25 червня 2019

ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ. Профспілки – за соціальну і справедливу Україну

 

IMG 6180

 

 У центрі уваги нової демократичної коаліції, яка буде формуватися після парламентських виборів в Україні, має бути соціальне спрямування розвитку економіки. Соціальна справедливість повинна йти пліч-о-пліч з економічною конкурентоспроможністю. Про це говориться у Зверненні ФПУ до учасників виборчого процесу до Верховної Ради України та членів профспілок «За соціальну і справедливу Україну!», текст якого було схвалено 25 червня на засіданні Президії ФПУ.

 

 «Федерація профспілок України, яка представляє інтереси майже  5 млн. спілчан, виступає за розбудову України на засадах солідарності, єдності, рівності, соціальної справедливості та демократії, за стійке економічне зростання, повну зайнятість, якісні робочі місця, гідну оплату праці та справедливе прогресивне оподаткування, високоякісні громадське обслуговування, освіту та медицину, ефективне державне управління і  місцеве самоврядування», - зазначається в документі. – ФПУ закликає усіх спілчан та громадян України прийти на виборчі дільниці та зробити свідомий вибір, віддавши свій голос партіям, що підтримують вимоги профспілок та здатні забезпечити краще майбутнє громадянам країни». У Зверненні наголошується, що Федерація профспілок України завжди відкрита до співпраці з політичними партіями та народними депутатами України, які підтримують загальнолюдські цінності та дотримуються принципу справедливості

 

Президія Федерації профспілок України дала доручення керівництву ФПУ надіслати Звернення основним політичним силам – учасникам парламентських виборів, вивчити міжнародний досвід співпраці і лобіювання інтересів профспілок у парламентах Європи та надіслати членським організаціям для практичного використання, а також налагодити співпрацю з установами, інститутами та центрами, які займаються підготовкою та  експертизою законопроектів; підтримати ініціативу щодо прийняття окремого закону про лобізм законопроектів.

 

 Члени Президії ФПУ також дали доручення  керівництву ФПУ, всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань профоб’єднань здійснити аналіз  програм політичних сил, які беруть участь у виборах до ВРУ, кандидатів у депутати, які балотуються по мажоритарних округах, підтримати партії та кандидатів, які у своїх програмах  відстоюють інтереси  працівників та  профспілок і які співпрацюють з профспілками.

 

 Постанову з питання «Про позицію  і участь профспілок у виборах до Верховної Ради профспілок» було ухвалено після виступів з відповідною інформацією Голови ФПУ Григорія Осового, заступників Голови ФПУ Євгена Драпятого та Володимира Саєнка, відомого політолога Михайла Чаплиги, керівників всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань – Людмили Перелигіної, Георгія Труханова, Тетяни Ясько, Вікторії Коваль, Юрія Піжука, Яреми Жугаєвича, Василя Дудника, Степана Кривов’язого, Сергія Комишева, Володимира Дмитришина, Анатолія Кубраченка, Володимира Фленька, Віталія Дубіля, Валентина Мельника, Леоніда Вернигори, Андрія Присяжного, Сергія Тесленка, Петра Шевченка та інших членів Президії ФПУ, гострої та конструктивної дискусії.    

 

 У виступах  лунали різні, іноді полярно протилежні думки та пропозиції. Серед пропозицій зазначимо таку: профспілки мають розбудувати свою власну партію, яка буде брати участь у парламентських виборах. Одночасно більшість присутніх висказалась за те, що Федерація профспілок України – це організація людей праці, яка має за мету консолідацію та надійний, ефективний захист працівників, тому поняття ФПУ більш широке та вагоме, ніж просто політична партія. 

 

   Під час засідання було також вирішено затвердити Дорожню карту заходів з реалізації завдань, визначених постановою Ради ФПУ від 16.05.2019 № Р–5–2 «Про виклики і загрози профспілковому руху і завдання ФПУ, її членських організацій у сучасних умовах» та доручити  керівництву ФПУ, всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань забезпечити виконання її заходів.

 

 Одним з яскравих моментів засідання стало підписання Меморандуму про співпрацю між Федерацією професійних спілок України та Координаційним центром з надання правової допомоги. Свої підписи під цим актуальним та важливим документом поставили Голова ФПУ Григорій Осовий та директор Центру Олексій Бонюк.

 

А перед цим Олексій Бонюк презентував систему безоплатної правової допомоги, розповів про її розгалужену структуру, досягнення, зокрема, у захисті трудових прав громадян. «Приємно, що профспілкові лідери дали під час зустрічі схвальні відгуки про нашу систему, - підкреслив він. - Разом захищатимемо трудові права та соціальні гарантії громадян, працюватимемо над спрощенням їх доступу до безоплатної правової допомоги. Є великий потенціал у взаємодії між територіальними об’єднаннями організацій профспілок та центрами з надання БПД, зокрема, щодо моніторингу соціальної та правової захищеності у сфері трудових правовідносин».

 

Високу оцінку дав Меморандуму та перспективам співробітництва Григорій Осовий. Він наголосив: «Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на реалізацію та захист прав і свобод людини та громадянина, зокрема права на працю, соціальний захист, об’єднання у профспілки та безоплатну правову допомогу, запобігання їх порушень. Ми плануємо діяти для підвищення якості та ефективності правового захисту спілчан та всіх працівників, забезпечувати взаємну всебічну підтримку для розвитку співробітництва та інформувати про заходи, спрямовані на його досягнення». 

 

 З інформацією про діяльність Фонду соціального страхування України виступив Голова правління Фонду, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.

 

Члени Президії також обговорили інші важливі питання, серед яких: «Про положення про огляд-конкурс на кращу організацію профспілкового навчання», «Про внесення змін до Типової програми навчання правових інспекторів праці профспілок», «Поточні зміни в енергетичної політиці держави та їх вплив на ціни і тарифи для населення. Аналіз ситуації на 1 півріччя 2019 року, можливі варіанти подальшого розвитку подій» та інші.

 

 Прес-центр ФПУ

 

IMG 6159

 

IMG 6151

 

 IMG 6279

 

IMG 6147

 

 IMG 6219

 

IMG 6153

 

IMG 6226

 

 IMG 6227

 

IMG 6158

 

IMG 6273 

 

IMG 6255

 

IMG 6234

 

IMG 6206

 

[ Детальніше... ]

Відбулася IV звітно-виборна конференція Тернопільської обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України

IMG 0132

 

На конференцію було обрано 53 делегати.

На конференцію були запрошені члени ради і члени Ревізійної і Мандатної комісій обласної організації Профспілки, керівники  організацій і установ соціальної сфери області, соціальні партнери.

В роботі конференції взяли участь:

-   Тьоткін Володимир Іванович – голова Центральної Ради Профспілки,

-   Присяжний Андрій Володимирович – голова Тернопільської обласної ради  

    профспілок,

-  Боярський Вадим Андрійович  – директор Департаменту  соціального захисту населення  Тернопільської обласної державної адміністрації.

Із звітною доповіддю «Про роботу обласної Ради Тернопільської обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України за період з 24 червня 2014 року по 20 червня 2019 року» виступив голова обласної організації Профспілки Ящищак Роман Павлович.

Делегати конференції визнали роботу обласної Ради Профспілки за звітний період задовільною і затвердили звіт Ревізійної комісії.

Головою Тернопільської обласної  організації Профспілки працівників соціальної сфери України обрано Ящищака  Романа Павловича.

Заступником голови обласної організації на громадських засадах обраний  Химейчук Петро Рудольфович.

В рамках відзначення 15-річчя створення Профспілки працівників соціальної сфери України профспілкові лідери, які очолюють первинні профспілкові організації 15 років отримали Почесні грамоти Центральної Ради Профспілки та Тернопільської обласної ради профспілок.

Соціальним партнерам вручені Почесні знаки Профспілки «За соціальне партнерство». Делегати конференції обрали обласну Раду Профспілки, Ревізійну та Мандатну комісії.

Центральна Рада Профспілки вітає Ящищака Романа Павловича з обранням головою Тернопільської обласної  організації Профспілки працівників соціальної сфери України і бажає йому нових успіхів в роботі.

 

 

 

За інформацією ЦР Профспілки

 працівників соціальної сфери України

[ Детальніше... ]

Харківська обласна організація Профспілки працівників автомобільного, транспорту і шляхового господарства України провела Спартакіаду

spo

 

22 червня 2019 р. Харківська обласна організація Профспілки працівників автомобільного, транспорту і шляхового господарства України провела 15-ю річну Спартакіаду серед членів профспілки підприємств галузей з 6 видів спорту – міні-футболу, волейболу, армрестлінгу, гирям, шахам та шашкам. Змагання, в яких взяло участь понад 200 спортсменів, проходили на стадіоні ХТЗ.

Почалися змагання з шикування команд. Учасників Спартакіади привітала Голова Харківської обласної організації Профспілки працівників автомобільного, транспорту і шляхового господарства України Макеєва А.Г. Вона побажала всім перемог, успішних виступів, а головне - гарного настрою. «Дуже приємно бачити в строю як юних спортсменів, так і ветеранів. Недарма кажуть, що спорт об'єднує», - наголосила Алла Геннадіївна.

На спортивних полях і майданчиках стадіону помірялися силами спортсмени, що представляють різні автотранспортні і дорожні підприємства області. Вболівальники, які приїхали разом з командами, підтримували своїх колег гучними та веселими речівками.

У волейболі не було рівних команді філії «Харківський райавтодор». Минулорічні ж переможці – спортсмени Харківського державного автотранспортного коледжу цього року були другими, бронза дісталася - «ООО Експрес».

На футбольному майданчику домінувала команда ОДО «АТП-16363». У фіналі вона перемогла команду Зачепилоівськіх автодоровців -.минулорічних срібних призерів, а бронзу у футболістів Харківського державного автотранспортного коледжу вибороли представники . «Харківського райавтодору».

Кращими в загальнокомандному заліку стали колективи автотранспортних підприємств 1 місце -ООО «Експрес», 2 місце - Харківського державного автотранспортного коледжу, 3 місце - КП Тролейбусне депо №3. Але найголовніший результат змагань - це виховання командного духу, дружба і взаємоповага.

У котрий раз хочеться відзначити високий рівень організації Спартакіади. Захід відбувся під суддівством висококваліфікованих спортивних арбітрів і супроводжувалося медичним обслуговуванням. Всіх учасників змагань нагодували дуже смачним гарячим обідом.

До зустрічі на наступній Спартакіаді!

 

spo2

 

spo4

 

 

spo5

 

spo6

 

spo7

 

spo11

 

spo13

 

 

Леміщенко О.В.,

редактор газ. «Солідарність»

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29 30