липня 2019

31 липня 2019

В. Саєнко: «Профспілкові санаторії повинні розвиватися, а послуги стануть ще більш доступними та якісними»

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 175

 

У Федерації профспілок України 31 липня ц.р. відбулося засідання прес-клубу. Перед журналістами провідних національних інформагенцій та друкованих ЗМІ виступив заступник голови ФПУ Володимир Саєнко, у сфері повноважень якого знаходяться майнові питання профспілок.

 

Говорячи про стан майнового оздоровчого комплексу профспілок він, зокрема, зазначив, що сьогодні Федерація профспілок України має у своєму розпорядженні понад 30 санаторіїв, які об’єднує ПрАТ «Укрпрофоздовниця», і які знаходяться в різному функціональному стані. Нажаль, найкращі профоздоровниці, які знаходились у Криму були втрачені внаслідок анексії півострова.  

Як найкращі в системі, де працює майже 10 тис. працівників, він охарактеризував санаторії Миргородкурорту, Моршинкурорту, «Синяк», «Хмільник» та інші.

Щоб більш детально познайомитися з станом справ на місцях журналісти відвідали санаторії у м. Миргороді, які знаходяться у складі майнового комплексу Миргородкурорту ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Тим що побачили і почули журналісти від відвідувачів вони були приємно вражені. Про це свідчать і позитивні фінансово-економічні показники оздоровниць Миргородкурорту, які навів заступник голови ФПУ Володимир Саєнко.

 

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 164

 

Секрет успішної їхньої діяльності він, перш за все, бачить у належній кадровій політиці і щирому бажанні людей до змін. Трудові колективи санаторіїв працюють ритмічно, приділяючи максимум уваги кожному хто проходить лікування та оздоровлення, робиться ставка на індивідуальний підхід. Високий рівень обслуговування, розширення лікувальної складової через запровадження нових послуг та постійне оновлення матеріально-технічної бази за рахунок зароблених коштів, які вкладаються у розвиток Миргородкурорту.

Така оздоровча політика не могла не принести зростання популярності в Україні і за кордоном профспілкового майнового комплексу. Миргородкурорт відвідують представники 32 країн світу.

Але між тим заступник голови ФПУ повідомив, що не всі санаторії знаходяться на однаковому рівні розвитку. Журналісти попросили Володимира Саєнка прокоментувати ситуацію з Одеським санаторієм «Куяльник», де відбуваються кадрові зміни.

 

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 142

 

Так дійсно ми вимушені були провести кадрові зміни після комплексної перевірки минулого року санаторію, і головна причина, це те, що на фоні динамічного розвитку санаторіїв системи «Укрпрофоздоровниці», «Куяльник» маючи в рази більші можливості, демонструє в рази нижчі фінансового-господарські результати. І причина тут не в поганій роботі самого трудового колективу, а відсутності системного фахового управляння, коли керівництво санаторію турбується не про розвиток, а про власний інтерес. Президія ФПУ дала справедливу оцінку такій роботі, звільнивши керівника санаторію. Відкрито 3 кримінальні справи.

В.Саєнко вважає, що «Куяльник» є унікальним оздоровчим закладом, в якому лікують опорно-руховий апарат, а грязі Одеського лиману створюють довготривалий лікувальний ефект.

Нове керівництво вже за два тижні виконало значний перелік робіт по стабілізації ситуації. Із запровадженням сучасного програмного забезпечення в онлайн режимі буде налагоджений дієвий облік і контроль за бронюванням, проживанням, харчуванням, закупками тощо. Це надасть керованості усім процесам.

 

ДЕНЬ НЕЗАВИСИМОСТИ 148

 

Друге, що необхідно зробити, - це покращити надання послуг на що передбачається виділити «Укрпрофоздоровницею» 20-25 млн. грн.. протягом року. І реалізувати інвестиційний проект по запуску 3-го корпусу, який потребує капітального ремонту і реконструкції. Такий проект потребуватиме значного фінансування 150 млн. грн., а також 20 млн. на реконструкцію лікувального корпусу. Зараз уже оголошено конкурс.

Цей крок на думку фахівців виведе «Куяльник» на більш якісний рівень надання оздоровчих послуг.

Журналісти прес-клубу після засідання виїхали в «Куяльник», щоб ознайомитися з ситуацію безпосередньо на місці.

 

 

Прес-центр ФПУ         

[ Детальніше... ]

Газета Федерації профспілок Черкаської області "Профспілкова позиція" № 7 2019 року

Безымянный

 

Пропонуємо ознайомитися з випуском газети Федерації профспілок Черкаської області "Профспілкова позиція" № 7 2019 року

[ Детальніше... ]

Свій 27- й сезон завершив унікальний табір «Гармонія» у Закарпатті

P1160988

 

Закарпатська «Гармонія» - єдиний в Україні дитячий оздоровчий заклад подібного профілю, оскільки в ньому щороку відпочивають творчо обдаровані діти. В нинішньому році цей унікальний заклад завершив свій  27-й сезон. Його організатором і засновником є Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури (голова - член Ради ФПУ Наталія Товтин), а незмінним керівником – директор Чинадіївської дитячої школи мистецтв Михайло Фендик.

       Головною метою діяльності табору, як завжди, було сприяння розвитку юних талантів, закріплення творчих нахилів у дітей. Йдеться про школу гри на скрипці, віолончелі, баяні, акордеоні, фортепіано, духових інструментах –
кларнеті, саксофоні, трубі, флейті тощо.
Цього року до дитячого закладу приїхали 93 юних талантів з усієї області – переможці міжнародних, всеукраїнських і обласних творчих конкурсів. Протягом трьох тижнів обдаровані діти, вдосконалюючи свою майстерність, відвідували уроки, майстер-класи відомих викладачів, в числі яких – голови циклових комісій Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора – заслужені працівники культури України Володимир Стегней, Маріанна Сокач, заслужений артист України Ференц Томич, Наталія Шіпош.

       Свої нові творчі досягнення діти показали у заключному концерті
наприкінці табірної зміни, навчившись виступати дуетами, тріо, квартетами, демонструючи злагоджену колективну гру на різних музичних інструментах. Бурхливими оплесками вітали численні глядачі – вихованці «Гармонії», їх батьки, представники творчої інтелігенції нашого краю виступи на сцені юних обдарувань. Усі діти показали високу майстерність і великий творчий потенціал, що відзначали фахівці. 

Крім того, під керівництвом начальника табору Михайла Фендика для дітей було влаштовано різноманітну насичену культурно-дозвіллєву програму. Вона включала проведення інтелектуальних, творчих конкурсів, флешмобів, вікторин, розваг, змагань з різних видів спорту, відвідання під час екскурсій історичних і культурних пам’яток, оздоровчих закладів нашої області і ще багато цікавого.

   На урочистому закритті табірної зміни голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин та начальник табору Михайло Фендик вручили чимало відзнак і нагород дітям  та їх наставникам.

 В дитячий оздоровниці з ініціативи галузевої профспілки біло організовано ще одну зміну - для дітей працівників галузей культури, під час якої гарно відпочили і змцінили своє здоров"я 97 дітей. До речі, путівка в оздоровчий табір "Гармонія" цього літа була найдешевшою серед усіх дитячих оздоровниць нашого краю.
На фото:

- заключне фото на згадку.

Сергій Баранчиков,
завідувач відділу організаційно-
гуманітарної роботи
Закарпатської облпрофради

 

[ Детальніше... ]

Сколько украинцев готовы получать менее 10 тысяч - исследование (инфографика)

 

Сколько украинцев готовы получать менее 10 тысяч - исследование (инфографика)

В Украине работу с зарплатой от 75 тысяч гривен ищут только 0,2% людей.

Об этом свидетельствуют результаты аналитического исследования сервиса OLX.

Согласно исследованию:

 • 52% ищут работу до 10 тысяч гривен,
 • 41% украинцев ищут работу с зарплатой от 10 до 25 тысяч гривен,
 • 1,4% планируют зарабатывать от 50 тысяч гривен,
 • 0,2% украинцев ищут работу с зарплатой от 75 тысяч гривен,
 • 17% не указывают размер зарплаты.

Украинцы чаще всего откликаются на объявления о вакансиях по вторникам, реже – по воскресеньям. Абсолютный максимум отзывов был зафиксирован в понедельник, в 11:00.

Чаще всего и реже всего украинцы ищут работу в таких месяцах:

 • больше всего – в феврале и январе,
 • меньше всего – в августе и в июле.

Самые популярные способы связаться с потенциальным работодателем:

 • 57% – телефонный звонок,
 • 41% – общение через платформу,
 • 2% – через SMS-сообщения.

[ Детальніше... ]

В Україні 10 тисяч робітників працюють нелегально

7a9453b

З початку року Державна фіскальна служба виявила 10,3 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Про це повідомляє прес-служба ДФС.

“За результатами перевірок порушникам донараховано до сплати 471,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 146,1 млн грн єдиного внеску та 35,4 млн грн військового збору”, – ідеться в повідомленні.

Під час рейдів здійснюються обстеження:

 • виробничих приміщень,
 • торгових приміщень юридичних та фізичних осіб,
 • місць здійснення підприємницької діяльності,
 • з роботодавцями проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання податкового законодавств.

За даними ДФС:

 • З початку року роботодавці додатково уклали 82,2 тис. трудових угод з найманими працівниками.
 • До державної реєстрації залучено 11,8 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно.
 • До бюджетів додатково сплачено 12,5 млн грн податків та зборів та 14,4 млн грн єдиного внеску.

Довідка Finance.ua:

За порушення трудового законодавства для юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю:

 • 125 190 грн штрафу передбачається за:

- допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору,
- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,
- виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ.

 

 

За матеріалами Finance.UA

[ Детальніше... ]

Металурги та гірняки готові стояти до останнього!

Изображение 1751

 

Працівники АТ «Нікопольський завод феросплавів», їх колеги з Запорізького феросплавного, інші гірники пікетували сьогодні НАК «Укренерго» та НКРЕ.

 

Солідарну підтримку їм надали працівники підприємств «Суха Балка» з Дніпропертровщини, АТ «Дніпроазот», металурги ПрАТ «Дніпроспецсталь» (м.Запоріжжя), Марганецького та Покровського ГОКів, ТОВ «Дніпро-Азов».

 Всього більше тисячі членів Профспілки металургів і гірняків 31 липня протестували проти підвищення тарифів на електроенергію, яке сталося у зв’язку із запровадженням в Україні з 1 липня ц.р. нової моделі ринку електроенергії.

Рішенням Національної комісії регулювання електроенергетики України від 12 липня поточного року підвищено тариф на передачу електричної енергії майже в 6 разів. Для Нікопольського заводу феросплавів це загрожує подорожчанням на 22% витрат підприємства на оплату електроенергії, що в грошовому еквіваленті становить 122 млн грн. при фонді оплати праці 6000 працівників в 106 млн грн на місяць. Відтепер тільки ПДВ «Нікопольський завод феросплавів» має сплатити у розмірі 120 млн грн. на місяць!

 

Изображение 1692

 

Як говорить голова профспілкового комітету первинної профспілкової організації АТ «Нікопольський завод феросплавів» Профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України Володимир Романенко, це є справжнім ударом по інтересах трудового колективу заводу. Керівництво підприємства нещодавно відвідали Київ, провели перемовини з представниками влади, енергопостачальних компаній, але остаточного рішення не знайдено, тому сьогодні в столицю приїхали трудящі, для яких постала реальна загроза призупинення роботи їхнього підприємства через непомірне збільшення ціни за електроенергію. А це – втрата робочих місць для тисяч робітників.

 

Изображение 1697

 

- Ми хочемо провести переговори та віднайти механізми для оптимізації ситуації, що склалась, - говорить В.Романенко, - зокрема, встановлення пільгового тарифу для нашого підприємства, що доречи є загальноприйнятною практикою для інших країн, а також виключення з тарифу на електроенергію додаткової складової - за погашення компенсації приватним інвесторам на розвиток сонячної енергетики.

Чому ми маємо за це платити?

Ми - один з найбільших споживачів електричної енергії в України. 320-330 млн кВт.год споживання щомісяця, а в грошовому вираженні – це щомісяця 490-510 млн грн без ПДВ. Зупинка Нікопольського феросплавного негативно вплине на становище мешканців всього регіону, адже внаслідок понесених заводом збитків місцевий та державний бюджети недоотримають відрахувань, що ставить під загрозу заплановані бюджетні, соціальні та пенсійні виплати. Продукція АТ «Нікопольський завод феросплавів» сьогодні відвантажується в 50 країн світу, і ми забезпечуємо 386 млн доларів валютних надходжень в рік. До того ж бюджет Нікополя отримує 33 % об’ємів за рахунок нашого заводу, а всього нами сплачується 2 мільярди 58 млн грн до бюджетів усіх рівнів. Тому ми вимагаємо зберегти тарифи на діючому рівні та негайного скасувати зазначену постанову НКРЕКП.

Металурги та гірняки готові стояти до останнього!

 

Изображение 1732

 

Изображение 1729

 

Изображение 1735

 

 Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

30 липня 2019

Поставимо заслін правовому свавіллю!

2787

 

Враховуючи, що владою у різні часи через органи прокуратури ініціювалися судові справи з вилучення у профспілок об’єктів їхньої власності, а саме: будівель, де працюють профспілкові організації, навчальних центрів, культурно-освітніх, оздоровчих закладів, а загалом з 2012 року у такий спосіб було «одержавлено» понад 70 профспілкових об’єктів, ФПУ в чергове ініціювала розгляд на засіданні урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, який очолює Перший віце-прем’єр-міністр України-Міністр економічного розвитку і торгівлі України С.Кубів, питання щодо забезпечення майнових прав профспілок.

 

Профспілки постійно чинять супротив такому правовому свавіллю.

Найбільш кричущі факти – у Полтаві та в Ужгороді, де здійснюються спроби висилити обласні профоб’єднання, які входять до складу ФПУ, з будівель, що їм належать. Ці випадки навіть викликали міжнародний резонанс.

З огляду на гостроту проблеми, ФПУ розробила проект нормативно-правового акту та запропонувала Уряду прийняти постанову з врегулювання деяких питань використання державного майна профспілками та їх об’єднаннями, яке за рішенням судів було визнано державною власністю.

Аргументація полягає у тому, що у 1992 та 1994 рр. Верховною Радою України були ухвалені рішення, згідно з якими профспілкове майно тимчасово передається в управління Фонду державного майна на період до законодавчого визначення суб’єкта права власності.

ФПУ запропонувала компромісний варіант у формі механізму передачі такого майна в користування профспілкам на безоплатній основі, або за умов символічної орендної плати, що дозволить протягом цього періоду і надалі використовувати профспілкові об’єкти за їх призначенням, а саме - в інтересах спілчан та соціально вразливих верств населення.

У тексті проекту постанови зазначено, що профспілки виконують важливі соціально-державницькі функції: надають громадянам безоплатну правову допомогу, представляють їх інтереси у судах, захищаючи трудові, соціальні та економічні права, ведуть культурно-освітню, спортивно-фізкультурну роботу для спілчан, забезпечують їх оздоровлення. Через те, що профспілки виконують величезний об’єм таких робіт, вони, як і інші подібні організації, повинні мати від держави певні преференції.

Урядовий комітет підтримав необхідність врегулювання зазначеної проблеми шляхом ухвалення постанови КМУ і наразі спільно з профспілками ведеться її доопрацювання.

Але, не зважаючи на це, Голова ФПУ Григорій Осовий вважає такий спосіб у більшій мірі паліативним, проте, остаточному вирішенню проблеми навколо профспілкового майна може сприяти скасування загаданих Постанов ВР початку 90-х. На його переконання, тоді в країні ще існувала правова невизначеність, зокрема, стосовно питань власності. Згодом були прийняті і Конституція України і ціла низка законодавчих актів, гарантуючих непорушність майнових прав, тому парламентські постанови не можуть мати над ними верховенства.

- Ті постанови застарілі і вже втратили свою актуальність, - говорить Голова ФПУ, - врешті-решт потрібно покласти край ганебній практиці нібито законного через суди «відтжиму» об’єктів майнового комплексу профспілок, які свого часу були побудовані за профспілкові внески, зусиллями спілчан для виконання статутної діяльності профспілок в інтересах усього суспільства.

Як пропонує профспілковий лідер, відміну зазначених постанов, міг би ініціювати нещодавно обраний Президент України або майбутній Парламент. На його думку, це може стати прикладом суспільного порозуміння між громадськими організаціями та владою. Таким чином можна раз і назавжди поставити заслін будь-яким спокусам зазіхати на майно громадських, або інших організацій.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Поставимо заслін правовому свавіллю!

2787

 

Враховуючи, що владою у різні часи через органи прокуратури ініціювалися судові справи з вилучення у профспілок об’єктів їхньої власності, а саме: будівель, де працюють профспілкові організації, навчальних центрів, культурно-освітніх, оздоровчих закладів, а загалом з 2012 року у такий спосіб було «одержавлено» понад 70 профспілкових об’єктів, ФПУ в чергове ініціювала розгляд на засіданні урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, який очолює Перший віце-прем’єр-міністр України-Міністр економічного розвитку і торгівлі України С.Кубів, питання щодо забезпечення майнових прав профспілок.

 

Профспілки постійно чинять супротив такому правовому свавіллю.

Найбільш кричущі факти – у Полтаві та в Ужгороді, де здійснюються спроби висилити обласні профоб’єднання, які входять до складу ФПУ, з належаних їм будівель. Ці випадки навіть викликали міжнародний резонанс.

З огляду на гостроту проблеми, ФПУ розробила проект та запропонувала Уряду прийняти постанову з врегулювання деяких питань використання державного майна профспілками та їх об’єднаннями, яке за рішенням судів було визнано державною власністю.

Аргументація полягає у тому, що у 1992 та 1994 рр. Верховною Радою України були ухвалені рішення, згідно з якими профспілкове майно тимчасово передається в управління Фонду державного майна на період до законодавчого визначення суб’єкта права власності.

ФПУ запропонувала компромісний варіант у формі механізму передачі такого майна в користування профспілкам на безоплатній основі, або за умов символічної орендної плати, що дозволить протягом цього періоду і надалі використовувати профспілкові об’єкти за їх призначенням, а саме - в інтересах спілчан та соціально вразливих верств населення.

У тексті проекту постанови зазначено, що профспілки виконують важливі соціально-державницькі функції: надають громадянам безоплатну правову допомогу, представляють їх інтереси у судах, захищаючи трудові, соціальні та економічні права, ведуть культурно-освітню, спортивно-фізкультурну роботу для спілчан, забезпечують їх оздоровлення. Через те, що профспілки виконують величезний об’єм таких робіт, вони, як і інші подібні організації, повинні мати від держави певні преференції.

Урядовий комітет підтримав необхідність врегулювання зазначеної проблеми шляхом ухвалення постанови КМУ і наразі спільно з профспілками ведеться її доопрацювання.

Але, не зважаючи на це, Голова ФПУ Григорій Осовий вважає такий спосіб у більшій мірі паліативним, проте, остаточному вирішенню проблеми навколо профспілкового майна може сприяти скасування загаданих Постанов ВР початку 90-х. На його переконання, тоді в країні ще існувала правова невизначеність, зокрема, стосовно питань власності. Вже згодом були прийняті і Конституція України і ціла низка законодавчих актів, гарантуючих непорушність майнових прав, тому парламентські постанови не можуть мати над ними верховенства.

- Ті постанови застарілі і вже втратили свою актуальність, - говорить Голова ФПУ, - врешті-решт потрібно покласти край ганебній практиці нібито законного через суди «відтжиму» об’єктів майнового комплексу профспілок, які свого часу були побудовані за профспілкові внески, зусиллями спілчан для виконання статутної діяльності профспілок в інтересах усього суспільства.

Як пропонує профспілковий лідер, відміну зазначених постанов, міг би ініціювати нещодавно обраний Президент України та майбутній Парламент. На його думку, це може стати прикладом суспільного порозуміння між громадськими організаціями та владою. Таким чином можна раз і назавжди поставити заслін будь-яким спокусам зазіхати на майно громадських, або інших організацій.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

СПО профспілок розгляне тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку

1552397157logonkrzi-d32d133f


На запрошення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (відповідно до пункту 3.34 Генеральної Угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 рр.) представники Профспілкової Сторони взяли участь у засіданні тристоронньої Робочої групи з розробки та удосконалення Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, яке відбулося 29 липня 2019 року.

         На засіданні було розглянуто проект Рішення НКРЗІ щодо перегляду Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку. Наразі такі послуги, а саме пересилання простої і рекомендованої письмової кореспонденції та посилок без оголошеної цінності масою до 10 кг, надаються за Граничними тарифами, затвердженими рішенням НКРЗІ від 07.08.2018
№ 414, що набрало чинності з 1 січня 2019 р.

         Новий проект Граничних тарифів розроблено з урахуванням зростання розміру мінімальної заробітної плати у 2020 році. Проектом передбачається підвищення тарифів на пересилання письмової кореспонденції у межах України (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) на 1 гривню або на 13%, за кожне непріоритетне та пріоритетне рекомендоване відправлення (картка, лист, бандероль) понад плату за масу на 1 гривню або на 14% та на пересилання посилки без оголошеної цінності масою до 10 кг у межах України на 5 гривень або на 22% (посилка масою 1кг).

Тарифи на переселення відправлень до іноземних держав переглядати не пропонується.

З метою всебічного опрацювання проекту Граничних тарифів на зазначені послуги та прийняття консолідованого профспілкового рішення щодо його запровадження АТ «Укрпошта» надішле їх на розгляд СПО об’єднань профспілок.

 

         Департамент з питань економічного розвитку
та ціноутворення

 

[ Детальніше... ]

Соціальні партнери – за впровадження Стратегії розвитку промисловості

1447849669 bez-imeni-1

 

29 липня відбулась експертна нарада під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з розгляду проекту Стратегії розвитку промислового комплексу України на період до 2025 року.

 

У обговоренні документу від профспілкової сторони взяли участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ, член Експертної ради Національного комітету з промислового розвитку Григорій Осовий, Голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників України Анатолій Кубраченко, фахівці апарату Федерації профспілок України.

Коментуючи підсумки роботи Г.Осовий зазначив, що робота над Стратегією ведеться протягом останніх декількох років, але остаточно сформованого та прийнятого Урядом документу на сьогодні немає. Проте, розвивати промисловість Україні є зобов’язанням соціальних партнерів, яке закріплене у Генеральній угоді про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019—2021 роки. Адже промисловість – це локомотив вітчизняної економіки, її базис, від якого залежить економічний розвиток інших галузей та експортна спроможність нашої країни. Промисловість України включає майже 40 тис. підприємств різних форм власності, а за підсумками минулих років вона забезпечує майже третину валової доданої вартості та більш ніж 15% робочих місць. Окрім цього, промисловість створює зайнятість у суміжних сферах, таких як транспорт, торгівля та інших секторах.

Завдання щодо розробки Стратегії розвитку промислового комплексу України було покладене на Міністерство економічного розвитку і торгівлі, однак, розгляд цього документу на початку поточного року Національним комітетом з промислового розвитку, виявив його недосконалість.

Минулого тижня після доопрацювання проект Стратегії знову було представлено на розгляд урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, який очолює С.Кубів. Представники Сторін соціального діалогу від профспілок і роботодавців піддали документ критиці через те, що на їхнє переконання, він не містить визначених пріоритетів, засобів досягнення цілей та фінансового забезпечення їх виконання. Фактично, представлений на розгляд проект Стратегії носить суто декларативний характер, тому за підсумками обговорення на урядовому комітеті його було знову повернуто на подальше доопрацювання.

На вчорашній нараді в КМУ до Стратегії було також висловлено низку пропозицій. ФПУ найбільшу увагу приділила тому, що стосується кадрового забезпечення розвитку вітчизняної промисловості. Оскільки це – робочі місця для працездатного населення, забезпечення працівників заробітною платою, соціальними гарантіями, створення гідних умов праці, - як раз ті питання, якими опікуються профспілки, - наголосив Г.Осовий.

Нажаль, в проекті Стратегії пропонується лише навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів, але не зазначається про необхідність створення гідних робочих місць в Україні, що загрожує перетворенню нашої держави лише на кузню кадрів, яка експортує робочу силу за кордон, але не забезпечує зайнятість населення.

Проте, на переконання профспілок, необхідно створювати мотивації, щоб висококваліфіковані фахівці знаходили застосування своїм професійним здібностям саме в Україні. Для цього потрібен прогноз ринку праці в сфері промисловості, врегулювання питання державного замовлення на підготовку фахівців відповідних професій, залучення бізнесу до створення міжгалузевих центрів підготовки фахівців на регіональному рівні, забезпечення гідних умов праці на виробництві та конкурентних зарплат на основі колективно-договірного врегулювання трудових відносин з метою стимулювання працівників не їхати за кордон, а працювати в Україні.

За результатами обговорення вирішено у триденний термін надати до проекту Стратегії пропозиції, які готують і профспілки. Але, чи виявиться спроможним ще цей склад Уряду породити такий важливий для країни документ і врешті-решт виконати свої зобов’язання?

- Питання – є актуальним і для наступного Уряду, - переконаний лідер українських профспілок.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31