19 липня 2019

ФПУ розраховує на співпрацю з політичними силами

images

 

Президія Федерації профспілок України на засіданні 25 червня ц.р. затвердила Звернення ФПУ «За соціальну і справедливу Україну» до учасників виборчого процесу до Верховної Ради України та членів профспілок. В ньому ФПУ закликала політичні сили, які беруть участь у позачергових виборах до Верховної Ради України, приділити особливу увагу у своїх передвиборчих програмах завданням, що будуть спрямовані на відчутне покращення життя працівників.

 

ФПУ розраховує, що в центрі уваги нової демократичної коаліції, сформованої після парламентських виборів в Україні, буде соціальне спрямування розвитку економіки, а права громадян і соціальна справедливість ітимуть пліч-о-пліч з економічною доцільністю.

 

Усвідомлюючи складність такого завдання у цей непростий для країни час, ФПУ висловила переконання, що за умови постійної взаємодії і співпраці влади, бізнесу, професійних спілок та громадських організацій поставлені цілі є цілком реальними.

 

Президія Федерації профспілок України звернулася до всіх спілчан та громадян України із закликом прийти на виборчі дільниці та зробити свідомий вибір, віддавши свій голос партіям, що підтримують вимоги профспілок та здатні забезпечити краще майбутнє громадянам країни.

 

У листі, направленому Федерацією профспілок учасникам виборчого процесу до парламенту, зазначалось, що ФПУ відкрита до співпраці з політичними партіями та народними депутатами України, які підтримують загальнолюдські цінності й дотримуються засад демократії, права та соціальної справедливості.

 

 

На лист ФПУ вже надійшли відповіді від низки політичних партій: «Слуга народу», «Голос», «Європейська Солідарність».

 

Наводимо окремі цитати:

 

 

«Партія «Голос» принципово стоїть на позиціях людиноцентрично державної політики і ключовим своїм пріоритетом вважає значне покращення умов життя українців, їхнього соціально-економічного становища. Програмні засади нашої партії співпадають з багатьма пріоритетами, викладеними у вашому зверненні… Партія «Голос» відкрита до обговорення пріоритетних завдань, які могли б бути реалізовані в наступному скликанні Парламенту та наступному Уряді. Дозвольте запропонувати зустрітися з представниками ФПУ, щоб провести таке обговорення та обговорити можливість взаємодії на робочому рівні».

 

 

«…Приємно зазначити, що висловлені профспілками у Зверненні пропозиції з проблемних питань цілком співпадають з програмними засадами Партії «Європейська Солідарність» щодо здійснення соціальної політики в Україні. …Спільними зусиллями ми зможемо досягнути економічного зростання країни в інтересах підвищення добробуту людей.».

 

ФПУ очікує реакції інших політичних сил на Звернення ФПУ.

 

Взаємодія з політичними силами не вичерпується передвиборчим процесом. Ми маємо надії на подальшу співпрацю з ними вже в новообраному парламенті.

 

 

Прес-центр ФПУ

 

 

 

[ Детальніше... ]

Привітання з нагоди Дня металурга і гірника

img top

 

 

Шановні працівники та ветерани підприємств
і організацій гірничо-металургійного
комплексу України !

 

Сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем металурга і гірника!

Цей день є особливим святом для українців, адже металургія – це фундамент економіки, і багато поколінь металургів зміцнювало славу України як потужної держави.

Профспілка металургів і гірників України завжди займає чітку принципову позицію, захищаючи трудові права працівників галузі, і послідовно виступає за поліпшення умов їх праці й гідну винагороду.

Висловлюю вдячність усім представникам мужньої професії за самовіддану працю і готовність виборювати свої права на гідне життя.

Запевняю, що Федерація профспілок України й надалі обстоюватиме законні права та інтереси працівників галузі.

У день професійного свята бажаю усім вам стабільної роботи і нових вагомих трудових здобутків, щастя, здоров’я й добробуту.

 

З повагою
Голова Федерації профспілок України           Г.В. Осовий

 

 

dm 2019

 

[ Детальніше... ]

Роботодавці вимагають термінового удосконалення нової моделі ринку електроенергії

rynok el.en4

 

18 липня 2019 року Федерація роботодавців України провела засідання круглого столу на тему: «Нова модель ринку електричної енергії. Виклики для промисловості».

 

Захід відбувся за участі представника Президента України в Кабінеті Міністрів України Геруса Андрія Михайловича, представника Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, представників бізнесу та постачальників електричної енергії, міжнародних енергопостачальних організацій, експертів в галузі енергетики, громадських організацій.

У засіданні взяли участь представники Департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення апарату ФПУ. Було обговорено перші результати запровадження з 1 липня 2019 року повномасштабного ринку електричної енергії (на сегментах ринку: двосторонніх договорів, ринку на добу наперед, внутрішньодобового ринку, балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг) відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії».

Захід розпочався з презентації дослідження щодо впливу нової моделі ринку електричної енергії на промислових споживачів: «Новий ринок електроенергії: проблеми та шляхи їх вирішення».

У дослідженні було порівняно середньозважені ціни електроенергії на ринках України, Словаччини та Угорщини. Висновок невтішний: ціни на новому українському ринку електроенергії в середньому більші на 35% аніж у Словаччині.


Рисунок1

Після запровадження нової моделі ринку відбулось збільшення ціни електроенергії для українських промислових споживачів у середньому на 25%. На думку роботодавців, зростання ціни на електроенергію відбулось через некоректне впровадження системи покладання спеціальних обов’язків, оскільки дешева електроенергія «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» за такою моделлю була виведена поза межі конкурентного ринку для промислових споживачів за довгостроковими двосторонніми контрактами та обмежена в сегменті ринку доби наперед обсягом приблизно у 10%.

Представники бізнесу у своїх виступах висвітили багато недоліків та прогалин, неочікуваних факторів та проблем, висловили пропозиції для удосконалення нового ринку електроенергії у короткостроковому періоді. За підсумками засідання були підтримані такі пропозиції:

-                     відкрити сегмент двосторонніх договорів для НАЕК «Енергоатом», тобто збільшити обсяги реалізації електроенергії у відкритий ринок з 10% до 35%;

-                     покласти спеціальні обов’язки на 50% обсягів теплової генерації та покрити дефіцит на ринку промислових споживачів за рахунок атомної генерації. Визначити регульовану ціну до кінця 2019р. для ТЕС й ТЕЦ у розмірі 900 грн/МВт×год . Вказаний механізм призведе до подорожчання ціни для побутових споживачів на 10-12%;

-                     зменшити тариф оператора системи передачі;

-                     переглянути баланс електричної енергії на друге півріччя 2019р. у частині оптимізації регулювання об’єднаної енергосистеми України (ОЕС) шляхом зниження частки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), особливо це стосується сонячних електростанцій (СЕС);

-                     проаналізувати сценарії збільшення атомної генерації;

-                     встановити спеціальні ціни, які не перевищують середньозважену ціну попередніх шести місяців для промислових підприємств, у собівартості яких електрична енергія складає понад 25%;

-                     розробити та впровадити стандартний біржовий інструмент – форвардні контракти, що зробить ринок більш ліквідним й опосередковано сприятиме зниженню цін;

-                     прийняти рішення щодо залишення дивідендів у розпорядженні державних підприємств з метою реалізації інвестиційних програм, що знизить навантаження на тариф та дозволить їм оптимізувати капітальні витрати за рахунок власних коштів;

-                     підвищити ціну на електричну енергію для населення до початку опалювального сезону. Розробити графік поступового (до 2021р.) приведення цін на електричну енергію, що відпускається населенню, до ринкового рівня;

-                     удосконалити вторинне законодавство щодо проведення зелених аукціонів, в частині обмеження цін, що не перевищують європейські;

-                     провести аудит та удосконалити функції гарантованого покупця та постачальника універсальних послуг, відповідно до рекомендацій USAID та Енергетичного співтовариства.

Після внесення вищезазначених змін, кінцева ціна електроенергії для промислових споживачів в залежності від класу напруги та типу приєднання знизиться до коридору 1500 – 1900 грн/МВт. год. Ринковим шляхом відбудеться природне вирівнювання цін для різних видів генерації та ліквідація спотвореного перекосу цін, що діє на сьогодні й спостерігався в попередній моделі оптового ринку.

Підтримуючи нагальну необхідність удосконалення нового ринку електроенергії, Федерація профспілок України відкидає можливість підвищення цін на електроенергію упродовж поточного та наступного років. Тільки після приведення рівня заробітної плати до європейського та здійснення реальних кроків у модернізації житлового фонду і забезпечення його енергоефективності може підніматися питання щодо поступового збільшення ціни на електроенергію для населення.

Адже такі кроки можуть призвести до суттєвого збільшення кількості енергетично бідного населення в країні, а також до руйнування стимулів для підприємств енергетичного комплексу здійснювати заходи щодо зниження витрат на виробництво, запровадження досягнень науково-технічного прогресу, підвищення рівня енергоефективності, покращення якості послуг тощо.

Політика держави щодо запровадження ринкових відносин у сфері енергетики потребує докорінних змін, вона має узгоджуватись з політикою у сфері доходів та оплати праці, політикою боротьби з енергетичною бідністю, базуватись на трудовій, а не на соціально-дотаційній основі, мати пріоритетом реалізацію довгострокових програм розвитку національної економіки та забезпечення високого рівня зайнятості, що дозволить підвищити рівень доходів населення та суттєво зменшити заборгованість за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги, яка на кінець травня 2019 р. сягнула 57,2 млрд. грн, з яких 26,2 млрд. грн борг за природний газ, 16,8 млрд. грн – за постачання теплової енергії та постачання гарячої води,        5,2 млрд. грн – за постачання електричної енергії.

 

Департамент з питань

економічного розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

У Харкові відбулась Всеукраїнської спартакіада серед інвалідів праці

DSC 0970

 

17 липня п.р. на базі Комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «ХТЗ» Харківської обласної ради відбулися відбіркові регіональні змагання сьомої Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці Харківської області під гаслом «Сила духу» з шести видів спорту.

 

Традиційна Спартакіада серед людей з особливими можливостями сприяє їх підтримці в боротьбі з життєвими проблемами, допомагаючи бути мужніми на непростому шляху інтеграції в суспільство.

У привітальному слові голова Харківської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Пластун Л.В., яка була запрошена на відкриття Спартакіади, щиро подякувала фахівцям управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Харківській області як організаторам щорічного життєдайного заходу, що забезпечує віру людини у власні сили та прагнення бути щасливим по-справжньому, одночасно побажала всім учасникам успіхів та спортивних перемог.

Атмосфера заходу, яку створюють працівники Фонду, спортивні успіхи учасників Спартакіади стають підґрунтям для формування збірної команди, яка представить Харківську область на фінальних змаганнях у вересні 2019 року в м.Ужгороді.

 

Сучкова Л.С.,

Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою

Харківської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України

 

[ Детальніше... ]

Взялися за боржників

im578x383-pensia tsn

 

 

Як ми вже повідомляли, виступаючи нещодавно на колегії Держпраці України у Дніпрі, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль заявив про необхідність активізації роботи державних органів спільно з профспілками з вирішення   проблеми заборгованості роботодавців з виплати зарплати та Єдиного соціального внеску, що призводить до порушення пенсійних прав працівників.


   Як повідомляє Головне управління Пенсійного фонду у Дніпропетровській області, 17 липня 2019 року пройшла спільна нарада управлінь ПФ та Державної фіскальної служби області. Були заслухані представники підприємств-боржників про стан погашення зарплатних боргів, обговорені та визначені спільні дії щодо роботи з фізичними особами-підприємцями, які не сплачують та нарощують борги.

Зазначалось, зокрема, що протягом першого півріччя поточного року Пенсійним фондом України була проведена ціла низка перерахунків пенсій. Зросли розміри пенсійних виплат, а отже й потреба на їх фінансування. Тільки в Дніпропетровській області середній розмір пенсії у порівнянні з початком року збільшився на 427 грн. і становив 3426,88 грн. Цей показник вищий за середній показник по Україні.

   Але щомісячна потреба на виплату пенсій в області зросла на 72 млн. грн, і у липні вже становила 3 млрд. 464,5 млн.грн. Тому Пенсійний фонд не може бути осторонь від питань, які стосуються сплати ЄСВ та наповнення бюджету Фонду. ГУ Пенсійного фонду посилює претензійну роботу з боржниками, що дозволяє збільшити надходження. Воно також вийшло з пропозицією до керівництва Фіскальної служби області провести ряд спільних інформаційно-роз’яснювальних заходів серед мешканців області щодо своєчасної сплати ЄСВ.

   Акцентувалась увага на цьому питанні і 18 липня під час колегії Головного управління Пенсійного фонду, яка підбила підсумки роботи за перше півріччя. В ній взяв участь і виступив голова облпрофцентру В.Дубіль.

Відзначивши важливість співробітництва профспілок з пенсійною службою у рамках діючої між ними з 2012 р. угоди про взаємодію, профлідер зупинився на проблемних питаннях, які потребують посиленої уваги соціальних партнерів. На його думку, є неприпустимим, що деякі несумлінні роботодавці роками безкарно затримують виплату працівникам заробітної плати та нарощують борги перед Пенсійним фондом і це потім призводить до проблем з пенсійним стажем та своєчасним призначенням трудящим пенсій. Профспілки вважають необхідним у зв’язку з цим напрацювати відповідні організаційно-правові пропозиції до уряду та Верховної Ради. У облпрофцентрі планується створення спеціальної робочої групи з питань погашення зарплатних боргів та забезпечення додержання пенсійних прав членів профспілок, до участі в роботі якої будуть запрошені представники Держпраці, фіскальної та пенсійної служб.

   Наголошувалось й на необхідності продовження співпраці у інформаційній роботі з пенсійних питань, подальшого ознайомлення працівників з перевагами отримання легальних доходів, як гарантії реалізації прав на пенсійне забезпечення.

Прес-центр Дніпропетровського

обласного профоб'єднання

 

                       

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Липень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31