05 липня 2019

ФПУ звернулась до учасників виборчого процесу

big-100220172

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий звернувся до керівників політичних сил, які беруть участь у виборах до Верховної Ради України. У листі зокрема зазначається:

 

Федерація профспілок України, в лавах якої перебувають 4,8 млн спілчан, відповідно до законодавчо визнаних прав та повноважень послідовно захищає соціально-економічні і трудові права працівників.

Під час виборів до вищого законодавчого органу країни – парламенту без перебільшення буде вирішуватися доля України на найближчі 5 років, люди очікують позитивних змін.

Президія Федерації профспілок України зробила публічне Звернення, акцентуючи увагу кандидатів у народні депутати України на найбільш чутливих питаннях, що потребують термінового вирішення владою для досягнення економічного зростання в інтересах підвищення добробуту людей:

  1. 1.Формування нової промислової політики України на основі інноваційного розвитку, що має забезпечити створення нових робочих місць з гідними умовами праці та гідною заробітною платою.
  2. 2.Прогнозування змін та перекваліфікація робітників з відповідним створенням робочих місць згідно вимог 4-ї промислової революції.
  3. 3.Обмеження тіньової економіки та нестандартних форм зайнятості, забезпечення працівникам стабільної зайнятості, гідних умов праці та її оплати, доступу до ефективного соціального захисту та реалізації права на об’єднання в профспілки і ведення колективних переговорів.
  4. 4.Підвищення державних соціальних стандартів і гарантій (прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальної пенсії) до законодавчо визначеного рівня з урахуванням ратифікованих Україною конвенцій Міжнародної організації праці та Європейської соціальної хартії (переглянутої). Формування показників Державного бюджету України на 2020 рік на оновлених соціальних стандартах і гарантіях.
  5. 5.Динамічне зростання рівня заробітної плати працівників в Україні з метою скорочення розриву в оплаті праці з країнами-сусідами задля зменшення негативних процесів вимушеної трудової міграції, збереження трудового потенціалу, скорочення бідності серед працюючих.
  6. 6.Забезпечення обґрунтованої диференціації в оплаті праці задля зниження нерівності між працівниками та керівниками (топ-менеджерами) підприємств виробничої сфери та ліквідації зрівнялівки в оплаті праці зайнятих у бюджетній сфері.
  7. 7.Впровадження прогресивної шкали оподаткування при сплаті податку на доходи фізичних осіб із зниженням ставки оподаткування для низькооплачуваних категорій працівників та неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на рівні не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  8. 8.Зниження необґрунтовано високих цін на споживчі товари, природний газ, паливо, тарифи на електроенергію, ЖКГ, транспортні послуги та забезпечення належного захисту тих категорій населення, які цього потребують.
  9. 9.Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати, невідкладно ліквідувати існуючі зарплатні борги та не допускати їх утворення в майбутньому.
  10. 10. Дотримання основоположних принців соціального діалогу при формуванні і проведенні соціально-економічних реформ та забезпечення законних прав і свобод громадян.

      Ми закликаємо політичні сили, які беруть участь у виборах, кандидатів-мажоритарників приділити особливу увагу у своїх передвиборчих програмах завданням, що будуть спрямовані на відчутне покращення життя працівників.

Ми розраховуємо, що в центрі уваги нової демократичної коаліції, сформованої після парламентських виборів в Україні, буде соціальне спрямування розвитку економіки, а права громадян і соціальна справедливість ітимуть пліч-о-пліч з економічною доцільністю.

Ми усвідомлюємо складність такого завдання у цей непростий для країни час, але переконані, що за умови постійної взаємодії і співпраці влади, бізнесу, професійних спілок та громадських організацій поставлені цілі є цілком реальними.

Президія Федерації профспілок України звернулася до всіх спілчан та громадян України із закликом прийти на виборчі дільниці та зробити свідомий вибір, віддавши свій голос партіям, що підтримують вимоги профспілок та здатні забезпечити краще майбутнє громадянам країни.

ФПУ відкрита до співпраці з політичними партіями та народними депутатами України, які підтримують загальнолюдські цінності й дотримуються засад демократії, права та соціальної справедливості.

 

Текст Звернення додається.

 

Пропозиції ФПУ з проблемних питань політичним силам та кандидатам у народні депутати України –

учасникам парламентських виборів 2019

 

[ Детальніше... ]

ФОРУМ. Високе звання – працівник культури

IMG 6525 1

 

 Підсумки діяльності Профспілки працівників культури України за п’ять років, перспективи та нові завдання обговорили делегати VII з’їзду Профспілки, що відбувся 5 липня п.р. у Вінниці.

 

Форум відбувся в урочистій і одночасно діловій, конструктивній атмосфері. У ньому взяли участь профспілкові активісти з усіх регіонів країни, керівники Федерації профспілок України, всеукраїнських профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань, соціальні партнери, керівники міністерств та відомств, працівники культури, туризму, спорту, ЗМІ.

У роботі з’їзду також взяли участь Голова ФПУ, Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий, голова Наглядової ради "Укрпрофоздоровниця", голова Правління Фонду соціального страхування України, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнкоголова Наглядової ради «Укрпрофтуру», голова Профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич та ін.

 

IMG 6536 1

 

З самого ранку в фойє Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича, де проходив цей представницький форум, делегати та його гості мали можливість ознайомитися з чудовими творами майстрів народної творчості.

Мимоволі подумалося: яка ж багата талантами земля наша українська!

Відкриваючи форум, Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна подякувала соціальним партнерам як за участь у форумі, так і за розвиток соціального діалогу. Вона зазначила, що з’їзд Профспілки – це підсумок напруженої праці всієї профспілкової спільноти, кожного профспілкового активіста, який поєднує суспільне та особисте, що потребує принциповості, наполегливості та активної громадянської позиції.

 

IMG 6592 1

 

«Проявляючи повсякденну солідарність, поступово добиваючись реалізації конкретно поставлених мети та завдань, ми крок за кроком стверджували свою життєдіяльність, вивчали досвід інших профспілок, і дійсно, стали потужною, реально діючою силою, що захищає трудові права та соціально-економічні інтереси тисяч працівників культури і мистецтва, спорту і туризму, поліграфії, інформаційного простору країни», - наголосила Людмила Перелигіна.

Вона підкреслила, що з’їзд відбувається у складний, але разом з тим і вирішальний час, коли український народ і профспілки зіштовхнулися з серйозним проблемами. І сьогодні Україна стоїть на порозі величезних випробувань, які можна подолати лише шляхом реалізації всеосяжної політики, яка поставить на перше місце інтереси людей, громадян, трудящих. Таким є завдання Профспілки на найближчі роки.

У доповіді Голови ЦК Профспілки Людмили Перелигіної «Про роботу Центрального комітету Профспілки працівників культури України за звітний період з грудня 2014 року по липень 2019 року та Стратегію діяльності Профспілки на 2019 - 2024 роки», виступах делегатів та учасників з’їзду проаналізовано те, що було зроблено за цей період, досягнення і проблеми.

Наголошувалося, що звітний період був насичений для країни і національного профспілкового руху багатьма доленосними подіями, досягненнями, викликами і загрозами. Профспілка та її організації принципово і послідовно відстоювали законні права та інтереси працівників, використовуючи різноманітні форми роботи: від консультацій на національному рівні з урядовою стороною до масових акцій протесту. Застосовуючи інструменти вуличної демократії разом з ФПУ, Профспілка здійснювала тиск на Уряд і роботодавців з метою підвищення соціальних стандартів, ліквідації заборгованості з виплати зарплати та підвищення оплати праці, створення нових високотехнологічних і безпечних робочих місць, захищаючи права членів профспілок і профспілкових організацій, у тому числі майнові.  

Виступаючі на конкретних прикладах проілюстрували, що вдалося досягти і які є проблеми, що необхідно оперативно та ефективно вирішувати. Зроблено чимало, але попереду ще багато роботи.

 

IMG 6583 123

 

Делегатів та учасників форуму привітав Григорій Осовий. Він зазначив, що цей зїзд Профспілки працівників культури, який проходить в урочистій та конструктивній атмосфері, є еталоном проведення аналогічних заходів для інших профспілок. Він зазначив, що реформи, в тому числі у сфері культури – необхідні, але при їх проведенні треба завжди памятати про ефективний та надійний захист прав працівників, збереження їх робочих місць.

Багато уваги Голова ФПУ приділив соціальному діалогу та необхідності виведення його на новий якісний, ефективний рівень. Він підкреслив, що завдяки зусиллям Федерації профспілок України та її членських організацій, зокрема Профспілки працівників культури, за останній період ми маємо чималі досягнення у захисті соціально-економічних та трудових прав працівників. Але треба, підкреслив він, розвивати більш ефективно нові форми і засоби комунікації з кожним членом профспілки з метою донесення до нього найбільш повної інформації про наші здобутки.

Тепло привітали делегатів та гостей форуму заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, президент ПрАТ «Укрпрофтур» Сергій Стрілець, керівники та представники міністерств, відомств, органів культури та ЗМІ.

 

IMG 6553

 

Юрій Рибачук у своєму виступі порівняв Профспілку працівників культури України з бронею, яка як бронежилет для бійця, піклується за безпеку та захист членів профспілки, всіх працівників галузі. Він подякував за розвиток соціального діалогу та запевнив, що міністерство буде підтримувати ініціативи профспілки, спрямовані на збереження культурної спадщини та об’єктів культури, захист прав її працівників.

Олег Наливайко проінформував про напрями співробітництва з Профспілкою, зокрема при реформуванні друкованих ЗМІ, а також окреслив перспективи подальшого співробітництва.

Про розвиток соціального діалогу між Профспілкою працівників культури та місцевою владою на конкретних прикладах розповіли голова Вінницької обласної організації профспілки Тетяна Побережна та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Після обговорення доповіді ЦК Профспілки, делегати форуму ухвалили відповідну постанову, в якій роботу ЦК визнано задовільною, а також вирішено схвалити Стратегію діяльності Профспілки працівників культури України на 2019-2024 роки, доручити Президії ЦК Профспілки розробити та затвердити на черговому засіданні Президії План заходів щодо її реалізації з урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених делегатами та учасниками VIІ з'їзду Профспілки.

 

IMG 6562 1

 

Було також вирішено доручити Центральному комітету систематизувати за галузевим принципом зауваження і пропозиції делегатів та гостей з'їзду та направити їх центральним і територіальним органам виконавчої влади, а також органам місцевого самоврядування для відповідного реагування та прийняття соціально вагомих рішень для працівників сфери культури.

Центральному комітету, профспілковим організаціям усіх рівнів також доручено здійснювати захист професійних, трудових, соціально-економічних інтересів членів Профспілки шляхом співпраці з Федерацією профспілок України та конструктивного соціального діалогу з владними інституціями, з обов’язковим вдосконаленням колдоговірної роботи, збереженням цілісності й єдності профспілкових організацій в умовах децентралізації влади та посиленням мотивації профспілкового членства.

З’їзд ухвалив текст Звернення до Міністра культури України Євгена Нищука щодо реформи початкової мистецької освіти.

У ньому зокрема говориться: «Делегати VII з’їзду Профспілки впевнені, що Міністерство культури України дослухається до думки делегатів з’їзду та не допустить проведення «реформи заради реформи». Незважаючи на непрості соціально-економічні умови, ми спільними зусиллями повинні робити все для того, щоб мистецька освіта й надалі залишалася духовною потребою людей, відігравала помітну роль у формуванні особистості. Адже, за кількістю талановитих дітей оцінюється рівень розвитку держави та її внесок у світову скарбницю надбань людства».

 

IMG 6568 1

 

На форумі обрано Голову Профспілки працівників культури України на наступний термін. Представники профспілкових організацій, трудових колективів одностайно проголосували за кандидатуру Людмили Перелигіної.

Федерація профспілок України щиро вітає Людмилу Федорівну та бажає невичерпної енергії, наснаги та натхнення, подальших успіхів у справі захисту прав та інтересів членів профспілок.

По завершенню зїзду відбувся І Пленум ЦК Профспілки, на якому відповідно до Статуту було обрано заступника Голови Профспілки – Галину Гайдук. Одночасно обрано робочі комісії Профспілки.

 

 IMG 6550 1

 

Олексій Петруня

спеціальний кореспондент

Прес-центру ФПУ

м. Вінниця

[ Детальніше... ]

ЩИРО ВІТАЄМО!

ПЕР5

 

Федерація профспілок України щиро вітає ПЕРЕЛИГІНУ ЛЮДМИЛУ ФЕДОРІВНУ з обранням на посаду голови Профспілки працівників культури України на наступний термін.

 

Зичимо новообраній Голові невичерпної енергії, наснаги та натхнення, подальших успіхів у справі захисту прав та інтересів членів профспілок.

 

Обрання відбулось на VІІ з’їзді Профспілки працівників культури України, який пройшов сьогодні, 5 липня, у Вінниці.  

 

Делегати одностайно проголосовали за кандидатуру Людмили Перелигіної.

 

Федерація профспілок України

[ Детальніше... ]

На Запоріжжі відбулась робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з профспілковим активом області

IMG 1030

 

 

Вже стало доброю традицією на Запоріжжі проводити зустріч профспілкового активу області з лідером профспілок Головою ФПУ Григорієм Осовим. В зустрічі прийняли участь 80 профспілкових активістів регіону.

Під час зустрічі з профспілковим активом області лідер профспілок зупинився на найбільш проблемних питаннях, які хвилюють сьогодні простих працівників. І перш за все, це життєвій рівень населення, трудова міграція та відтік кваліфікованих кадрів, стабільність роботи підприємств. Зупинився на питаннях мотивації профспілкового членства, та роботі Федерації профспілок на законодавчому рівні, роботі з представниками Кабінету Міністрів України, галузевими міністерствами, переговорному процесі та підписанням Генеральної угоди, ролі колективних договорів.

Обговорювались питання пошуку ефективних шляхів захисту людини праці. Члени профспілок висловлюють недостатню ефективність профспілкових дій щодо встановлення належного рівня оплати праці, ліквідації значного числа промислових підприємств та установ бюджетної сфери, високої тіньової зайнятості, зростанням цін на продукти харчування та ліки, непомірними цінами на газ та комунальні тарифи, збільшенням страхового стажу при виході на пенсію, а також послабленням державного контролю за створенням безпечних умов життєдіяльності людини. Відмітили факти коли представники влади ігнорують профспілкові пропозиції, спрямовані на покращання життя населення, а соціальному діалогу надають формальний характер.

Актуальним залишається питання вдосконалення структурної побудови профспілок, їх організаційних ланок з метою захисту членів профспілок. Більш активно має проводитись робота на підприємствах недержавних форм власності, куди перетікає робоча сила, щодо залучення працівників до профчленства. Молодь не розуміє ролі профспілок і переваг профчленства. Не залишені були без уваги і питання і зростання боргів з виплати заробітної плати.

Ці та інші питанні були окреслені в виступі голови ФПУ Григорія Осового.

З питаннями до голови ФПУ, та пропозиціями щодо їх вирішення звернулись: Людмила Отращенко - голова Запорізької обласної профспілки працівників АПК, Людмила Дьоміна – голова профспілки ДП «Радіоприлад», Володимир Шульженко – голова профкому ПрАТ «Запоріжкран», Лариса Мишакіна – голова Запорізької районної профспілки працівників освіти та науки м. Запоріжжя, Валерій Булда – голова профспілки ПАТ «Перетворювач», Наталя Куниця – голова Шевченковської районної профспілки працівників освіти та науки м. Запоріжжя, Михайло Труш – голова профкому ПАТ «Мотор Січ», Клавдія Тюпа - голова Олександрівської районної  профспілки  працівників  освіти  та  науки м. Запоріжжя, Валентин Сус – заступник голови профспілкового комітету ПАТ «ЗМК «Запоріжсталь», Ірина Бальченко – голова Запорізької обласної профспілки працівників охорони здоров’я, Ірина Півень – голова райкому профспілки працівників держустанов Пологівського району, Алла Малигіна – голова Запорізької обласної профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН.

Григорій Осовий відповів на безліч заданих питань від профспілкових активістів, в тому числі і на питання металургів і гірників щодо Списків 1 та 2, а саме, повернення пільгового пенсійного забезпечення майстрам технологічних процесів. Зазначив, що є шанси вирішити це наболіле питання.

 

IMG 1026

  

IMG 1049

 

 

Запорізька обласна рада профспілок

[ Детальніше... ]

Виклики часу та загрози профспілковому руху обговорено на Пленумі вугільників

20190704 110336

 

Відсутність чіткої та прозорої галузевої стратегії в питаннях розвитку та реформування вугільної промисловості призвели до стійкого кризового стану державного сектору вугільної галузі, який на сьогодні досяг критичної межі. Саме на цьому та інших актуальних питаннях акцентували увагу учасники ІІ Пленуму ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України, що відбувся 4 липня у Києві.

 

У його роботі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, члени Центрального Комітету Профспілки - голови первинних профспілкових організацій, дільничних комітетів шахт державного сектору, керівники територіальних організацій Укрвуглепрофспілки, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун, генеральний директор «ДТЭК Энерго» Дмитро Сахарук та ін..

 

IMG 008

 

Відбувся фаховий обмін думками щодо перспектив діяльності державних вугледобувних підприємств у сучасних умовах, підвищення рівня соціально-економічного захисту членів профспілок та загроз профспілковому руху у цілому.

У виступах делегатів зазначалось, що у період руйнації промисловості, зокрема, вугільної галузі, скорочення вітчизняного видобутку вугілля та відсутності належних умов для самореалізації громадян в Україні, зросла міграція вугільників до інших країн. Профспілка та її організаційні ланки перебувають під постійним тиском негативних процесів, які відбуваються в економіці, соціальній, гуманітарній і трудовій сферах.

 

IMG 0077

 

При цьому Урядом України, Міненерговугілля та іншими міністерствами практично не вживаються заходи щодо технічного розвитку і забезпечення сталої роботи вугільних підприємств та своєчасної і в повному обсязі виплати шахтарям заробітної плати з погашенням наявної заборгованості з неї, яка на цей час вже складає понад 500 млн. грн.

Так Держбюджетом 2019 року на фінансування галузі передбачено лише 34% від необхідних бюджетних коштів. Через це видобуток вугілля в Україні, особливо на державних шахтах, щорічно зменшується. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року видобуток вугілля по державним шахтам за 5 місяців поточного року зменшився на 18 відсотків.

З особливою тривогою наголошувалось на тому, що неприйняття Верховною Радою України рішення про відтермінування введення в дію Закону України «Про ринок електроенергії» стає неабиякою загрозою насамперед для державних вугледобувних підприємств. Запровадження з 1 липня ц.р. нового ринку електричної енергії призведе до вкрай негативних наслідків, пов'язаних з припинення для цих шахт енергопостачання, а як наслідок згортання їхньої діяльності.

 

20190704 110549

 

Пленумом визначено низку завдань для вирішення наболілих питань вугільної галузі та подолання загроз профспілковому руху країни, посилення захисних функцій профорганів, зміцнення їх солідарності та виконавської дисципліни, покращення стану охорони праці на виробництві та ін..

 

20190704 112104

 

Ухвалено відповідну постанову, а також звернення до вищих органів державної влади – Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія про критичну ситуацію у вугільній промисловості у зв’язку з запровадженням ринку електроенергії.

Перед учасниками Пленуму виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

IMG 0089

 

Відеозапис додається.

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Профактив Буковини виступає на підтримку колег із Закарпаття та Полтавщини щодо захисту майнових прав профспілок

Фото Захист майнових прав профспілок Закарпаття

 

Президія Чернівецької облпрофради висловила солідарну підтримку дій профспілок Закарпаття і Полтавщини у зв’язку із грубим порушенням їх майнових прав.

Буковинські профактивісти в черговий раз звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, як до соціального партнера, з клопотанням про відміну розпорядження Кабінету міністрів України від 29.03.2017 № 221-р про передачу будівлі профспілок у м.Ужгороді на пл.Народній, 5 до сфери управління Державної судової адміністрації, а також розпорядження Кабміну №13-р від 11.01.2018 про передачу приміщення навчально-методичного центру профспілок Полтавщини (вул.Ляхова,1) в оперативне управління Генеральної прокуратури України.

 

 

 

Михайло Лєньков,

завідувач відділом з питань

захисту соціально-економічних

та духовних інтересів працюючих

Чернівецької облпрофради

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31