08 травня 2019

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО

 

1019395640

 

 Шановний Володимире Олександровичу!

 

Федерація профспілок України об’єднує, представляє і послідовно захищає права та інтереси 4.8 млн. працівників, студентів і робітничої молоді.

Сьогодні перед державою і громадянським суспільством, Федерацією профспілок України стоять значні виклики, подолання яких лежить у площині очікування змін, зокрема щодо вирішення таких питаннях як:

 

  1. 1.Досягнення миру та стабільності в суспільстві, непорушності державних кордонів;
  2. 2.Забезпечення стійкого економічного зростання за рахунок розвитку вітчизняної промисловості, подолання тіньової економіки, створення високооплачуваних робочих місць як альтернативи масовому виїзду українців на заробітки за кордон;
  3. 3.Забезпечення справедливого розподілу результатів праці, гідної зарплати  і наближення її до  рівня країн ЄС;
  4. 4.Створення належних умов для гідного життя, подолання бідності, забезпечення доступу до медичної допомоги, освіти, отримання професії, житла.
  5. 5.Розширення народної демократії, запровадження права народної законодавчої ініціативи, відкликання народних депутатів за невиконання своїх обов’язків.
  6. 6.Гарантування конституційного права на свободу слова, волевиявлення, мирні зібрання та страйк, забезпечення ефективного соціального діалогу.
  7. 7.Забезпечення конституційних прав профспілок на свободу об’єднання, гарантування їх правозахисної діяльності в інтересах людей праці; захист від незаконних зазіхань на профспілкову власність, недопущення перешкоджання статутній діяльності профспілок представниками влади і роботодавців;
  8. 8.Справедливе правосуддя на основі верховенства права, рішуче подолання корупції.

Водночас зазначаємо, що перелік запропонованих питань не є вичерпним, існує значно більше соціально-економічних і трудових проблем, які потребують нагального вирішення.

Вельмишановний Пане Президенте, вітаємо Вас з обранням на найвищу посаду в Україні, і вносимо пропозицію провести найближчим часом Вашу зустріч з профспілковою громадою, на якій ми готові будемо презентувати Вам наші детальні пропозиції щодо реформування сфер, які стосуються забезпечення прав і інтересів людей праці.

Принагідно повідомляємо, що 16 травня 2019 року відбудеться засідання Ради Федерації профспілок України, яке може стати майданчиком для проведення такого діалогу.

 

 

 

Голова ФПУ                          Г.В. Осовий

        

[ Детальніше... ]

Пам’ятаємо. Перемагаємо

3a66069f21c933a65cf8f7c51d12c116

 

 

8 – 9 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни, відзначається 8 травня у низці країн з 2005 року. Так, у відповідній резолюції організації, яку було ухвалено 22 листопада 2004 року, було запропоновано державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відзначати один чи обидва ці дні (8 і 9 травня) як день пам'яті всіх жертв Другої світової війни. У документі також наголошувалося, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни, та було закликано держави-члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами та загрозами.

У ці травневі дні з метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих, урядові й громадські організації проводять заходи із відзначення Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на утвердження звитяжних традицій усіх поколінь захисників України, злагоди та консолідації суспільства, посилення турботи про ветеранів війни.

Федерація профспілок України, членські організації ФПУ традиційно беруть участь у державних заходах та вшановують ветеранів, які працювали у профспілках.

Подвиг захисників та визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму для майбутніх поколінь, прикладом вірного служіння своєму народу. Поминаємо загиблих воїнів і жертв війни. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя заради того, щоб ми жили в мирі і злагоді. Пишаємося нашими захисниками, які нині відстоюють незалежність України, стримуючи збройну агресію Російської Федерації.

Зі святом вас, дорогі ветерани, і вічна пам'ять полеглим героям!

[ Детальніше... ]

Щастя працювати для людей

Изображение 1568

 

  Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у ІІ-й Світовій війні, що відзначається в Україні 9 травня, за ініціативою профкому первинної профспілкової організації апарату ФПУ у столичному Будинку профспілок відбулась зустріч з ветеранами війни, праці та профспілкового руху.

 

Изображение 1552

 

У відновленій після пожежі будівлі на майдані Незалежності, 2 почесних гостей сердечно привітали Голова ФПУ Григорій Осовий, заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Олександр Шубін, голова ППО апарату ФПУ Марія Гриценко.

Відбулась зворушлива розмова про сучасне та майбутнє профспілок в часи масштабних трансформацій, що відбуваються в Україні в усіх сферах життя. Саме у такі часи неможливо переоцінити досвід, набутий поколіннями тих, хто воював, відбудовував країну у повоєнні роки, хто лишався відданим профспілкам протягом довгих років праці і боротьби за інтереси трудової людини.

 

Изображение 1541

 

Із великою пошаною згадали тих, хто не дожив до сьогодні. Подякували нині живучим, адже, незмінною цінністю для спілчан залишається зв'язок поколінь, а праця для людей завжди надихає на нові звершення.

Серед присутніх на зустрічі з душевними промовами виступили Михайло Антонович Запольський – колишній секретар Укрпрофради, Леонід Семенович Сачков – колишній голова Профспілки освітян, Григорій Климович Заброда та Євген Анатолійович Доненко – автори гімну Федера­ції професійних спілок України, Лідія Михайлівна Гараніна – учасник ІІ Світової війни, колишні технічні інспектори праці Микола Андрійович Миленький і В'ячеслав Миколайович Петров, інші найповажніші люди, які багато років своєї трудової біографії присвятили роботі в профспілках, тому їх думка про сьогодення є дуже важливою.

Усі вони побажали нинішній команді ФПУ міцного здоров’я, не схиляти голову перед труднощами, натомість мати власне бачення та ідеологію профспілкового руху, йти своїм шляхом.

 

Изображение 1537

 

- Нехай у вашому рідному домі вас завжди супроводжують вдача та перемоги, - сказали представники славетного покоління спілчан.

Вони висловили вдячність керівництву, усім співробітникам ФПУ за їх тепле і поважне до них ставлення.

 

Изображение 1556

 

 Прес-центр ФПУ

.

[ Детальніше... ]

Затверджено новий Порядок нещасних випадків на виробництві

1

 

Новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в порівнянні з чинним на сьогодні, поширює свою дію на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, на всіх працюючих та самозайнятих осіб (ФОП, за виключенням Збройних Сил України, правоохоронних органів та інших воєнізованих формувань, їх військовослужбовців та співробітників) та тих хто працює за цивільно-правовими угодами, що відповідає вимогам статті 35 Закону України «Про загальнобов’язкове державне соціальне страхування» від 3. 10. 2017 року.

На відміну від чинної редакції, новим Порядком розслідування також передбачено поширення процедури проведення спеціальних розслідувань на інші категорії осіб, зокрема, фізичних осіб-підприємців та осіб, яких фактично допущено до роботи без укладення трудового договору (контракту). Усі нещасні випадки, що сталися із зазначеними категоріями осіб підлягатимуть спеціальному розслідуванню.

Голові Держпраці або керівнику територіального органу Держпраці, який утворив спеціальну комісію з розслідування нещасного випадку надано право, у разі невстановлення причин настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння); невизнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаним з виробництвом за наявних обставин, за яких нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) визнаються пов’язаними з виробництвом; невстановлення осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці; нерозроблення плану заходів щодо запобігання виникненню подібних нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), обґрунтовано повернути акти розслідування на доопрацювання, продовживши наказом строк розслідування до п’яти робочих днів.

У порівняно з чинною редакцією, збільшено термін розслідування до 5 робочих днів (замість 3) та спеціального розслідування нещасного випадку – 15 робочих днів відповідно (замість 10).

Також, новим Порядком запропоновано ввести строк давності звернення потерпілого щодо розслідування нещасного випадку – не більше 3 років з моменту його настання. Але після сплину терміну давності працівник має право відстояти свої права в судовому порядку.

Подовжено терміни повідомлення, у відповідні органи, про нещасні       випадки - засобами звязку до 2-х годин ( з 1 –ї) та на паперовому носії з 3-х годин до наступного робочого дня.

Крім того, для зручності у веденні обліку та з метою зменшення затрат часу акти за формою Н-1 та Н-5 було поєднано в один документ.

І ще одне з найважливіших здобутків нового порядку - в усіх комісіях по розслідуванні на щасних випадках мають право брати участь представники профспілок.

Передбачається, що зазначені зміни сприятимуть покращенню процесу проведення розслідувань нещасних випадків, зокрема, їх об’єктивності та своєчасності, що підвищить соціальну захищеність потерпілих та їх сімей.

 

Завантажити тут.

 

Департамент охорони праці

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31