21 жовтня 2019

Навчаються технічні інспектори праці

 А17

Сьогодні, 21 жовтня 2019 року, розпочався семінар-навчання з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників профспілок, який проходитиме у Будинку профспілок до 25 жовтня 2019 року.

Кількість слухачів семінар-навчання 65 осіб, які приїхали з усіх куточків України, зокрема, з м. Львова та Львівської області, м. Дніпра та Дніпропетровської області, Донецької та Луганської областей, м. Харкова та Харківської області, м. Миколаєва, м. Нікополя, м. Полтави, м. Запоріжжя,                   м. Києва та Київської області.

На запрошення Федерації профспілок України спікерами на семінар-навчанні виступлять представники Державної служби України з питань праці, ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України», Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, Європейського співтовариства з охорони праці ESOSH, НВЦ «Професійна безпека»,  а також міжнародні експерти.

Потягом навчання планується відвідування слухачами ДП «Антонов» та тренінг з надання домедичної допомоги.

Керівник департаменту охорони праці Федерації профспілок України Юрій Андрієвський розпочав семінар-навчання з охорони праці та у своєму виступі довів до відома присутніх сучасні загрози і виклики у сфері забезпечення охорони здоров’я та безпеки праці в Україні,  пропозиції ФПУ щодо їх вирішення.

Семінар - навчання з охорони праці завершиться 25 жовтня 2019 року перевіркою знань слухачів необхідних законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці.

 

Департамент охорони праці аппарату ФПУ

 

А18

 

А19

 

А20

 

А22

 

А21

 

[ Детальніше... ]

На Херсонщині підписано Меморандум про співпрацю

BV0A8266

 

 

18 жовтня 2019 року в Херсонському Будинку профспілок відбулась знакова подія – підписання Меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та Херсонською обласною міжгалузевою радою профспілок.

Організаторами цього урочистого заходу виступили Добровольський Анатолій Миколайович, голова Херсонської облміжпрофради та Єлисєєва Марина Ігорівна, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області.

В заході взяли участь Милокостий Денис Леонідович, директор Херсонського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також голови обласних галузевих членських організацій Херсонської облміжпрофради.

Таке спільне рішення сторони меморандуму прийняли керуючись Конституцією України, законами України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про безоплатну правову допомогу», іншими нормативно-правовими актами, спрямованими на реалізацію та захист прав і свобод людини і громадянина, усвідомлюючи необхідність забезпечення доступу громадян до якісної та своєчасної правової допомоги та прагнучі забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів щодо досягнення спільних цілей.

Голова Херсонської облміжпрофради Добровольський Анатолій Миколайович підписуючи меморандум зазначив, що завдання профспілок області та Регіонального центру – це правова допомога спілчанам, усім громадянам, їх навчання та застереження від необачних кроків.

Єлисєєва Марина Ігорівна, директор Регіонального центру, акцентувала увагу на те, що центр надає безоплатну допомогу як у цивільних так і кримінальних справах. Також зазначила, що підписання меморандуму є дуже важливим кроком, адже профспілки захищають інтереси людей, а Регіональний центр більше. допомагає незахищеним верствам населення. Коли поєднуються такі дві сили, результат буде очевидний.

Головна мета Меморандуму – це консолідація зусиль Сторін, спрямованих на реалізацію та захист прав і свобод людини, зокрема права на працю, соціальний захист, об’єднання у профспілки та безоплатну правову допомогу.

 

BV0A8230

 

 

BV0A8277

 

 

BV0A8295

 

 

 

Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий бере участь у 14-му засіданні Виконкому ПЄРР

84347620-0cd1-4d9d-89aa-2f3e1fc7db09

 

Голова ФПУ Григорій Осовий перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де бере участь у 14-му засіданні Виконавчого комітету Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок. Нагадаємо, що ПЄРР є європейською регіональною організацією МКП, до її складу входять 90 національних профоб’єднань з країн Європи, які є членами МКП. Григорій Осовий є титулярним членом Виконавчого комітету ПЄРР.

 

Сьогоднішнє засідання є надзвичайно важливим, адже проходить воно напередодні 4-ої Генеральної асамблеї ПЄРР, що відбудеться вже в грудні цього року, на якій будуть визначені пріоритети діяльності організації на наступні чотири роки та обрано новий склад керівних органів.

 

Саме обговоренню ролі та місця ПЄРР в сучасних умовах з врахуванням поточних та очікуваних тенденцій в регіоні й присвячені основні дискусії на засіданні Виконавчого комітету. Члени Виконкому обговорять зміни до Статуту ПЄРР, перший проект програмного документу Асамблеї, який став результатом дискусій, що відбулися на Літній школі ПЄРР в липні цього року та враховує пріоритети МКП та Європейської конфедерації профспілок.

 

Першочерговими в діяльності ПЄРР на 2020-2023 рр. пропонується визначити такі сфери:

-  Мир, демократія і права в Європі та Центральній Азії;

-  Регулювання економічної влади: заробітна плата, соціальний захист, реальний соціальний діалог і колективні переговори та просування профспілкових цінностей;

-  Глобальні зрушення: справедливий перехід, сталий розвиток і інвестиції в людей;

-  Рівність: боротьба з ростом нерівності в численних проявах, гендерна нерівність, нерівність в оплаті праці та соціальному захисті, податкова політика, міграція в Європі

-  Органайзинг і організаційний розвиток.

 

e044e53c-c586-403f-85b1-2d862e934f45

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Запоріжці провели круглий стіл з нагоди Дня боротьби з бідністю

IMG 1976

 

 

На виконання заходів з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з  бідністю, Запорізька обласна рада профспілок провела засідання «круглого столу».

До участі були запрошені представники департаменту соціального захисту облдержадміністрації та м.Запоріжжя, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області Сергій Четвертак, представники галузевих профспілок.

Відкриваючи засідання, Голова облпрофради Віктор Сластьон зазначив, що в області проводиться робота по удосконаленню системи соціального партнерства, діє Територіальна угода, де містяться зобов’язання по заробітній платі та соціальному захисту працюючих. Профспілки працюють над удосконаленням Угоди, в зв’язку з прийняттям Генеральної угоди. У пошуках непростих рішень при проведенні масштабних соціально-економічних реформ, важливо безумовне дотримання принципів гідної праці, вирішення стратегічних завдань у таких сферах, як соціальний діалог, ефективна зайнятість, бюджетна політика, гідний соціальних захист працюючих.

Представники профспілок говорили про існуючі проблеми у сфері захисту прав та інтересів працюючих, про необхідність збереження трудового потенціалу області, обмінялись досвідом роботи по захисту прав працівників, так зокрема голова Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України Валерій Седов розповів про досвід роботи профкому «Запоріжсталь» - індивідуальний пакет соціальних пільг «Мій вибір».

Алла Малигіна - голова обласної організації профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН про практику роботи обкому по погашенню заборгованості із заробітної плати. Зокрема про конфлікт, який виник на підприємствах комунальної власності м.Енергодар. Неодноразовими   зверненнями до керівництва м.Енергодар на вдалося вирішити питання погашення заборгованості при розрахунку звільненим, близько 1000 працівників комунального підприємства «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради, тому фахівцями обкому профспілки були підготовлені 38 позовних заяв працівникам - членам профспілку до суду на суму 825,4 тис. грн.

У своєму виступі, Олексій Кравцов – начальник управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації зупинився на виконанні в області Стратегії подолання бідності, яка має бути реалізована до 2020 року. За рівнем заробітної плати область стабільно посідає 5 місце серед регіонів України. В 2019 році темпи росту заробітної плати в області 8 місяців поспіль перевищували загальнодержавний показник -121,7% проти -119,4%. В області реалізується низка державних та обласних програм щодо соціального захисту громадян. Зокрема, у 2019 році з обласного бюджету на реалізацію Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки вже профінансовано 35,8 млн.грн. (74%від передбаченої суми).

Начальник відділу праці управління з питань праці Запорізької міської ради - Тетяна Циганок розповіла присутнім про проблеми які виникли при реалізації нового спрощеного порядку реєстрації колективних договорів. Зокрема сторони, які укладають колективний договір не розуміють, чому подається на реєстрацію тільки один примірник, а що залишається у них? Чому не ставиться напис? Та інші питання. Допоможуть всі непорозуміння, які виникають, будуть вирішуватися в робочому порядку з кожним випадком окремо.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області Сергій Четвертак поінформував присутніх учасників круглого столу про стан та динаміку соціально-трудових відносин на підприємствах Запорізької області.

Присутні учасники круглого столу говорили і про діяльність профспілок, якраз місією профспілок є забезпечення європейських принципів, виконання вимог законодавства України, розуміння викликів, які стоять перед її економікою.

Учасники зустрічі обмінялися інформацією та висловили своє бачення вирішення нагальних проблем.

 

Запорізька обласна рада профспілок

 

 

IMG 1977

 

IMG 1978

[ Детальніше... ]

Уряд спростив умови призначення житлових субсидій окремим категоріям населення

images

20 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив внесену Міністерством соціальної політики постанову щодо спрощення умов призначення житлових субсидій окремим категоріям населення.

Постанова стосується:

  • дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ);
  • військовослужбовців;
  • громадян, старших 60 років, що перебувають у шлюбі та мешкають у сільській місцевості.

Які зміни були внесені :

  • надано право комісіям органів місцевого самоврядування призначати житлову субсидію дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) на понаднормову площу житла;
  • до доходу ДБСТ не буде враховуватися матеріальна допомога та стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними транспортні засоби;
  • у сільській місцевості під час призначення житлової субсидії не будуть враховуватися доходи одного з подружжя пенсійного віку, який зареєстрований за іншою адресою (це дозволить їм отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг);
  • субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного соціального внеску;
  • наявність причепа, з дати випуску якого минуло менше 5 років, більше не буде причиною відмови у субсидії.

001

 

Міністр Юлія Соколовська також повідомила, що на 21 жовтня запланована селекторна нарада на тему субсидій, на якій регіони будуть поінформовані про зміни: «Аби ті, хто нараховують і отримують субсидії, знали про них і здійснювали призначення виплат», – підкреслила очільниця відомства.

За повідомленням Урядового порталу

[ Детальніше... ]

Станьте друзями ФПУ в Фейсбуці

 

А5

 

В умовах зростання ролі електронних комунікацій в соціально-економічній сфері діяльності, розширюється вплив соціальних медіа.

 

Прикладом цього є сторінка Федерації профспілок України у мережі Facebook, яка постійно наповнюється корисною інформацією для працівника, який може отримати юридичні роз’яснення і кваліфіковані відповіді на проблемні питання трудових відносин; як захистити себе від безпідставного звільнення, забезпечити свої права на гідну оплату праці, лікарняний, відпустки, соціальні виплати тощо.

 

Запрошуємо всіх членів профспілок, активних громадян, підписуватися на сторінку ФПУ в Фейсбуці https://www.facebook.com/fpsu.administration та стати її активними співавторами.

 

Прес-центр ФПУ           

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. Олег Пендзин про Держбюджет та соціальні стандарти

А2

 

Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу - про Держбюджет України на 2020 рік, кредит МВФ, соціальні стандарти і виплати  в ефірі телеканалу NEWSONE.

 

Сюжет див. тут: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4JQ9iIvG7rw&fbclid=IwAR3scYCf0FiZ1leg8WHNzjCtRukF_OV0imjY5v8ioWu-T8T2CWjp4NEMKjw

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. Олег Пендзин про Держбюджет та соціальні стандарти

А2

 

Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу - про Держбюджет України на 2020 рік, кредит МВФ, соціальні стандарти і виплати  в ефірі телеканалу NEWSONE.

 

Сюжет див. тут: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4JQ9iIvG7rw&fbclid=IwAR3scYCf0FiZ1leg8WHNzjCtRukF_OV0imjY5v8ioWu-T8T2CWjp4NEMKjw

 

Прес-центр ФПУ

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Жовтень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31