФПУ та молодіжних органів всеукраїнських профспілок та профоб’єднань з метою напрацювання шляхів подолання загроз, які постають перед молоддю сьогодні, розробки нових мотиваційних методів залучення молоді до профспілок.

На засіданні було обговорено низку гострих молодіжних питань, зокрема заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк виступила із інформацією щодо антиконституційного проекту Закону про зміни до Закону України "Про профспілки, їх права та гарантії діяльності" (щодо діяльності студентських профспілок, реєстр № 3474 від 07.02.2019) включеного до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України. Прийняття даного законопроекту спрямоване на обмеження конституційних прав громадян України, звужує обсяг існуючих прав осіб, що навчаються на участь у професійних спілках, обмежує права і гарантій профспілок, порушує міжнародні конвенції та Конституцію України в цілому! Виконкомом прийнято рішення про направлення листа-звернення на ім’я Народного депутата України, першого заступника Голови Комітету ВР України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Капліна С.М.

Виконавчим комітетом Молодіжної ради ФПУ прийнято рішення про проведення 19-го квітня 2019 року засідання Молодіжної ради ФПУ та доручено Голові Молодіжної ради ФПУ прозвітувати про проведену роботу у 2018 році.

 

20190327 142345

 

20190327 142407 

 

20190327 160638

 

 

Департамент профспілкового руху

та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Перерозподіл обсягу освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам у 2019 році

da27e2a14371f010fb8d8e39b49e7f1e


Уряд ухвалив рішення про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році.

 

Відповідне рішення розміщене на офіційному порталі Кабінету міністрів України.

Реалізація рішення забезпечить спрямування коштів для здійснення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти окремих адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Донецької, Житомирської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Чернігівської областей.


За матеріалами

Офіційного сайту

Профспілки працівників освіти і науки України

 

[ Детальніше... ]

Перерозподіл обсягу освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам у 2019 році

da27e2a14371f010fb8d8e39b49e7f1e

 

Уряд ухвалив рішення про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році.

 

Відповідне рішення розміщене на офіційному порталі Кабінету міністрів України.

Реалізація рішення забезпечить спрямування коштів для здійснення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти окремих адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Донецької, Житомирської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Чернігівської областей.


За матеріалами

Офіційного сайту

Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

[ Детальніше... ]

Засідання Наглядової ради Академії праці, соціальних відносин та туризму

IMG 20190226 121439

 

 

26 лютого 2019 року відбулося засідання Наглядової ради Академії праці, соціальних відносин та туризму Федерації профспілок України. Засідання було проведено у будівлі АПСВТ, за участі ректора АПСВТ – Буяшенко В.В., голови Наглядової ради АПСВТ. Голови Профспілки працівників оборонної промисловості України – Черниша О.А. та членів Наглядової ради.

На засіданні Наглядової ради розглядалися питання реалізації Стратегії розвитку АПСВТ-2020 у 2018/2019 роках, інтеграції АПСВТ у міжнародну освітню систему та розширення міжнародного співробітництва, просування іміджу АПСВТ на ринку освітніх послуг, а також підсумки вступної компанії АПСВТ у 2018/2019 навчальному році.

Під час свого виступу ректорка Академії Вікторія Буяшенко відзначила, що сьогодні в Академії навчається 1332 студенти. З метою збільшення набору студентів Академія використовує різноманітні ресурси зокрема, сайт АПСВТ, освітні Інтернет-ресурси та соціальні мережі. Фахівцями Академії були проведені презентаційні заходи у вищих навчальних закладах ІІ рівня акредитації.

Розроблена і затверджена нова маркетингова стратегія, в основу якої покладено формування інтересу абітурієнтів і рішення про вступ до Академії ще на стадії навчання в школі за рахунок проведення навчальних і профорієнтаційних заходів.

Вже два роки поспіль реалізується освітня програма «Подорож у світ економічних професій», яка розрахована на школярів різних вікових категорій. Програма сприяє формуванню у школярів уявлення про зміст економічних спеціальностей і спрямовує їх на усвідомлений вибір професії.

АПСВТ проводиться активна міжнародна робота. Академією підписано Меморандум про співпрацю з Україно-китайським центром розвитку культури і освіти. На сьогодні в Академії вже навчаються 2 студенти з Китаю і започатковане вивчення китайською мови для усіх охочих. Спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством інформаційної політики України, Українсько-Китайським центром розвитку культури і освіти та Тренінговим центром «Акула» в Академії було проведено форум «Глобалізаційні освітні тенденції 2018: Україна-Китай».

Академія налагоджує зв’язки з вузами-партнерами. Так у 2018 році була запущена освітня програма 2D, яка дозволяє нашим студентам паралельно із навчанням в Академії здобувати ступінь магістра в Університеті управління охороною праці (Катовіце, Польща).Академія є надійним партнером в рамках реалізації програми ЄС «ЕРАЗМУС+». В рамках проекту проводяться круглі столи, навчальні модулі спрямовані на підвищення якості освіти.

Члени Наглядової ради АПСВТ позитивно відзначили діяльність ректора Академії та її викладацького складу у підвищенні престижу АПСВТ серед ВУЗів України та позитивні зміни у навчальному процесі та підготовці фахівців.

 

IMG 20190226 121503

 

 

 

IMG 20190226 130726

 

 

 

IMG 20190226 130726

 

 

 

Департамент профспілкового руху

та зв’язків з громадськими організаціями

[ Детальніше... ]

Протестні дії шахтарів ДП «Торецьквугілля»

2308395


До ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України звернувся голова Торецької територіальної організації В.Щербань з вкрай критичної ситуація, яка склалася на шахтах «Північна», «Південна» ДП «Торецьквугілля», де працівники припинили роботу, що пов'язано з відсутністю грошових коштів, необхідних для виплати заробітної плати.

Працівники цих шахт, а також шахти «Нова» не отримують заробітну плату протягом трьох місяців з початку 2019 року.

У зв'язку з цим голова Профспілки Віктор Турманов терміново звернувся з листом до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика з приводу невідкладного вирішення даного питання.

 

Сайт

Профспілки працівників вугільної промисловості України

 

[ Детальніше... ]

Протестні дії шахтарів ДП «Торецьквугілля»

2308395

 

До ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України звернувся голова Торецької територіальної організації В.Щербань з вкрай критичної ситуація, яка склалася на шахтах «Північна», «Південна» ДП «Торецьквугілля», де працівники припинили роботу, що пов'язано з відсутністю грошових коштів, необхідних для виплати заробітної плати.

Працівники цих шахт, а також шахти «Нова» не отримують заробітну плату протягом трьох місяців з початку 2019 року.

У зв'язку з цим голова Профспілки Віктор Турманов терміново звернувся з листом до Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика з приводу невідкладного вирішення даного питання.

 

Сайт

Профспілки працівників вугільної промисловості України

 

[ Детальніше... ]

Про зміни в нормативно-правових актах та борги із зарплат

foto trystorrada


Про стан виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області доповідала заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, керівник секретаріату ОТСЕР Олександра Гринів.

 

Вона зазначила, що в цілому виконати зобов’язання щодо скорочення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам області не вдалося. При запланованому залишку суми боргу у 21,5 млн. грн., фактично працівникам підприємств області станом на 01.03.2019 року заборговано 23,4 млн. грн., в середньому кожному штатному працівникові, зайнятому в економіці області заборговано 9316 гривень. 

Заступник начальника відділу з питань трудових відносин та зайнятості Управління Держпраці в Івано-Франківській області Світлана Салига зазначила, що упродовж січня-лютого 2019 року на виконання приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці в Івано-Франківській області погашено 750,3 тис. гривень заборгованої заробітної плати 981 працівнику та на виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати виплачено майже 647,0 тис. гривень заборгованої заробітної плати.

Окрім цього, на тристоронній соціально-економічній раді було розглянуто актуальне питання щодо врегулювання проблем соціально-економічного захисту працівників галузі охорони здоров’я, а саме, приведення у відповідність нормативно-правових актів, що стосуються оплати праці. Учасники засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради підтримали звернення профспілки працівників охорони здоров’я України до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання цих питань.

 

Рада профспілок Івано-Франківської області

[ Детальніше... ]

ФПО Вінницькой області провів семінар фахівців з організаційної роботи

d88d434cd5d84c4c2d40d1b2675949da L


29 березня 2019 року Федерація профспілок Вінницької області провела щоквартальний семінар фахівців членських організацій ФПО з організаційних, соціально-економічних, гуманітарних, правових питань та питань з охорони праці.

 

     Вадим Шевчук - головний правовий інспектор праці Апарату ФПО, виступив з інформацією про зміни в трудовому та пенсійному законодавстві України. Дав роз’яснення про обчислення трудового стажу,  методику нарахування пенсій. Також поінформував учасників семінару про стан охорони праці і техніки безпеки на виробництвах області, про заходи щодо їх поліпшення та закцентував увагу на проведенні атестації робочих місць.

     Ірина Степанець - головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО, в інформації про рівень та стан виплати заробітної плати працівникам  повідомила що:

-  зарплати дійсно збільшуються, але в той же час - це не призводить до суттєвого підвищення рівня життя. Це відбувається тому, що ціни практично на всі продукти, товари та послуги випереджають зростання зарплат;

- кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості на 1 лютого становила 1,6 тис.;

- за останніми даними, у загальній кількості вакансій кожне шосте місце було в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги, майже кожне четверте - в промисловості;

-   найбільший попит на робочу силу за видами економічної діяльності спостерігався в промисловості, охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги, а найменший - у фінансовій та страховій діяльності та у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

     Cвітлана Демуцька - спеціаліст з питань гуманітарної роботи Апарату ФПО звернула увагу учасників семінару на тому, що 2019 рік – це рік 100-річчя утворення профспілкового об’єднання Вінниччини. В рамках підготовки до ювілею, заплановано ряд міжгалузевих заходів (VІІІ фотоконкурс ФПО «Гортаючи сторінки історії», ХІІІ Спартакіада ФПО). Розпочато збір документів, матеріалів та фотоматеріалів для видання збірки «100 років профоб’єднанню Вінниччини».

     Аліна Трохименко - головний спеціаліст з питань організаційної роботи Апарату ФПО ознайомила учасників семінару зі змінами в положеннях про нагороди ФПУ та надала інформацію щодо замовлення   збірника нормативно-правових документів та практичних рекомендацій з профспілкової діяльності «ПРОФСПІЛКОВИЙ ДОВІДНИК».

     В ході семінару були дані відповіді на питання учасників. 

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Квітень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30