30 травня 2019

Про виконання прийнятих рішень та головні завданняCopy of Осовой 2

 

29 травня п.р. в м. Дніпро відбулися засідання Президії та XI пленум Центрального комітету ПМГУ. У його роботі взяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий.


Президія розглянула такі питання: про матеріали XI пленуму ЦК профспілки; про затвердження положень про конкурси постів в соціальних мережах і відеороликів «Профспілка - очима молоді»; про заходи, проведені на підприємствах ГМК України в рамках Всесвітнього дня охорони праці. Також рішенням президії оновлений склад представників в Раді Федерації профспілок України.

Профспілку в Раді ФПУ представлятимуть ще дві особи - голова профкому первинної організації «АрселорМіттал Кривий Ріг» Н.Марінюк і голова Донецького обкому ПМГУ Л.Кобзева.


Copy of зал 3

 

З доповіддю з основного питання XI пленуму «Про виконання рішень виборних органів Профспілки» виступив голова ЦК ПМГУ С.Комишев. Він детально зупинився на виконанні рішень, які стосуються підвищення рівня заробітної плати, дотримання законодавства про працю, забезпечення соціального захисту, рівня витрат на охорону праці тощо.
- У 2018 році у металургів зарплата зросла на 34%, у рударів на 35,7%, у коксохіміків на 39%. Рівень середньої заробітної плати перевищив 12 тисяч гривень і на 27-33% вище середнього рівня зарплати по промисловості України до рівня 2017 року, - сказав С.Комишев. - Зростання заробітної плати продовжилось у цього року. З 1 березня на 10% збільшені тарифи і оклади на підприємствах групи "Приват", з 1 квітня тарифні ставки і оклади підвищилися на 10-15% на підприємствах «Метінвест», «Інтерпайп» та інших. Однак ми розуміємо, що 12 і навіть 15 тисяч гривень - далеко  не той рівень зарплати, якого гідний гірник і металург за свій важкий труд.

Copy of президиум

Доповідач також розповів про хід переговорів щодо укладення Галузевої угоди на новий термін. Незважаючи на всі зусилля профспілкової сторони, прискорити процес укладення угоди не вдалося. На завершальній стадії переговорів через принципову позицію сторони роботодавців зафіксувати граничний термін дії Галузевої угоди переговори були припинені. Профспілка категорично проти того, що у разі, якщо Угода не буде укладена на черговий термін, то вони практично втратять силу.
Висвітлюючи питання охорони праці, доповідач згадав про позитивне досягненні: за наполяганням Профспілки вдалося зберегти норму фінансування охорони праці в розмірі 0,6% від суми реалізованої продукції.

- Нам вдалося домогтися від Мінсоцполітики і МОЗ прийняття наказу «Про затвердження Порядку атестації лабораторій» і не допустити порушень термінів проведення атестації робочих місць за умовами праці. Ще одне питання, яке постійно знаходить відображення в рішеннях колегіальних органів Профспілки - відновлення права окремим категоріям працівників на пільгове пенсійне забезпечення за Списками №1 і №2.


Copy of Осовой 1

 

Важливим рішенням Національного органу стандартизації був Наказ про відновлення ГОСТу «Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони». Це сталося завдяки активним діям нашого Профспілки, - наголосив керівник.
У доповіді С.Комишева також було освітлено виконання рішень виборних органів щодо: модернізації навчання профактиву; діяльності правової інспекції праці та підготовки громадських інспекторів праці в первинних організаціях; розвитку молодіжного руху в Профспілці.
У дебатах по доповіді виступили голови профкомів Північного ГЗК Н.Шамріцкая, Часовоярського комбінату вогнетривів А.Гранкін, голова Запорізького обкому ПМГУ В.Седов.
У роботі пленуму взяв участь і виступив Голова ФПУ Г.Осовий. У своїй промові він назвав головні завдання, від вирішення яких залежить майбутнє профспілкового руху в Україні. Зокрема, це - модернізація структури та діяльності ФПУ та профорганізацій, більш активна участь у формуванні законодавчої бази трудових відносин, оперативне інформування членів профспілок тощо.
На пленумі також відбулося нагородження переможців конкурсу «Інформація. Знання. Дія".

Copy of зал 1

 

 Copy of Шамрицкая

Copy of Чередниченко

 

 Інформаційний центр ЦК ПМГУ

[ Детальніше... ]

Сім’ї загиблих шахтарів отримують по 100 тис. грн. від держави

1439510

 

Президент України Володимир Зеленський відвідав шахту «Лісова» у Сокальському районі Львівської області, де внаслідок аварії минулої ночі 29 травня загинуло двоє гірників – Михайло Турко та Михайло Павлик.

 

Глава Держави поспілкувався з рідними шахтарів та висловив їм глибоке співчуття.

Також Глава Держави поспілкувався з робітниками шахти «Лісова» та з профспілками ДП «Львіввугілля». Голова Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олег Турчин зазначив, що напередодні трагедії, 28 травня, представники шахтарських профспілок Львівщини перебували в м. Києві під Адміністрацією Президента України. Профспілки намагалися довести до відома Глави Держави ту критичну ситуацію, що склалася на державному підприємстві « Львіввугілля» у зв'язку з невиплатою заробітної плати та відсутністю збуту вугільної продукції. З представникам шахтарських профспілок зустрівся представник Президента в КМУ Андрій Герус, якому було передано вимоги та звернення шахтарів. Він передав особисто Президенту України ці звернення.

Крім цього, Президент провів нараду щодо нічної аварії та ситуації на шахті.
«Сталося велике горе – ми втратили двох людей. Ми сьогодні також почули про проблеми щодо умов праці шахтарів, умов безпеки. Розуміємо, що дуже складне питання. Тому скликаємо РНБО», – сказав Глава Держави після відвідання шахти.

 

safe image

 

Орієнтовно засідання може відбутися у п’ятницю, 31 травня.

Президент також підкреслив, що сім’ї шахтарів, які загинули минулої ночі, одержать підтримку від Держави.

«Вже прийнято рішення виділити по 100 тисяч гривень», – повідомив він.
Крім того, Володимир Зеленський наголосив, що особисто допоможе родинам загиблих у вирішенні житлового питання.

Федерація профспілок України висловлює щире співчуття сім’ям загиблих шахтарів на шахті «Лісова» ДП «Львіввугілля» і поділяє з ними горе і біль від втрати рідних та близьких їм людей.

 

 

Прес-центр ФПУ

за повідомленням

Профспілки працівників вугільної промисловості України

[ Детальніше... ]

XІХ спартакіада медиків Закарпаття: масовість і здоров’я

DSC 0199

 

Медики Закарпаття активно займаються фізичною культурою і спортом, особистим прикладом пропагують здоровий спосіб життя.. Черговим оглядом спортивних досягнень медиків стала XІХ обласна галузева спартакіада працівників закладів охорони здоровя та санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Завдяки організаторам – департаменту охорони здоровя облдержадміністрації (т.в.о директора Тетяна Міцьо ) та обласної організації профспілки працівників охорони здоровя (голова Володимир Турок) на старт фінальних змагань у м. Ужгороді вийшла рекордна кількість учасників – 45 команд, усього близько 1100 спортсменів. Допомагала організаторам у проведенні спартакіади обласна організація ФСТ «Спартак» (голова Микола Щадей).

 

DSC 0089

 

Усього до програми спартакіади було включено 14 видів спорту. Найбільше команд було в кульовій стрільбі – 30, більярді – 28, настільному тенісі – 26, шахах і дартсі – по 24, в шашках – 22.

Як завжди, яскравою була урочиста церемонія відкриття спартакіади. Усі команди-учасниці пройшли маршем у складі спортивної колони, яка зайняла усю бігову доріжку ужгородського стадіону «Авангард». На чолі колони разом із прапороносцями – духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії. Зі своїми командами у колоні – головні лікарі та голови профкомів медичних закладів та санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», багато з яких самі брали участь у спартакіадних стартах. Більшість команд – в єдиній спортивній формі різних кольорів, разом з дітьми, що додавало особливого колориту цьому спортивному дійству.

Учасників спартакіади привітали голова оргкомітету спартакіади, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок, т.в.о директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Тетяна Міцьо, голова облпрофради Володимир Фленько.

 

DSC 0125

 

Протягом майже усього дня на спортивних майданчиках міста Ужгорода точилася напружена спортивна боротьба спортсменів-медиків нашого краю. До суддівства на спартакіаді були залучені кращі спортивні арбітри Закарпаття на чолі з суддею Національної категорії Анатолієм Плехановим.

У змаганнях із сімейних стартів, більярду та шахів (чоловіки) перемогли спортсмени обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака, у міні – футболі та легкоатлетичному кросі – КНП «Мукачівська центральна районна лікарня». У кульовій стрільбі та настільному тенісі (чоловіки) не було рівних команді КЗ «Свалявська районна лікарня». У волейболі серед жінок перемогла команда ТОВ «Сузір’я» - санаторію «Квітка Полонини», а серед чоловіків – санаторію «Сонячне Закарпаття». В шашках серед жінок кращою була команда КЗ «Іршавська районна лікарня», а серед чоловіків – КЗ «Ужгородська районна лікарня». В перетягуванні канату найсильнішими були спортсмени обласної клінічної стоматполіклініки, в плаванні – обласної дитячої лікарні, а в настільному тенісі (жінки) - обласного клінічного онкологічного диспансеру. Перше місце в армспорті у різних вагових категоріях зайняли представники команд обласного онкодиспансеру, облстоматполіклініки та КЗ «Хустська районна лікарня», а в гирьовому спорті – КНП «Іршавський центр первинної медико – санітарної допомоги», КЗ «Ужгородська районна лікарня» та обласної психіатричної лікарні м. Берегово.

 

DSC 0226

 

За підсумками усіх видів найкраще виступили спортсмени обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака, КНП «Іршавський центр медико - санітарної допомоги» та КЗ «Виноградівська районна лікарня», які здобули по п’ять призових місць, КНП «Мукачівська центральна районна лікарня» – 4 призових місця. А усього призерами спартакіади стали представники 30 команд із 45 учасниць.  

Нагороди організаторів спартакіади переможцям змагань у окремих видах та індивідуальному заліку вручили голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, голова оргкомітету Володимир Турок, головний суддя спартакіади Анатолій Плеханов, інші члени оргкомітету.

 

 DSC 0263

На фото:

- відкриває спартакіаду медиків голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок ( в центрі);

- на урочистому відкритті спартакіади - команда обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака;

- на майданчику – волейболісти;

- момент футбольного матчу;

- змагання з кульової стрільби;

- нагородження переможців спартакіади;

- чемпіон спартакіади з більярду Юрій Левчак;

- спортсмени КНП «Іршавський центр медико - санітарної допомоги» успішно виступили на спартакіаді.

  DSC 0369

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Конкурс художньої самодіяльності профспілок Херсонщини

IMG 6719

 

24 травня ц.р. в Херсонському Будинку профспілок відбувся конкурс художньої самодіяльності Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок.

 

Мета конкурсу – підвищення ідейно-художнього рівня самодіяльного мистецтва, виконавської майстерності учасників художньої самодіяльності , подальший розвиток жанрового розмаїття художніх програм серед працівників галузевих членських організацій.

У конкурсі взяли участь абсолютна більшість галузевих профспілок.

 

IMG 6690

 

З привітальним словом до учасників та гостей конкурсу звернувся голова Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок Добровольський Анатолій Миколайович.

Чудовими та майстерними були виступи хореографічних колективів та вокального співу, художнього читання поезії. Цікавим для глядачів було виконання номерів в інструментальному жанрі.

Професійне журі на чолі з Корольовою Іриною Володимирівною заступником директора з творчих питань Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, заслуженим діячем мистецтв України визначило переможців конкурсу.

 

IMG 6712

 

Щиро вітаємо усіх, нехай ваші творчі здобутки лише примножуються та нехай зростає жага до нових перемог.

Цей захід є підтвердженням того, що Херсонщина має талановитих та обдарованих наших спілчан, які соєю творчою діяльністю здатні створити святкову атмосферу та гарний настрій для нас.

 

 IMG 6836


Херсонська обласної міжгалузевої ради профспілок

[ Детальніше... ]

Відзначено кращих жінок Рівненщини

DSCF1719

 

Популярний серед жіноцтва області конкурс- «Жіночі обличчя Рівненщини» у форматі Асамблеї цього року проводився у сьомий раз. Перед його організаторами-наймасовішими громадськими об’єднаннями краю-Федерацією профспілок області та Спілкою жінок Рівненщини за цей період пройшли сотні прекрасних наших землячок, які відзначились у фаховій і профспілковій діяльності, здобули авторитет і визнання в своїх колективах, на повну розкривши свої організаторські і професійні здібності та творчі таланти. Саме це було основними критеріями оціни особистого внеску жінки для участі у конкурсному відборі і подальшому представленні до номінацій у ньому.

Конкурсний відбір тривав цілий рік, а урочиста Асамблея відбулась днями в залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії.

В цей сонячний весняний день все було для них: і щирі вітання, і гучні оплески яскраві квіти,посмішки друзів і рідних,які прийшли вітати переможниць. святковий концерт, підготовлений спеціально для цих чарівних жінок артистами обласної філармонії.

З високою оцінкою внеску жінок у справу розбудови нової України,нашої області звернувся до них голова Федерації профспілок Микола Шершун. Він зазначив, що проведення Асамблеї надихнула і чоловіків-профспілковців на проведення подібного заходу, і вже восени він відбудеться як вшанування лідерів профруху-кращих профактивістів області.

А голова Спілки жінок Рівненщини підкреслила, що наші героїні не просто чарівні жінки, а в першу чергу -і небайдужі, творчі, креативні, кредо життя яких вміщається у простих і ємких словах – РАЗОМ МИ ЗМІНИМО СВІТ НА КРАЩЕ!»

До вітання жінок приєдналися і керівники обасних галуевих профоб’єднань Іларіон Кучерявий, Микола Паліюк.Петро Давидюк, Микола Вознюк, керуючий справами міськвиконкому Петро Середюк , професіні ведучі   Тетяна Білецька, Юрій Ширко. Вони внесли свою частку у піднесену атмосферу свята, сценарій та режисуру якого пілготувала   Наталії Шолудько, Заслужений працівник культури України.

 

 

61379818 2851506161544824 184358099631472640 n

 


 

 DSCF1938

Профінформ-Рівне

[ Детальніше... ]

Вищий орган виконавчої влади має працювати стабільно

 15897-кабмин

 

Сьогодні, 29 травня, Парламент на пленарному засіданні не підтримав заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про його відставку.

 

Відставка Прем’єра викликала би відставку всього складу Уряду, що у період міжвладдя загрожує кризою державного управління та як наслідок, - економічною дестабілізацією, негараздами у соціальній сфері.

У зв’язку із цим Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що в управлінні державою не повинно бути кризи, - ці питання політики мають вирішувати відповідно до Конституції та строго у встановленому законом порядку, але Уряд, як вищий орган виконавчої влади повинен працювати безперервно і стабільно!

 

- Громадяни не мають втрачати впевненість у сьогоденні та завтрашньому дні, тому піддавати ризику життєдіяльність країни та допустити хаосу в державі неможливо, - зазначив профспілковий лідер.

Він також нагадав, що нещодавно соціальними партнерами укладено нову тристоронню Генеральну угоду на 2019-21 рр.. В ній прописано багато зобов’язань, в тому числі і Уряду, тому потрібно забезпечувати виконання нової Генугоди, на результати чого очікують трудящі!

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Вищий орган виконавчої влади має працювати стабільно

 15897-кабмин

 

Сьогодні, 29 травня, Парламент на пленарному засіданні не підтримав заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про його відставку.

 

Відставка Прем’єра викликала би відставку всього складу Уряду, що у період міжвладдя загрожує кризою державного управління та як наслідок, - економічною дестабілізацією, негараздами у соціальній сфері.

У зв’язку із цим Голова ФПУ Григорій Осовий заявив: профспілки впевнені – в управлінні державою не повинно бути кризи, - ці питання політики мають вирішувати строго у встановленому законом порядку, але Уряд, як вищий орган виконавчої влади повинен працювати безперервно і стабільно!

 

- Громадяни не мають втрачати впевненість у сьогоденні та завтрашньому дні, тому піддавати ризику життєдіяльність країни та допустити хаосу в державі неможливо, - зазначив профспілковий лідер.

Він також нагадав, що нещодавно соціальними партнерами укладено нову тристоронню Генеральну угоду на 2019-21 рр.. В ній прописано багато зобов’язань, в тому числі і Уряду, тому потрібно забезпечувати виконання нової Генугоди, на результати чого очікують трудящі!

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 31