18 червня 2019

Виконання статутних завдань профспілок, а не пошук зовнішніх загроз профспілковому руху – шлях підвищення ролі профспілок в Україні

IMG 2556

 

Відбулося засідання Президії Федерації профспілок Черкащини. Головне питання порядку денного «Про виклики профспілковому руху та завдання ФПУ, її членських організацій в сучасних умовах» стало жвавою дискусією спілчан області.

Враховуючи важливість питання на захід були запрошені голови первинних профспілкових організацій великих підприємств, установ і організацій області, соціальні партнери.

 У своїй доповіді голова ФПО Шевченко П.В. критично оцінив стан виконання рішення постанови Ради ФПУ щодо активізації дій профспілок, посилення захисної функції працівників, структурних змін галузевих профспілок.

На прикладі стану соціально-трудових відносин в області (зайнятість населення, рівень заробітної плати, виробничий травматизм) запропонував  зосередити роботу на виконання статутних завдань профспілок всіх рівнів, внутрішній мобілізації зусиль галузевих профспілок, створенні юридичної служби, введенні посад технічних інспекторів, роботі в комісіях при органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, прогнозуванні соціально-трудових загострень та своєчасному наданні пропозицій по їх упередженню, підвищенні якості освітніх програм профспілкового навчання та інформаційному висвітленні діяльності профспілок.

Заступник голови ФПУ Драп’ятий Є.М. детально зупинився на аналізі роботи центрального апарату профспілок, причинах зниження профспілкового впливу на рівень захисту спілчан, чисельності профспілок та необхідності галузевої профспілкової перебудови.

Голова обласної державної адміністрації Вельбівець О.І. підтримав конструктивні пропозиції спілчан та детально проаналізував стан соціально-трудових відносин в області, запропонував активу профспілок області активізувати роботу на рівні галузевих проблем бюджетного фінансування на етапах їх формування, своєчасних змін через профільні депутатські комісії всіх рівнів.

Голова об’єднання роботодавців області Райков Б.С. акцентував увагу на спільних вирішеннях підготовки кадрів для підприємств області, попередженні виробничого травматизму.

В обговоренні виступаючі вносили конкретні пропозиції щодо підвищення ролі профспілок.

На засіданні Президії ФПО заслухано інформацію керівника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Черкаській області Леонова О.П. щодо результатів діяльності управління, причин несвоєчасного фінансування видатків по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам, щодо проблемам реабілітаційного лікування.

З питань порядку денного засідання Президії ФПО прийняті відповідні постанови. 

 

IMG 2569

 

64224795 871149853260943 879681745434181632 n

 

IMG 2552

 

IMG 2580

 

 

IMG 2606

 

IMG 2622

 

IMG 2635

 

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

ЕФПОО поддерживает забастовку швейцарских женщин

А9

 

14 июня 2019 года по всей Швейцарии женщины вышли на улицы для проведения национальной женской забастовки. Наша членская организация VPOD / SSP является одним из организаторов этой забастовки.

 

На последнем конгрессе ЕФПОО все женщины-делегаты заявили о своей поддержке и солидарности с участниками забастовки. Эта акция следует за успешной испанской феминистской забастовкой и забастовкой женщин в Глазго. ЕФПОО выражает свою солидарность и призывает поддержать эту мобилизацию.

 

Среди национальных требований швейцарских женщин - требования равной оплаты, инвестиций в сектор по уходу, признания реальной ценности неоплачиваемой работы женщин дома и в обществе, абсолютной нетерпимости к гендерному насилию, а также  принятия эффективных мер по предотвращению как психологических, так и физических притеснений. Эти требования перекликаются с положениями Пражской декларации ЕФПОО и являются составной частью требований всемирного движения за права женщин.

 

Забастовка проходила во время пика решающих переговоров по принятию международных норм по борьбе с насилием и притеснениями на работе, проходящих в рамках Международной конференции труда (ILО) в Женеве.

 

А10

[ Детальніше... ]

Соціальний захист вкрай важливий в умовах глибоких змін у світі праці

А8

 

Стійкі системи соціального захисту будуть набувати все більшого значення для надання підтримки в мінливому світі праці, повідомили виступаючі на форумі високого рівня на столітній Міжнародної конференції праці.

 

 Учасники форуму, що проходив на Міжнародній конференції праці (ILC), обговорили, як цифровізація, демографічні зрушення, зміна клімату та глобалізація позначаються на управлінні людьми перехідними процесами протягом свого життя.

Промовці наголосили на важливості не тільки політики створення гідних робочих місць, а й соціального захисту, щоб допомогти працівникам, особливо найбільш уразливим, впоратися з цими перехідними процесами.

 

Генеральний директор МОП Гай Райдер зазначив, що 55 відсотків населення світу як і раніше не охоплені соціальним захистом. «Глобальна прихильність соціальному захисту є необхідною умовою для забезпечення стійких перетворень протягом усього життя», - сказав він.

 

Крістін Лагард, керуючий директор Міжнародного валютного фонду, говорила про «соціальні видатки», які, за її словами, включають в себе соціальне страхування та соціальну допомогу, а також державні витрати на охорону здоров'я і освіту.

 

«Соціальні витрати - це не просто витрати, а скоріше одна з найрозумніших інвестицій у добробут наших суспільств. Розширення доступу до освіти та охорони здоров'я підвищує продуктивність населення, що дозволяє процвітати всім громадянам. Щоб пожинати плоди зміцнення світової економіки, суспільства повинні почати з укріплення соціальних програм сьогодн», - сказала вона.

 

«Я б сказала, що соціальні витрати є ключовим компонентом соціального контракту, необхідного для виконання завдань нашими відповідними установами».

 

Мішель Бачелет, Верховний комісар Організації Об'єднаних Націй з прав людини, заявила, що «шляхом пом'якшення негативних наслідків безробіття, створення доступу до додаткової освіти, розширення можливостей на ринку праці та забезпечення доступу принаймні до основного контенту права на здоров'я, харчування, водопостачання, санітарію, освіту, житло, системи соціального забезпечення, можна гарантувати, що люди в усьому суспільстві будуть захищені від несприятливих наслідків потрясінь».

 

Ернесто Мурра, міністр праці і соціального забезпечення Уругваю, сказав: «Кожна країна повинна визначати свою долю, створюючи стійкі системи соціального захисту, враховуючи при цьому, що це є фундаментальним правом, маючи на увазі працю і її нові форми».

 

Лука Вісентін, генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок, сказав, що вкрай важливо, щоб працівники, в тому числі, що працюють в гіг-економіці (підрядній економіці, економіці спільного користування-В.Ш), мали доступ до навчання протягом усього життя і «реальний доступ до універсальних систем соціального захисту, які можуть захистити їх від потрясінь ... але в той же час можна зробити переходи більш плавними». Але, додав він, «все це не спрацює, якщо немає чіткої стратегії створення якісних робочих місць».

 

Ребека Грінспан, Генеральний секретар Ібероамериканської конференції, яка була членом Глобальної комісії з майбутнього праці, наголосила на необхідності «захищати працівників, а не робочі місця. Нам потрібна універсальний соціальний захист, нам потрібно нове право щодо навчання протягом усього життя, тому що вам доведеться багато разів міняти свою роботу протягом трудового життя».

 

Джоанні Марлен Бева, молодий лідер, що займається забезпеченням досягнення цілей в області сталого розвитку ООН, сказала: «Ми повинні переконатися, що у нас є інклюзивна політика, заснована не тільки на потребі найбільш вразливих верств населення, а й враховує голоси і потреби молоді».

 

Крістін Алсос, директор з досліджень Норвезького фонду соціальних досліджень FAFO і лідер проекту за майбутнє праці Ради Міністрів Північних країн, зазначила, що технології можуть створювати робочі місця. «Але ви не можете залишити це тільки для технологій, тому що у вас повинна бути політика, і ви повинні підтримувати створення робочих місць і підтримувати капітал, який використовується для створення робочих місць, а не власність або фінансові ринки і так далі».

 

Павло Войцеховський, Польський інститут соціального страхування, радник президента роботодавців Польщі, підкреслив важливість «приручення роботів», щоб забезпечити гідну роботу сьогоднішнім молодим людям. «Не роботи повинні контролювати нас, а ми повинні контролювати роботів».

 

Форум «Забезпечення стійких перетворень протягом усього життя» відбувся на щорічній Міжнародній конференції праці (ILC), яка в цьому році відзначає 100-річчя Міжнародної організації праці (МОП). Двотижнева конференція, яка завершується 21 червня, приділяє велику увагу складним майбутнім викликам.

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

[ Детальніше... ]

Делегація ФПУ взяла участь у марші та мітингу на площі біля будинку ООН у Женеві

 

А2

 

Профспілки з усього світу вийшли на вулиці Женеви, вимагаючи відповідн на актуальні питання захисту прав та інтересів людини праці. У марщі та митингу біля будинку ООН взяла участь делегація Федерації профспілок України на чолі з Головою ФПУ Григорієм Осовим.

 

«Ми знаходимося в розпалі переговорів, які можуть забезпечити історичний прогрес. Декларація МОП, що встановлює мінімальний рівень прав для всіх працівників, обов'язкові правила, які дозволили б ефективно протидіяти насильству і домаганням на роботі, знаходяться на столі. Я впевнена, що разом з урядами і роботодавцями ми зможемо домогтися їх прийняття», - заявила Шаран Барроу, генеральний секретар МКП.

 

Профспілки з усього світу знаходяться в Женеві для обговорення історичної столітньої Декларації Міжнародної організації праці (МОП). Протягом другого і останнього тижнів переговори між працівниками, роботодавцями і урядами будуть спрямовані на встановлення правил, що дозволять ефективно боротися зі зловживаннями у світі праці.

 

Делегати з більш ніж 40 країн узяли участь у мітингу на тему: «МОП у 21 столітті - час для нового суспільного договору». Рішення про організацію мітингу було прийнято Міжнародним конгресом МКП у Копенгагені в грудні 2018 року.

«Від Південної Африки до Швеції, від Коста-Ріки до Нової Зеландії ми рухаємося в тому ж напрямку. Встановлення правил для всіх - це єдиний спосіб уникнути «гонки на дно», в якій ми всі програємо. МОП зіграла вирішальну роль у забезпеченні загального процвітання шляхом встановлення глобальних трудових стандартів і залучення урядів до відповідальності за їх застосування. Ми наближаємо досягнення цієї мети, знаходячи вирішення проблем сьогоднішнього і майбутнього», - підкреслила Барроу.

 

МОП почав свій 100-й рік з доповіді про майбутнє праці, яка має назву «Працювати заради кращого майбутнього», в якій викладені амбітні пропозиції щодо вирішення завдань майбутнього. Організація закликає до активізації суспільного договору на основі Загальної гарантії праці.

 

Ця універсальна трудова гарантія повинна забезпечити всім працюючим - незалежно від умов їх зайнятості - основні права основоположних принципів МОП (свобода від дитячої та примусової праці, свобода від дискримінації на роботі, свобода асоціацій і колективних переговорів), а також право на прожитковий мінімум, здорові і безпечні умови праці,  контроль робочого часу.

 

«Нам необхідно задіяти потенціал цифрових технологій і автоматизації, а також перехід до екологічно стійких засобів виробництва, одночасно враховуючи ризики і виклики цифрових технологій, нових бізнес-моделей, які компанії використовують, щоб уникнути відповідальності за робочу силу. Нам необхідно вжити заходів, які б реально вирішили  проблеми з гендерним насильством, що лежить в основі постійної нерівності між чоловіками і жінками. Нам необхідно вирішити проблему постійно зростаючих рівнів нерівності у рівнях доходів і багатства, забезпечивши основні права людей на свободу асоціацій і ведення колективних переговорів, а також забезпечивши повний захист права трудящих на охорону праці та техніку безпеки. Все це можливо, і від вуличних акцій до переговорів щодо прийняття обов'язкових норм, ми рухаємося разом», - підсумувала Барроу.

 

Дізнатися більше:

  • Про роботу МКП по припиненню гендерного насильства на роботі
  • Дивіться повне охоплення # ILC2019

Щорічний Глобальний індекс прав МКП-2019, в якому 145 країн порівнюються з 97 міжнародно визнаними показниками для оцінки того, де права трудящих найкращим чином захищені законодавчо і на практиці, буде опублікований 19 червня.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, контактуйте з відділом преси МКП по телефону +32 2 224 02 53 або електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ

 

А1

 

А4

 

А3

 

 

 

 

 

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30