вересня 2019

30 вересня 2019

Вітаємо працівників бібліотек!

81214602


Шановні друзі, колеги!

 

Від імені Профспілки працівників культури України прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек - свята, яке демонструє глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, до визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства, як великого Храму Книги.

Завжди актуальними будуть крилаті слова видатного українця Івана Франка: «Книги - морська глибина, хто в пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить». Адже, час і практика довели людству, що ніщо не приносить такого духовного задоволення та насолоди, як Її Величність Книга. Вона була і залишається універсальним та невичерпним джерелом знань.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин мудрості народу та пізнання книжкового багатства є бібліотечні працівники. Саме Ви, шановні, своєю працею постійно доводите, що лише з інформацією та Книгою створюється успішне майбутнє незалежної України.

Тож, низько вклоняємось Вашому бібліотечному мистецтву, Вашій самовідданій праці, майстерності та професіоналізму!

Бажаємо Вам міцного здоров'я і благополуччя, успіхів у професійній діяльності, нових творчих знахідок, втілення всіх Ваших масштабних проектів і починань! Вдячності Вам від читачів та мирного неба над головою!

 

     З глибокою повагою до кожного бібліотечного працівника,

                         Голова Профспілки працівників культури України

 

                                                                                                   Л.Ф. Перелигіна

 

[ Детальніше... ]

"Профспілкова позиція" № 9

 

345

 

Газета Федерації профспілок Черкаської області "Профспілкова позиція" № 9 (55), вересень, 2019 року.

 

(Завантажити тут)

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

[ Детальніше... ]

27 вересня 2019

МЕДИКИ УМАНІ БУДУТЬ ІЗ ЗАРПЛАТОЮ

c04ef4865c3a6dc54b76b5e6850fdd45 preview w440 h290

 

Проблема заборгованості медичним працівникам м. Умані була прогнозованою. Тільки останнім часом розглядалася на комісії з питань заборгованості з виплати зарплати при облдержадміністрації 16.09 за участі керівників медичної галузі області та Умані. На координаційній нараді в голови облдержадміністрації 23.09 профспілки поінформували щодо критичної ситуації з виплати заробітної плати медичним працівникам м. Умані, відповідні доручення голова ОДА Шевченко І.Ю. надав міському голові м.Умані Цебрію О.В. Були почуті завірення про виділення необхідних коштів на черговій сесії міськвиконкому.

26 вересня голова профспілки уманських медичних працівників Єгорова С.В. повідомила про акцію протесту – у людей терпець увірвався. Люди мають нагальні життєві потреби вже сьогодні: харчування, комунальні послуги, діти... працівники заблокували проїзд транспорту у місті.

А вже сьогодні, 27 вересня, на сесії Уманської міської ради депутатами виділені 15млн. грн. на заробітну плату працівників медичних закладів міста. Спільні зусилля – наради, звернення, перекриття доріг – вирішили проблему. У розмові з міським головою Цебрієм О.В. голова Федерації профспілок області Шевченко П.В. подякував за виконання обіцянки даної під час селекторної координаційної наради облдержадміністрації про виділення коштів та пообіцяв підняти проблему збільшення державної субвенції на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери у IV кварталі поточного року. Адже виділені 15млн. грн. з міського бюджету унеможливлюють виконання інших бюджетних програм міста Умані.

Черкаські спілчани виносять питання виплати зарплати працівникам бюджетної сфери в IV кварталі на засідання Президії Федерації профспілок України, яке заплановано на 3 жовтня.

 

1569486849-337


Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

У дніпропетровських профспілок є своя «Позиція»

9

 

Своє 30-річчя відзначила газета профспілок Дніпропетровщини – «Позиція». Створена ще за часів колишнього Союзу, вона стала одним з перших в країні регіональних профспілкових видань.

 

     Перший номер видання був дуже гострим, співзвучним тій непростій добі: страйки шахтарів, напруга у колективах металургів і гірників, заклик обкому профспілки аграріїв не висувати в депутати безвідповідальних голів колгоспів, плідна діяльність у Верховній Раді СРСР народного депутата від профспілок області, голови обкому профспілки комунальників М.Бабченка та ін.

   І такою ж активною, нетерпимою до посягань на права трудящих «Позиція», яка стабільно приходить щотижня до читачів за передплатою, залишається всі ці роки. Вона стала справжньою «трибуною», помічником і порадником для профорганізацій і активу. Багато років поспіль її журналісти, що постійно тримають руку на пульсі життя, радують читачів злободенними й гострими публікаціями, стають лауреатами престижних творчих конкурсів.

 14

         26 вересня в Будинку профспілок відбулись урочистості, присвячені цій даті. Їх учасників зустрічала і вручала святковий номер газети та сувенір маленька фея-«газетка» Альбіна, а потім гості стали очевидцями розіграного журналістами міні - етюду зі свого повсякденного життя «Півгодини до здачі газети до друку».

     Вітаючи колектив редакції та її авторський актив з ювілеєм, голова Обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль згадав добрим словом першого головного редактора газети, відомого дніпропетровського журналіста Олександра Тарасенка, його наступників Ігоря Іванякова і Миколу Поліщука та інших колишніх та нинішніх журналістів редакції, профспілкових лідерів, які допомагали колись й нині підтримують газету. Він також вручив нагороди президії облпрофради. Зокрема, найвищу її відзнаку - «Профспілкова пошана» - нинішньому головному редактору газети Марині Ковтун, а Почесні грамоти - давньому другу газети, лауреату премії «Профспілкова Ніка-2019» на кращу передплату газети голові профкому Марганецького ГЗК Анатолію Буряку, активним дописувачам газети – головному фахівцю обкому ПМГУ Миколі Соловей, головному техінспектору праці облпрофоб'єднання Петру Довганенку, головному редактору газети теркому вугільників «Голос шахтаря» Олені Ткач та ін.

         До цих слів привітання приєднався й присутній на зустрічі керівник прес-центру Федерації профспілок України Юрій Работа, який оголосив привітання колективу редакції голови ФПУ Григорія Осового. Відзначивши плідну роботу газети, яка є одним з найкращих профвидань України, Ю.Робота закликав до подальшого вдосконалення інформаційно-пропагандистської роботи на фоні нинішнього наступу капіталу на інтереси трудящих та права профспілок, посилення підтримки та більш широкого розповсюдження профспілкових видань.

15

         Помітну роль профспілкового видання на небосхилі дніпропетровських ЗМІ відзначив й голова обласної організації Національної спілки журналістів України Олексій Ковальчук, який побажав колективу «Позиції» нових творчих успіхів та вручив нагороди НСЖУ.

         Було чимало й інших привітань і подарунків, одним з яких – величезним тортом з «ювілейним» написом – порадував учасників заходу ще один давній друг газети - заслужений лікар України, генеральний директор санаторію «Курорт Орлівщина» Олександр Андрієнко.

     А завершилась зустріч вікториною на найуважнішого читача «Позиції».

13 

                                                                 Прес-центр Дніпропетровського

                                                                  Обласного об’єднання профспілок

                                     

 

[ Детальніше... ]

МКП закликає уряди ратифікувати договір про заборону ядерної зброї

20180829155910


Напередодні спеціальної церемонії підписання Договору про заборону ядерної зброї (TPNW) в ООН в Нью-Йорку на цьому тижні Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) закликає уряди підписати та ратифікувати його. Договір був прийнятий ООН у липні 2017 року більшістю у 122 голоси проти одного та набуде чинності після того, як його ратифікують 50 держав. Станом на сьогодні 70 країн підписали його і 26 завершили процес ратифікації.

 

«Жахіття ядерного конфлікту є реальною загрозою, доки існує ядерна зброя, і зростає напруга між державами, що мають ядерну зброю. Світ повинен врахувати уроки катастрофічних наслідків бомбування Хіросіми та Нагасакі, і нарешті відправити ядерну зброю на смітник історії. Договір про заборону ставить ядерну зброю поза законом з гуманітарних міркувань, як це вже було з хімічної та біологічної зброєю та деякими іншими видами озброєння. Ми закликаємо всі країни ратифікувати цей договір», - заявила Генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

Сьогодні у світі щорічно витрачається понад 100 млрд. доларів США на ядерну зброю. Є ознаки того, що принаймні деякі ядерні держави оновлюють свій арсенал.

«Ослаблення багатостороннього механізму має глибокі та негативні наслідки для боротьби з глобальним потеплінням, для світової економіки та для інших сфер, в яких тільки спільні рішення можуть спрацювати. Воно також послаблює заходи з контролю над розповсюдженням зброї та роззброєнням, що може мати руйнівні наслідки. Розпад Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності передвіщає нову гонку ядерних озброєнь, в той час як прийнятий 23 роки тому Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань все ще не набрав чинності – починаючи з 1945 року проведено понад 2000 випробувань ядерної зброї, з жахливими наслідками для людства та навколишнього середовища. Незважаючи на те, що ці угоди та Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, учасниками якого є 191 держава, мають надзвичайно важливе значення, настав час повністю припинити виробництво ядерної зброї у світі та вивести з експлуатації ту, що існує. Альтернатива тотальному, багатосторонньому та підтвердженому ядерному роззброєнню може бути занадто жахливою, навіть щоб її обдумувати. Було б морально огидно залишати таку спадщину майбутнім покоління», - наголосила Барроу.

 

Для інформації:

Посібник Міжнародної кампанії із заборони ядерної зброї щодо підписання та ратифікації Договору можна скачати на сайті ITUC

Депртамент міжнародних зв'язків

 

[ Детальніше... ]

27 вересня – День туризму

 

 

 

 21616173 1944192792518840 8364204765079277455 n

 

 

Шановні спілчани!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня туризму в Україні. 

Це свято усіх, хто любить мандрівки, активний та змістовний відпочинок. Туризм є важливою сферою життя, що постійно розвивається, охоплює різні галузі економіки, поліпшує якість життя мільйонів людей.

Щирі слова подяки сьогодні працівникам профспілкового туризмуза натхненну працю, організацію активного відпочинку для широких верст населення.

Зичу усім вам міцного здоровя, добробуту, нових перспективних планів та їх успішної реалізації.

 

Голова Федерації 

професійних спілок України                        Григорій Осовий

[ Детальніше... ]

Звернення до Президента України Володимира Зеленського

duma-preodolela-merskoe-veto-na-resheniya-ob-otchjote-i-poryadke-rasporyazheniya-munitsipalnym-imushchestvom

 

Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг з вернулась листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати нещодавно прийняті Верховною Радою України Закони № 1053-1 про реєстратори розрахункових операцій.

 

Всеукраїнська профспілка торгівлі вважає його черговим тиском на фізосіб – підприємців (ФОПів), що призведе до чергової тенізації малого бізнесу, або його ліквідації.

 

(Лист додається)

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ДАЙДЖЕСТ ФПУ. Події тижня № 29

image 20180406470646 35

(20 - 27 вересня 2019 року) I. ДІЯЛЬНІСТЬ ФПУ, СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК

 

ВАЖЛИВО

 

На цьому тижні Голова ФПУ Григорій Осовий на чолі делегації ФПУ перебуває у Грузії, де за підтримки Міжнародної організації праці та Об'єднання профспілок Грузії проходить низка міжнародних заходів.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/16283-sotsialni-aspekti-realizatsiji-ugod-pro-asotsiatsiyu-z-es-u-tsentri-uvagi-profspilok-ukrajini-moldovi-ta-gruziji

 

ОФІЦІЙНО

 

ВОЛОДИМИР САЄНКО: ПРОФСПІЛКИ ЗАХИСТЯТЬ ТРУДОВІ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ!

 

23 вересня ц. р. виступаючи перед представниками бізнесу голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що ухвалений попереднім складом парламенту Трудовий кодекс «успішно заблоковано» і буде внесено ліберальний проект.

 

Новий Трудовий кодекс через півтора-два місяці створить «дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця». Більше того, будуть «трохи дискримінувати найманого працівника».

Актуальний коментар з цієї теми заступника Голови ФПУ Володимира Саєнка.

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/16282-aktualnij-komentar-profspilki-zakhistyat-trudovi-prava-pratsivnikiv

 

АКТУАЛЬНО

 

ХІД ПРАВОЗАХИСНОЇ РОБОТИ ФПУ, ЇЇ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У І-му ПІВРІЧЧІ

 

Протягом першого півріччя 2019 року інспекторами праці профспілок проведено 4718 перевірок дотримання вимог трудового законодавства, якими охоплено 4338 юридичних осіб. При цьому виявлено 12625 порушень законодавства про працю, зокрема у сфері оплати праці – 4688, звільнення та переведення – 1648, зміни істотних умов праці – 1546.

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/pravovij-zakhist/16284-khid-pravozakhisnoji-roboti-fpu-jiji-chlenskikh-organizatsij-u-i-mu-pivrichchi

 

 

II. ДІЯЛЬНСТЬ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ФПУ

 

НА ЧАСІ

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО

 

Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг з вернулась листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати нещодавно прийняті Верховною Радою України Закони № 1053-1 про реєстратори розрахункових операцій.

Всеукраїнська профспілка торгівлі вважає його черговим тиском на фізосіб – підприємців (ФОПів), що призведе до чергової тенізації малого бізнесу, або його ліквідації.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16295-zvernennya-do-prezidenta-ukrajini-volodimira-zelenskogo

 

 

ТРИВОГИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

 

25 вересня в обласній адміністрації відбулася нарада з підприємцями за участі першого заступника голови облдержадміністрації Б.Лебедцова, заступника голови облдержадміністрації В.Карпенка, директора Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Є.Глєбова, голови Федерації профспілок Черкаської області П.Шевченка.

Підприємці готують проект звернення обласної ради про скасування ухваленого ВРУ закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, власне бачення щодо діяльності ринків, оформлення договорів оренди земельних ділянок на тимчасові споруди, врегулювання штрафних санкцій та інше.

А 19 вересня 2019 р. на Соборній площі м. Черкаси відбувся мітинг за участю громадських організацій та підприємців малого та середнього бізнесу, який ініційовано міською Профспілкою підприємців і працівників торгівлі, громадського харчування та послуг (голова Запорожець Л.М.).

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16294-trivogi-malogo-ta-serednogo-biznesu

 

СПІВПРАЦЯ

 

ПРОФСПІЛЧАНИ РІВНЕНЩИНИ ЗУСТРІЛИСЯ З ДЕПУТАТАМИ ВІД «СЛУГИ НАРОДУ»

 23 вересня у Федерації профспілок області відбулася робоча зустріч профспілкового активу з депутатами Верховної Ради України від політичної партії «Слуга народу» на чолі з головою обласної партійної організації «Слуга народу» Дмитром Соломчуком.

 

Нагадаємо, напрямки співпраці ФПО і депутатського корпусу охоплюють практично всі аспекти діяльності профспілчан області. Федерація профспілок області насамперед працює над виконанням зобов’язань, взятих у Територіальній угоді з соціально-економічних питань на 2018-2020 роки, підписаної на чотирьохсторонній основі головами Рівненської обласної ради, обласної держадміністрації, обласного об’єднання роботодавців і Федерацією профспілок Рівненщини. У зв’язку з новими підходами до розвитку економіки, соціальних питань в області, Федерація профспілок області ініціює перегляд і оновлення сторонами соціального діалогу зобов’язань прийнятих в територіальній угоді.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16280-profspilchani-rivnenshchini-zustrilisya-z-deputatami-vid-slugi-narodu

 

МОЛОДІ ПРОФСПІЛКОВЦІ ВІДВІДАЛИ ЧОРНОБИЛЬСЬКУ АЕС

 На початку цього року чернігівська “молодіжка” поповнилася декількома учасниками. До її складу було включено представників деяких первинок, які не входять в Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, але мають з нею партнерські відносини і територіальну близькість. Серед них — лідери Організації Молоді ППО ЧАЕС Атомпрофспілки.

 

І ось черговий захід Молодіжної ради ФПО 20 вересня 2019 року відбувся вже на базі Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС». Програма візиту включала спілкування з головою первинної організації Максимом Орловим, яке розпочалося ще з електрички, а закінчилося в кабінеті профкому. Молоді профспілковці багато дізналися про життя станції, про перспективи галузі, а також про численні проблеми, з якими доводиться працювати профспілці кожного дня. Був навіть лікнеп на тему ядерної фізики і будови реактору.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16271-molodi-profspilkovtsi-vidvidali-chornobilsku-aes

 

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ

 У Житомирі було відкрито новий міський Центр зайнятості. Місту давно був потрібний сучасний центр, доступний для усіх категорій громадян, в тому числі для людей з особливими потребами, тепер він готовий ефективно працювати для житомирян.

 

 Співпраця Служби зайнятості з профспілками у питаннях зайнятості є на Житомирщині пріоритетом, саме тому на урочистому відкритті Центру виступив і заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Під час урочистостей до відкриття МЦЗ між Житомирським обласним центром зайнятості, Спільним представницьким органом роботодавців Житомирської області та Федерацією профспілок області було підписано Меморандум про співпрацю.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16285-pidpisannya-memorandumu-pro-spivpratsyu

 

 

ПРОФСПІЛКИ ІНІЦІЮЮТЬ СПІВПРАЦЮ

 Відбулася робоча зустріч членів Президії Івано-Франківської Ради профспілок області (голова Ігор Басюк) та голів профкомів бюджетоутворюючих підприємств області з новопризначеним головою Івано-Франківської ОДА Денисом Шмигалем та керівниками профільних департаментів, управлінь і служб облдержадміністрації.

 

Профспілки ініціювали порядок денний зустрічі, серед перших питань – про подальшу співпрацю між ОДА та Радою профспілок області; про заборгованість по заробітній платі та шляхи її ліквідації; питання працевлаштування працівників у зв’язку з реформою в освіті, медицині, державних установах; про сприяння діяльності профспілок при створенні ОТГ, ситуації на проблемних підприємствах, налагодження співпраці з профспілками в питаннях надання правової допомоги для захисту їхніх прав та інтересів через Регіональний центр надання безоплатної вторинної правової допомоги тощо.

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16293-profspilki-initsiyuyut-spivpratsyu

 

 

III. ФПУ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОФСПІЛКОВОМУ РУСІ

 

СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ УГОД ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС – У ЦЕНТРІ УВАГИ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ, МОЛДОВИ ТА ГРУЗІЇ

 

На цьому тижні Голова ФПУ Григорій Осовий на чолі делегації ФПУ перебуває у Грузії, де за підтримки Міжнародної організації праці та Об'єднання профспілок Грузії проходить низка міжнародних заходів.

 

 Зокрема, 23-24 вересня представники ФПУ взяли участь у міжнародній конференції «Просування прав працівників та соціального діалогу шляхом ефективної реалізації порядку денного Асоціації в трьох країнах Східного партнерства: Грузії, Молдові та Україні», що відбулася в столиці країни, місті Тбілісі.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/16283-sotsialni-aspekti-realizatsiji-ugod-pro-asotsiatsiyu-z-es-u-tsentri-uvagi-profspilok-ukrajini-moldovi-ta-gruziji

 

ІV. CТАТИСТИЧНІ ДАННІ

 

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ СЕРПНЯ 2019 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах серпня 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

- з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору 4 207,75 грн. (без урахування платежів – 3 669,04 грн.);

- для дітей віком до 6 років – 3 439,32 грн.;

- для дітей віком від 6 до 18 років – 4 211,25 грн.;

- для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 722,36 грн. (без урахування платежів - 3 801,50 грн.).

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-zakhist/16289-prozhitkovij-minimum-v-tsinakh-serpnya-2019-roku

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

ДАЙДЖЕСТ ФПУ. Події тижня № 29

image 20180406470646 35

(20 - 27 вересня 2019 року) I. ДІЯЛЬНІСТЬ ФПУ, СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК

 

ВАЖЛИВО

 

На цьому тижні Голова ФПУ Григорій Осовий на чолі делегації ФПУ перебуває у Грузії, де за підтримки Міжнародної організації праці та Об'єднання профспілок Грузії проходить низка міжнародних заходів.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/16283-sotsialni-aspekti-realizatsiji-ugod-pro-asotsiatsiyu-z-es-u-tsentri-uvagi-profspilok-ukrajini-moldovi-ta-gruziji

 

ОФІЦІЙНО

 

ВОЛОДИМИР САЄНКО: ПРОФСПІЛКИ ЗАХИСТЯТЬ ТРУДОВІ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ!

 

23 вересня ц. р. виступаючи перед представниками бізнесу голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що ухвалений попереднім складом парламенту Трудовий кодекс «успішно заблоковано» і буде внесено ліберальний проект.

 

Новий Трудовий кодекс через півтора-два місяці створить «дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця». Більше того, будуть «трохи дискримінувати найманого працівника».

Актуальний коментар з цієї теми заступника Голови ФПУ Володимира Саєнка.

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/16282-aktualnij-komentar-profspilki-zakhistyat-trudovi-prava-pratsivnikiv

 

АКТУАЛЬНО

 

ХІД ПРАВОЗАХИСНОЇ РОБОТИ ФПУ, ЇЇ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У І-му ПІВРІЧЧІ

 

Протягом першого півріччя 2019 року інспекторами праці профспілок проведено 4718 перевірок дотримання вимог трудового законодавства, якими охоплено 4338 юридичних осіб. При цьому виявлено 12625 порушень законодавства про працю, зокрема у сфері оплати праці – 4688, звільнення та переведення – 1648, зміни істотних умов праці – 1546.

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/pravovij-zakhist/16284-khid-pravozakhisnoji-roboti-fpu-jiji-chlenskikh-organizatsij-u-i-mu-pivrichchi

 

 

II. ДІЯЛЬНСТЬ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ФПУ

 

НА ЧАСІ

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО

 

Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг з вернулась листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати нещодавно прийняті Верховною Радою України Закони № 1053-1 про реєстратори розрахункових операцій.

Всеукраїнська профспілка торгівлі вважає його черговим тиском на фізосіб – підприємців (ФОПів), що призведе до чергової тенізації малого бізнесу, або його ліквідації.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16295-zvernennya-do-prezidenta-ukrajini-volodimira-zelenskogo

 

 

ТРИВОГИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

 

25 вересня в обласній адміністрації відбулася нарада з підприємцями за участі першого заступника голови облдержадміністрації Б.Лебедцова, заступника голови облдержадміністрації В.Карпенка, директора Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Є.Глєбова, голови Федерації профспілок Черкаської області П.Шевченка.

Підприємці готують проект звернення обласної ради про скасування ухваленого ВРУ закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, власне бачення щодо діяльності ринків, оформлення договорів оренди земельних ділянок на тимчасові споруди, врегулювання штрафних санкцій та інше.

А 19 вересня 2019 р. на Соборній площі м. Черкаси відбувся мітинг за участю громадських організацій та підприємців малого та середнього бізнесу, який ініційовано міською Профспілкою підприємців і працівників торгівлі, громадського харчування та послуг (голова Запорожець Л.М.).

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16294-trivogi-malogo-ta-serednogo-biznesu

 

СПІВПРАЦЯ

 

ПРОФСПІЛЧАНИ РІВНЕНЩИНИ ЗУСТРІЛИСЯ З ДЕПУТАТАМИ ВІД «СЛУГИ НАРОДУ»

 23 вересня у Федерації профспілок області відбулася робоча зустріч профспілкового активу з депутатами Верховної Ради України від політичної партії «Слуга народу» на чолі з головою обласної партійної організації «Слуга народу» Дмитром Соломчуком.

 

Нагадаємо, напрямки співпраці ФПО і депутатського корпусу охоплюють практично всі аспекти діяльності профспілчан області. Федерація профспілок області насамперед працює над виконанням зобов’язань, взятих у Територіальній угоді з соціально-економічних питань на 2018-2020 роки, підписаної на чотирьохсторонній основі головами Рівненської обласної ради, обласної держадміністрації, обласного об’єднання роботодавців і Федерацією профспілок Рівненщини. У зв’язку з новими підходами до розвитку економіки, соціальних питань в області, Федерація профспілок області ініціює перегляд і оновлення сторонами соціального діалогу зобов’язань прийнятих в територіальній угоді.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16280-profspilchani-rivnenshchini-zustrilisya-z-deputatami-vid-slugi-narodu

 

МОЛОДІ ПРОФСПІЛКОВЦІ ВІДВІДАЛИ ЧОРНОБИЛЬСЬКУ АЕС

 На початку цього року чернігівська “молодіжка” поповнилася декількома учасниками. До її складу було включено представників деяких первинок, які не входять в Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, але мають з нею партнерські відносини і територіальну близькість. Серед них — лідери Організації Молоді ППО ЧАЕС Атомпрофспілки.

 

І ось черговий захід Молодіжної ради ФПО 20 вересня 2019 року відбувся вже на базі Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС». Програма візиту включала спілкування з головою первинної організації Максимом Орловим, яке розпочалося ще з електрички, а закінчилося в кабінеті профкому. Молоді профспілковці багато дізналися про життя станції, про перспективи галузі, а також про численні проблеми, з якими доводиться працювати профспілці кожного дня. Був навіть лікнеп на тему ядерної фізики і будови реактору.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16271-molodi-profspilkovtsi-vidvidali-chornobilsku-aes

 

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ

 У Житомирі було відкрито новий міський Центр зайнятості. Місту давно був потрібний сучасний центр, доступний для усіх категорій громадян, в тому числі для людей з особливими потребами, тепер він готовий ефективно працювати для житомирян.

 

 Співпраця Служби зайнятості з профспілками у питаннях зайнятості є на Житомирщині пріоритетом, саме тому на урочистому відкритті Центру виступив і заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Під час урочистостей до відкриття МЦЗ між Житомирським обласним центром зайнятості, Спільним представницьким органом роботодавців Житомирської області та Федерацією профспілок області було підписано Меморандум про співпрацю.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16285-pidpisannya-memorandumu-pro-spivpratsyu

 

 

ПРОФСПІЛКИ ІНІЦІЮЮТЬ СПІВПРАЦЮ

 Відбулася робоча зустріч членів Президії Івано-Франківської Ради профспілок області (голова Ігор Басюк) та голів профкомів бюджетоутворюючих підприємств області з новопризначеним головою Івано-Франківської ОДА Денисом Шмигалем та керівниками профільних департаментів, управлінь і служб облдержадміністрації.

 

Профспілки ініціювали порядок денний зустрічі, серед перших питань – про подальшу співпрацю між ОДА та Радою профспілок області; про заборгованість по заробітній платі та шляхи її ліквідації; питання працевлаштування працівників у зв’язку з реформою в освіті, медицині, державних установах; про сприяння діяльності профспілок при створенні ОТГ, ситуації на проблемних підприємствах, налагодження співпраці з профспілками в питаннях надання правової допомоги для захисту їхніх прав та інтересів через Регіональний центр надання безоплатної вторинної правової допомоги тощо.

 

Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/16293-profspilki-initsiyuyut-spivpratsyu

 

 

III. ФПУ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОФСПІЛКОВОМУ РУСІ

 

СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ УГОД ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС – У ЦЕНТРІ УВАГИ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ, МОЛДОВИ ТА ГРУЗІЇ

 

На цьому тижні Голова ФПУ Григорій Осовий на чолі делегації ФПУ перебуває у Грузії, де за підтримки Міжнародної організації праці та Об'єднання профспілок Грузії проходить низка міжнародних заходів.

 

 Зокрема, 23-24 вересня представники ФПУ взяли участь у міжнародній конференції «Просування прав працівників та соціального діалогу шляхом ефективної реалізації порядку денного Асоціації в трьох країнах Східного партнерства: Грузії, Молдові та Україні», що відбулася в столиці країни, місті Тбілісі.

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/16283-sotsialni-aspekti-realizatsiji-ugod-pro-asotsiatsiyu-z-es-u-tsentri-uvagi-profspilok-ukrajini-moldovi-ta-gruziji

 

ІV. CТАТИСТИЧНІ ДАННІ

 

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ В ЦІНАХ СЕРПНЯ 2019 РОКУ

Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах серпня 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу становив:

- з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору 4 207,75 грн. (без урахування платежів – 3 669,04 грн.);

- для дітей віком до 6 років – 3 439,32 грн.;

- для дітей віком від 6 до 18 років – 4 211,25 грн.;

- для працездатних осіб з урахуванням суми обов’язкових платежів відповідно до чинного законодавства – 4 722,36 грн. (без урахування платежів - 3 801,50 грн.).

 

 Детальніше:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-zakhist/16289-prozhitkovij-minimum-v-tsinakh-serpnya-2019-roku

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Тривоги малого та середнього бізнесу

70921393 490106761566796 4310571942978519040 n

 

19 вересня 2019 р. на Соборній площі м. Черкаси відбувся мітинг за участю громадських організацій та підприємців малого та середнього бізнесу, який ініційовано міською Профспілкою підприємців і працівників торгівлі, громадського харчування та послуг (голова Запорожець Л.М.).

 

До черкащан долучилися представники не тільки обласних осередків, але й очільники громадських організацій Києва, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Кременчука.

Мета підприємців – привернути увагу влади до усунення перешкод розвитку підприємництва, запровадження законодавчих ініціатив сприяння розвитку вітчизняного виробництва, зайнятості населення.

До учасників мітингу звернувся і голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, який запропонував провести перемовини з представниками владних структур області, а місцеві проблеми вирішувати за участі міської влади.

 

70505347 955532761454372 3079963628267372544 n

По завершенню мітингу у Федерації профспілок області продовжилась робота по відпрацюванню подальших дій підприємців та прийнято звернення до Верховної Ради України.

А 25 вересня в обласній адміністрації відбулася нарада з підприємцями за участі першого заступника голови облдержадміністрації Б.Лебедцова, заступника голови облдержадміністрації В.Карпенка, директора Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Є.Глєбова, голови Федерації профспілок Черкаської області П.Шевченка.

Підприємці готують проект звернення обласної ради про скасування ухваленого ВРУ закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, власне бачення щодо діяльності ринків, оформлення договорів оренди земельних ділянок на тимчасові споруди, врегулювання штрафних санкцій та інше.

 

 DSC0708 

 

Федерація профспілок Черкаської області

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30