43af2f1--

 

Голова ФПУ Григорій Осовий і голова Укрвуглепрофспілки Віктор Турманов звернулися з листом до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із закликом долучитися до розв'язання нагальних шахтарських проблем і терміново провести нараду з цих питань за участю профспілок.

 

У листі зокрема зазначено, що Федерація профспілок України та Профспілка працівників вугільної промисловості України стурбовані поглибленням катастрофічної ситуації, яка склалася в системі вугільної промисловості, а саме погіршенням вкрай важкого фінансового стану на державних вугледобувних підприємствах та загостренням соціальної напруги в трудових колективах і шахтарських регіонах.

Слід зазначити, що у Держбюджеті-2019 на фінансування галузі передбачено лише 34 % від необхідних бюджетних коштів, заявлених Міненерговугілля за підтримки Профспілки працівників вугільної промисловості.

До теперішнього часу не врегульоване питання стосовно сталого забезпечення у поточному році оплати державними вугледобувними підприємствами за спожиту електроенергію. На сьогоднішній день майже всі державні вугледобувні підприємства отримали попередження про відключення постачання електричної енергії на виробничі підрозділи. Разом з тим, з передбачених відповідно до прийнятого Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 р. № 59-р 450,0 млн. грн. на часткове погашення боргів державних вугледобувних підприємств за спожиту електроенергію, підприємствам надійшло тільки 280,0 млн. грн.

Крім того, заборгованість з виплати заробітної плати працівникам державних   вугледобувних   підприємства   набула   хронічного   характеру. За оперативними даними Укрвуглепрофспілки, станом на 10 квітня 2019 року вона складає понад 800,0 млн. грн., у тому числі понад три місяці не виплачується заробітна плата працівникам шахт 3 групи, які знаходяться в ДП «Укрвуглереструктуризаиія».

 

(Лист До Прем'єр-міністра України  додається)

 

Профспілка працівників вугільної промисловості України