БРИФІНГ ДЛЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИХ ЗМІ: ЧОМУ ПРОФСПІЛКИ ЙДУТЬ ВА-БАНК?

завантаження

 

Йдеться про значне недофінансування медицини в середньому на 40-60 відсотків від потреби, про  критичну ситуацію в оплаті праці, як також і про захист законних прав та інтересів не лише працівників галузі, але й усіх громадян, які є користувачами медичних послуг.

 Непродумані та незрозумілі до кінця реформи, які не погоджені між МОЗ та Верховною Радою, не погоджені згідно з чинним законодавством і з профспілками,  не дають бачення позитиву в змінах, які грядуть. Адепти реформи взяли досвід інших країн і просто перенесли його на українські реалії.  Всі намагання профспілок вирішити найгостріші проблеми в рамках соціального діалогу, а також зареєстрованого торік колективного трудового спору – ігноруються владою, що є неприпустимо. Відтак, катастрофічне погіршення соціально-економічної ситуації в медицині спонукають Профспілку до активних дій відстоювання трудових прав та інтересів працівників галузі і громадян країни.

З ініціативи Н.В.Бирчак, та І.Є.Басюка попередньо відбулася низка заходів з широким представництвом громадськості і влади, які передували прийняттю рішення про проведення акції протесту. Констатовано факти загрозливої ситуації в медичній галузі області. Незабезпеченість коштами на виплату заробітної плати до кінця року складає 190 млн.грн. Триває процес викидання медичних працівників на вулицю.  

Був виступ голови РПО Ігоря Басюка і на засіданні колегії ОДА.

Те, що  найбільше турбує нині спілчан.

«Що очікує медичних працівників, а відповідно і пацієнтів? Реформаторами пропонується зміна принципу фінансування, зміна статусу лікувальних закладів і перетворення їх в неприбуткові некомерційні підприємства.

Що таке створювана Національна служба здоров’я, яка займатиметься розподілом коштів? – також важко уявити. Всі акценти робитимуться на первинну медичну допомогу. А що таке первинка в наших українських реаліях? Це - лікар з фонендоскопом, і в кращому випадку -  з апаратом для вимірювання тиску. Тим часом лікарні, де насправді лікуються люди, будуть на самовиживанні, вони,  в баченні реформаторів, мають – заробляти. Заробляти в кого? Яка перспектива очевидна?  Більш потужні заклади дадуть собі раду, бо люди змушені кудись звертатися. Менші лікарні  будуть зникати. Про яке наближення медичних послуг до людини йдеться?

«Розуміємо – не надається вчасно допомога, нема лікування – матимемо ще більш хворе населення, смертність. Тим часом показники демографії, захворюваності, інвалідизації наших громадян – вкрай тривожні, зазначають лідери профспілчан.- Міністерства охорони здоров’я в Україні як такого – немає. Адже більше року нема міністра».

Серед головних вимог, з якими профспілчани йдуть на акцію протесту - призначити Міністра охорони здоров’я України, збільшити обсяг медичної субвенції, ліквідувати зрівнялівку в оплаті праці, здійснювати реформу з дотриманням Конституції та законодавства України, не допустити комерціалізації системи охорони здоров’я.

 

М. ПАВЛИШИН,

м.Івано-Франківськ

Архiв
<< < Вересень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30