08 липня 2019

Багата на таланти ти, земля Поділля!

Б2

 

У селі Долиняни Мурованокуриловецького району Вінницької області відбувся ІІ обласний фестиваль авторської пісні «Вклонімося матері». Фестиваль був започаткований у 2018 році за ініціативи народного артиста України, співака і композитора, начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслава Городинського, який народився у цьому мальовничому селі.

 

Проводиться цей культурно-мистецький проект при підтримці Вінницького обласного центру народної творчості, відділу культури і туризму Мурованокуриловецької районної державної адміністрації, Мурованокуриловецької райдержадміністрації і районної ради та Долинянської сільської ради.

 

 

Б3 

 

Почесними гостями фестивалю стала представницька делегація учасників VII з|їзду Профспілки працівників культури України на чолі з Головою профспілки Людмилою Перелигіної. Людмила Федорівна тепло привітала майстрів мистецтв, поетів, композиторів, виконавців, всіх учасників свята. Вона зазначила, що підтримка та розвиток культури, зокрема аматорських  колективів є одним з найважливіших пріоритетів в діяльності Профспілки та побажала всім присутнім миру, щастя та добробуту.   

 

Б5

 

Фестиваль проводився просто неба на подвір’ї сільського будинку культури. Виступи відомих композиторів, авторів і виконавців з Вінниччини та м. Києва дали можливість почути авторські пісні у найкращому виконанні народного артиста України Станіслава Городинського, заслужених артистів України Надії Шестак, Віктора Кавуна та Ігоря Юрковського з м. Вінниці. Зігріли душу прекрасні пісні співаків, композиторів і аранжувальників Юрія Грицюка, Михайла Моди та піснярки Зої Красуляк.

 

Б4

 

 

Зачарував своїм виступом переможець телевізійної шоу-програми «Голос України» Олександр Онофрійчук. Яскравого колориту додали виступи інструментальних гуртів «Карпо» і «Водограй». Гості фестивалю мали змогу насолодитись співаною поезією, мистецтвом вокального співу кращих творчих колективів нашої області, які виконували пісні місцевих композиторів і поетів.

 

 

Б6 

 

Програмою цього унікального мистецького проекту було передбачено виставки світлиць сільських громад Мурованокуриловеччини. Незабутні враження краси і гармонії довго супроводжуватимуть всіх, окрилюючи душу почуттям гордості за наших співаків, поетів, композиторів та майстрів народного мистецтва!. Хто хотів духовного піднесення, новизни переживань, були на святі душі – обласному фестиваль авторської пісні «Вклонімося матері».

 

Тетяна Побережна,

голова Вінницької обласної організації Профспілки працівників культури України

 

Олексій Петруня,

спеціальний кореспондент Прес-центру ФПУ

фото авторів

 

Б7

   

Б1

[ Детальніше... ]

Профспілковий голос регіону

IMG 20190626 120029

 

Профспілковий голос регіону прозвучав 26 червня у Рокитнівському районі на Форумі голів первинних профспілкових організацій. Форум мав назву: «Соціальний діалог – показник ефективності взаємовідносин між працюючою людиною, роботодавцем і владою».

Профспілчани Рокитнівщини перейняли естафету у проведенні таких виїзних зібрань у профспілчан з Радивилівщини. Нагадаємо районом-першопрохідцем став Зарічненський район, адже саме там вперше відбувся такий форум.

В роботі форуму взяли участь більше п’ятдесяти голів первинних профспілкових організацій, голови обласних галузевих профоб’єднань, працівники апарату Федерації профспілок Рівненської області на чолі з головою Миколою Шершуном.

Власне, з виступу Миколи Харитоновича і розпочалося це поважне зібрання. Він розповів присутнім про основні законодавчі засади на основі яких формується соціальний діалог.

-  Сьогодні соціальний діалог ведуть три рушійні сили українського суспільства: влада, роботодавці, профспілки в особі людей найманої праці, які присутні в цьому залі. Від того, наскільки успішним він буде залежить соціальний мікроклімат і в колективах, і в регіоні, і в цілому по Україні. Адже, як показує практика роботи та міжнародний досвід таких провідних країн як Данія, Швеція порозуміння варто знаходити, здебільшого за столом переговорів.

Але, за словами Миколи Шершуна, голови ФПО, не можна знецінювати і силу профспілкової солідарності, яка виливається у багатотисячні акції протесту, адже тоді нас чують, це показали, зокрема, нещодавні багатотисячні мітинги.

Йшлося на Форумі і про основні проблеми працюючої людини: низька заробітна плата, відсутність достатньої кількості робочих місць, трудова міграція, яка нині досягла загрозливого характеру, високі ціни на енергоносії, і відповідно завищені тарифи на комунальні послуги тощо.

Голова ФПО зазначив, також, що профспілчани велику надію покладають на новообраного Президента В. Зеленського, адже основними тезами його програми, є вислови, які ставлять «Людину», «Громадянина» у пріоритет для Держави, та декларують верховенство права визначальним для демократичної країни. І це, на думку М. Шершуна, повністю збігається з профспілковою ідеологією.

Від влади у роботі форуму взяв участь і виступив Микола Кушнір, голова Рокитнівської райдержадміністрації. «Сьогодні настав такий час, - зазначив голова РДА, - коли думка громади є надзвичайно важливою. Дуже добре, що ви зорганізувались на добру справу, позитивну. Вона веде до об’єднання і до створення кращого майбуття. Від себе хочу зазначити, що з профспілками в районі у нас є взаєморозуміння і гарна співпраця», - резюмував Микола Кушнір.

В ході організації заходу члени президії спільно вирішили відійти від апробованого раніше формату видозмінивши його таким чином, щоб більше прозвучало виступів профактивістів з регіону.

Загалом, усім бажаючим виступити таке право було надане. Виступаючі розповіли про досягнення та проблеми на підприємствах та у галузях, де вони працюють. Поділились досвідом вирішення спірних та проблемних питань. В ході дискусії окреслили подальші шляхи співпраці усіх учасників соціального діалогу на рівні району.

Учасники Форуму ухвалили Резолюцію у якій окреслені першочергові кроки в роботі профспілок на найближчий час.

Також на Форумі урочисто, за широкого загалу спілчан, було підписано Територіальну угоду між Старосільською об’єднаною територіальною громадою, об’єднанням роботодавців району та Координаційною радою профспілок району з соціально-економічних питань на 2019-2020 роки (на фото).

 

IMG 20190626 120039

 

Жанна Арсенічева,
м.Рівне

[ Детальніше... ]

Міжнародна зустріч

Изображение 1523

 

Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з Генеральним секретарем Інтернаціоналу будівельників і деревообробників BWI.

 

На запрошення Голови ЦК Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василя Андреєва та за попередньою домовленістю із Головою ФПУ Григорієм Осовим в Україну завітав Генеральний Секретар Інтернаціоналу будівельників і деревообробників BWI Амбет Юсон (Ambet Yuson).

Основною метою візиту був огляд відновленого після пожежі 2014 року Будинку профспілок та зустріч із профспілковими лідерами, які брали участь в його відбудові.

 

Изображение 1496

 

Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що сьогодні неможливо уявити майдан Незалежності без головного її символу – будівлі профспілок, що являє собою не тільки пам’ятку архітектури своєї епохи, а й була і залишається центром профспілкового руху і соціального діалогу. В ній людина праці завжди може отримати необхідну допомогу від ФПУ та всеукраїнських профспілок щодо захисту своїх соціально-економічних прав.

Він сказав, що «п’ять років велись відновлювані роботи за кошти та її організацій при сприянні міжнародних профцентрів у т.ч., слід сказати щирі слова вдячності Інтернаціоналу будівельників і деревообробників BWI, особисто Вам Амбет Юсон за фінансову допомогу, яка була надана і використана на відбудову Будинку профспілок. ФПУ це цінує і пам’ятає як Інтерціонал в найскладніший момент історії профспілкового руху в Україні підставив своє плече».

 

Изображение 1526

 

Генесек BWI заявив: «Я був в вашому Будинку профспілок в 2015 році – і тоді, ще на початку будівельних робіт, було важко повірити, що профспілки в майбутньому справляться із амбітним завданням ліквідації надзвичайно великої шкоди. Зараз – я вражений! Це абсолютно вражаюча нова будівля! Тепер після відбудови Будинку профспілок наступає майбутнє міцного профспілкового руху в Україні!».

Голова Профспілки будівельників України Василь Андреєв на зустрічі зазначив: «Як директор Благодійного фонду «Відродження Будинку Профспілок» я маю висловити глибоку вдячність всім членським організаціям BWI за їх внески та підтримку відбудови Будинку профспілок! Кожний раз, коли надходила ваша фінансова чи солідарна підтримка – зміцнювалась наша віра в можливість найскорішого закінченні робіт».

Завершилась програма візиту Генесека BWI зустрічами із профспілковими лідерами будівельної галузі, працівниками апарату ЦК галузевої профспілки та плануванням діяльності від імені BWI в Україні та субрегіоні.

 

 Изображение 1491

 Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Форум молодежи ПМГУ: энергично и по-деловому

Copy of 20190529 174242

 

В г.Новомосковске (Днепропетровская область) на базе санатория «Курорт Орловщина» состоялся IV Всеукраинский Форум молодежи ПМГУ.

 

В его работе приняли участие около 70 молодых профактивистов до 35 лет со всех регионов Украины, а также приглашенные представители отраслевых братских профсоюзов атомной и угольной промышленности, АПК.

Открыл Форум председатель Молодежного совета ПМГУ А.Коношко. Затем с приветственным словом к участникам обратился первый заместитель председателя ЦК ПМГУ В.Гавриленко. От имени Центрального комитета он поздравил молодежь с началом работы Форума и выразил надежду, что его участники активно поработают в рамках утвержденной программы.

А.Коношко представил участникам отчет о деятельности Молодежного совета за минувший период, остановился на примерах успешной реализации молодежных инициатив.

Затем заместитель председателя профкома Северного ГОКа П.Третьяков представил презентацию мероприятий для молодых членов ПМГУ, проведенных молодежной комиссией профкома комбината. Наибольший эффект произвели видеоролики о проведении широкомасштабного фестиваля «КозакФест».

Далее своими наработками поделились представители молодежи Запорожского железорудного комбината: Д.Цыбульский и В.Антоненко. Их красочная презентация продемонстрировала множество интересных мероприятий проводимых для активной молодежи ЗЖРК.

Презентационную часть закрыли представители молодежных организаций АПК и Атомпрофсоюза - В.Ворох и П.Олещук. Они рассказали об основных направлениях работы с молодежью в своих профсоюзах, о мотивационных мероприятиях, при этом подчеркнув, что некоторые из них проходят с участием представителей ПМГУ.

Первый день Форума завершился традиционным Брейн-рингом. Участие в игре приняли 10 команд, сформированных произвольно. Два блока по 15 вопросов не смогли выявить победителя, и поэтому была объявлена дуэль! Три последующих вопроса вызвали огромную бурю эмоций двух команд – ведь проигрывать никто не хотел. В итоге победила команда «Против всех», где партию первых скрипок исполнили два приглашенных на Форум аксакала: С.Олейник и С.Страколист. Участникам команды-победительницы были вручены символичные призы: соляные совы – светильники для  оздоровления организма и повышения иммунитета.

На следующий день после утренней зарядки и завтрака, началась учебная часть Форума. Два приглашенных преподавателя: И.Новицкая (директор консалтинговой компании «НОВА ПЕРСОНА») и В.Копыш (тренер Черниговского Научно-методического центра профсоюзов), поделив всех участников на две группы, разошлись по своим аудиториям. И.Новицкая рассказывала о качествах профсоюзного лидера, важности создания команды. Проводились занятия с использованием вариации мозгового штурма «Мировое кафе», где участники, разделенные на 4 команды, переходили от одного тематического стола к другому.

В это же время В.Копыш рассказал молодежи о важных составляющих имиджа профсоюза, о возможностях его улучшения. А затем он провел квест, от участников которого требовалось умение пользоваться современными информационными технологиями. Трем командам давались последовательные задания, выполнив которые, они получали подсказку на следующие. На заключительном общем этапе участники должны были сложить оригинальную крылатую фразу на профсоюзную тему.

После обеда в актовом зале состоялась встреча участников Форума с руководством ЦК ПМГУ. Основным докладчиком выступил Председатель ЦК ПМГУ С.Комышев. Он подробно информировал молодежь о последних новостях профсоюза, отдельно коснувшись наиболее злободневных тем. Молодежь активно задавала вопросы, демонстрируя свое небезразличие к происходящему. В качестве содокладчиков выступили: В.Седов – председатель Запорожского областного комитета ПМГУ, Л.Подать – председатель Харьковского областного комитета ПМГУ, В.Гавриленко. Опытные профсоюзные лидеры единодушно сошлись в едином призыве к молодежи: быть активными, инициативными, энергичными, принципиальными, ответственными за будущее ПМГУ.

Затем участникам, разделенным на три группы, была предложена новаторская идея под названием «Живая библиотека». В качестве библиотекарей выступили опытные и успешные профлидеры, которые поделились секретами успеха и мотивировали молодежь на решительные действия в профсоюзной жизни!

Закончился вечер второго дня развлекательными настольными играми и аналогом программы «Кто сверху». Игру реализовали впервые на Форуме, но от этого «первый блин» не стал комом. И непосредственные участники мужской и женской команды, и активные болельщики, зажгли вечер яркими неподдельными эмоциями. Заслуженно победили девушки, но проигравших в актовом зале не оказалось!

Традиционно начавшийся с зарядки следующий день, продолжился самым серьезным мероприятием Форума – выборами нового состава Молодежного совета. Все было по-взрослому – утвержденная счетная комиссия, представление и характеристики кандидатов, претензии к отдельным действующим членам совета, сложение полномочий. В итоге, после обсуждения всех предложений и утверждений кандидатур, был избран новый состав МС, возглавила его Е.Гордеева (профком МК «Азовсталь»).

А после обеда специально приглашенные профессионалы по проведению квестов разбили участников на шесть команд и устроили для них захватывающие, увлекательные соревнования.

Вечер закончился дискотекой, на которой проходил импровизированный танцевальный баттл.

Утром после завтрака участники Форума прощались друг с другом. И было очевидно – делать это им не хотелось. Наверное, это и есть главная оценка молодежного форума. Надеемся, что следующий, пятый по счету форум ребята будут ждать с огромным нетерпением…

 

Р.Тарасенко

главный специалист ЦК ПМГУ

[ Детальніше... ]

ЗВЕРНЕННЯ делегатів VII з’їзду Профспілки працівників культури України щодо реформи початкової мистецької освіти

 

А

 

Делегати VII з’їзду Профспілки працівників культури України, якій відбувся 5 липня у м. Вінниця, одностайно ухвалили Звернення до Міністра культури України Євгена Нищука. Уньому говориться:

 

«Всіляко підтримуючи курс на впровадження реформ в державі, делегати VII з’їзду Профспілки стурбовані ситуацією, що склалася в трудових колективах мистецьких шкіл в зв’язку з реформою початкової мистецької освіти.

 

Важливим аргументом, без якого важко розраховувати на успіх у впровадженні реформи мистецької освіти, є розуміння ролі і місця початкових мистецьких шкіл. Саме вони, як первинна ланка мистецької освіти, покликані відігравати помітну роль у формуванні громадянина України, творчої особистості, здатної жити й творити.

 

Тому, подальший розвиток системи початкової мистецької освіти, як органічної ланки єдиної державної освітньої системи України та частини європейського культурного простору передбачає збереження та належне її фінансування, особливо в умовах децентралізації, шляхом гарантування якісного кадрового забезпечення та впровадження належних стандартів забезпечення громадян послугами з початкової мистецької освіти.

 

Однак, модернізація змісту початкової мистецької освіти шляхом впровадження освітніх програм може призвести до зменшення їх фінансування, і як наслідок, зменшення соціальних гарантій педпрацівникам та рівня оплати праці в цілому, втрати потужного кадрового потенціалу та зниження якості надання мистецьких послуг.

 

Як відомо, фінансування закладів початкової мистецької освіти з відповідних місцевих бюджетів, до затвердження Типових освітніх програм, здійснювалося відповідно до Типових навчальних планів початкових спеціалізованих навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), як державних стандартів, затверджених наказом Міністерства культури України від 11.08.2015 р. №588.

 

Саме, за цими планами розрахований обсяг навчального навантаження, необхідний для виконання державного стандарту початкової мистецької освіти, становив 1085 годин.

Однак, за наказом Міністерства культури України від 24.04.2019 р. № 352: «Типові освітні програми є стандартами початкової мистецької освіти, як спеціалізованої», за якими затверджено обсяг навчального навантаження на одного здобувача освіти на весь строк навчання в розмірі лише 840 годин.

 

Це може призвести до зменшення фінансування мистецьких шкіл, оскільки відповідно до статті 25 Закону України «Про освіту» «засновник закладу освіти зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти…» -  тобто за ТИПОВИМИ ОСВІТНІМИ ПРОГРАМАМИ.

 

 

Делегати VII з’їзду Профспілки впевнені, що Міністерство культури України дослухається до думки делегатів з’їзду та не допустить проведення «реформи заради реформи». Незважаючи на непрості соціально-економічні умови, ми спільними зусиллями повинні робити все для того, щоб мистецька освіта й надалі залишалася духовною потребою людей, відігравала помітну роль у формуванні особистості. Адже, за кількістю талановитих дітей оцінюється рівень розвитку держави та її внесок у світову скарбницю надбань людства.

[ Детальніше... ]

Профспілковий літній табір

4Vo34oJbf1Mv8gs-gw aFPs5jMlK6b2PqTDdJJo07QaNWkcIuV0z2BOneeWE

 

19-22 червня в Херсонській області відбувся  Літній табір для профспілкових тренерів та модераторів.                                                                                                                                                                                                                                              

Учасників заходу привітав голова Херсонської облміжпрофради Добровольський Анатолій Миколайович, побажав учасникам натхнення та плідної праці.

До організації і проведення чотириденного заходу були залучені тренери Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок Володимир Ковальчук та Віталій Копиш.                                                                                                                        

Мета Літнього табору - дати учасникам практичні інструменти для планування та проведення тренінгів в своїх організаціях.

Також учасники переглянули презентацію та взяли участь в дискусії "Про нові виклики та загрози, нові перспективи та ініціативи в роботі Федерація Профспілок України". Модераторкою даної сесії виступила Лариса Ровчак- керівниця Департаменту профспілкового руху та зв'язків з громадськими організаціями апарату ФПУ.

 

Літній табір відбувся завдяки зусиллям партнерів - Молодіжна рада Федерації професійних спілок України та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.


64954731 10206005329649515 695477646150074368 n


Більше фото дивіться у розділі “Фотогалерея” сайту Херсонської облміжпрофради omrp.ks.ua або за посиланням - https://photos.app.goo.gl/xbFR9TDu9VzU1KkR9

 

Херсонська облміжпрофрада

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31