12 вересня 2019

Чим живеш, місцева громадо?

Памятник Шевченку Т.Г. Яготин 2

 

У центрі реформи з децентралізації має стояти людина, її потреби та інтереси. На цьому неодмінно наголошують профспілки, які є представниками найманих працівників та за своєю місією покликані захищати законні права трудового народу.

 

Під час формування нової системи місцевого самоврядування та утворення в містах і селах України об’єднань територіальних громад важливим є забезпечення комфортного і благополучного життя людей, адже, спроможні громади є запорукою сильної держави.

Громада – це той важіль, який наразі повинен керувати на місцях, активно співпрацюючи з органами виконавчої влади,- переконані представники територіальної громади Яготинщини Олег Шаромиговголова правління обслуговуючого кооперативу «Пчілка» села Лемешівка та Віктор Грицай, депутат Яготинської районної ради. Завдяки такій зв’язці, а також спільно з профспілками можна ефективно вирішувати нагальні питання соціально-економічного розвитку району, а також забезпечувати соціальний захист найбільш вразливих категорій населення.

 

IMG 20190910 123515

 

Нещодавно в Яготині відбулось громадське обговорення ініціативи щодо створення міської об’єднаної територіальної громади. Йшлося про майбутнє чудового краю, який має багатовікову історію, міста, що відоме кожному українцю насамперед смачною продукцію Яготинського маслозаводу. А ще цю прекрасну землю неодноразово відвідував Великий Кобзар Тарас Шевченко. Тут все дихає спогадами про нашого славетного співвітчизника – поета і художника, символу українства в усьому світі.

Біля Яготинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 встановлено пам’ятник Т.Г.Шевченку  (на фото), погруддя Т.Г.Шевченку розташоване біля районного будинку культури на вулиці Незалежності, а також є музей «Флігель Т.Г.Шевченка», де він зупинявся під час візитів до Яготина.

 

нене

 

У місті відбудовуються церкви, площі і парки, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам ремонтуються дороги, проводиться благоустрій стадіонів і пішохідних зон, покращується робота лікарень і учбових закладів.

 

IMG 20190910 115749

 

Навіть з’являються нові промислові підприємства. Так, на території колишнього Яготинського цукрового заводу (ТОВ "Спецтехніка") відкривається нове виробництво. Його продукція – кукурудзяний крохмаль і крохмалопродукти будуть реалізовуватися в Україні, а також підуть на експорт. За інформацією керівництва підприємства, сьогодні до нового заводу вже прийнято на роботу усіх працівників "Спецтехніки" і піднято їм заробітну плату. У перспективі, коли  завод вийде на максимальну потужність, тут планується створити  близько 200 робочих місць.

Отже, місцева громада живе і розвивається.

 

IMG 20190910 130845

 

На даному етапі важливим є розбудова в Україні місцевого самоврядування європейського зразка. Тому ОТГ мають бути наділені достатніми повноваженнями та мати ресурси для вирішення завдань заради людей.

І заради такої мети громадськість та профспілки єдині.

 

 IMG 20190910 124328

336002 original

 

 Олексій Корецький,

Спеціально для Офіційного веб-порталу ФПУ,

м. Яготин

[ Детальніше... ]

Профспілка працівників освіти і науки у Закарпатті: успіхи в оздоровленні і спорті

DSCN9722

 

Відбулося розширене засідання президії комітету Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки.    Відкриваючи його, голова обласної організації профспілки Тетяна Повханич подякувала усім головам територіальних організацій профспілки, які долучилися до участі кращих спортсменів – освітян Закарпаття у складі команди профспілки працівників освіти і науки України в XV міжнародних змаганнях вчителів у місті Варна (Республіка Болгарія). На цих престижних змаганнях збірна команда освітян України завоювала бронзові медалі, зайнявши третє призове місце у загальнокомандному заліку.

 

Усі представники профспілки освітян Закарпаття стали призерами цих міжнародних змагань з різних видів спорту. У змаганнях з настільного тенісу вчитель з Виноградівського району Золтан Сіладі  став чемпіоном змагань серед команд та бронзовим призером в індивідуальному турнірі. Керівник шахового гуртка Будинку школярів міста Мукачева Андрій Вачиля  був нагороджений золотою медаллю за перемогу в індивідуальних змаганнях з шахів та срібною - за друге місце серед команд в цьому виді спорту. Друге місце у змаганнях з плавання зайняв директор Берегівської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Олександр Фатула. Крім того, разом із своєю колегою по команді -  Алісою Кочемба - вчителькою  з Ужгорода вони стали бронзовими призерами комбінованої єстафети з плавання. 

На засіданні президії розглянуто питання про оздоровлення членів профспілки та їх дітей влітку 2019 року, де освітяни є лідерами серед галузевих профспілок нашого краю. Як зазначила головний бухгалтер обласної організації профспілки  Наталія Кробинець, протягом літнього сезону оздоровчими та відпочинковими заходами в закладах оздоровлення було охоплено 1206 працівників освітньої галузі області та членів їх сімей. Цю роботу  було організовано відповідно до галузевої Програми «Оздоровлення і відпочинок 2019 року» Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, затвердженої постановою президії в квітні цього року.

   Згідно укладених договорів, оздоровлення і відпочинок працівників  освітніх закладів та установ проходило: на базі відпочинку «Галчонок» (смт. Затока Одеської області), обласних санаторіїв ДП «Сонячне Закарпаття» с. Поляна Свалявського району, ДП «Шаян» с. Шаян Хустського району, ДП клінічного санаторію «Авангард» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» м. Немирів Вінницької області. Додатково в поточному році укладено угоду з санаторієм «Золота Нива» с. Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області.

Міськими, районними організаціями Профспілки та профкомами вищих навчальних закладів  самостійно укладалися договори зі стаціонарними дитячими таборами на оздоровлення і відпочинок дітей та підлітків членів профспілки влітку 2019 року.

В ході обговорення цього питання внесено ряд пропозицій щодо покращення якості організації літнього оздоровлення.

   На засіданні президії голова обласної організації профспілки Тетяна Повханич зупинилася на ході проведення у галузі XVІІ обласної спартакіади працівників закладів та установ освіти. На всіх етапах спартакіади   в них взяли участь близько 10 тисяч працівників освіти і науки.                                                                                          

21 вересня 2019 року у місті Ужгороді відбудуться фінальні змагання обласної спартакіади освітян, які стануть справжнім святом спорту і здоров’я працівників освіти і науки Закарпаття.  

 

На фото

- виступає голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич.

 

DSCN9720

 

- у залі засідань - учасники зібрання.

 

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради.

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30