20 серпня 2019

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ ЛИПНЯ 2019 РОКУ

А23 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах липня 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

-                    з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору 4 251,10 грн. (без урахування платежів – 3 706,25 грн.);

-                    для дітей віком до 6 років – 3 470,04 грн.;

-                    для дітей віком від 6 до 18 років – 4 244,78 грн.;

-                    для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 776,21 грн. (без урахування платежів -3 844,85 грн.);

-                    для осіб, які втратили працездатність – 3 135,24 гривень.

Таким чином, законодавчо встановлений на липень 2019 року (1 936 грн.) прожитковий мінімум занижено у 2,2 рази порівняно з його фактичним розміром або на 2 315 грн., а для працездатної особи (2 007 грн.) - у 2,4 рази або на  2 769 грн.

Більш детально тут.

 

 

Департамент з питань бюджету

та оплати праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

Хто найбільше заробляє в Україні у робочій сфері - дослідження

AAEAAQAAAAAAAAdTAAAAJDExY2Y4MGIzLTc4ZDAtNGM2YS1hNzdiLWRlMjdlODlhZDE2NQ

Серед робочих фахівців найбільше в Україні заробляють будівельники - 14 350 гривень у середньому, також у першій трійці - транспортно-логістична галузь та виробництво і енергетика.

Про це свідчить аналітика OLX Робота.

Зазначається, що у робочих сферах зарплати за останній квартал виросли у середньому на 9%.

Найбільший заробіток у будівельників: їхній дохід збільшився на 2 350 грн в порівнянні з минулим періодом. Середня зарпалата будівельників - 14 350 грн.

На 2 тисячі гривень менше отримують в транспортно-логістичній галузі. У трійці найбільш оплачуваних спеціальностей також - виробництво й енергетика. У цій сфері працівникам готові платити 10 тисяч гривень в середньому. Найменше роботодавці пропонують представникам сфери охорони та безпеки - 7 500 грн/місяць.

"У будівництві зарплати кожного кварталу стабільно зростають на 20%. У цьому кварталі працівникам знову готові були додати п'яту частину до заробітку. Також на 17% збільшилися оклади в барно-ресторанній сфері. У порівнянні з минулим періодом зарплати не змінилися лише у представників домашнього персоналу.

З березня по квітень, в період посівних робіт, оклади в сільськогосподарській сфері підвищились на 18%", - заявляють у OLX.

У середньому за межами країни в цьому кварталі українцям пропонували 28 650 грн.

Зазначається, що за другий квартал 2019 року на платформі OLX було розміщено понад 50 тисяч робочих вакансій. Пік пошуку співробітників припав на травень - більше 18 тисяч пропозицій.

Найбільший дефіцит кадрів спостерігався в торгівлі - 31% всіх пропозицій від роботодавців був зосереджений у цій сфері. Нестачу співробітників відчували також у транспортній (19%) і ресторанній (18%) галузях. Найнижчий попит до початку літа спостерігався в агросфері.

Найбільше пропозицій про роботу було у Київської області - 22 900 вакансій. Це втричі більше, ніж в Одеській, яка на другому місці за цим критерієм - 7 700 вакансій. Трохи менше пропозицій у Дніпропетровській (7 090 вакансій), Харківській (5 189 вакансій) і Запорізькій (4 115 вакансій) областях.

[ Детальніше... ]

У профспілках знакова подія – підписано Меморандум

DSC04555 - копия

 

 

У Федерації профспілок Кіровоградської області сталася знакова подія – підписано Меморандум про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та ФПО.

 

         До такого спільного рішення сторони Меморандуму дійшли, керуючись Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Конституцією України, законами «Про безоплатну правову допомогу» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», іншими нормативно-правовими актами, спрямованими на реалізацію та захист конституційних прав і свобод людини та прагнучи забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів при досягненні спільних цілей.

         Голова ФПО Максим Баланенко, підписуючи Меморандум, зазначив, що завдання Федерації профспілок області та Центру збігаються: правова допомога спілчанам, усім громадянам, їх навчання, попередження від необачних кроків. «Думаю, будемо співпрацювати у цьому напрямку тісно, плідно розвиватимемо наші стосунки на місцях, під час конкретних ситуацій». Максим Баланенко назвав мету Меморандуму - це консолідація зусиль Сторін, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема на безоплатну правову допомогу. Меморандум – це відправна точка, основа для розроблення подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін.

         Представив Регіональний центр, який працює з 2012 року, його директор Леонід Кропліс. «Центр надає безоплатну допомогу як у цивільних, так і кримінальних справах. У реєстрі Центру 180 адвокатів, які теж надають послуги безоплатно. Первинну допомогу ми теж надаємо, причому усім без винятку, а вторинну допомогу - супровід у судах здійснює або адвокат, або наш працівник. У кримінальних справах надаємо допомогу усім, а у цивільних справах – 15 категоріям. У місяць по цивільних справах буває до 6 тисяч звернень. Наша робота не замикається кабінетами – ми виїжджаємо у госпіталь, зустрічаємося з АТОвцями, з іншими колективами і проводимо роз’яснювальну роботу. Загалом я дуже радий, що ми підписуємо цей Меморандум, адже профспілки захищають інтереси людей, а ми захищаємо більше незахищені верстви населення, дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Коли поєднати дві сили – профспілкову і Центру, результат буде очевидніший. Люди повинні знати, що вони у захисті своїх прав не самотні – за них є кому постояти. Хай звертаються ті, кого образили, кому не виплачують зарплату, кого незаконно звільнили, по відношенню до кого скоюються різні порушення. Ми допомагаємо, починаючи із консультації, написання позовної заяви і до забезпечення супроводу у судах, включаючи Верховний».

         Із структурою Регіонального центру, алгоритмом його дій ознайомила заступник директора Центру Олена Шишкарьова. «На Кіровоградщині діють 4 таких Центри, які забезпечують надання безоплатної вторинної правової допомоги в області: Регіональний та три місцевих. Регіональний центр надає допомогу лише у кримінальних провадженнях. Працюємо цілодобово, є черговий, яких отримує інформацію від певних органів, за потреби зв’язується з адвокатом. Безоплатна допомога тільки для клієнта, роботу адвоката оплачує держава. Ця інформація є відкритою на нашому сайті. Захищаємо права дітей. Будь-яка дитина, яка потребує правової допомоги, може до нас звертатися, а також АТОвці, внутрішньо переміщені особи, а в основному – соціально незахищені верстви населення. Місцеві центри приймають заяви безпосередньо від заявників. Нещодавно було відкрито доступ до нашої бази (на сайті зазначена адреса), тож можна з нею знайомитися і знаходити відповіді на свої запитання. Думаю, що наша співпраця у цьому плані буде корисна, адже і профспілки, і ми покликані відновлювати порушені права людей».

         Сторони домовилися про проведення спільних заходів і виїздів у райони та трудові колективи.

 

DSC04553 - копия


Марія Іванова

        

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНО. Незадовільно! Таку оцінку поставила Мінфіну Профспілка освітян

А21

 

Наше головне фінансове відомство вже не вперше дівує своїми рішеннями та пропозиціями. Зазначимо тут, що вони частіше за все стосуються не обмеження апетитів роботодавців, а урізання прав та розміру фінансування працівників. Такі випадки, як правило, не залишаються поза увагою профспілок. Вони рішуче встають на захист конституційних, соціальних та трудових прав людини праці. Яскравий приклад – активна та креативна позиція ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Він  звернувся до Кабміну та Міністерства освіти і науки України з приводу листа Міністерства фінансів «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки».

Що ж так стурбувало Профспілку в діях Мінфіну? Справа у тому, що у цьому листі фінансове відомство пропонує Уряду надати доручення Міністерству освіти і науки України опрацювати його пропозиції та підготувати відповідні проекти нормативно-правових актів.

Запитання: як же виглядають ці «новаторські» пропозиції? У своєму листі Профспілка підкреслює, що більш, ніж цинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок скорочення їх чисельності, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування) на тлі прийняття у 2017 році Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів, зокрема розроблення проекту постанови Кабміну щодо реалізації статті 61 цього закону стосовно збільшення розмірів посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, оскільки усі намагання підвищити статус педагогічних і науково-педагогічних працівників будуть зведені нанівець.

Як кажуть, це тільки квіточки. Обурює Профспілку та працівників галузі також пропозиція про збільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 20 годин на тиждень, що призведе до скорочення 44 тисячі учителів, чисельність яких на сьогодні становить 439 701 особу у закладах комунальної і державної власності, а також до зменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться працювати, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації, а також зниження якості надання освітніх послуг. 

До чого може привести така «реформаторська» політика? У разі запровадження таких норм буде звільнений з роботи кожен десятий вчитель, що в умовах соціальної, демократичної, правової держави є неприпустимим.

Неприпустимим є також положення щодо збільшення співвідношення студент-викладач у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації та встановлення такого співвідношення у закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації. Навіть мінімальне збільшення співвідношення студент-викладач вже призведе до погіршення якості надання освітніх послуг та скорочення більше 26 тисяч науково-педагогічних працівників з їх загальної чисельності 130 тисяч осіб, в результаті чого лави безробітних поповняться найбільш освіченою елітою суспільства. 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає не допустити звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, забезпечивши дотримання вимог статей 22 та 113 Конституції України, законодавства про освіту, що сприятиме реальному визнанню освіти основою економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах.

 

Погодьтеся, профспілки у черговий раз продемонстрували адекватну, гідну реакцію на пропозиції та дії, спрямовані на порушення законних прав працівників. Впевнений, так буде і надалі. Але запитання до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств: коли буде дана рішуча та ефективна відповідь на такі дії? Така, щоб не було більш бажання та намагання вирішувати актуальні проблеми економіки та соціальної сфери країни виключно за рахунок людей праці.

 

Олексій Петруня

Оглядач Прес-центру ФПУ      

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНО. Незадовільно! Таку оцінку поставила Мінфіну Профспілка освітян

А21

 

Наше головне фінансове відомство вже не вперше дівує своїми рішеннями та пропозиціями. Зазначимо тут, що вони частіше за все стосуються не обмеження апетитів роботодавців, а урізання прав та розміру фінансування працівників. Такі випадки, як правило, не залишаються поза увагою профспілок. Вони рішуче встають на захист конституційних, соціальних та трудових прав людини праці. Яскравий приклад – активна та креативна позиція ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Він  звернувся до Кабміну та Міністерства освіти і науки України з приводу листа Міністерства фінансів «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки».

Що ж так стурбувало Профспілку в діях Мінфіну? Справа у тому, що у цьому листі фінансове відомство пропонує Уряду надати доручення Міністерству освіти і науки України опрацювати його пропозиції та підготувати відповідні проекти нормативно-правових актів.

Запитання: як же виглядають ці «новаторські» пропозиції? У своєму листі Профспілка підкреслює, що більш, ніж цинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок скорочення їх чисельності, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування) на тлі прийняття у 2017 році Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів, зокрема розроблення проекту постанови Кабміну щодо реалізації статті 61 цього закону стосовно збільшення розмірів посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, оскільки усі намагання підвищити статус педагогічних і науково-педагогічних працівників будуть зведені нанівець.

Як кажуть, це тільки квіточки. Обурює Профспілку та працівників галузі також пропозиція про збільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 20 годин на тиждень, що призведе до скорочення 44 тисячі учителів, чисельність яких на сьогодні становить 439 701 особу у закладах комунальної і державної власності, а також до зменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться працювати, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації, а також зниження якості надання освітніх послуг. 

До чого може привести така «реформаторська» політика? У разі запровадження таких норм буде звільнений з роботи кожен десятий вчитель, що в умовах соціальної, демократичної, правової держави є неприпустимим.

Неприпустимим є також положення щодо збільшення співвідношення студент-викладач у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації та встановлення такого співвідношення у закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації. Навіть мінімальне збільшення співвідношення студент-викладач вже призведе до погіршення якості надання освітніх послуг та скорочення більше 26 тисяч науково-педагогічних працівників з їх загальної чисельності 130 тисяч осіб, в результаті чого лави безробітних поповняться найбільш освіченою елітою суспільства. 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає не допустити звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, забезпечивши дотримання вимог статей 22 та 113 Конституції України, законодавства про освіту, що сприятиме реальному визнанню освіти основою економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах.

 

Погодьтеся, профспілки у черговий раз продемонстрували адекватну, гідну реакцію на пропозиції та дії, спрямовані на порушення законних прав працівників. Впевнений, так буде і надалі. Але запитання до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств: коли буде дана рішуча та ефективна відповідь на такі дії? Така, щоб не було більш бажання та намагання вирішувати актуальні проблеми економіки та соціальної сфери країни виключно за рахунок людей праці.

 

Олексій Петруня

Оглядач Прес-центру ФПУ      

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Серпень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31