КАП1

 

Представник Федерації профспілок у Верховній Раді замість депутатських канікул вирушив у робочий тур Україною. Вже об'їхав 15 областей. У Івано-Франківську на допомогу покликали представники трудових колективів нафтогазовидобувної та переробної галузей. Саме з Надвірної свого часу  у 1850 році тут почався видобуток. 120 років тому тут був відкритий нафтопереробний завод, який зараз фактично зупинився.

В області видобувається півмільйона тонн нафти на рік, в галузі працюють майже 12 тисяч людей.

«Фахівці занепокоєні спробою ліквідації державного нафтовидобутку, робітників навіть не скорочують - витискають з місць. А спеціалістів такого рівня готують роками, якщо вони підуть - працювати їм доведеться на промислах країни-агресора. Тому нам треба зберегти колективи і на рівні держави подбати про захист інтересів працівників «Укрнафти», - розповів про проблему Сергій Каплін.

На спільному засіданні вирішили діяти рішуче, щоб звернути увагу влади на занепад галузі. Адже скорочення добування - це не тільки питання економіки чи робочих місць, зупиняти видобуток екологічно небезпечно!

«Ми на грані не просто соціального вибуху, якщо не відкачувати «чорне золото», яким багатий цей край - може бути серйозне екологічне і техногенне лихо. Тому зволікати не можна - люди готові до протестів, однак тут потрібне комплексне рішення. Тому ми зараз розпочинаємо з профспілками розробляти законопроект про невідкладні заходи для реанімації нафтогазовидобувної галузі на Франківщині та у всій Україні», - заявив Сергій Каплін.

Зараз профспілковий омбудсмен у Верховній Раді чекає від захисників трудових прав працівників галузі і фахівців цієї справи пропозицій до законодавчої ініціативи. Нафтогазопромисел має отримати нові локомотиви для розвитку на рівні конкретного регіону і у всеукраїнському масштабі.

 

Прес-центр ФПУ