Изображение 060

 

Участь громадянського суспільства у виконанні Угоди про асоціацію Україна-ЄС: виклики, потреби, уроки та рецепти успіху – такої була основна тема для обговорення на Асамблеї Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що відбулась 23 березня у Міжнародному конгрес-центрі «Українській дім».

 

У роботі взяла участь делегація від ФПУ на чолі з Головою ФПУ Григорієм Осовим.

Метою заходу стало підбиття підсумків роботи УС ПГС за період її діяльності та визначення завдань на 2017 рік.

З вітальним словом до присутніх звернулися Іванна Климпуш-Цинцадзе - Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Альфредас Йонушка - співголова ПГС з європейської сторони, Хюґ Мінґареллі - посол ЄС в Україні.

 

Изображение 033

 

У своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий, який очолював УС ПГС протягом останньої річної каденції, відзначив роль профспілок у її діяльності щодо інтеграції Україна-ЄС. Він зокрема акцентував на тому, що профспілки у процесі виконання Угоди про асоціацію визначили для себе пріоритетним імплементацію нормативно-правових актів, які охоплюють сфери економіки, соціальної політики, ринку праці, зайнятості, соціального забезпечення, соціального страхування, охорони здоров’я і безпеки на робочих місцях.

- Саме це знаходиться у центрі уваги нашої цільової аудиторії, а за соціологічними даними, на сьогодні більше 70% офіційно працюючих є членами профспілок, - відзначив Г.Осовий. Також нас цікавлять зміни у практиці проведення колективних переговорів, ведення соціального діалогу, вирішення колективних спорів, конфліктів тощо, - сказав він.

 

Изображение 051

 

Серед завдань УС ПГС було названо – розробка рішень, які можна розглядати як законодавчі ініціативи і пропозиції у зазначених сферах. Важливим є проведення реформи оплати праці в Україні. Потрібно прив’язати мінімальну зарплату до темпів зростання середньої зарплати і наступний крок – запровадження галузевих стандартів оплати праці і захист працівників у випадку несвоєчасної виплати їм зарплати.

Найбільш актуальним лишається реформування Трудового законодавства.

Профспілки насамперед турбують питання зайнятості, створення нових робочих місць, активізація економічної активності населення. Наразі триває робота над програмою зайнятості населення, над оновленням редакції закону про зайнятість в Україні.

Г.Осовий назвав ратифікацію Конвенцій МОП №117 – про основні цілі і норми соціальної політики та № 102 - про мінімальні норми соціального забезпечення як позитивний фактор, що відбувся у період після утворення УС ПГС. За його словами, це створює правову основу для прийняття таких нормативно-правових актів, що наближать нашу країну до європейських стандартів за рівнем і якістю життя населення.

 

Изображение 012

 

Також було повідомлено, що профспілки опрацьовують нову редакцію закону про колективні договори і угоди, в якому необхідно закріпити право працівників на страйк. У сфері соціального забезпечення приориетом є проведення пенсійної реформи.

Серед недоліків у діяльності громадських організацій було названа ситуація, що склалася в енергетичному секторі, де ціни і тарифи на ЖКГ-послуги на переконання профспілок встановлено дуже високі, що є незрівнянним з існуючим рівнем доходів більшості населення.

- На жаль, у рамках ПГС нам так і не вдалося консолідуватися, щоб запропонувати альтеративні шляхи вирішення цієї проблеми, - зазначив Г.Осовий.

 

Изображение 006

 

Відео-запис виступу Г.Осового можна переглянути на сторінці УС ПГС у Фейсбуці: https://www.facebook.com/eu.ua.platform/?ref=page_internal

 

Прес-центр ФПУ