11 жовтня 2019

Вітаємо з Днем захисника України!

ФОТО-1

 

 

День захисника України – це державне свято, що відзначається 14 жовтня – в день великого православного свята Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Це свято є особливим для нашого суспільства. Ми вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, козацьких традицій і військових звитяг Українського народу.

Наші щирі вітання адресовані сьогодні всім, хто захищає рідну Україну від зовнішнього агресора, виборює право нашого народу на свободу, людську гідність та щасливе життя на рідній землі.

Бажаємо миру, щастя, добра, злагоди і благополуччя кожній родині. Здоров’я і довголіття ветеранам, успішної служби солдатам і офіцерам. Нехай це свято завжди буде мирним і радісним.

 

Федерація профспілок України

[ Детальніше... ]

Атомпрофспілка поєднує новим змістом слова: освіта, колегіум, Чернігів

IMG 4270

 

4-6 жовтня в Навчально-методичному центрі (НМЦ) відбувся черговий етап освітнього проекту — “Колегіум Атомпрофспілки”, який був заснований цього року. Група представників Організації молоді працювала за програмою «Розвиток компетенцій молодих профспілкових лідерів та базові цінності профспілки».

 

Перший день навчання профспілковці присвятили вивченню структури трудового колективу через призму теорії поколінь (X, Y, Z). Мета — підвищити мотивацію профспілкового членства, збільшити кількість профактиву, застосовуючи індивідуальний підхід до кожного працівника. Також було проаналізовано стратегію Організації молоді Атомпрофспілки.

 

IMG 4385

 

Решта заходу була присвячена розвитку менеджерських якостей молодих лідерів. За допомогою тренерів учасники розбиралися в тонкощах формування управлінських рішень, особливостях горизонтальних комунікацій та отримали лайфхаки з управління робочим часом.

 

Провели ІІ Колегіум тренери Чернігівського НМЦ — Світлана Задорожна, Володимир Ковальчук, Ірина Глушко та Віталій Копиш. В ролі експерта та со-модератора деяких сесій виступив заступник голови Атомпрофспілки України Павло Прудніков

 

P.S. Коле́гіум (лат. collegium — «товариство, співдружність»).

 

IMG 4341

 

IMG 4428

 

 

 

IMG 4295

 

Віталій Копиш

[ Детальніше... ]

Нарада профспілок виробничої сфери

IMG 20191010 150358

 

10 жовтня 2019 року у Федерації профспілок України, відповідно до рішень Постанови Президії ФПУ від 03.10.2019 № П-21-1, відбулася зустріч керівництва Департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення ФПУ з представниками всеукраїнських профспілок виробничої сфери з метою напрацювання додаткових пропозицій, спрямованих на підтримку національного виробництва задля розвитку реального сектору економіки та наповнення дохідної частини бюджету.

 

У зустрічі взяв участь директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Володимир Власюк, який виступив з доповіддю «Новий індустріальний розвиток чи пастка бідності». Було розглянуто два сценарії розвитку реального сектору економіки: аграрний курс та курс на реіндустріалізацію. Підкреслено, що критичне економічне відставання від сусідніх країн є основною загрозою для України, порівняно структуру доданої вартості при аграрному курсі країни та сировинному експорті, і при досконалій роботі галузей переробної промисловості та виробництві товарів з високою доданою вартістю.

 

IMG 20191010 150319

 

Учасники зустрічі обговорили підготовлені заходи по підтримці реального сектору економіки України та можливі джерела додаткових фінансових ресурсів для їх реалізації, а також профспілкові пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (реєстр. № 2000).

Відмічено відсутність дієвої промислової політики в економіці України, яка повинна забезпечити можливості для розвитку всіх галузей та підгалузей, що мають потенціал зростання та можуть сприяти швидкому промисловому розвитку.

Профспілками виробничої сфери вирішено звернутись до відповідних урядових структур щодо відновлення роботи Національного комітету з промислового розвитку, вирішення проблемних питань розвитку окремих галузей промисловості.

 

IMG 20191010 150331

 

IMG 20191010 150241

 

Департамент з питань економічного

розвитку та ціноутворення

[ Детальніше... ]

На захисті прав людини праці

А12

 

10 жовтня Об'єднання профспілок Харківської області провело навчальний семінар-тренінг для громадських інспекторів праці  «Актуальні питання із захисту прав працюючих, контролю за виконанням колективних договорів, галузевих, територіальної та інших угод».

 

Представник Головного управління Держпраці в Харківській області Світлана Капуста проінформувала про порядок проведення інспекційних відвідувань, основні порушення трудового законодавства та штрафні санкції за їх наявність. Увага приділялась виконанням умов колективних договорів.

На сьогодні нагальне та актуальне питання є несвоєчасна оплата листків непрацездатності та  вимоги до заповнення листків непрацездатності, роботи комісій соціального страхування та штрафні санкції в разі неправильного оформлення протоколів і листків непрацездатності. З цього питання виступили представники виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області Ірина Гребенщикова та Локтіна Альона.

З великою зацікавленістю була заслухана інформація заступника начальника відділу соціально-трудових відносин Департаменту соціального захисту населення Ганни Хорошко про порядок реєстрації колективних договорів в області з урахуванням зазначених змін.

Під час дискусії учасники семінару-тренінгу торкнулися питань   розвитку соціального діалогу з представниками центральних органів влади, дотримання роботодавцями вимог галузевих угод, акцентувавши увагу на не допущенні прийняття Трудового Кодексу, «який буде дуже ліберальним для роботодавця».

 

Гриценко Н.О., заввідділом соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО

 

А10

 

А11

 

А13

[ Детальніше... ]

Настрій на співпрацю підтверджено

262317

 

У контексті рішень Президії ФПУ щодо посилення соціального діалогу та взаємодії з органами державної влади 10 жовтня Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з Міністром соціальної політики України Юлією Соколовською.

 

Мінсоцполітики, яке опікується питаннями зайнятості, оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, соціального страхування тощо, є найбільш наближеним до сфери діяльності профспілок. Тому саме із ним профспілки традиційно підтримують діалогові відносини та співпрацюють вже протягом багатьох років.

На цьому акцентувалось у ході розмови, де було обговорено низку питань щодо подальшої співпраці профспілок і Міністерства в умовах запланованих змін.

Зокрема, йшлося про те, що КМУ ініційований перерозподіл деяких повноважень між Мінсоцполітики та новоутвореним Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Зазначений законопроект розроблено та без попереднього його обговорення з профспілками передано на розгляд до профільного парламентського Комітету. У зв’язку із цим, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ висловив деякі застереження стосовно переліку функцій, які планується вилучити з відання Мінсоцполітики, а саме: формування системи оплати праці, ведення соціального діалогу, інспектування праці та ін. Також, як стало відомо, пропонується відірвати мінімальну зарплату від прожиткового мінімуму, що категорично не сприймається профспілками, і не може бути підтримано. Адже, прожитковий мінімум – це базовий показник, відносно якого формується вся система оплати праці, а також необхідний набір товарів і послуг, який дозволяє відтворювати потенціал працівника до праці, тому, щоб уникнути хаосу в оплаті праці, такий крок потребує подальшого обговорення.

За словами Юлії Соколовської, Мінсоцполітики й надалі буде займатись питанням соціального страхування, формуванням прожиткового мінімуму, визначення державних соціальних стандартів і гарантій. Враховуючи це, Григорій Осовий акцентував на необхідності прискорення формування складу Урядової сторони у складі Фонду обов’язкового соціального страхування, оскільки на сьогодні виникли проблеми із забезпеченням виплат застрахованим особам, дефіцит бюджету Фонду та ін.. Міністр поінформувала, що відповідне подання Міністерством внесено до Уряду і висловила сподівання, що найближчим часом це питання буде вирішено.

У ході зустрічі обговорено питання щодо співпраці з реалізації положень Генеральної угоди на 2019-21 рр. Голова СПО об’єднань профспілок звернув увагу на необхідності формування складу урядової робочої комісії по забезпеченню виконання і контролю за реалізацією Генугоди, по аналогії як це зроблено профспілками та стороною організацій роботодавців, а також затвердити заходи з виконання Генугоди. Міністр відповіла, що над цим зараз працюють в Міністерстві.

Григорій Осовий нагадав, що існує ще одна важлива площадка для соціального діалогу - Національна тристороння соціально-економічна рада, яка на сьогодні поки що не функціонує через те, що Урядом не сформовано в ній своєї сторони. Голова СПО об’єднань профспілок, який одночасно є співголовою НТСЕР від профспілок, закликав до скорішого проведення цієї роботи та відновлення діяльності НТСЕР, як важливого органу, який у тристоронньому форматі обговорює і ухвалює стратегічні рішення з розвитку нашої держави.

У відповідь на це Юлія Соколовська запевнила, що відповідні акти, які розробляються Міністерством, будуть спрямовуватись на розгляд до профспілок, як це передбачено законом та нормами Генеральної угоди, міністр підтвердила настрій на подальшу співпрацю.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

Настрій на співпрацю підтверджено

262317

 

У контексті рішень Президії ФПУ щодо посилення соціального діалогу та взаємодії з органами державної влади 10 жовтня Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з Міністром соціальної політики України Юлією Соколовською.

 

Мінсоцполітики, яке опікується питаннями зайнятості, оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, соціального страхування тощо, є найбільш наближеним до сфери діяльності профспілок. Тому саме із ним профспілки традиційно підтримують діалогові відносини та співпрацюють вже протягом багатьох років.

На цьому акцентувалось у ході розмови, де було обговорено низку питань щодо подальшої співпраці профспілок і Міністерства в умовах запланованих змін.

Зокрема, йшлося про те, що КМУ ініційований перерозподіл деяких повноважень між Мінсоцполітики та новоутвореним Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Зазначений законопроект розроблено та без попереднього його обговорення з профспілками передано на розгляд до профільного парламентського Комітету. У зв’язку із цим, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ висловив деякі застереження стосовно переліку функцій, які планується вилучити з відання Мінсоцполітики, а саме: формування системи оплати праці, ведення соціального діалогу, інспектування праці та ін. Також, як стало відомо, пропонується відірвати мінімальну зарплату від прожиткового мінімуму, що категорично не сприймається профспілками, і не може бути підтримано. Адже, прожитковий мінімум – це базовий показник, відносно якого формується вся система оплати праці, а також необхідний набір товарів і послуг, який дозволяє відтворювати потенціал працівника до праці, тому, щоб уникнути хаосу в оплаті праці, такий крок потребує подальшого обговорення.

За словами Юлії Соколовської, Мінсоцполітики й надалі буде займатись питанням соціального страхування, формуванням прожиткового мінімуму, визначення державних соціальних стандартів і гарантій. Враховуючи це, Григорій Осовий акцентував на необхідності прискорення формування складу Урядової сторони у складі Фонду обов’язкового соціального страхування, оскільки на сьогодні виникли проблеми із забезпеченням виплат застрахованим особам, дефіцит бюджету Фонду та ін.. Міністр поінформувала, що відповідне подання Міністерством внесено до Уряду і висловила сподівання, що найближчим часом це питання буде вирішено.

У ході зустрічі обговорено питання щодо співпраці з реалізації положень Генеральної угоди на 2019-21 рр. Голова СПО об’єднань профспілок звернув увагу на необхідності формування складу урядової робочої комісії по забезпеченню виконання і контролю за реалізацією Генугоди, по аналогії як це зроблено профспілками та стороною організацій роботодавців, а також затвердити заходи з виконання Генугоди. Міністр відповіла, що над цим зараз працюють в Міністерстві.

Григорій Осовий нагадав, що існує ще одна важлива площадка для соціального діалогу - Національна тристороння соціально-економічна рада, яка на сьогодні поки що не функціонує через те, що Урядом не сформовано в ній своєї сторони. Голова СПО об’єднань профспілок, який одночасно є співголовою НТСЕР від профспілок, закликав до скорішого проведення цієї роботи та відновлення діяльності НТСЕР, як важливого органу, який у тристоронньому форматі обговорює і ухвалює стратегічні рішення з розвитку нашої держави.

У відповідь на це Юлія Соколовська запевнила, що відповідні акти, які розробляються Міністерством, будуть спрямовуватись на розгляд до профспілок, як це передбачено законом та нормами Генеральної угоди, міністр підтвердила настрій на подальшу співпрацю.

 

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості звернувся з конкретними пропозиціями до Прем'єр-міністра України.

 
А1

 

 

 

Проблема з виплати заробітної плати працівникам вугільної промисловості, заборгованість з якої на цей час перевищує 1 млрд. грн, залишається критичною, що викликає стурбованість шахтарів. Про це говориться у зверненні ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості до Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука.  

 

 

У листі наголошується, що у трудових колективах підприємств Міністерства енергетики та захисту довкілля соціально-психологічна ситуація в шахтарських регіонах досягає крайньої межі. За відсутності необхідних коштів на елементарне життєіснування своїх сімей, вкрай виснажені важкими і небезпечними умовами праці, шахтарі вдаються до спонтанних дій. 

Акцентуючи увагу Прем’єр-міністра України, ЦК Профспілки зазначає, що якщо ситуацію з виплати заробітної плати не взяти під контроль, то на державних вугільних підприємствах різко зросте соціальна напруга.

У листі також наголошується на те, що окрім проблеми забезпечення сталої виплати заробітної плати, нагальною необхідністю є: оновлення шахтного фонду, належне забезпечення умов та охорони праці, а також технічний розвиток вугледобувних підприємств. Шахтарів глибоко турбує невирішеність питань щодо надійного забезпечення вугледобувних підприємств електричною енергією. При наявності значної заборгованості за спожиту електроенергію за нестачі необхідних фінансових ресурсів на її оплату та відсутності на цей час сталого ринку збуту вугільної продукції (особливо високозольної) наразі вже здійснюється припинення енергопостачання багатьох вугледобувних підприємств, в результаті чого відбувається не просто зупинка вугільного виробництва, а шляхом затоплення руйнуються основні фонди (гірничі виробки, обладнання, механізми, тощо), що призводить до подальших незворотних екологічних наслідків зі значними виробничими та фінансовими втратами.

Тому, ЦК Профспілки враховуючи дану ситуацію, вважає за необхідне взаємодію Кабінету Міністрів України, Міністерств фінансів і енергетики та захисту довкілля разом з відповідними профільними комітетами Верховної Ради України з метою вжиття необхідних заходів з вирішення порушених проблем, першочерговою з яких – є повне погашення існуючої заборгованості із заробітної плати шахтарям, а також щомісячна її виплата у визначені терміни у подальший період.

Зазначено також необхідність активізації роботи з виборення належних показників бюджетного фінансування по всіх програмах і напрямках діяльності державних вугледобувних підприємств на наступний 2020 рік та розроблення і реалізація комплексної Програми забезпечення сталої роботи і розвитку вугледобувних підприємств на наступні роки з визначенням обсягів та джерел їх фінансування. 

ЦК Профспілки від імені шахтарів України висловив сподівання на вжиття Кабінетом Міністрів України всіх необхідних заходів по вирішенню порушених проблемних питань.

 

ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України

Прес-центр ФПУ

 

[ Детальніше... ]

VІІ-а Всеукраїнська спартакіада «Сила духу» відбулася у Закарпатті

А4

 

В Ужгородському спорткомплексі «Юність» відбулися фінальні змагання VІІ-ої Всеукраїнської  спартакіади «Сила духу»,  в яких взяли участь близько 300 учасників з 25 команд областей та міста Києва. Усі спортсмени  – потерпілі від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Вони змагалися у 6 видах спорту. У проведенні спартакіади організаторам - Фонду соціального страхування України допомогала Центральна рада ФСТ «Спартак» (голова Євген Баженков).

 

На яскравій церемонії відкриття спартакіади, яка була справжнім спортивно – мистецьким святом,   учасників та численних уболівальників привітали в.о. директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  Сергій Нестеров та заступник голови Закарпатської облдержадміністрації  Ольга  Травіна.   

За результатами змагань в особистій першості в 17 номінаціях призерами стали понад 50 учасників з різних команд.

В командному заліку в шахах перші три місця завоювали спортсмени Одеської, Дніпропетровської та Тернопільської областей, в армспорті – Дніпропетровської, Одеської та Львівської областей. В настільному тенісі до числа призерів увійшли спортсмени Одеської, Львівської та Луганської областей, в бомбаскеті – Дніпропетровської, Чернігівської та Донецької областей. Призери змагань в гирьовому спорті – команди Дніпропетровської, Донецької та Тернопільської областей, в дартсі – Одеської, Дніпропетровської та Волинської областей.

У загальнокомандному заліку перше місце завоювала команда Дніпропетровської області (374 очка). На другому місці - спортсмени    Одеської області (363 очка) на третьому  - Донецької області (279 очок). До шістки кращих команд увійшли також  команди Львівської, Тернопільської  та Волинської областей.

У церемонії нагородження переможців та призерів спартакіади  взяли участь в.о. директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  Сергій Нестеров, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан, начальник управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області Ігор Сегляник. Призери спартакіади були нагороджені медалями, кубками та цінними подарунками, а головні кубки спартакіади отримали призери в загальнокомандному заліку.

УІІ-а Всеукраїнська спартакіада «Сила духу», яка щороку організовується Фондом соціального страхування України, відзначалася  високим рівним  проведення і запам’ятається  усім її учасникам.

Варто відзначити роботу організаторів  спортивної частини, яких  очолювали заступник голови ЦР ФСТ «Спартак» Григорій Верзун, головний  суддя спартакіади, суддя Національної категорії  Анатолій Плєханов,   голова Закарпатської облорганізації ФСТ «Спартак» Микола Щадей, які отримували постійну  підтримку від  начальника управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області  Ігоря Сегляника.                                                                                   

 

На фото:

-  моменти УІІ-ої Всеукраїнської  спартакіади «Сила духу;

 

Сергій Баранчиков,
завідувач відділу організаційно-
гуманітарної роботи
Закарпатської облпрофради

 

А7

 

А6

 

А5

 

А3

 

 

А2

 

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31